Incogni Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Incogni: nástroj pro žádost výmazu osobních údajů

Někdo vám napsal nebo zatelefonoval nevyžádanou obchodní nabídku a vy se ptáte: kde na mě vzali telefon, kde vzali moje osobní údaje, jakto, že o mě vědí tolik informací? Jednoduše je koupili od datových brokerů. Zajímá vás, kdo to je a jak u nich vymažete své osobní údaje? Pomůže vám s tím nástroj Incogni. Jak to funguje, to se dozvíte v tomto článku.

Abych vám to vysvětlil hned na začátku, Incogni nebude žádat o výmaz osobních údajů u společností jako Google, Facebook, váš oblíbený e-shop nebo třeba městský úřad. Incogni žádá o výmaz osobních údajů u datových brokerů, kteří získávají informace o vaší osobě všude možně po internetu, z webů, z aplikací, z online her, ze sociálních sítí a podobně. Zajímá vás, jak je to možné?

Kdo je data broker?

Data brokeři jsou společnosti, které vlastní počítačové systémy s jejichž pomocí shromažďují obrovské množství osobních údajů o nás všech. Ze získaných dat, která pocházejí z různých zdrojů, vytvářejí profil pro vaší osobu, ale také vytvářejí množiny publika například podobných zájmů. Tyto informace potom data brokeři prodávají marketérům a obchodním společnostem, které vám na jejich základě předkládají různé obchodní nabídky. 

Kde data broker data získá?

V e-shopech, v komentářích, na sociálních sítích, v aplikacích, na webových stránkách, ve veřejných záznamech jako obchodní rejstřík, ze zdánlivě seriózních marketingových průzkumů a podobně.

Kde Se Ziskavaji Osobni Informace
Systémy se snaží najít i ty nejmenší cestičky vedoucí k informacím o vaší osobě.

Systémy datových brokerů dokážou procházet napříč celým webem a sbírat na něm zdánlivě neškodné informace, ze kterých sestavují váš osobnostní profil. Tito sběrači informací dokáží informace nejen shromažďovat, ale také je analyzovat a čistit, aby taková data byla co nejpřesnější a dala se využít k marketingovým nebo jiným účelům.

Samozřejmě se snažíte své osobní informace, co nejvíce chránit. Jenže občas dáte recenzi podniku na Google, na Heureka, na Facebooku. Občas napíšete něco do facebookové skupiny, přispějete něco na Twitter nebo Instagram, máte vlastní webovou stránku.

Teď si ale představte, že si nainstalujete nějakou aplikaci do svého telefonu, kterou si před vámi nainstalovalo milion jiných uživatelů. Taková aplikace je přece neškodná, nebo ne?

Určitě nemůžeme házet všechny aplikace do jednoho pytle, ale ta hrozba tady prostě je a ty aplikace o nás dokáží získávat různé informace. A to daleko citlivější, než nějaká webová stránka.

Zdroje Osobnich Informaci
Osobní informace o vás samotných se nachází v různých koutech internetu.

Aplikace dokáží získávat data z vaší geolokace, takže vědí, že jste byli u zubaře, na gynekologii, v trafice. Teď si představte, že k tomu získají data z vašich chytrých hodinek. Najednou mají dokonalý osobnostní profil a vědí, co děláte, kam chodíte, kdy sportujete, kdy nakupujete, kde nakupujete. A věděli jste, že se ta data o vás a vlastně o nás všech dají jednoduše koupit. Šílené, že? 

Naštěstí máme právo na výmaz díky GDPR (General Data Protection Regulation česky Obecné nařízení na ochranu osobních údajů).

Jak tady pomůže nástroj Incogni?

Jednoduše kontaktuje vaším jménem datové brokery (zprostředkovatele údajů) s žádostí o výmaz všech údajů, které o vás v jejich databázích mají. Ti to musí udělat, protože na to existují zákony. V Evropě jde o GDPR a v USA CCPA.

Incogni Predstaveni

Problém je ale v tom, že ten výmaz údajů není tak snadný. Sběrači údajů v tom mají velké peníze, takže se snaží různě vyhovění žádosti o odstranění dat vyhýbat obstrukcemi a přehazováním mezi odděleními. To stojí čas, takže to obyčejný člověk po čase vzdá. 

Tady přichází na řadu Incogni. Ten má právní zkušenosti a automatizované systémy. Nástroj vám usnadní hromadu práce se čtením právních předpisů, usnadní vám práci se čtením e-mailů a hlídáním, zda jste vůbec dostali na svůj mail odpověď. V nástroji jednoduše budete sledovat průběh celého procesu, o který se stará Incogni.

Jak Incogni funguje?

Je potřeba se do služby zaregistrovat a podepsat dokument plné moci k vyřizování výmazů údajů. Jakmile to provedete, tak se Icogni postará o kontaktování zprostředkovatelů dat vaším jménem. V současné době mají v databází 130+ společností, které shromažďují a prodávají osobní data. Do budoucna je v plánu jejich rozšíření.

Jak Incogni Funguje

V uživatelském rozhraní potom můžete sledovat: kolik společností bylo kontaktováno, které společnosti vymazaly vaše údaje, které společnosti vaše údaje právě vymazávají ze své databáze.

Co je Incogni?

Incogni je nástroj (služba), který se postará o výmaz osobních údajů u různých sběračů dat a makléřů (zprostředkovatelů údajů), kteří data jednak shromažďují, ale také úspěšně prodávají. Incogni má zkušenosti s tím, jak tyto subjekty přinutit vaše data vymazat.

Za Incogni stojí Surfshark. To je poskytovatel další služby na ochranu osobních údajů a anonymizace na internetu – Surfshark VPN. Pokud jste o VPN ještě neslyšel a zajímalo by vás, jak s její pomocí přispět k svému online soukromí, tak pak přejděte na náš článek Nejlepší VPN, kde se o virtuálních privátních sítích dozvíte více informací

Kolik stojí výmaz údajů s Incogni?

Incogni Cena 2023

Za Incogni se platí v ročních nebo v měsíčních platbách. Výhodněji vyjde platba na celý rok. Při ročním předplatném stojí Incogni $77,78 ($6,49 měsíčně). Při měsíčních platbách stojí $12,99. To je 2x tolik oproti roční platbě. Samozřejmě si to musí každý spočítat sám, zda se mu vyplatí kontaktovat datové brokery sám nebo přes Incogni.

Proč si předplácet Incogni na delší období?

Protože jedním výmazem shromažďování dat o vaší osobě nekončí. Společnost má sice povinnost vaše data vymazat, ale nic jí nebrání v tom je znovu shromažďovat. Nejde tedy říct, že jednou požádáte o výmaz osobních údajů a máte hotovo. Incogni posílá žádosti o výmaz údajů automatizovaně a tím vlastně zajišťuje, že vaše data budou mimo trh po dobu, kdy za Incogni platíte. 

Nepodceňujte ochranu svého soukromí

Incogni vám pomůže s výmazem údajů. Jsou to informace, u kterých si ani neuvědomíte, že se dají zneužít. Shromažďovači dat je přece jen dokáží využít a zpeněžit. Mám tady pro vás další tip, který vám pomůže lépe chránit vlastní soukromí na internetu. Je to článek o kybernetické bezpečnosti. Určitě vám pomůže nejen v přehledu toho, jak od vás mohou datoví brokeři získávat nenápadně data o vaší osobě.

Zdroje:

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..