Looka Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Jaké logo si můžete vytvořit pomocí online nástroje Looka?

Pustili jste se do projektu a potřebujete pro něj logo. Máte grafické cítění a představu, jaké symboly mají být použity ve vašem logu? Pak s námi vyzkoušejte online generátor Looka.

Stručné základy tvorby loga

Než se pustíme do recenze, dvojice kontrolních otázek:

 • Bude vaše logo obsahovat jen obrázek, nebo i nějaký slogan?
 • Budete potřebovat logo pouze v online prostoru, nebo iv tištěné podobě například na obalech výrobků, vizitkách…?

Vaše logo by mělo být uloženo jako vektorový soubor. Vektorové obrázky lze zvětšit nebo zmenšit bez zhoršení kvality obrazu. Výstupní soubor s vaším logem by měl mít koncovky:

 • .svg na web
 • .ai, .cdr, .eps, .pdf pro tisk a potisk

Některé sociální sítě vyžadují profilové fotografie v rastrových formátech .jpeg a .png. Zjistěte si požadovanou velikost obrázku, nastavte ji ve zdrojovém vektorovém obrázku a uložte si logo v požadované velikosti a formátu.

Jaké typy souborů generuje Looka?

Logo vygenerované pomocí Looka může být uloženo ve formátu .svg, .png, .eps a .pdf. Můžete tedy získat soubor pro online i pro tisk.

Jak funguje online generátor loga Looka?

Jakmile přijdete na web Looka, jste vyzváni začít s tvorbou loga slovy „Design your own beautiful brand“ – „Nadesignujte si svou vlastní krásnou značku“:

Looka Enter Your Company Name

Vyplníte název firmy a pak pokračujete dalšími kroky:

 • Zvolíte si oblast podnikání
 • Vyberete logo/loga, která se vám líbí (Looka odvodí styl)
 • Vyberete barevnou paletu
 • Zdáte název a slogan
 • Zadáte symbol

Následně vám systém nabídne několik verzí loga, můžete si nechat vygenerovat různé další obměny. Můžete si to prohlédnout v tomto krátkém videu:

Vyberete si některé logo z nabídky a můžete jej ještě upravit. Abyste logo mohli editovat nebo stáhnout, musíte být zaregistrováni.

Editování loga v nástroji Looka

Zaregistrovat se můžete pomocí Facebook, Google či Twitter účtu nebo e-mailu:

Looka Prihlaseni Registrace

Po přihlášení se vám poté, co jste si vybrali některý z vygenerovaných designů pro editování, zobrazí následující menu:

Looka Menu Na Editaci

Vlastnost, která se mi moc líbí, jsou návrhy různých zobrazení vybraného loga – na webu, v mobilu, na dárkových předmětech, tiskovinách a podobně. Stejně tak je tam zobrazena barevná paleta s HEX kódy barev. Stačí pokud si přerolujete celou obrazovku (v menu vlevo zvolte „Suggested“ nebo „Preview“, viz následující video), a získáte tak velmi rychle představu, jak na vás navržené logo působí. Jsou potřebné další úpravy, nebo jste s návrhem spokojeni?

Menu vlevo umožňuje pohrát si s návrhem loga, stručně si vysvětlíme, co znamenají jednotlivé volby v menu:

 • Layout– systém vám navrhuje další možné rozložení loga (viz video níže)
 • Palette– systém vám navrhuje jiná barevná schémata pro logo, než jste zvolili
 • Moře Ideas– systém vám navrhuje i jiný symbol pro logo
 • Background– máte možnost zvolit jinou barvu designu
 • Name– máte možnost změnit název firmy, použitou barvu, font, velikost písma
 • Slogan– máte možnost změnit text sloganu, použitou barvu, font, velikost písma
 • Symbol– můžete zvolit jiný symbol, zvolit jeho velikost, barvu a pozici
 • Container– systém poskytne návrhy kontejnerů, cosi jako orámování loga (viz video níže)
 • History– návrat k předchozím vygenerovaným návrhům

V tomto videu jsou další možná nabídnutá rozložení loga – volba „Layout“:

V tomto videu jsme zachytili volbu „Container“, kde systém Looka nabízí různá orámování pro logo:

Návrh loga v Looka je téměř bez práce, systém vám vygeneruje mnoho návrhů, stačí si některý z nich vybrat. Nejdůležitější parametry jako symbol, velikost, barevnost a fonty textů si můžete upravit podle své preference.

Looka a diakritika

Jistě jste si všimli v obrázcích a videích výše, že web a menu nástroje Looka jsou dostupné pouze v anglickém jazyce. Nicméně pokud vaše logo bude obsahovat text, samozřejmě můžete použít také diakritiku.

