Express Vpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: ExpressVPN je rychlá, bezpečná, ale vyplatí se?

ExpressVPN je známý pojem mezi všemi VPN na trhu. Na internetu je spousta kladných recenzí, které poukazují na rychlost, důvěryhodnost, bezpečnost a stabilitu připojení i v případě využití na blokované streamovací služby. Jak je to s ExpressVPN skutečně? Vyplatí se za ni připlatit? Na to se podíváme v této recenzi.

Pro důvěryhost ExpressVPN svědčí počet stažení Android aplikace na Google Play. Číslovka počtu instalací přesáhla 50 milionů a služba získala přes 280 000 recenzí od uživatelů z celého světa s výslednými 4,3 hvězdičkami. Je to prostě slušné hodnocení od velkého vzorku uživatelů. Nejde ale expertní hodnocení, které by se zakládalo na nějakých datech. Z toho důvodu jsem se rozhodl ExpressVPN důkladně otestovat a třeba i zhodnotit v porovnání NordVPN vs. ExpressVPN. To najdete v této recenzi.

Rychlé shrnutí: ExpressVPN má dobrou aplikaci. U appky pro Android jsem nenašel žádnou chybu. Je to jednoduchá aplikace bez zbytečných funkcí. Ale nic ji nechybí. Zároveň patří tato VPN k těm lepším na trhu, ale bohužel patří mezi nejdražší. To je její hlavní nevýhoda ve srovnání s ostatními VPN. Mám s ní dobrou zkušenost na odblokování streamů a jiného blokovaného obsahu.

Co může ExpressVPN nabídnout?

V první řadě musím pochválit 105 serverových lokalit na všech kontinentech světa, kde má přes 3000 serverů. Nechybí exotické oblasti jako například Pakistan, Vietnam, Filipíny a další. Jsem rád, že jsou servery také na Slovensku. Právě Slovensko mi u spousty VPN služeb chybí. A to i u těch nejlepších VPN. Servery nenajdete ve státech, kde není možné kvůli místním vládním nařízením hlídat bezpečnost a soukromí uživatelských dat, takže například ExpressVPN nemá servery v Číně a Rusku. Ale to je pochopitelné. Nicméně v těchto státech VPN funguje výtečně, což potvrzuje řada uživatelských recenzí. Díky tomu můžete lehce obejít zdejší státní firewally.

1 Expressvpn Servery

S jedním placeným tarifem můžete připojit až 8 zařízení najednou. A to na operačních systémech Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, v internetových prohlížečích Chrome, Firefox, Edge.

ExpressVPN používá protokoly PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2, OpenVPN. Jako většina společností poskytující virtuální privátní síť ExpressVPN striktně dodržuje zásady no-logs  – tedy neuchovává žádné záznamy o uživatelských datech jako IP adresy, historie procházení, DNS data nebo metadata. Mezi další důležité bezpečnostní funkce patří kill switch, split tunneling, 256 AES šifrování, které v aplikaci nechybí.

2 Expressvpn No Logs

Jak je to se streamovacími servery, umí je ExpressVPN odblokovat? Ano. Zkoušel jsem to na BBC iPlayer, Netflix, Amazon Prime. Obsah jsem spustil v HD, a nic se nesekalo, takže program běžel plynule po celou dobu sledování.

3 Expressvpn Stream Sluzby

Další zajímavé funkce ExpressVPN

Používal a testoval jsem už mnoho VPN služeb, u ExpressVPN jsem narazil na některé věci, které jsou docela zajímavé a pro uživatel více než užitečné. 

Test rychlosti připojení přímo v aplikaci

Aplikace ExpressVPN má vestavěnou funkci na testování rychlosti serverů, ze kterých si potom můžete vybrat ten nejrychlejší. Nejlepší na tom je, že je nemusíte testovat po jednom, ale aplikace je otestuje všechny najednou. 

4 Expressvpn Test Rychlosti
Test rychlosti přímo ve Windows 11.

Z testu rychlosti se dozvíte latenci, rychlost stahování a index rychlosti, který vypočítává kvalitu rychlosti připojení z předchozích dvou ukazatelů. Čím vyšší číslo má index rychlosti, tím lepší a rychlejší připojení k danému serveru je.

Použití výsledků už je pouze na vás, protože tady záleží na tom, co chcete s VPN zrovna dělat. Buď chcete procházet web v konkrétním státě nebo na konkrétním kontinentu. Podle toho si jednoduše vyberete nejrychlejší server, jaký vyhovuje vašim požadavkům.

