Shoptet Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Shoptet proč tam založit e-shop

Shoptet je rozhodně nejpopulárnější e-commerce řešení pro provoz e-shopu u nás. Rozhodl jsem se ho zhodnotit objektivním způsobem. Moje recenze pomůže především e-shopařským nováčkům, kteří se rozhodují mezi různými krabicovými řešeními. Odpovím vám na to, kdy má Shoptet smysl a na co si dát pozor.

Hned na úvod napíšu, že Shoptet není pro každého. Aby to nevyznělo špatně, na Shoptet je mnoho velkých e-shopů. A jejich majitelé tam jsou určitě rádi. A vědí proč. Ostatně asi proto se může Shoptet chlubit, že pohání přes 37 500 e-shopů.

Nicméně, pro větší e-shopaře, kteří hledají specifické funkce a širší možnosti přizpůsobení, může Shoptet představovat určitá omezení. Přestože má platforma velký balík funkcí, může se ukázat, že některé integrace nebo pokročilé nástroje, nebude Shoptet umět, nebo to vyjde jinde levněji. Mluvím ale o opravdu specifických věcech.

Každopádně bych ho určitě doporučil nejen nováčkům, kteří chtějí jednoduchost. Je uživatelsky přívětivý i pro ty, kteří nejsou technicky zdatní. Nabízí jednoduché nástroje pro nastavení obchodu a jeho správu. V podstatě tady nakliká a spustí svůj e-shop asi absolutně každý. To je například ohromný rozdíl oproti “bezplatné” WooCommerce, ke které ale musíte platit silný WordPress hosting, nakoupit spoustu různých pluginů od Toret a nakonec najmout profíka, který vám to všechno správně ponastavuje.

Nebudu Shoptet hodnotit po stránce použitelnosti nebo ovládání skrze administrační rozhraní, protože by to bylo zavádějící. Každé e-shopové krabicové řešení má svoje výhody a nevýhody. Proto taky nabízejí bezplatné testovací verze. Shoptet můžete do 10 produktů používat zdarma, takže se nabízí ho otestovat opravdu důkladně.

Zkrátka Shoptet je určitě vhodný pro ty, kteří začínají s e-commerce. Takovým lidem tady nebude absolutně nic chybět. Najdou zde napojení na všechny důležité služby a nástroje. Je i pro zaběhlé e-shopy, tam ale vědí, co přesně potřebují, a dokážou si to na webu Shoptetu zjistit a porovnat s jinou platformou.

Jak u Shoptet vybrat správný tarif pro svůj e-shop

Tohle je věc, při které spousta klientů váhá. Jednak se snaží ušetřit peníze, ale také chtějí mít co nejvíc funkcí. 

Jděte na výběr logicky a zvažte, co vlastně budete potřebovat. Jako první věc je počet prodávaných produktů. Hned za tím si musíte dobře rozmyslet funkce, které budete opravdu potřebovat.

1 Shoptet Vyber Tarifu
Můžete získat desítky doplňků v základní ceně tarifu.

Platební brány, napojení na srovnávače nebo dopravce, to je takový základ, který byste měli zvážit. A věřte, že hromadu těchto věcí najdete mezi základními doplňky, které jsou už v ceně tarifu. 

A tady pozor. Musíte přemýšlet nad pokročilejšími funkcemi obchodu. Tohle je vážně důležité, protože tady začnete zjišťovat, že výběr nejlevnějšího tarifu se vám může ve výsledku prodražit, protože k němu musíte přikoupit další funkce nad jeho rámec. Shoptet pro to má pěknou porovnávací tabulku včetně cen rozšíření.

2 Shoptet Porovnani Tarifu
Porovnání rozdílů mezi tarify.

A právě tady vstupují do hry hromadné importy a exporty dat, parametrické filtry, filtry značek, velkoobchod, související produkty nebo třeba pokročilé možnosti skladového hospodářství. Většina e-shopů tohle všechno prostě potřebuje.

Některé věci vám pomohou při správě e-shopu, další zase zvyšují zákazníkům komfort nakupování. Myslete na to, že každá z těchto funkcí má svou cenu a je zahrnutá v různých tarifech, takže je důležité zvážit, co je pro vás skutečně důležité.

Ceny tarifů

Při rozhodování o ceně tarifu na Shoptetu je důležité nejen zvážit aktuální potřeby vašeho e-shopu, ale také přemýšlet o dlouhodobých cílech a růstových plánech. Shoptet nabízí slevy pro ty, kteří se rozhodnou pro roční nebo dvouleté předplatné. 

Z vlastních zkušeností můžu říct, že většině podnikatelů se vyplatí pořídit si tarif Profi. A asi nejen proto je na Shoptet nejoblíbenějším tarifem.