Looka Diakritika

Stažení a uložení souborů – možnosti

Pokud jste s návrhem loga spokojeni a chcete si stáhnout logo, Looka poskytuje následující možnosti:

 • Basic Logo
 • Balíček Premium Logo
 • Balíček „Brand Kit“ (v našich marketingových vodách se používá pojem „firemní identita“)
 • Balíček Brand Kit + Web (součástí je i hosting a nástroj pro editování webu s použitím obrázků vašeho loga)

Logo si zakoupíte tak, že v Levém horním rohu kliknete se „Saved Logos“ a vyberete si logo, které chcete koupit (my máme v seznamu zatím jen jedno, z testovacího příkladu). Přesnější postup je v následujícím videu:

Pokud klikněte na tlačítko „Download“ v pravém horním rohu obrazovky Looka, otevře se vám následující nabídka:

Looka Brand Kit Nebo Logo

Co všechno obsahuje Looka Brand Kit můžete zjistit po klepnutí na tlačítko „Preview Brand kit„, zachytili jsme to v následujícím videu:

Pokud byste si zakoupili i Brand Kit, tedy firemní identitu, získáte:

 • Návrhy loga v různých formátech – ve vektorových i rastrových, s barevným i průsvitným pozadím.
 • Obrázky v různých velikostech přichystané pro web, do mailů, na vizitky, tiskoviny.
 • Profilové fotky a profilové bannery, obrázky do příspěvků i do stories pro různé sociální sítě.
 • Obrázky vhodné pro firemní dokumenty – záhlaví faktur, hlavičkový papír, prezentace a podobně.
 • Různé formáty vhodné pro marketing – bannery, plakáty, letáky, pohlednice, pozvánky nebo obrázky pro newsletter a podobně.

Je to bezpracné, jedním klikem získáte všechno. Nemusíte používat žádný další grafický nástroj k vytvoření obrázků různých velikostí a formátů. Nemusíte si zjišťovat rozměry obrázků pro různé dokumenty či sociální sítě, v balíku je vše již optimalizováno.

Cenová politika Looka

Looka je zpoplatněná služba. Láká vás možností vygenerovat a editovat logo. Ovšem neumožní vám stáhnout si zdarma ani jeho jednoduchou verzi. V předešlé kapitole jsme popsali, že je možné si jen Basic Logo, Premium Logo, Brand Kit nebo balík Brand Kit + web. Jaké jsou ceny?

Looka Pricing

Všimněte si, že balíčky Basic Logo nebo Premium Logo můžete získat za jednorázovou platbu. Avšak balíčky obsahující Brand Kit jsou s roční platbou. Proč tomu tak je? Musíte již doživotně za používání balíčku platit?

Podmínky Looka říkají, že můžete kdykoli předplatné zrušit. Tím se nezruší vaše právo na používání loga a celého Brand Kit balíčku, který jste si po zakoupení stáhli do svého počítače a začali používat všude, kde potřebujete. Neprodloužením předplatného pouze ztrácíte možnost použít nástroj Looka k dalším úpravám loga a přetavení těchto změn do vašeho Brand Kit balíčku. Což je podle mě spíše vzácný požadavek, po roce používání změnit logo, chtít jinou barevnou verzi a podobně. 

Pozor, při zakoupení balíku se nastaví automatická obnova platby, stačí ji ve vašem kontě ihned po nákupu zrušit, abyste na to později nezapomněli a příští rok vám neodešla další platba.

Výhody a nevýhody Looka

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché, ale efektní vygenerované logo – na výběr mnoho návrhů.- Balíček obsahující Brand Kit je s ročním předplatným, automaticky se nastaví obnova předplatného. Zrušením předplatného se však neruší právo na používání již získaných souborů. Pouze ztrácíte možnost dále je pomocí Looka editovat.
+ Dostupné změny barev, velikostí, fontů - automaticky generovány i manuálně.
 
+ Na jeden klik se vygeneruje celý balíček Brand Kit - různé formáty obrázků ve firemní identitě pro tiskoviny, weby, sociální sítě.

+ Cena srovnatelná s levnými grafiky z portálů typu já udělám či Fiverr.

Shrnutí a závěr

Prodejní argument Looka je: „Designování loga je zdarma. Zaplatíte, až když jste s ním 100% spokojeni.“ A to opravdu platí. Můžete si vyhrát s tvorbou loga, které se skládá ze symbolu a textů (název firmy, případně slogan). Systém Looka vám vygeneruje mnoho verzí loga, kde hlavní obměnou je font či velikost písma, umístění či velikost symbolu a barevnost.

Zní to příliš jednoduše? Říká se, že v jednoduchosti je krása. Looka je nástroj, který se snadno ovládá a poskytne vám za pár kliknutí hezké logo i podklady pro firemní identitu (různé formáty, velikosti a barevné obměny obrázků pro firemní dokumenty, web, sociální sítě i různé tiskoviny). Zakoupíte-li si pouze logo, můžete ho mít již za 20 USD. Zakoupíte-li si i Brand Kit, zaplatíte 96 USD. To je cena srovnatelná s portály jako jsou Já udělám či Fiverr.

Chcete-li použít Looka pouze pro tvorbu vašeho loga, nezapomeňte ve vašem Looka kontě zakázat automatickou obnovu plateb po roce. Právo na použití loga a Brand Kitu tím neztrácíte.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..