5 Expressvpn Externi Test Rychlosti
Test rychlosti připojení na servery v USA. Test: Speedtest.net

ExpressVPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)39,7628,52110
EU (Frankfurt)41,4445,4420
Austrálie (Sydney, Melbourne)37,6910,63283
Nový Zéland (Auckland, Wellington)31,1829,94293
Brazílie (Sao Paulo)32,1329,22206
celosvětově (průměr)36,428,8182,4

Snadná změna použitého protokolu

V nastavení aplikace si můžete sami vybrat protokol, který chcete použít. Samozřejmě musíte vědět, co děláte, jinak nechte vybranou doporučenou metodu automatického výběru. VPN protokoly mají dvě hlavní funkce – ověřování a šifrování.

6 Expressvpn Zmena Protokolu

Každý protokol má jiné standardy šifrování a metody ověřování. To má pro uživatele VPN za následek různé úrovně rychlosti a zabezpečení. Kromě toho mají protokoly také odlišná pravidla se zacházením s potenciálními chybami. To všechno může ovlivňovat spolehlivost a stabilitu připojení.

Automatický výběr protokolu vybere takový protokol, který odpovídá vaší síti, takže je lepší nechat tuhle práci na aplikaci

Ještě chci zmínit, že ExpressVPN vytvořil vlastní protokol Lightway, který je údajně průkopnický a je díky němu VPN rychlejší, spolehlivější a bezpečnější. Kromě technických specifikací je u tohoto protokolu pro uživatele nejdůležitější, že tento protokol má menší nároky na zdroje oproti ostatním protokolům. V praxi to znamená, že běží rychleji, nezatěžuje, spotřebovává méně energie, takže má příznivý vliv na výdrž baterie zařízení.

7 Expressvpn Lightway Protokol

Odblokování streamovacích serverů

ExpressVPN má optimalizované servery, se kterými snadno obejde blokované streamovací služby. V aplikaci budete speciální servery hledat marně. U jiných VPN můžeme občas vídat, že mají v aplikacích servery rozděleny také podle využití – pro P2P, pro stream, pro hraní her a podobně. ExpressVPN má servery rozděleny podle lokalit.

8 Expressvpn Sportovni Streamy

Nemůžu hodnotit, zda je to dobře, nebo špatně. Mě osobně to takhle vyhovuje, protože u jiných VPN jsem byl často zmatený z toho, jaký server vybrat a jestli vybírám ten správný. Tady prostě kliknu na stát, připojím se k VPN a sleduju stream. Přijde mi to o dost jednodušší.

Je ExpressVPN rychlá VPN?

ExpressVPN je rychlá VPN služba. Společnost na svých stránkách uvádí, že podle jejich testů jde o nejrychlejší VPN na celém světě. Jenže tohle o sobě píše každá VPN. Jak to tedy je doopravdy?

Z mých vlastních měření vyplývá, že ExpressVPN má velice rychlé servery ve státech s vyspělou infrastrukturou. Samozřejmě u oblastí jako jsou některé africké nebo asijské státy nemůžete čekat takovou rychlost a komfort jako v technologicky rozvinutých zemích.

Co je u ExpressVPN špatně?

Pár věcí mě u ExpressVPN vyloženě štve. Jednak je to dvoufaktorová autentizace. Takže když si službu objednáte a zaplatíte, tak pak musíte při přihlášení do nainstalované aplikace počítat s tím, že vám e-mailem přijde potvrzovací kód. Ten vám vlastně přijde s každým přihlášením do webového rozhraní. Chápu, že je to kvůli nějaké bezpečnosti uživatelských dat, ale pro přihlášení do aplikace mi něco takového přijde minimálně obtěžující.

Další věc, která se mi u ExpressVPN nelíbí, je nutnost mít ve Windows nainstalovanou aplikaci, když chcete používat pouze plugin do internetového prohlížeče. Například pluginy VPN Private Internet Access nebo NordVPN fungují samostatně bez nutnosti mít nainstalovanou aplikaci. 

Mít nainstalovanou aplikaci není až takový problém, ale problém je samotné fungování. Jakmile spustím přes plugin v prohlížeči Firefox VPN, tak se zapne VPN pro celý počítač. K čemu je vlastně potom plugin pro prohlížeč dobrý? Pokud si zapnu VPN přes plugin ExpressVPN například v prohlížeči Firefox, tak očekávám, že v prohlížeči Chrome VPN spuštěná nebude. Bohužel to tak nefunguje. Nejspíš jde v aplikaci nastavit nějaké pravidlo, ale proč? Jinde to funguje.

Kolik stojí ExpressVPN?

ExpressVPN je v porovnání s jinými VPN službami docela drahá. Tarif na 1 měsíc stojí skoro $ 12,95, tarif na 6 měsíců stojí $ 59,95 (to je $ 9,99 měsíčně) a nejvýhodnější je tarif na 12 měsíců, který stojí $ 99,95 (to je $ 6,67 měsíčně. Ve srovnání VPN se můžete přesvědčit, kolik stojí jiné VPN. K obhajobě vyšší ceny ale mluví jiné argumenty.

