Jasper Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Jasper AI aneb budoucnost copywritingu patří umělé inteligenci

Jasper AI je umělá inteligence pro generování obsahu, která v budoucnu převezme práci za copywritery. V současné době je to ale nástroj, který si tvůrci obsahu a copywriteři oblíbí, protože jim pomůže psát rychleji a efektivněji jakékoliv články, reklamní texty, knihy, e-maily. Je toho mnoho, s čím pomůže. Pojďte si přečíst recenzi, ať víte, co Jasper umí.

Co je Jarsper (bývalý Jarvis.ai)?

Jasper je údajně budoucnost psaní. A to čehokoliv. Jasper je umělá inteligence, která dokáže vytvořit textový obsah pro web, blog, sociální sítě a pro další média. Dnes se v nadsázce říká, že Jasper zastoupí copywritery ve vašem týmu. Jednou to bude určitě pravda. V současné době je Jasper.ai nástroj (umělá inteligence) pro copywriting. Pomůže vám s psaním různého obsahu. S jeho pomocí vlastně dokážete psát efektivněji a rychleji jakékoliv texty jako blogové příspěvky, e-maily, knihy, reklamní slogany, reklamy pro PPC, video skripty, texty pro webové stránky a mnoho dalšího.

V této recenzi vám ukážu, jak Jasper pracuje a co umí, takže určitě čtěte dále.

1 Recenze Jasper Predstaveni
Jasper je revoluce ve vytváření psaného obsahu.

Nástroj se původně jmenoval Jarvis a vznikl v roce 2020. Ačkoliv je poměrně mladý, tak v online světě způsobil malou revoluci. Díky umělé inteligenci najednou vznikla řada úspěšných webových projektů, které celé napsala právě tato umělá inteligence. A možná díky této malé revoluci získal Jarvis, který se v roce 2022 přejmenoval na Jasper, velký ohlas a také velké investice. Počáteční investice byla 6 milionů dolarů a na další nebude tento projekt určitě dlouho čekat.

Jasper si pro své uživatele připravil aktualizaci. Díky ní se z každého může stát umělec. Jasper Art je umělá inteligence, která umí pomocí šikovně zadaných instrukcí vygenerovat jakýkoliv obraz. Záleží jen na tom, jak přesně dokážete zadat nebo popsat AI, co má na daném obrázku být.

Pro koho je Jasper určený?

Jasper AI je v současné době využitelný převážně pro majitele obsahových webů a pro samotné tvůrce obsahu/copywritery. Záměrně jsem napsal v současné době, protože Jasper ještě nedokáže úplně fungovat na autopilota, ale je potřeba se s ním naučit pracovat, výstupy drobně upravovat a kontrolovat fakta uvedená v obsahu. Nicméně přesnost informací je potřeba hlídat u všech generátorů obsahu.

V každém případě si troufám tvrdit, že Jasper vám pomůže například:

 • S rychlostí psaní nového obsahu, protože více než 50 % obsahu napíše Jarvis.
 • S prolomením tvůrčího bloku, protože Jarvis vám dodá inspiraci, kterou jako copywriter vylepšíte.
 • S ušetřením času při získávání informací, protože je za vás dohledá umělá inteligence. Na vás pak je pouze kontrola správnosti.
 • S vytvořením více variant reklamních testů, kterými otestujete reakce publika.

Hlavní funkce Jasper

Hlavní funkcí Jasper je psaní textů, aby ale dokázal texty psát, tak potřebuje dostatek informací, o čem má psát a za jakým účelem. Nejdůležitější funkce nástroje se proto týkají různých metod zadávání vstupních kontextů.

Šablony

Šablony jsou perfektní způsob, jak podpořit své tvůrčí nápady, ale také je to pomocník, se kterým napíšete texty za kratší čas a s menší námahou, než jste to dělali doposud. Tedy alespoň u mě to tak je.

2 Jasper Sablony Obsahu
Obsahové šablony.

Šablony jsou vytvořené podle reálných postupů za pomocí konzultací špičkových SEO specialistů a copywriterů. Šablony v Jasper si můžete představit jako formuláře, do kterých podle pokynů zadáváte důležité informace, které jsou potřebné k tomu, aby nástroj pochopil, o čem má text být, s jakým tónem hlasu (tone of voice) má být napsaný. Nejlepší bude, když vám to ukážu na nějakém příkladu.