3 Shoptet Cena
Porovnání cenových tarifů.

Zkušenosti ostatních podnikatelů se Shoptet

Když jsem si dělal rešerši pro tuto recenzi, tak jsem prozkoumával různé e-shopařské skupiny a hledal jsem reálné zkušenosti, které by vám pomohly se jednoznačně rozhodnout, jakou e-shopovou platformu vybrat. 

Takové diskuze jsou užitečné, ale ve výsledku vám udělají ve všem ještě větší guláš. Však to znáte sami. Nakonec mě zaujal výsledek této ankety, které se zúčastnilo 140 hlasujících. Jasnou převahu v ní získal Shoptet. 

4 Shoptet Anketa Mezi Uzivateli
Anketa o doporučení krabicového e-shop řešení. Zdroj: Facebook skupina Provozovatelé eshopů – výměna zkušeností

Shoptet získal převažujících 54 % hlasů. To znamená, že více jak polovina uživatelů by ho doporučila dále používat. A to i za předpokladu, že podle mnohých průzkumů vyjde Shoptet o něco dráž než konkurence.

Šablony pro e-shop

Shoptet aktuálně nabízí jedenáct šablon. Respektive jich je v současné době 7 podporovaných z nové generace, a 4 nepodporované. Tyto šablony můžete používat stejným způsobem jako ty z nejnovější generace. Novější funkce však nemusí být na těchto šablonách dostupné. 

5 Shoptet Sablony

Jsou tady ještě šablony od partnerů, pokud by vám základní bezplatná nabídka nestačila. Za partnerské šablony už je potřeba zaplatit. Pokud lpíte na specifických funkcích, tak pak je dobré sáhnout po partnerské šabloně, která bude mít to, co potřebujete.

Šablony jsou flexibilní, můžete s nimi pracovat a přizpůsobit barvy nebo layout, aby lépe odpovídaly vaší značce a vizuálnímu stylu. Editor šablony vám umožní nastavovat základní věci.

6 Shoptet Editor Sablony

Pokud chcete rozsáhlejší změny vzhledu nebo funkcí, je možné zasáhnout přímo do HTML a CSS kódu e-shopu v administraci Vzhled a obsah → Editor na záložce HTML kód. Tam můžete přidávat také JavaScript. To jsou ale už pokročilejší věci, na které budete chtít asi najmou profesionála neboli partnera Shoptet.

Pokud vám standardní ani partnerské šablony nevyhovují, Shoptet Premium nabízí možnost designu na míru. 

Marketplace a Shoptet partneři

Služba kolem sebe vytvořila ohromný ekosystém doplňků, rozšíření a profesionálů. To všechno vám pomůže s počátečním budováním a stabilním růstem e-shopu. 

Shoptet marketplace s doplňky je místo, kde můžete najít různé nástroje a aplikace, které rozšíří funkčnost vašeho e-shopu. Ať už potřebujete lepší možnosti účetnictví, marketingu, správy zákaznických vztahů nebo něco úplně specifického, je dost možné, že to na marketplace najdete.

6 Shoptet Doplnky
Ukázka obchodu s doplňky pro Shoptet.

Partneři Shoptetu pak představují databázi odborníků a specialistů, kteří nabízejí služby a produkty, jež jsou kompatibilní s platformou Shoptet. Designéři, kteří vám pomohou s vytvořením unikátního vzhledu e-shopu, marketingové agentury, které vám pomohou s propagací, nebo vývojáři, kteří vytváří speciální funkce na míru potřebám.

8 Shoptet Partneri
Kategorie specializací Shoptet partnerů.

Administrace e-shopu

Administrace e-shopu na Shoptet je intuitivní a uživatelsky přívětivá, což ocení především ti, kteří se s e-commerce teprve seznamují. Jednoduchost a přehlednost administračního rozhraní je jedním z hlavních důvodů, proč je Shoptet u nováčků tak populární. Nabízí vše, co potřebujete pro běžnou správu e-shopu, od správy produktů až po sledování objednávek a analýzu prodeje.

Na internetu samozřejmě narazíte na příspěvky, které tvrdí, že je administrace 100 let pozadu. Zase k tomu musím dodat, že každému vyhovuje něco jiného. Zkuste si Shoptet zdarma a vyzkoušejte si to na vlastní kůži.

9 Shoptet Administrace
Nástěnka s přehledy v administraci e-shopu.

Ve správě produktů můžete ty nejzákladnější věci dělat přímo na přehledu produktů jednoduchým kliknutím na ikonu fajfky nebo křížku.

10 Shoptet Sprava Produktu
Přehled produktů.
11 Shoptet Karta Produktu
Karta produktu.

Doprava a platební brány

Shoptet je český systém, takže tady očekávejte podporu napojení na nejoblíbenější doručovací společnosti od balíku na Poštu až po Zásilkovnu. Samozřejmě můžete mít speciální požadavky na dopravce. V takovém případě je lepší prozkoumat doplňky Shoptetu nebo rovnou kontaktovat podporu, zda půjde napojit.

