Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.
Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.
Recenze: Se CyberGhost VPN skryjete své soukromí jedním kliknutím
Obsah
Facebook, Google, inzerenti, poskytovatelé internetu. Ti všichni sledují vaší digitální stopu, vaše soukromí. Zaznamenávají vše, co na internetu děláte. Hlídají vaše zvyklosti a sledují weby, které používáte. Jak složité asi může být, zatrhnout jim tohle šmírování? To se dozvíte v této recenzi.
Pokud preferujete video, tak můžete shlédnout i video recenzi na našem YouTube kanálu Webhostingcentrum.
Moje shrnutí recenze: CyberGhost VPN je důvěryhodná služba, která nedávnou prošla auditem No Log od společnosti Deloitte. Znamená to, že neukládá data o uživatelích. To se mi na ní líbí nejvíc. Další kladem je výhodná (srovnatelná) cena. Jediným záporem je nejspíš aplikace, která má hůře řešenou uživatelskou přívětivost. A to zejména v porovnání s ostatními VPN službami.
Představení CyberGhost VPN
CyberGhost VPN je služba na internetovou anonymizaci od rumunsko-německé společnosti CyberGhost SA. V současné době jde asi o největšího ochránce internetového soukromí na světě. Tedy alespoň v oblasti VPN.
Společnost poskytuje své služby více než 36 milionům uživatelů po celém světě. A proč dává tolik uživatelů přednost právě CyberGhost VPN? Protože disponuje ohromnou sítí serverů. Těch má aktuálně přes 6 830 v 90 zemích světa a ve 112 různých lokacích těchto zemí. K čemu je to dobré si povíme níže v této recenzi.
CyberGhost VPN nabízí uživatelům nejen ukrytí jejich IP adres, tedy že se stanou pro navštěvované weby anonymní, ale také další ochranu při procházení webem nebo jim umožní sledovat obsah streamovacích služeb v cizích zemích. Seriály na Netflix, BBC nebo třeba Amazon Prime si můžete užívat, i když jsou pro naši zemi zablokované.
Jak funguje CyberGhost VPN?
VPN (Virtual Private Network) je soukromá virtuální síť. Tu potřebujete, když chcete bezpečně komunikovat mezi dvěma počítači prostřednictvím nezabezpečené sítě (internetu).
VPN většinou používaly firmy, které potřebovaly, aby se do jejich firemní sítě mohli bezpečně připojit zaměstnanci, co pracují z domova, jsou na služební cestě nebo jsou s počítačem kdekoliv mimo budovu firmy. Dnes mají virtuální privátní sítě široké využití i mimo korporát a v domácnostech.
Poskytovatelé internetového připojení přidělují připojeným zařízením IP adresu, podle které lze zařízení/Vás identifikovat a sledovat. CyberGhost VPN tuto IP adresu skryje, přenos dat zašifruje (metodou AES 256bit) a tím je zabezpečí proti „šmírování“.
Ochrání vaše soukromí, protože budete pro navštěvované weby anonymní, poskytovatel internetového připojení (ISP) nedokáže rozpoznat, které weby navštěvujete a hackeři nedokáží odposlouchávat přenášená data.
CyberGhost VPN prošla velkým auditem důvěryhodnosti
CyberGhost VPN se obrátila na společnost Deloitte. Ta měla rozsáhlým auditem prověřit důvěryhodnost CyberGhost VPN. Šlo hlavně o audit zásad – No Logs. Tedy, že CyberGhost VPN neuchovává o uživatelích žádná data.
Audit byl proveden v souladu s Mezinárodním standardem pro ověřovací zakázky 3000 (revidovaný) platným pro ověřovací zakázky jiné, které audituje nebo prověřuje historické finanční informace (ISAE 3000 (revidovaný)) vytvořeným Radou pro mezinárodní auditorské a ověřovací standardy („IAASB“ ).
Díky auditu je teď jasné, že na CyberGhost VPN je spolehnutí, protože skutečně neukládá uživatelská data.