Vybral jsem si šablonu AIDA Framework, podle kterého se vytváří reklamy. Princip tohoto marketingového frameworku spočívá ve 4 fázích:

 • Attention – upoutat pozornost
 • Interest – vzbudit zájem o informace a produkt 
 • Desire – vytvoření touhy (přání, rozhodnutí) vlastnit produkt
 • Action – výzva k akci (lidé zašlou objednávku nebo si jdou produkt koupit)
2 Jasper Sablony Obsahu Aida
Vstupní šablona pro vytváření textu podle AIDA framework.

Jasper nemá problém psát texty v mnoha jazycích, takže s jedním zadáním můžete vytvořit řadu multijazyčných textů.

V šabloně jde tedy o to, co nejlépe popsat, co má být výstupem. Čím lépe popíšete, oč vám v textu jde, co chcete popsat, tak tím lepší výstup dostanete. Na mém příkladu vidíte, že jsem chtěl vytvořit text o linkbuildingu. V popisu produktu jsem zadal pár vět, vybral tón hlasu, vybral jsem jazyk výstupu a nakonec jsem kliknul na Generate AI content.

Během několika vteřin mi Jasper připraví několik návrhů textu napsaných podle AIDA frameworku. V tomto případě mi připravil celkem 3 návrhy textu, ze kterých si mohu vybrat.

4 Jasper Samotny Vygenerovany Text
Vygenerovaný text pomocí Jasper AI.

To není všechno, Jasper v sobě má mnoho šablon pro různé texty. Zajímavostí je, že by měl dokázat napsat například i osobní životopis na Linkedin. Pro jistotu sem dávám ještě další obrázek s dalšími šablonami obsahu.

5 Jasper Dalsi Sablony Obsahu
Další šablony obsahu.

Jazyky

Jasper dokáže číst a psát text ve více než 25 jazycích. Například zadáte text v angličtině a Jasper dodá výstup v japonštině, švédštině, češtině, němčině a tak dále. A funguje to samozřejmě i naopak, když zadáte text například v češtině, tak dostanete výstup v jakémkoliv z 25+ jazyků, které tento nástroj podporuje.

6 Jasper Podpora Jazyku
AI pro psaní multijazyčných textů.

Recepty Jasper

Jasper Recipes jsou vlastně takové pracovní postupy, které obsahují řadu příkazů. Ty fungují jako šablona, která dává Jasper instrukce, jak připravit text. Smyslem této funkce je usnadnění psaní textů, a hlavně rychlejší postup při tvorbě nových textů.

Recepty jsou podobné funkci šablon, o které jsem psal výše, ale tady máte větší svobodu při formátování podoby textu. Příkazy, které Jasper zadáváte vypadají takto:

 • >write a brief for {TOPIC}
 • >write blog title ideas
 • >write an introduction
 • >write a blog outline
 • >write about {OUTLINE_ITEM_1}
 • >write about {OUTLINE_ITEM_2}
 • >write about {OUTLINE_ITEM_3}
 • >write a blog conclusion on {OUTLINE_ITEM_1}, {OUTLINE_ITEM_2}, {OUTLINE_ITEM_3}

Text ve složených závorkách jsou proměnné hodnoty, které musíte přepsat. Příkazy výše jsou vlastně takovou strukturou blogového článku, do které zadáte důležité klíčové fráze (klíčová slova). Z těch AI vygeneruje text. Rozhodně nespoléhejte na to, že zadáte pár slov a výstup okamžitě publikujete na svém blogu. Tak to bohužel nebo možná zaplať pánbůh zatím nefunguje. Výstup je potřeba poupravit, doplnit a zkontrolovat v něm fakta.

Příkazů, kterým by Jasper rozuměl se dá vymyslet mnoho. Z vlastní zkušenosti vím, že je lepší tyto příkazy zadávat v angličtině, a to včetně proměnné. Nicméně výstup dostanete ve vašem jazyku.

Pro psaní blogových příspěvků je asi nejlepší tento recept:

 • >Write some blog post titles about {topic}.
 • >Write a content brief about {topic or title}.
 • >Write a blog outline for a blog post titled {blog post title}.
 • >Write some FAQs about {blog post topic}.
 • >Answer the question “{How much protein should I eat per day?}”.
 • >Write a blog post intro for the above.
 • >Make a list of {topic}. (ex. Make a list of auto manufacturers)
 • >Write a conclusion paragraph about the above content.

Pro příklad uvedu výstup textu, který mi Jasper dodal při zadání příkazů.

