Simpleshop Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: SimpleShop je formulář, se kterým prodáte cokoliv

Vystihnout, co všechno SimpleShop umí, je v krátkém nadpisu nemožné. SimpleShop je jednoduše prodejní formulář, který vám umožní prodávat online kurzy, služby, e-booky, vstupenky, ale i fyzické zboží. Formulář snadno vložíte na jakoukoliv webovou stránku, ale obejdete se i bez vlastního webu. Navíc se SimpleShopem snadno nastavíte členské sekce například ve WordPress, bez nutnosti používat jiné pluginy. Pojďte si přečíst recenzi a moje zkušenosti s tímto nástrojem.

Co je SimpleShop

SimpleShop je chytrý prodejní formulář pro prodej online. Tak to stojí na oficiálním webu, ale myslím si, že tohle je příliš jednoduchý popisek, protože SimpleShop toho umí daleko víc. Můžete s ním vytvářet prodejní formuláře pro prodej čehokoliv. Navíc můžete prodej digitálních produktů snadno automatizovat a využít k tomu vlastní webové stránky, do kterých formulář snadno integrujete.

1 Recenze Simpleshop
SimpleShop je formulář pro prodej všeho. Tedy nejspíš všeho.

SimpleShop je ideální pro prodej videí, online i živých kurzů, školení, vstupenek, obsahu na webu, členství, e-booků, permanentek a mnoho dalšího.

Takových nástrojů jako tento je mnoho, ale tady u toho jsem překvapený, s jakou jednoduchostí se dá vše nastavit. Troufnu si tvrdit, že začít prodávat online zvládne s tímto chytrým formulářem úplně kdokoliv. Navíc s integrací do vlastních stránek na WordPress, Mioweb nebo kamkoliv jinam, kam jde vložit zdrojový kód. Nicméně vlastní web vlastně ani nepotřebujete, protože můžete využít prodejní stránku, která bude hostovaná přímo na SimpleShop. 

Prodejní formulář má 4 jazykové mutace – čeština, slovenština, angličtina a němčina. Samotnou prodejní stránku však můžete mít v jakémkoliv jazyce, protože si ji píšete vy sami.

Zní to fantasticky, ale bude to stát spoustu peněz. Tak tady vás vyvedu z omylu. SimpleShop je velice levný. Dalo by se říct, že úplně za hubičku.

Co SimpleShop umí

SimpleShop pomáhá prodávat produkty online. Díky jednoduché administraci si jednoduše vytvoříte prodejní stránku nějakého produktu. Na stránku můžete s využitím editoru přidávat text, fotografie nebo vkládat videa pomocí zdrojového kódu. Tato prodejní stránka je rovnou napojená na prodejní formulář, který si také jednoduše přizpůsobíte pro své potřeby. 

V podstatě si můžete na SimpleShopu vytvořit vlastní landing pages (přistávací stránky), na které budete posílat zájemce o produkt například z reklamních kampaní. Bez potřeby mít vlastní webové stránky, protože vám stačí URL adresa na prodejní stránku, která je hostovaná v tomto nástroji.

2 Simpleshop Vytvareni Landingpage
Takto vypadá tvorba prodejní stránky v editoru.
3 Simpleshop Nastaveni Prodejniho Formulare
Takto jednoduše se nastavuje prodejní formulář.

Pokud máte vlastní webové stránky, tak máte se SimpleShopem neomezené možnosti. 

Budeme se teď bavit zejména o WordPress, ale SimpleShop má integraci také pro Mioweb, Webnode, Wix. Pokud máte web na Weebly nebo jinde, tak i zde můžete SimpleShop používat, ale je potřeba mít možnost vkládat do stránky zdrojový kód.

Kromě toho má napojení na 11 českých a slovenských bank, 6 e-mailingových systémů, 7 platebních bran, 4 redakční webové systémy. Nechybí ani možnost upravit si prodejní formulář podle svých představ díky napojení na API.

4 Simpleshop Integrace 3 Stran
Integrace si můžete ověřit přímo na stránkách SimpleShopu.

Hlavní funkce 

SimpleShop toho umí zkrátka hodně. Nejspíš z toho důvodu má uzpůsobené možnosti nastavení pro různé typy produktů. Já bych to popsal asi jako šablony nastavení. Jde vlastně o to, že si vyberete, jaký produkt budete prodávat. Tím se vám v nastavení produktu zobrazí položky nastavení vhodné pro ten konkrétní produkt. Nejlépe vám to ukážu na příkladech. 

5 Simpleshop Produkty
Typy produktů.

Na obrázku jsou typy produktů, které můžete prodávat. Já jsem si pro příklad vybral prodej e-booku. Hlavně z toho důvodu, abych vám ukázal ty přidané položky, o kterých jsem psal výše.

6 Simpleshop Nastaveni Prodeje Ebooku
Položky potřebné pro prodej e-booku.

Tohle mi přijde  jednoduše perfektní, protože si nemusíte vybírat z nějakého nepřeberného seznamu položek ty, které by se vám zrovna pro tento produkt mohly hodit. Zároveň, když budete prodávat například kurz, tak se vám tam nebudou plést položky pro nastavení e-booku. Máte tam prostě jen to nastavení, které potřebujete pro prodej kurzu.

