Hostinger recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Je Hostinger hosting, kam budete chtít převést všechny weby?

V této recenzi jsem se podíval podrobněji na hosting Hostinger, který je jedním z nejznámějších poskytovatelů sdíleného webhostingu na světě. Jeho cenová politika je poněkud kontroverzní, protože se snaží klienty přimět objednat služby za super výhodnou cenu na více let dopředu. Přesto si ale o tomto hostingu myslím, že patří k těm cenově výhodnějším na globálním trhu. Co myslíte, má smysl tam přesouvat svůj web? To se dozvíte v této recenzi. 

Představení Hostinger

Hostinger je hostingová společnost z litevského města Kaunas. Historie společnosti sahá až do roku 2004, kdy se jmenovala Hosting Media. Nicméně tenkrát si hledala tato společnost své místo na trhu, takže začaly vznikat její dceřiné společnosti jako například 000Webhost, což je dodnes funkční bezplatný webhosting, nebo Hosting24, jehož servery se tenkrát nacházely na území USA a ve Velké Británii. 

V současné době má Hostinger několik dceřiných společností jako například website builder Zyro, se kterým si sami postavíte vlastní web nebo výše zmíněné webhostingy. Služby společností, které patří do skupiny Hostinger, používá více než 29 milionů uživatelů po celém světě. Přesněji to je ve 178 zemích světa.

Služby Hostinger

Hostinger je velká společnost s mnohaletými zkušenostmi s poskytováním hostingových služeb všeho druhu. Samozřejmě svojí oblast působnosti dále rozšiřuje podle toho, jak se vyvíjí trh a poptávka na něm. Hostinger dokáže nabídnout webhostingové tarify pro malé webové stránky, ale dokáže poskytnout zázemí pro složitější velké weby a e-shopy s vysokou návštěvností. 

Představení služeb.
Představení služeb.

V roce 2019 proběhla v datových centrech Hostinger velká revoluce. Došlo totiž k přesunu Apache serverů na LiteSpeed Web Server (LSWS). Cílem přesunu bylo zvýšení výkonu, a to se povedlo. Velké zlepšení tak přišlo zejména u Time To First Byte (TTFB), kdy má LiteSpeed Web Server oproti Apache o třetinu lepší výsledek.

Webhosting

porovnání webhostingových tarifů
Porovnání webhostingových tarifů.

Sdílený webhosting je cenově dostupné zázemí pro jakýkoliv webový projekt. Hostinger má 3 tarify sdíleného webhostingu – Webhosting Single, Webhosting Premium a Webhosting Business. Nejlevnější webhostingový tarif je určený pro jednu webovou stránku. Bez obav může jít i o náročnější projekt, ale jeho návštěvnost by měla být do 10 000 uživatelů měsíčně. 

Webhosting Premium a Webhosting Business jsou velice zajímavé webhostingové tarify. V jednom účtu totiž můžete provozovat 100 webů na doménách 2. řádu. Je to takový velice velkorysý multihosting.

Co nechybí u sdíleného webhostingu:

 • SSL certifikát zdarma
 • Zálohy
 • LiteSpeed Cache pro WordPress (Akcelerace WordPress)
 • DNS servery chráněné službou Cloudflare
 • SSH přístup (mimo tarifu Single)
 • Nonstop podpora

WordPress hosting

výhody wordpress hostingu Hostinger

Hostinger má v nabídce celkem 4 tarify WordPress hostingu – Single, Starter, Business, PRO. Jejich rozdělení zase vychází ze způsobu používání. Single je určený pro jeden web/doménu a u dalších tarifů můžete provozovat 100 webů na doménách 2. rádu. Výběr tarifu záleží na náročnosti webových projektů, které tam budete chtít provozovat.