Výhody používání CyberGhost VPN
Mezi jasné výhody určitě patří bezpečnost vašich dat. Internet je nebezpečné místo, kde číhá na každém kliknutí spousta potenciálního nebezpečí. Trollové, hackeři, podvodníci a zloději čekají na to, až vytěží vaše data. Ty potom buď sami zneužijí nebo prodají obchodním společnostem. Faktem je, že na data si musí uživatelé (vy i já) dávat čím dál tím větší pozor. Hesla zabezpečíte se správcem hesel 1Password a přenos dat nebo osobní údaje s dobrou VPN.
VPN lze využít i jinak. Ne vždy jde o čistě legální použití. Jak můžete virtuální privátní síť použít:
S VPN lépe ochráníte vlastní soukromí
Díky VPN budete moci procházet web skutečně soukromě. Jedině privátní síť zmaří pokusy o sledování ze strany Google, inzerentů, Facebooku, tedy za předpokladu, že se do nich nepřihlásíte pod svými účty. A také poskytovatelů internetu nebo třeba vládních institucí, aby sledovali vaše data nebo je dokonce přeprodávali dalším stranám.
Obejdete cenzuru některých zemí nebo institucí
V některých zemích funguje dokonale cenzura zahraničních webů. Z takové země se například při nevoli vládních zmocněnců nedostanete na sociální sítě a další služby, kde by se dala šířit svoboda slova nebo jiné zakázané praktiky. Stejná omezení může mít i vysokoškolská nebo firemní síť. Ačkoliv to nemusí být úplně legální, tak vám tyto omezení pomůže VPN obejít.
Přístup ke streamovanému obsahu odkudkoliv na světě
Netflix, BBC, MTV, HBO Go, Hulu, Amazon Prime, ale také YouTube nebo Česká televize. Ti všichni musí kvůli autorským právům omezovat přístupy ke svým pořadům uživatelům z různých zemí světa. Například s CyberGhost VPN můžete získat kdekoliv na světě jakoukoliv IP adresu z jiné části světa, díky které pak nebudete mít problém sledovat obsah přístupný pouze uživatelům dané země. Takže například díky americké IP budete moct sledovat obsah, který je pro uživatele mimo Ameriku, kvůli autorským právům a licencím, zakázaný.
Ušetřete za letenky, bookování hotelu nebo půjčení auta
Stará známá věc. Uživatelé z různých zemí a kontinentů mají rozdílné ceny na bookovacích službách. Tyto ceny se v některých zemích, oproti té naší, razantně liší. Změnit s VPN svoji IP, a tedy i polohu, není vůbec složité. Otevírá se před vámi možnost, jak si koupit letenku nebo pronajmout auto za nižší cenu.
Stahování z torrentů a jiných P2P sítí
Stahování z torrentů není samo o sobě nelegální činností. Nelegální je až sdílení obsahu, který podléhá autorským licencím. Nicméně, na vzájemném sdílení obsahu je založeno fungování P2P sítí. Třeba jako autor nechcete, aby vás při sdílení vlastního (špatného) knižního románu kdokoliv odhalil. A tady se právě nabízí využít VPN, které znemožní komukoliv sledovat vaší digitální stopu.
SEO s využitím CyberGhost VPN
Změnou IP adresy na nějakou z amerického kontinentu si rázem můžete zobrazit výsledky reálného US SERP (výsledky vyhledávání v Google pro Ameriku). Google používá v USA Rich Snipetty, které u nás ještě nejsou dostupné. S VPN si je můžete otestovat a před jejich nasazením u nás získáte výhody před konkurencí.
Hlavní funkce CyberGhost VPN
Skrývání IP adresy
Jedním kliknutím skryjete svoji IP a vlastně i své soukromí připojením k jednomu ze 6 830 serverů v síti CyberGhost VPN. Na internetu, tedy na webových stránkách, jste pak zaznamenávání pod IP, kterou jste vybrali z privátní sítě. Svoji polohu můžete snadno fingovat a znemožnit webům, poskytovatelům internetu nebo vyhledávačům shromažďovat data, která by si mohli spojit s vaší osobou. Nikdo nebude strkat nos do vaší internetové aktivity, zvyklostí a do vašeho soukromí.