7 Simpleshop Nastaveni Prodeje Kurzu
Prodej semináře, webináře, kurzu nebo školení.

Měl bych zdůvodnit své nadšení. Podobné prodejní nástroje jsou většinou hrozně komplexní. To z nich zároveň dělá pomyslný kanón na vrabce. Svými funkcemi mě vždy odradili od toho, abych se snažil prodávat svoje online kurzy. Nastavení těch nástrojů mi přišlo vždy extrémně složité. Ze SimpleShopu jsem nadšený právě tou jednoduchostí, ale zároveň mi tam nechybí nic důležitého.

Členské sekce u WordPress a nejen tam

Pokud jste se někdy zajímali o vytváření členských sekcí na WordPress, tak jste se vždy dopátrali k LearnDash a podobným systémům. Jsou dobré, to ano, ale šíleně složité. Přitom vytváření členských sekcí a automatické zasílání přístupových údajů do nich může být na WordPress jednodušší, než si myslíte.

8 Simpleshop Nastaveni Clenske Sekce

Nebudu vám zde popisovat přesný návod, jak členské sekce nastavovat. Na to už má návod SimpleShop. Ostatně mají návod na nastavení prodeje každého produktu, takže vás provedou celým procesem nastavení. Já vám jen ukážu, jak jednoduché to je.

Ve WordPress si stáhnete plugin SimpleShopu z oficiálního repozitáře. Plugin propojíte vložením API a emailu. Pak už můžete vytvářet členské sekce (zabezpečený obsah).

9 Simpleshop Nastaveni Clenske Sekce WordPress
Členská sekce ve WordPress.

Tuto členskou sekci musíte ještě propojit s prodejním formulářem, který máte vytvořený u SimpleShop.

10 Simpleshop Sparovani Clenske Sekce
Spárování členské sekce z WordPress se SimpleShop formulářem.

Nakonec už si můžete na WordPress vytvářet stránky a podstránky, které budou součástí nějaké vaší členské sekce. Tyto stránky si můžete stavět jakýmkoliv page builderem chcete. Teď už vám zbývá jen nastavit, jací uživatelé budou mít na stránku přístup.

11 Simpleshop Povoleni Pristupu Do Clenke Sekce
Nastavení členské sekce pro stránku WordPress.

Jakmile bych zaškrtnul políčko pro OnlineKurz123, tak se stránka zamkne a vstup na ní bude podmíněný vložením jména a hesla. Pokud na URL stránky někdo přijde, tak na něho vyskočí klasická wordpressácká přihlašovací stránka.

Díky pluginu od SimpleShop si zákazník zakoupí přístup do členské sekce. SimpleShop odbaví celou objednávku sám, takže vygeneruje příkaz k platbě. Po zaplacení vytvoří ve WordPress nového uživatele, toho přiřadí ke správné členské sekci a pošle novému uživateli přihlašovací údaje.

12 Simpleshop Pristup Do Clenske Sekce

Uživatelům můžete nastavovat časová období, po která budou mít k členské sekci přístup a tak podobně. Nastavení je mnoho a přijdete si na ně sami. Smyslem tohoto krátkého manuálu bylo ukázat, jak jednoduché to všechno je.

Kolik stojí SimpleShop

Služba si bere 5 % z obratu, nebo minimálně 5 Kč. Cena za SimpleShop je maximálně 2000 Kč měsíčně. Dále se poplatek nenavyšuje. Já myslím, že to je hodně revoluční cena. Když ještě vezmete v potaz, že když nic neprodáte, nic neplatíte, tak je to dobrá nabídka. 

Simpleshop Cenik

V klidu si všechno nastavíte a teprve pak spustíte kampaně. Dokud nikdo neobjedná, tak vás formulář nic nestojí. Dávejte si ale pozor na vlastní testovací objednávky, kterými budete celý prodej ladit. Pokud je v systému ke konci měsíce zapomenete, tak vám je naúčtují.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Snadné vytváření prodejních stránek a formulářů- Je to jednoduchý prodejní nástroj, takže mohou chybět pokročilé funkce
+ Není nutné mít vlastní webové stránky
+ Integrace mnoha nástrojů a služeb 3. stran
+ Vytváření členských sekcí
+ Velice levný provoz

Závěrečné shrnutí

SimpleShop je zkrátka jednoduchý podejní formulář s možností automatizace prodejů nebo nastavováním členství a zabezpečeného obsahu s postupným uvolňováním. Je vhodný především pro prodej online produktů, kurzů, e-booků vstupenek, služeb, konzultací a podobně. Rozhodně bych vám ho nedoporučil, abyste na něm postavili e-shop na prodej zboží. Na to to není.

Celá tahle recenze je trošku nadšená, ale já se k SimpleShopu dostal po delší době, od doby, kdy jsem ho prvně testoval. No nestačím se divit, co vše umí a jak jednoduše řeší složité věci. U nás má asi jedinou srovnatelnou alternativu v podobě FAPI, které má více funkcí, ale také stojí podstatně víc peněz. Zkuste si SimpleShop sami, je to zdarma a přesvědčte se osobně o tom, co umí.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..