Co nechybí u WordPress hostingu:

 • SSL certifikát zdarma
 • Nástroj pro správu WordPress s administrace hostingu
 • Zálohy
 • LiteSpeed Cache pro WordPress (Akcelerace WordPress)
 • DNS servery chráněné službou Cloudflare
 • WP-CLI (správa pomocí příkazové řádky)
 • SSH přístup (mimo tarifu Single)
 • Nonstop podpora

Další služby

Hostinger má v nabídce ještě další služby. Za zmínku určitě stojí VPS hosting s mnoha konfiguracemi serverů, kdy nejnižší VPS tarif nabízí 1 GB RAM a nejvyšší 16 GB RAM. Pro mezinárodní projekty je v nabídce cloud hosting, na kterém je možné provozovat až 300 webů. 

Cenové balíčky

Hostinger je typická velká firma, která chce vyhovět všem zákazníkům. A to také samozřejmě dokáže, takže má v nabídce dostatečný výběr cenových tarifů, které se od sebe liší zejména svou konfigurací. Jestli uvažujete o tom, zda má Hostinger smysl právě pro vás, tak nejspíš má, protože tam můžete jít hostovat svůj malý web nebo blog stejně jako náročnější a větší magazín nebo e-shop.

Ceník tarifů sdíleného hostingu.
Ceník tarifů sdíleného hostingu.

Díky možnosti provozovat na jednom tarifu desítky domén se tento webhosting pravděpodobně vyplatí i webovým agenturám a freelancerům, kteří tvoří a spravují weby pro klienty na zakázku.

Cenové tarify jsou zajímavě odstupňované. Troufnu si tvrdit, že Webhosting Premium je dostačující pro většinu webových projektů. Takových projektů můžete na tomto konkrétním tarifu provozovat 100, takže je potřeba zvážit jejich náročnost, protože hlavní omezení tarifu je v počtu návštěv za měsíc. Měsíční počet návštěv je jakýsi ukazatel přibližného zatížení, jaké webhostingový tarif zvládne. To je také ten hlavní rozdíl mezi jednotlivými webhostingovými tarify. Další rozdíl mezi nižšími a vyššími tarify webhostingu je dále například v intervalech zálohování, kdy levnější tarify mají týdenní zálohování a nejvyšší tarif denní zálohy. 

Výběr vhodného tarifu se může zdát jako náročný problém. Pojďme se tedy v další části článku podívat na to, jak vybrat správný tarif u Hostinger.

Jak vybrat vhodný webhostingový tarif?

Nabídka služeb je jednoduchá. V tomto článku se věnuji hlavně sdílenému webhostingu a WordPress hostingu, ale jak už jsem psal výše, tak Hostinger nabízí VPS, cloud hosting nebo například e-mail hosting. To jsou ale služby, u kterých už klienti vědí, co potřebují. Pojďme se podívat na to, jak vybrat webhostingový tarif.

Webhosting SingleWebhosting PremiumWebhosting Business
1 web100 webů100 webů
30 GB SSD úložiště100 GB SSD úložiště200 GB SSD úložiště
~10000 návštěv/měs.  ~25000 návštěv/měs.  ~100 000 návštěv/měs.  
1 e-mailový účetBezplatný e-mail  Bezplatný e-mail  
SSL certifikát zdarma SSL certifikát zdarma SSL certifikát zdarma  
100 GB bandwidthBezplatná doména Bezplatná doména 
Spravovaný WordPress  Neomezený bandwidth  Neomezený bandwidth  
Akcelerace WordPress  Spravovaný WordPress  Spravovaný WordPress  
Vrácení peněz do 30 dnů  Akcelerace WordPress  Akcelerace WordPress  
Počet databází: 2Vrácení peněz do 30 dnů  Vrácení peněz do 30 dnů  
Přístup do GIT  Neomezeně databázíNeomezeně databází
Týdenní zálohyPřístup do GIT  Přístup do GIT  
DNS servery chráněné službou Cloudflare  SSH přístup  SSH přístup  
Nonstop podpora  Týdenní zálohyDenní zálohy 
Záruka 99,9% uptime  DNS servery chráněné službou Cloudflare  Bezplatná síť CDN 
Správa DNS  Nonstop podpora  DNS servery chráněné službou Cloudflare  
Správce přístupu  Záruka 99,9% uptime  Nonstop podpora  
Počet subdomén: 2  Správa DNS  Záruka 99,9% uptime  
Počet FTP účtů: 1Správce přístupu  Správa DNS  
Počet Cron úloh: 2Počet subdomén: 100  Správce přístupu  
Neomezeně FTP účtů  Počet subdomén: 100  
Neomezeně Cron úloh Neomezeně FTP účtů  
Neomezeně Cron úloh    
Porovnání tarifů sdíleného webhostingu Hostinger.

