Užitečné Online Nástroje A Služby

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

22 užitečných online nástrojů

Magazín WebhostingCentrum.cz je plný užitečného obsahu, který se týká tvorby webů. Najdete tu recenze hostingových služeb, návody, jak vytvořit weby či jak se chránit na internetu, recenze online nástrojů a služeb pro online podnikání nebo ecommerce, a pro naše čtenáře mohou být samozřejmě zajímavé také slevové kupóny na tyto služby. 

Nejsou to jen informace; sdílíme naše vlastní zkušenosti, naše know-how. Porovnáváme různé nástroje a pomáháme vám si vybrat optimální nástroj na základě našich zkušeností. 

Sestavili jsme proto i tento seznam 22 užitečných online nástrojů na základě doporučení našich redaktorů. Můžete si přečíst recenze nebo nástroje vyzkoušet.

Cloudways Logo

Cloudways

Cloudways je výkonný, bezpečný a spolehlivý manažovaný cloudový hosting určený pro jednotlivce i pro týmy. Je vhodný pro jednoduché weby i složité webové aplikace.

Poskytuje optimalizovaný hosting pro WordPress, PHP, Woo Commerce, Magento, Laravel a další frameworky. Je možný staging, vývoj a testování různých verzí webu či aplikace.

Servery používají firewall a zaručují pravidelnou aktualizaci OS, navíc máte možnost si nastavit frekvenci zálohování vašich projektů. Dostupné jsou SSL certifikáty zdarma.

Balíky služeb se liší velikostí RAM, počtem procesorů, úložným prostorem a množstvím přenesených dat.  Na výběr je víc než 60 datových center v různých lokalitách.

Uživatelé ocení služby zákazníkům dostupné 24/7. Hosting Cloudways si můžete vyzkoušet v trial verzi na 3 dny zdarma. Sídlo společnosti je na Maltě.

Hostinger Logo

Hostinger

Hostinger je poskytovatel sdíleného i cloudového hostingu, který patří k cenově výhodnějším na globálním trhu.

Hostingové služby poskytuje malým webům, ale i rozsáhlejším webům a e-shopům. Dostupné jsou 3 balíky služeb, které se odlišují velikostí úložného prostoru, velikostí RAM, počtem aktivních spuštěných procesů, počtem subdomén a zaparkovaných domén na účet.

Pro tvůrce webů může být zajímavý jeho WYSIWYG editor Zyro by Hostinger, pomocí kterého je možné bez programování vytvořit web i e-shop.

Sídlo hostingu je v Litvě, má však i dceřiné hostingové společnosti se servery v USA nebo Velké Británii.

Shopify Logo

Shopify

Shopify je globálně známá platforma na vytváření e-shopů.

Nejen že se můžete lehce odlišit od konkurence a upravit vzhled vašeho e-shopu, ale pomocí pluginů z App Store Shopify můžete doplnit mnoho funkcí důležitých pro správu a marketing e-shopu: newsletter, napojení na reklamní systémy, fakturace… Pokud potřebujete nějakou funkci, většinou je pro ni už vytvořený plugin. Shopify používají malí hand made tvůrci, ale také velké značky jako Tesla, Nestlé nebo RedBull.

Dostupné jsou 3 balíky služeb, které se liší počtem přístupů a dostupností různých profi reportů o počtech a chování návštevníků.

Sídlo Shopify je v Kanad+, službu využívají e-shopaři ve více než 175 zemích.

Zyro Hostinger Logo

Zyro

Zyro je webový WYSIWYG editor, pomocí kterého si můžete vytvořit web nebo e-shop se 100 až 2500 produkty bez programování. K dispozici jsou desítky šablon rozčleněné do různých kategorií. 

Při tvorbě webu se v Zyro používá vodící mřížka, na kterou lze drag & drop způsobem umisťovat různé webové prvky. Editor neumožní umístit prvky mimo tyto vodící mřížky, což se ukazuje jako výhoda. Webstránky vytvořené pomocí Zyro totiž mají jednodušší kód, a jejich načítání je proto rychlejší.

K dispozici jsou 4 balíky služeb, nejlevnější balík s funkcemi jen pro weby, dražší balíky i s funkcemi pro e-shopy. Ve vyšších balících lze vkládat také vlastní HTML kód. Sídlo společnosti je v Litvě, zaměstnanci sídlí i v Německu, Švýcarsku, Finsku a Spojeném království.

Cloudflare Logo

Cloudflare

Cloudflare je globální síťová služba pro weby, webové aplikace i API. Chrání web server před útoky a optimalizuje distribuci dat ze serveru do celého světa.