Mnoho lidí má používání VPN spojené se šedou zónou internetu. Tedy s tou méně legální zónou. To ale není pravda. Toto skrývání IP adresy a připojování se do virtuální privátní sítě mělo prapůvodní smysl hlavně v internetové bezpečnosti a ochraně soukromí. A tyto dvě věci vám nemůže nikdo odpírat.
V aplikaci si můžete označovat oblíbené servery, ke kterým se budete chtít nejčastěji připojovat, ale hlavně vidíte vzdálenost serveru od vás a ping (délku odezvy od serveru).
Odblokování zakázaných (streamovacích) služeb
Jak už jsem psal výše, tak CyberGhost VPN lze využít také přístupům k různým službám, které například streamují obsah, co podléhá nějaké licenci. Sledování takového obsahu je umožněno pouze uživatelům, kteří se nachází v dané zemi nebo na určitém kontinentu. Připojením do sítě obejdete veškerá geografická omezení.
CyberGhost VPN rozděluje servery podle zaměření (optimalizace) pro různé streamovací služby. V aplikaci tedy naleznete servery připravené pro sledování Netflixu, servery určené pro sledování YouTube a nemluvě o sledování sportovních přenosů.
Ochrana při připojení k veřejné WiFi
Používáte často veřejnou WiFi? Pokud si nedáváte pozor na to, do jaké sítě se připojujete, tak se můžete stát snadnou obětí útočníků. Ti dokáží přenos odposlouchávat a tím tak zaznamenat vaše citlivé údaje jako jsou hesla nebo třeba čísla karet. Připojením do VPN jsou data při přenosu šifrována, takže není snadné je rozšifrovat a zneužít.
Zabezpečené připojení a šifrování
Všechny výhody VPN se točí kolem skrývání IP adresy a anonymizace uživatele a také kolem šifrovaného přenosu dat mezi uživatelským PC a koncovým serverem (web, který navštívíte).
CyberGhost VPN šifruje přenášená data šifrovací metodou 256bit AES. To je metoda, kterou používají k šifrování dat třeba ozbrojené složky po celém světě. Prolomit takovou šifru sice není nemožné, ale je to velice náročné.
Znáte čísla jako je miliarda nebo trilion? Víte kolik mají nul? Tak u této šifrovací metody je potřeba k jejímu prolomení asi 115 quattuorvigintillionů (česky duodeciliarda, má 75 nul) různých možností kombinací. To je mnohonásobně vyšší číslo než miliarda. Musíte být skutečně velká ryba, aby se někomu vyplatilo snažit se rozšifrovat vaše internetové soukromí.
Z toho pak samozřejmě plynou další výhody, proč se připojovat do internetu přes VPN. Nemusí jít pouze o připojování v nezabezpečených WiFi sítích. Leckterá zabezpečená hotelová nebo WiFi síť může být snadno odposlouchávaná hackery a jinými útočníky.
Ceny CyberGhost VPN
Ceník CyberGhost VPN je rozdělený podle intervalů předplatného. Čím delší období si předplatíte, tím méně vás VPN bude stát peněz. Se všemi cenovými plány můžete využívat všechny výhody, které CyberGhost VPN nabízí. A můžete připojit 7 různých zařízení.
To znamená, že se můžete připojit k 7000+ serverům v různých částech světa. Máte k dispozici aplikace pro různá zařízení (kromě PC a notebooky i mobily, smartTV a herní konzoly).
CyberGhost VPN si můžete bez rizika vyzkoušet, a když vám nebude vyhovovat, tak máte garantované vrácení peněz.
Aplikace VPN pro počítač, prohlížeč i mobilní telefon
Zachovat si digitální anonymitu je se CyberGhost poměrně jednoduché. Docela jsem překvapený tím, pro která zařízení jsou dostupné aplikace pro připojení na VPN.