V první řadě se musíte zamyslet nad tím, co budete potřebovat. Pokud vytváříte například jeden web, tak u Hostinger můžete vybrat jakýkoliv tarif. Vlastně vám bude stačit ten nejlevnější, ale to pouze za předpokladu, že si vystačíte s jednou e-mailovou schránkou. Pokud budete chtít e-mailových schránek na vlastní doméně víc, tak musíte zvolit vyšší webhostingové tarify, na kterých můžete vytvořit 100 e-mailových účtů. 

Další pozor musíte dát na počet návštěv webu. Nejnižší tarif je omezen na 10 000 návštěv/měsíc. Z vlastní zkušenosti vím, že dosáhnout s novým projektem na 10 000 návštěv za měsíc není tak jednoduché, u firemního webu je to většinou téměř nemožné, pokud tam neposíláte návštěvníky přes reklamní kampaně. Z toho tedy plyne, že s jakýmkoliv webem nebo e-shopem můžete začít na nejnižsím webhostingovém tarifu. Přejít na vyšší nebude problém a doplatíte jen cenový rozdíl mezi tarify.

Kdy vybrat dražší varianty webhostingu? Dražší tarify mají jednu velkou výhodu: můžete tam provozovat 100 webů na doménách 2. řádu. Když mezi 100 webů rozdělíte cenu webhostingu, tak dojdete k velice nízké ceně. Takový webhostingový tarif se hodí pro provoz vlastních projektů i pro správu klientských webů. V obou případech zase musíte dát pozor na omezení návštěv, kdy máte na výběr tarif s omezením 25 000 návštěv/měsíc nebo 100 000 návštěv/měsíc. Obě čísla už jsou poměrně vysoká, takže musíte zvážit náročnost jednotlivých webů, které tam budete chtít provozovat. 

Ukázka administrace hostingu

Hosting u Hostinger se spravuje přes hPanel – to je obdoba cPanelu (software pro správu webhostingu). Hpanel se mi zdá jednodušší, což je určitě dobře. Pokud na tom trváte, tak můžete mít hosting s cPanelem. První přihlášení do hPanelu vás zavede do uživatelské sekce, odkud spravujete všechny služby a spravujete svůj webhostingový účet. 

Ukázka administračního rozhraní hPanel.

Pokud chcete spravovat webhosting konkrétního webu vašeho účtu, tak stačí kliknout na tlačítko Manage, které vás přenese přímo do administrace. Odtud můžete instalovat aplikace na jedno kliknutí, spravovat a vytvářet nové databáze, subdomény, e-mailové schránky, FTP účty, GIT repozitář a tak podobně. Samozřejmě je také možné odtud konfigurovat PHP. Možnosti konfigurace jsou pokročilé, takže toho můžete nastavit opravdu mnoho, a ne pouze měnit verzi PHP.

Přímo z administrace webhostingu také vidíte nameservery, na které je potřeba nasměrovat vaší doménu, kterou máte u jiného registrátora. Hostinger je vlastně už mezinárodní hosting, který pochází z Evropy, ale své servery má i na území USA. Proč o tom píšu? Protože přímo z administrace máte možnost změnit si servery, na kterých bude váš web. Na výběr je Evropa a severní USA, takže pokud cílíte na americký trh, tak si můžete nechat na tamější servery přesunout web. Díky tomu by se měl američanům načítat rychleji.

Instalace WordPress a dalších aplikací na jedno kliknutí

instalátor aplikací
Jednoduchá instalace aplikací.