Séť Cloudflare má více než 250 datových center ve 100 zemích po celém světe. To znamená, že doručení obsahu webu k návštěvníkům webu je optimalizované podle jeho lokality.

Cloudflare je jednou z nejpoužívanějších CDN služeb pro WordPress, pro malé projekty dostupná i ve free verzi. Pokud máte na svém webu návštěvníky z různých častí světa, zvažte jeho použití.

Cloudflare poskytuje služby i firemním zákazníkům. Mohou zajistit firemní sítě, firemní aplikace či prostředí pro vývoj aplikací.

Sídlo firmy je v USA.

Kadence Wp Logo

Kadence WP

Pokud máte WordPress web, určitě oceníte šablony, bloky a pluginy od Kadence WP. Šablny a bloky jsou integrované s oblíbenými pluginy Gutenberg, Elementor, WooCommerce a dalšími.

K dispozici je free verze šablony Kadence, která je velmi dobře škálovatelná. Můžete si postavit svůj vlastní header nebo footer, všechny bloky se dají přizpůsobit a jsou responzivní. Můžete využít jakousi knihovnu předpřipravených bloků. Designy jsou moderní a web postavíte doslova během pár kliknutí.

Můžete si dokoupit různé balíky bloků nebo jednotlivé pluginy, ale také zvýhodněné balíky vícero produktů, a vyšperkovat pomocí nich WordPress web či e-shop podle vašich potřeb.

Kadence Conversions Logo

Kadence Conversions

Kadence Conversions je placený plugin určený pro WordPress weby. Pomocí tohoto pluginu a editoru Gutenberg lehce navrhnete různé konverzní prvky, jako jsou pop-up okna, opt-in formuláře, prodejní bannery, notifikační lišty apod.

Pro jednotlivé prvky je možné nastavit podmínky, kdy se mají spustit. V případě, že máte e-shop, můžete velmi cíleně oslovit zákazníka v různých fázích nakupování tak, že propojíte různé konverzní prvky s WooCommerce.

K dispozici je základní balík nebo rozšířený balík, ve kterém jsou různé hotové bloky a šablony.

Elementor Logo (1)

Elementor

Elementor patří mezi oblíbené WordPress page buildery, tedy pluginy, pomocí kterých je možné jednoduchým způsobem navrhnout webovou stránku.

Page buildery používají předpřipravené prvky, jako jsou textové pole, obrázky, tlačítka, ale i různé widgety. Umožňují editaci rozložení prvků na stránce, nastavení velikosti a barevnosti prvků apod.

Elementor je dostupný ve free verzi, v placené verzi si můžete dokoupit různé widgety, například pro integraci s WooCommerce (pro e-shop).

Cena placené verze Elementora se odvíjí od počtu stránek, kde bude nasazený.

Wp Rocket Logo

WP Rocket

WP Rocket je plugin určený pro WordPress weby.

Každý provozovatel webu si přeje, aby se jeho web načítal rychle; plugin pro nastavení cache může rychlost načítání webu téměř okamžitě zlepšit.

Je vhodný pro malé weby i pro e-shopy a je kompatibilní s různými ecommerce pluginy pro WordPress.

Jedná se o placený plugin, jeho cena se odvíjí od počtu webů, na které ho nasadíte.

Wpml Logo

WPML

WPML je plugin určený pro multilingvální WordPress weby. Umožňuje naplnění a správu obsahu v různých jazycích, a stejně tak i manažování překladů. Dostupných je 40 jazyků, ale můžete si definovat i vlastní jazyk.

Kromě článků a stránek umožňuje i překlady pro: custom post type, custom field, widget, menu, obrázky, taxonomie, jiná média, dokonce i texty ve vašem adminu.

Jedná se o placený plugin. Cena se odvíjí od počtu webů, na které ho nasadíte, a také pluginů, které potřebujete přeložit.

Ithemes Security Logo

iThemes Security

iThemes Security je plugin určený pro ochranu WordPress webů před internetovými hrozbami. Zabraňuje brute force atakům, monitoruje podezřelé aktivity návštevníků, monitoruje zranitelnost tématu a pluginů, doporučuje aktualizace a blokuje škodlivé boty a spam.

Základní verze je free, často bývá součástí instalace WordPressu na jedno kliknutí v hostingu.

Pokročilejší nastavení a funkce jsou dostupné v placené verzi iThemes Security Pro. Například logování aktivity uživatelů, možnost nastavit skupiny uživatelů a důvěryhodná zařízení, managament verzí, reCaptcha a další. Cena se odvíjí od počtu webů, na které plugin nasadíte.

Avast Logo (1)

Avast

Avast je antivirový program pro ochranu vašich zařízení připojených na internet – PC, notebook, tablet, mobil.