Expressvpn Cena 2023

ExpressVPN prošla řadou bezpečnostních testů, takže je to prověřená a bezpečná VPN, která nesdílí údaje o uživatelích s vládními institucemi. To je takový obvyklý argument, ale předpokládejme, že VPN nechcete používat k porušování zákonů. Může vám ExpressVPN nabídnout něco víc?

Jednou z obhajob vysoké ceny jsou například servery v oblastech, kde jiné VPN služby své servery nemají. Tady je to například Slovensko. Významným plusem jsou také optimalizované servery pro streamovací služby. Hlavní je však fakt, že přes servery ty streamovací kanály vážně fungují. S tím mají některé služby často problémy.

Jestli se tedy ptáte, zda se ExpressVPN za ty peníze vyplatí? Tak odpověď je, že ano, vyplatí se, protože funguje.

Expressvpn.com Sleva 49%
ExpressVPN.com
Sleva
Sleva 49% na licenci ExpressVPN na 1 rok.
Expressvpn.com 30 dní ZDARMA
ExpressVPN.com
Sleva
Vyzkoušejte ExpressVPN na 30 dní ZDARMA.

ExpressVPN vs. NordVPN

Jaký je rozdíl mezi ExpressVPN a NordVPN? To je častá otázka mnoha uživatelů internetu. Hlavní rozdíl mezi oběma je na první pohled patrný. NordVPN je výrazně levnější než ExpressVPN. Jenže uživatelské recenze v obchodě Google Play zase mluví ve prospěch ExpressVPN. Obě aplikace mají přes 50 milionů stažení, ale ExpressVPN má o něco lepší hodnocení. Podstatným rozdílem, který mluví ve prospěch ExpressVPN, je počet serverových lokalit. NordVPN nabízí 60 serverových lokalit (60 zemí), ale ExpressVPN umí nabídnout 90 serverových lokalit. To už je velký rozdíl, kde vyhrává právě ExpressVPN. Více vám napoví srovnávací tabulka ExpressVPN vs. NordVPN.

10 Expressvpn Vs Nordvpn Speed Test
Test rychlosti a stability po připojení na server v Albánii. Rychlost je srovnatelná.

Porovnání parametrů

ParametrExpressVPNNordVPN
Expressvpn Logo 1Nordvpn Logo
Ad-blocker
Cena za rok (platba na 12 měsíců)1758 Kč1432 Kč
Počet zařízení56
Počet serverů3000+5400+
Počet zemí9460
Garance vrácení peněz30 dní30 dní
No-logs
L2TP/PPTP
Kill Switch
SSL/TLS
Dostupné pro většinu zařízení
Rychlá VPN
Vhodné pro streaming (Netflix, YouTube atd.)

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ No log policy- Plugin pro internetový prohlížeč zapne VPN v celém PC.
+ 30 denní garance vrácení peněz.
+ Split Tunneling - možnost volby, která data jsou přenášena přes VPN a které běžným internetovým připojením.
+ Fungující odblokování streamovacích služeb.

Hodnocení a závěr

V recenzi jsem se zaměřil hlavně na zvýraznění všech problémů, které ExpressVPN může mít v porovnání s ostatními. Byl bych nerad, kdyby hodnocení této aplikace vyznělo špatně. Abychom si rozuměli, ExpressVPN je kvalitní služba, jakou se nebojím doporučit svým známým. Nebojím se ji doporučit ani extrémně náročným uživatelům, protože vím, že s ní neudělají chybu.

Při hodnocení musím znovu zmínit podivné chování pluginů pro internetový prohlížeč. Nepřijde mi normální, že rozšířením v internetovém prohlížeči zapnu VPN připojení pro celý systém. Je to nesmyslné chování celé aplikace, které mě obtěžuje.

Musím pochválit aplikaci ExpressVPN pro Android. U té jsem nenašel sebemenší problém a líbí se mi její rychlost a způsob ovládání. Je to jednoduchá aplikace, ve které nejsou zbytečné funkce. Jednoduše vyberete server a připojíte se. To je celé. Samosebou můžete i v android aplikaci změnit nastavení protokolů, nastavit split tunneling a podobně. 

Ve svém hodnocení musím potvrdit kladné hodnocení z jiných recenzí a hodnocení samotných uživatelů, na jejichž zpětných vazbách mi záleží nejvíc. Ano, ExpressVPN se vyplatí a má více kladů, než záporů.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání rychlých VPN.

3.5/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..