Hostinger má v administraci instalátor aplikací, se kterým je možné nainstalovat jedním kliknutím desítky různých redakčních systémů, e-commerce platforem, marketingových nástrojů a jiných aplikací. S tímto instalátorem odpadá spousta práce s kopírováním souborů na FTP, vytvářením databáze a jejím propojením se systémem. O to všechno se postará instalátor.

Instalace WordPress na jedno kliknutí.
Instalace WordPress na jedno kliknutí.

Tento hosting má své webhostingové WordPress tarify, takže asi právě proto je v administraci přítomný nástroj, který umí nainstalovat WordPress, ale umí také detekovat WordPress, který na server nahrajete manuálně například, když migrujete z jiného webhostingu. S tímto nástrojem můžete spravovat svůj WordPress přímo z administrace hostingu. Pokud spravujete více klientských webů, tak podobnou funkci oceníte, protože kvůli aktualizacím, vypínání a zapínání pluginů se nemusíte přihlašovat do každého systému WordPress zvlášť, ale obsloužíte všechny najednou. To usnadní mnoho práce.

Správa WordPress prostřednictvím hPanel.
Správa WordPress prostřednictvím hPanel.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ hPanel má velice intuitivní prostředí   - Denní zálohování za příplatek nebo musíte mít nejvyšší webhostingový tarif
+ Možnost změnit lokalitu serveru, na kterém bude web- U nejnižšího tarifu možnost pouze jedné e-mailové schránky
+ Možnost hostovat v jednom tarifu 100 webů (neplatí pro tarif Single)
+ Správa WordPress přímo z administrace webhostingu
+ Zákaznická podpora 24/7 po celý rok 
+ Výrazná sleva při objednání na více let

Sleva 7% pro začátek

Naši čtenáři si mohou webhosting od společnosti Hostinger pořídit se slevou 7%. Stačí navštívit stránku s bonusy pro čtenáře, kde najdete vždy aktuální slevové kupóny.

Závěr a hodnocení

Hostinger je velká firma, která působí v mnoha zemích světa. Takové společnosti většinou trpí na pomalou administraci služeb nebo špatnou a pomalou uživatelskou podporu. Tak ani jedna z těch věcí tady nehrozí. Administrace webhostingu je rychlá a odladěná. Dokonce je přeložena aktuálně (září 2021) do 15 jazyků. Bohužel mezi nimi chybí čeština nebo slovenština. Během testu jsem samozřejmě vyzkoušel i uživatelskou podporu. Ta zareagovala do 30 minut od položení dotazu a problém byl během okamžiku vyřešený k naší spokojenosti. Podpora funguje velice dobře.

Cenová politika tohoto hostingu je docela v pořádku. Samozřejmě se vás Hostinger snaží přimět zaplatit si na delší časové období tím, že dostanete při platbě na více let výraznou slevu. A ta se opravdu vyplatí. Když potom cenu rozdělíte 100 webů, které v jednom účtu vyšších tarifů můžete hostovat, tak je cena za webhosting doslova minimalistická. Ale konečný posudek nechám na vás.

Začátečník by mohl po prvním přihlášení do administrace trochu hledat, co má udělat. Nicméně Hostinger má dobře zpracovanou nápovědu a pak je zde ten intuitivní hPanel, takže i úplný nováček se zde, podle mě, naučí velice rychle orientovat.

Pokročilý uživatelé mohou přes administraci spravovat a konfigurovat spoustu věcí, takže nemusí kvůli každé prkotině kontaktovat uživatelskou podporu. Pokročilá konfigurace PHP, Git nebo třeba SSH přístup jsou zde samozřejmostí.

Co dodat? U Hostinger je asi všechno, co můžete pro provoz webu potřebovat. Je to velice dobrý hosting. Základní tarif sice kvůli svým omezením neoslní, ale vyšší tarify už mají smysluplné ceny a klidně bych takový hosting za tuto cenu doporučil.

4.2/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..