Zablokuje viry a malware, najde slabiny v zabezpečení Wi-Fi, zkontroluje sílu hesel, zajistí ochranu před ransomwarem. A to vše ve free verzi!

V placené verzi Avastu navíc získáte ochranu při online nakupovaní, pokročilý firewall, ochranu před špehováním přes vaši webkameru a mnohé další funkce.

1password Logo (1)

1Password

Pokud si ukládáte hesla navštívených webů pouze ve vašem prohlížeči, nemusí být v bezpečí. Na jejich ochranu slouží aplikace pro správu hesel, jakou je i 1Password.

Kromě ukládání hesel umožňuje 1Password také bezpečné ukládání údajů z platebních karet a různých dokumentů (např. vyfocené osobní doklady apod.). Pro každou oblast si můžete vytvořit vlastní zaheslovanou složku, tzv. trezor.

1Password patří mezi nejpoužívanější správce hesel, je určený pro jednotlivce, rodiny, ale i pro firemní tymy. Podle toho se odvíjí cena.

Jedná se o placenou službu, vyzkoušet si můžete trial verzi na 14 dní zdarms.

Cyberghost Logo (1)

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN je služba, která vám zabezpečí soukromí a bezpečí na internetu.

Po připojení do VPN (virtual private network) je zajištěné ukrytí vaší IP adresy, pro navštívené weby jsou dostupné pouze IP adresy serverů VPN.

Pokud používáte veřejné Wi-Fi sítě, určitě byste se k nim měli připojovat přes VPN. Ochrání vaše přihlašovací údaje či údaje z platební karty apod. před ukradením.

Často jsou VPN sítě používané pro odblokování obsahu na streamovacích portálech, který je dostupný jen pro některé země. Připojením do sítě můžete obejít geografické omezení. To můžete využít např. při cestování, kdy lze obsah českých služeb shlédnout kdekoliv v zahraničí.

Je to placená služba, dostupná pro různé operační systémy, po zakoupení licence můžete do VPN připojit až 7 různých zařízení. Cena je výhodnější při zakoupení licence na delší období.

Semrush Logo

Semrush

Semrush je sada nástrojů pro online marketing – SEO, Paid Traffic, Social Media, Content & PR a Market Research.

Jedná se o nástroje pro optimalizování webu pro vyhledávače, ladění PPC kampaní a příspěvků na sociálních sítích či průzkum vaší konkurence, ale poskytnou vám také náměty na kvalitní obsah, náměty na články apod.

Semrush nabízí 3 balíky služeb, cena se odvíjí nejen od počtu spravovaných projektů, ale také od množství sledovaných pozic klíčových slov a počtu stránek prozkoumaných nástrojem Site Audit.

Jasper Jarvis Logo

Jarvis – Jasper

Nástroj Jasper, který se původně jmenoval Jarvis, vznikl roku 2020 a byl přejmenován v roce 2022.

Je to umělá inteligence, která za vás vytvoří obsah na blog, web či sociální sítě. Zní to neuvěřitelně? Ano 🙂

Tento nástroj někteří lidé považují za revoluční. Méně odvážným pomůže vylepšit koncepty textů z hlediska seo, těm odvážnějším nebo v tvůrčí krizi připraví 50-100 % textu.

Pokud potřebujete recyklovat články nebo texty ppc reklam apod., Jasper vám dá na výběr z několika variant textů.

Jasper při tvorbě textů používá různé šablony a „recepty“ (strukturovaný seznam pokynů, co má výsledný text obsahovat). Je schopný poskytnout výstupy až ve 25 jazycích.

Umíme si představit využití této služby např. při expanzi webu do zahraničí. Může ušetřit náklady na články podporující seo webu.

Je to placená služba, cena se odvíjí od počtu slov, které měsíčně vygenerujete.

Grammarly Logo

Grammarly

Grammarly je nástroj, který vám pomůže vytvářet poutavé texty v anglickém jazyce.

Na vstupu jsou vaše texty, Grammarly však není jen obyčejný korektor gramatiky. Využívá umělou inteligenci a strojové učení. Navrhuje vám úpravy textu, doporučí vám zajímavější a trefnější slovní spojení a formulace tak, abyste se co nejvíc přiblížili „native speakerům“.

Můžete využít free verzi. V tom případě vám Grammarly opraví a upraví jen některé časti textu a upozorní vás, že víc rad dostanete v pro verzi. Pro verze je dostupná v různých balících, jejichž cena se odvíjí od počtu uživatelů a dostupnosti pokročilých jazykových doporučení.