7 Jasper Tvorba Podle Receptu
Příkazy pro AI a vygenerovaný text

Moje zkušenosti s recepty nejsou úplně dobré. Výstupy nejsou ideální a lepší texty jsem z Jasper dostal při využití šablon. Ale chyba také může být v tom, že jsem příliš nestudoval tutoriály a dokumentaci.

Jasper Art

Jasper Art

Celý svět doslova zaplavují neuvěřitelné obrazy, které vytvořila umělá inteligence (AI). Jasper Art je AI, která umí za pár sekund vytvořit umělecký obraz nebo jakýkoliv obrázek. Nejde jen o nějaký party trik, ale jde o umělou inteligenci, která si poradí s jakýmkoliv uměleckým stylem a zadáním.

V jednoduchosti funguje Jasper Art ve třech krocích:

 1. Krok 1. Popište doslova jakýkoli obrázek, který máte na mysli.
 2. Krok 2. Použijte některé kreativní styly.
 3. Krok 3. Sledujte, jak Jasper Art okamžitě vytváří obrazové dílo.

Na webu Jasper.ai se o tom můžete přesvědčit v obrázkové galerii. S AI Jasper Art se pracuje zdánlivě jednoduše, ale samozřejmě platí, že čím lepší dáte vstupní zadání, tím lepší dostanete výstup.

Jasper Art Ukazka
Obrázky od umělé inteligence.

Jak s Jasper pracovat?

V této recenzi jsem vám vlastně pospal možnosti, jak se s AI dá pracovat. Ukážu vám ale ještě jednu metodu psaní článků, při které dostávám lepší výsledky. V podstatě je dost podobná psaní podle receptů se zadávání příkazů, ale s tím rozdílem, že do textu píšete nadpisy, ke kterým vám Jasper přidá odstavce textu.

Jarvis funguje tak, že do editoru zadáte text a stisknete klávesovou zkratku, CTRL + J (Windows) nebo CMD + J (Mac), která spustí generátor textu.

Jako první musíte vymyslet strukturu článku a nadpisy vepsat do editoru.

8 Jasper Tvorba Podle Nadpisu
Struktura blogového článku.

Kurzorem myši kliknete za nadpis a stisknete klávesovou zkratku pro spuštění AI.

Videoukázka práce v Jasper.ai
9 Jasper Tvorba Podle Nadpisu
Vygenerovaný text.

Jak už jsem zde psal, tak vygenerovaný text je prostě potřeba zkontrolovat. AI občas vygeneruje úplný nesmysl, ale občas zase nabídne nápad na další podnadpis v článku. Pokud se vám vygenerovaný text nelíbí, tak jej můžete nechat přespat funkcí Re-pharse. 

Stačí označit text pro přepsání a kliknout na tlačítko Re-pharse.

10 Jasper Re Pharse
Označení přepisovaného textu.

Jasper nabídne přepsanou variantu. Pokud s textem nejste stále spokojení, tak klikněte na symbol šipek.

11 Jasper Re Pharse
Přegenerovaný text.

Přepisování textů

Funkce Re-pharse má i jiné využití. Je to přepisování zkopírovaného textu. Ze zkopírovaného textu můžete vytvořit nový text, který Jasper zkontroluje, zda není duplicitní. Pro příklad jsem zkopíroval text z našeho článku o šabloně Kadence a nechal jsem ho přepsat. 

12 Jasper Re Pharse
Přepsaný text.

Možná vás to překvapí, ale přepisovnání textů funguje i z cizích jazyků. Vstup dodáte v němčině, angličtině, francouzštině a tak dále, ale výstup dostanete v preferovaném jazyce. 

Když už jsem to téma nakousl, tak ho dokončím. Přepisování článků je trochu black hat technika, ale Jasper se na to prostě dá použít. 

Zde je videoukázka přepsání článku pomocí Jasper AI.

Videoukázka přepisování článků.

Jak Jasper využijete je vlastně na vás.

Jaká je cena Jasper AI?

Jasper má dva cenové tarify – Starter a Boss Mode. Samozřejmě se od sebe liší, ale o tom až za chvíli. Cena se nastavuje podle předpokládaného počtu slov, které s nástrojem za měsíc vygenerujete. Dobré je, že cenu si můžete sami nastavit.

14 Jasper Cenik
Ceník Jasper AI

Nástroj vás bude stát $29 respektive $24, když si předplatíte tarif Starter na celý rok. Taková cena je až do 20 000 slov. Nad 20 tisíc slov už vás vyjde Jasper na $49 měsíčně. A za tuto cenu můžete vygenerovat 50 000 slov měsíčně. S nastavením ceny si můžete pohrát a najít si nejvýhodnější cenu pro vás osobně.