Windows, macOS, Android a iOS beru všude jako samozřejmost. CyberGhost VPN má však připravené aplikace i pro Linux, prohlížeče Chrome a Firefox. Na stránkách služby naleznete i návody pro nastavení chytrých televizí nebo například routerů.
CyberGhost VPN je tedy možné využívat na téměř každém zařízení, které připojujete do internetu. Asi nejvyužívanější však zůstává desktop a mobilní telefon. Na mobilním telefonu anonymizujete svoji digitální stopu stejně snadno jako na PC.
CyberGhost VPN – test rychlosti připojení
Lokalita | Download [Mbps] | Upload [Mbps] | Ping [ms] |
---|---|---|---|
USA (New York) | 22,43 | 12,02 | 95 |
EU (Frankfurt) | 34,33 | 21,57 | 10 |
Austrálie (Sydney, Melbourne) | 12,31 | 11,56 | 246 |
Nový Zéland (Auckland, Wellington) | 26,72 | 7,64 | 278 |
Brazílie (Sao Paulo) | 14,05 | 9,28 | 230 |
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj) | 19,44 | 27,96 | 138 |
Rusko (Moskva) | 32,26 | 25,3 | 47 |
celosvětově (průměr) | 23,1 | 16,5 | 149,1 |
Klady a zápory
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ Možnost připojit 7 zařízení. | - Některé servery jsou pomalé. |
+ Návody na webu pro zabezpečení některých routerů. | |
+ Anonymizace (skrytí IP) jedním kliknutí. | |
+ Garance vrácení peněz (až 45 dní). | |
+ Možnost používat na téměř jakémkoliv zařízení. | |
+ Servery optimalizované přímo pro některé streamovací služby. |
Závěr a hodnocení
CyberGhost VPN patří mezi služby, které mají ve své nabídce nejvíce serverů a regionů (6830 serverů), kam můžete své soukromí jedním kliknutím přenést. Třeba takový NordVPN má v současné době pouze 5438 serverů. To dělá ze CyberGhost VPN 100% vítěze.
Líbí se mi jednoduché odblokování služeb jako Netflix, iPlayer od BBC a dalších streamů, pro které jsou dokonce připravené optimalizované servery. Ze zahraničních serverů vím, že uživatelům dělá občas problém se přes optimalizované servery do daných služeb připojit. Což je trochu paradoxní situace. Ale stačí se připojit na jiný server a služba se rozběhne bez problémů.
Rychlost různých VPN služeb je často diskutovaným tématem. Oproti vašemu internetovému připojení se rychlost internetu určitě sníží. Je to dané průchodností přes několik zabezpečených serverů, takže je tento jev obvyklý. Rychlost je i tak dostačující pro stahování dat, sledování pořadů nebo na surfování po internetu. Kvůli rychlosti se určitě nevyplatí obětovat vlastní soukromí a bezpečnost.
CyberGhost VPN má povedené a intuitivní aplikace, ale třeba Private Internet Access má aplikaci o kousek lepší. Ty stačí nainstalovat na zařízeních a bez nějakého složitého nastavování dokážete skrýt svoji IP adresu a maximalizovat své soukromí. Klik. A nikdo vás nevidí.
Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání nejlepších VPN.
Děkuji za článek. Moc mi pomohl s výběrem vhodného programu. Trefil jsem i slevovou akci, takže mě to vyšlo na půlku za tři roky. Bál jsem se platby někomu koho neznám, ale vše proběhlo korektně a odezva byla okamžitá. Nainstaloval jsem na tři zařízení (mám od všeho trochu) notebook s Windows, telefon iPhon a tablet s Androidem. Na všech třech zařízeních jsem program v pohodě nainstaloval a přihlásil.
První zkušenost: Při sledování O2 TV musím být přihlášen k českému serveru, jinak je nízká kvalita obrazu.
Ještě jednou děkuji. S.Gargulák
Děkujeme, že jste se podělil s otatními čtenáři o reálnou zkušenost s touto VPN 🙂