Deepl Translator

Deepl

Používáte při překladech Google Translator? Deepl je velmi podobná služba, korá poskytuje strojový překlad textů, ačkoliv o ní ví méně uživatelů. Deepl překlady jsou přitom často kvalitnější.

Aktuálně umožňuje překlady z a do 26 jazyků, mezi kterými je i čeština a slovenština.

Můžete využívat free verzi nebo placenou verzi s dodatečnými funkcemi. Např. si můžete zvolit formální nebo neformální tón překladu, vytvářet slovník frází, pracovat v týmu a spravovat práci překladatelského týmu. Nástroj je možné integrovat s profesionálními CAT nástroji, které překladatelé využívají pro správu překladů.

Depositphotos Logo (1)

Depositphotos

Depositphotos je globální platforma, která je na trhu už od roku 2009. Obsahuje víc než 230 miliónů royalty free souborů k zakoupení. Najdete tu fotografie, ilustrace, vektory a videa z nejrůznějších kategorií použitelné pro vaše weby či blogy.

Royalty-free znamená, že při zakoupení obrázku apod. z Depositphotos si zakupujete i licenci na jeho neomezené používání a editování.

Je možné zakoupit jednotlivé fotky nebo balíky fotek.

Depositphotos má pracovní týmy v New Yorku, Miláně, Kyjevu, Lemesosu, Moskvě a Varšavě a milióny uživatelů po celém světe.

Canva Logo (1)

Canva

Canva je online grafický nástroj na vytváření jednoduché grafiky. K dispozici jsou šablony pro nejrůznější kategorie, od plakátů a dalších tiskovin po různé typy příspěvků na sociální sítě. Výhodou je velké množství šablon, obrázků, grafických prvků a fontů, stejně tak možnost editace free šablon podle vašich potřeb.

Vaše weby, blogy, sociální sítě a různé prezentace můžete obohatit o pěkné obrázky či logo vytvořené v Canvě, a to jednoduše a rychle.

Canva je dostupná ve free verzi i placené pro verzi. V mnoha případech vám verze zdarma postačí. S placenou verzí Canvy získáte více šablon, více různých grafických prvků, což může být výhoda pro méně zručné grafiky.

Fiverr Logo (1)

Fiverr

Fiverr je globální platforma, která obsahuje nabídky od freelancerů i profesionálů v různých kategoriích od grafického designu přes tvorbu webu a marketing po lifestyle.

Fiverr můžete využít, pokud hledáte někoho, kdo vám pomůže s webem, WordPressem, grafikou na web, nastavením SEO, překlady do různých jazyků apod. Prodejci služeb mají hodnocení od zákazníků, což vám pomůže si vybrat spolehlivého dodavatele služeb.

Pokud chcete, můžete se naopak sami zaevidovat a nabízet svoje služby na mezinárodním poli i vy. Ať už umíte cokoliv, může se to někomu jinému hodit.

Fiverr vznikl v roku 2010 a dnes má celkem více než 400 zaměstnanců na pobočkách v New Yorku, San Franciscu, Orlandu, Phoenixu, Londýn+, Berlíně a v centrále v Tel Avivu.

Udemy Logo (1)

Udemy

Udemy je známa platforma, která nabízí online kurzy z nejrozličnějších oblastí. Byznys, design, zpracování fotografie, softwarový vývoj, kancelářské programy, marketing, finance, zdraví a fitness, životní styl, hudba, umění, osobní rozvoj i jazykové kurzy…

Kurzy většinou obsahují video s přednáškou, materiály ke stáhnutí, testy a možnost získat certifikát. Po otestovaní a splnění všech zadání v kurzu získáváte Udemy certifikát.

S programem Udemy Pro můžete získat odborné certifikáty z oblasti IT, které vám může uznat i váš zaměstnavatel.

Pokud máte potřebné odborné znalosti, můžete se stát instruktorem kurzu a publikovat vlastní kurz.

Na webu najdete víc než 100 tisíc kurzů v 50 jazycích, které jsou určeny pro jednotlivce i firmy.

Závěr

Nástroje, které vám doporučujeme v článku, vám pomohou na cestě k úspěšnému webu. Pomohou vám vytvářet či překládat obsah, získat zajímavé obrázky, ochránit váš web před hrozbami na internetu, zrychlit jeho načítání, zkrátka pomohou vašemu webu vyrůst. Často k tomu postačí free verze nástrojů.

Pro verze nástrojů budete potřebovat ve fázi, kdy se váš web stane nevyhnutnou součástí vašeho online podnikání, nejen koníčkem. A v tu chvíli oceníte, že je už velmi dobře znáte a ovládáte různé nastavení a budete umět posoudit, či jsou dodatečné funkce nabízené v pro verzích pro váš projekt užitečné.

3.7/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..