12 Shoptet Dopravci
Seznam základní dopravců.

Shoptet má vlastní platební bránu Shoptet Pay, kterou se snaží propagovat, co to jde. Na druhou stranu ji můžete mít ve svém e-shopu zdarma. Tedy zdarma nainstalovanou, pak musíte počítat s poplatky za transakce.

13 Shoptetpay
Poplatky za Shoptet Play

Samozřejmě můžete používat jiné platební brányComgate, GoPay, Pays atd. Za instalaci takové brány musíte platit, což nemusí být nakonec moc výhodné. Viz další obrázek.

14 Shoptet Gopay
Platba za platební bránu.

Nakonec ještě zkuste porovnat ceny za Comgate s cenami za Shoptet Pay výše.

15 Shoptet Comgate
Ceník brány Comgate.

Podnikání je o neustálém počítání a hledání výhodných věcí. Každý pronajímaný e-shop stojí nakonec balík peněz. Tak to prostě je. Výměnou za peníze dostanete e-shop, který funguje, a k tomu balík funkcí, které vám pomáhají s vyděláváním peněz, logistikou, financemi a dalšími věcmi. Na Shoptet jen ten balík funkcí opravdu pořádný, takže se není čemu divit, že tam je přes 37 500 e-shopů.

Napojení na fakturaci

Ve vašem e-shopu můžete vytvářet a spravovat všechny faktury, daňové doklady, dobropisy i dodací listy přímo v rámci administračního rozhraní, aniž byste museli využívat externí software. E-shop automaticky generuje tyto doklady pro každou objednávku. Navíc si máte možnost tyto dokumenty upravit a přizpůsobit dle svých specifických potřeb.

16 Shoptet Fakturace
Ukázka Shoptet fakturace

Samozřejmě můžete využívat jiné fakturační nástroje jako Superfaktura, Fakturoid. Je pro to ale další doplněk, který je zpoplatněný.

Účetnictví v Pohodě, ale i jinde

Pokud jste zvyklí používat účetní systém Pohoda a nechcete se s ním rozloučit, je zde propojení administrace vašeho e-shopu s Pohodou. Díky tomuto napojení se data mezi oběma databázemi budou přenášet podle vašich potřeb. 

Klíčové vlastnosti tohoto propojení: nastavení exportů a párování dat podle vašich specifických požadavků. Data můžete přenášet obousměrně, což znamená, že je možné je importovat jak ze Shoptetu do účetního systému, tak i z rozhraní účetního systému do administračního rozhraní vašeho e-shopu na Shoptetu.

17 Shoptet Pohoda Ucetnictvi
Propojení Shoptet s Pohoda.

A co ostatní účetní systémy? Propojit je můžete také. Například Money S3, Ekonom, iÚčto, Eurofaktura atd. Co nenajdete přímo v Shoptet marketplace, tak to je možné doprogramovat. Najít na to specialistu by neměl být díky Shoptet partnerům problém.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost využívat Shoptet zdarma, když prodáváte do 10 produktů- V některých případech se mohou poplatky za přídavné doplňky vyšplhat opravdu vysoko
+ Zkušební verze na 30 dní zdarma
- Šablonu e-shopu neupravíte tak snadno jako u konkurence
+ Shoptet je vhodný pro začátečníky
+ Shoptet poskytuje množství integrací a doplňků, které rozšiřují možnosti e-shopu
+ Možnost vkládat vlastní HTML, CSS a JS

Závěrečné shrnutí

V závěrečném shrnutí recenze můžu napsat, že se jedná o velmi přístupnou a efektivní e-commerce platformu. Pro jednoduchost ovládání a intuitivní rozhraní je Shoptet ideální pro nováčky, kteří chtějí zahájit online podnikání bez potřeby pokročilých technických znalostí. 

K dispozici je i bezplatná a 30 denní zkušební verze bez nutnosti zadávat platební kartu. Prostě si můžete nezávazně vyzkoušet, jestli nekupujete zajíce v pytli.

Shoptet nabízí řadu užitečných funkcí jako jsou integrace s různými nástroji a službami, možnost přizpůsobení šablon prostřednictvím HTML, CSS a JavaScriptu, což rozšiřuje možnosti e-shopu.

Shoptet tedy představuje spolehlivou a funkční platformu pro řadu podnikatelů, zejména pro ty, kteří hledají jednoduché, avšak efektivní řešení pro vstup do online podnikání. Sice může mít určitá omezení pro velmi specifické požadavky nebo rozsáhlé e-shopy, pro většinu podnikatelů nabízí dostatečnou flexibilitu a rozsah funkcí pro úspěšný start, rozvoj a růst jejich online obchodu.

3/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..