Jaký je rozdíl mezi tarify Started a Boss Mode?

V jednoduchosti platí, že pro kratší texty je lepší tarif Starter a pro delší Boss Mode. Každopádně Boss Mode stojí nejen o něco víc peněz, ale má v sobě další funkce, které levnější tarif nemá.

V tarifu Starter nefungují Jasper commands (příkazy). Kvůli tomu tedy přijdete i o funkci Recepty nebo kontrolu plagiátorství.

Hlavní rozdíl je ale v délce vstupního kontextu. Čím delší kontext do nástroje vložíte, tím lepší dokáže dodat výstupní text. A tady už zpozorněte, protože u tarifu Starter je možné dodat vstupní kontext o délce 600 znaků, tak u tarifu Boss Mode je to 3000 znaků.

Propojení se SurferSEO

Pokud používáte nástroj SurferSEO, tak můžete využít integrace, kterou Jasper má. To vám pomůže psát lépe optimalizované texty. Tedy SEO texty. SEO nástroj SurferSEO analyzuje text a porovná ho s nejlepšími weby ve výsledcích vyhledávání. Na základě získaných analýz vám pak doporučí, co v textu vylepšit, aby měl šanci dostat se na lepší pozice ve výsledcích vyhledávání.

15 Jasper Surferseo
Jasper a SurferSEO.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Šablony pro tvorbu obsahu (více než 50)
- Z AI občas vygeneruje hlouposti
+ Možnost nastavit si cenu- Výstup je nutné kontrolovat (ale to je potřeba u každého nástroje)
+ Nástroj je velmi intuitivní
+ Perfektně zpracovaná dokumentace a tutoriály
+ Přes 25 podporovaných jazyků

Závěr

Pokud často tvoříte obsah, děláte linkbuilding, jste copywriter, vlastníte obsahové weby, tak pak je Jasper nástroj, který vám ušetří čas. To je bez debat. S kolegou testujeme Jasper AI už několik měsíců a jsme z něho nadšení. 

Pravdou je, že AI občas vygeneruje nesmysly nebo informačně bezcenné texty, ze kterých se vlastně nic nedozvíte. Přirovnal bych to k levným textům začínajících copywriterů. 

Pokud ale Jasper dostane dostatek informací v podobě vstupního kontextu a klíčových slov, tak pak dokáže generovat poměrně slušný text. Počítejte však s tím, že i takový slušný text je potřeba zkontrolovat, doplnit, upravit nebo přepsat. To nezní moc dobře, co? Nebojte se. Síla Jasper AI je v šetření času a v dodaných nápadech, které vy jako copywriter a tvůrce obsahu rozvedete a dotáhnete do perfektní podoby za daleko kratší čas, než kdybyste psali celý text sami. 

A to je nejspíš důvod, proč si Jasper oblíbíte a budete s ním šetřit čas při efektivnějším psaní jakéhokoliv obsahu.

4.3/5 - (6 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

2 Komentáře

 1. Mohl bys dát nějaké příklady, kde jsi ho použil? Nějaké odkazy na články, které vygeneroval Jasper, atp… Dík

  1. Zdravím Jane,

   verejne sa asi nikto rozumný obsahom vygenerovaným AI nebude chváliť, keďže Google aj iné inštitúcie sa snažia proti tomuto obsahu bojovať, nikto nechce riskovať pemnalizácie. Ani my v redakcii nie sme fanúšikom AI obsahu, keďže sa už roky snažíme robiť obsah poctivo a to potom dosť človeka naštve, keď pred ním vo vyhľadávaní rankuje obsah vygenerovaný AI. Čo sa v dnešnej dobe už občas deje.

   Ale priebežne sledujeme trendy a aj preto sme sa rozhodli podobný nástroj otestovať, lebo to sem proste patrí.

   Na email Vám pošlem pár článkov, ktoré sú generované s pomocou AI. Ale treba si uvedomiť, že to nefunguje 100%. Ale ak dáte AI na vstup dobre pripravené zadanie výstup je s menšou editáciou použiteľný, samozrejme najlepšie tieto nástroje fungujú väčšinou v anglickom jazyku, keďže sú v ňom primárne trénované všetky dátové modely. Priemerného copywritera AI dokážete nahradiť už dnes, ale ak chcete robiť fakt kvalitný obsah, tak stále si to musí niekto skutočne odmakať, ale do budúcna kto vie ako to bude.

   Treba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..