Nejlepší vzdělávací online platformy

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Nejlepší vzdělávací online platformy

Máte zatím pouze základní znalosti o programovacím jazyce a chcete zvýšit svou odbornost? Poohlížíte nové pracovní nabídky z oblasti IT a od vysněné firmy vás dělí pouze požadavek na jinou metodiku vývoje, na jakou jste dosud zvyklý? Chybí vám odborné certifikáty, kterými byste se prokázaly při pracovním pohovoru? Potřebujete zlepšit svou mluvenou angličtinu? Jste pro studium zapálený samouk?

Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, řešení možná najdete v našem článku. Nastal správný čas na rozvoj vašeho pracovního potenciálu. Můžete absolvovat online kurz. Sami rozhodujete kde a kdy se do studia pustíte.

Platformy, které jsou v článku zmíněny nabízejí kurzy z nejrůznějších oblastí pro začátečníky i pokročilé. Začněte se vzdělávat online, ukažte zaměstnavateli, že vás prohlubování znalosti baví a získejte svou vysněnou pracovní pozici.

Udemy.com

Udemy nabízí online kurzy z různých oblastí: byznys, design, zpracování fotografie, softwarový vývoj, kancelářské programy, marketing, finance, zdraví a fitness, životní styl, hudba, umění, osobní rozvoj i jazykové kurzy. Na webu najdete více než 100 tisíc kurzů v 50 jazycích, které jsou určeny pro jednotlivce i firmy.

Kurzy většinou obsahují video s přednáškou, materiály ke stažení, testy a možnost získat certifikát. Kurzy nejsou akreditované, po otestování a splnění všech zadání v kurzu získáváte Udemy certifikát. S programem Udemy Pro můžete získat odborné certifikáty z oblasti IT.

Pokud máte potřebné odborné znalosti, můžete se stát instruktorem kurzu a publikovat vlastní kurz. Odměňování je dvěma způsoby – za počet studentů nebo za počet minut, které studenti reálně stráví při vašem kurzu. Kurz musí splňovat požadované podmínky, např. HD video, alespoň 5 lekcí, alespoň 30 minut videa … (seznam všech požadovaných podmínek a doporučení najdete na jejich stránce).

Klady a zápory Udemy.com

Klady (+)Zápory (-)
+ při každém kurzu je uvedeno hvězdičkové hodnocení i slovní recenze od absolventů- pozorně si prostudujte pravidla při registraci do programu Udemy Pro, automaticky od osmého dne trial verze přecházíte do placené verze kurzu a refundace není možná - je třeba včas zrušit trial verzi kurzů
+ Je možné prohlédnout si nejprve část materiálů z kurzu a až následně kurz zakoupit (většinou instruktor kurzu dá k dispozici lekci zdarma apod.)
+ dostupnost kurzu na více zařízeních, dostupnost kdekoliv online
+ není možné stáhnout si kurzy, avšak jsou dostupné offline v mobilní aplikaci
+ při každém online kurzu je uvedena podrobná osnova kurzu, počet testů, materiálů ke stažení a čas trvání v hodinách
+ sami se rozhodujete o tom, kdy kurz absolvujete a ukončíte, po zakoupení kurzu nejsou žádné koncové termíny na realizování testů apod.
+ po zakoupení máte přístup ke kurzu navždy, pokud ho instruktor kurzu nevymaže z portálu
+ pokud nejste spokojen s kurzem a důvody jsou objektivní, máte možnost požádat do 30 dnů od platby o refundaci
+ s programem Udemy Pro získáte 7 denní trial přístup ke kurzům zdarma, pokud se rozhodnete v kurzech pokračovat, platíte měsíční předplatné
+ pro firemní klienty možnost získat zvýhodněné balíčky kurzů
+ pro firemní zákazníky s týmem 5-20 lidí je dostupná trial verze s 3500 top kurzy na 14 dní zdarma
+ pro firemní zákazníky s týmem více než 20 lidí je dostupná demo verze s 3500 top kurzy
+ pro firemní zákazníky s více než 20 uživateli Udemy lze vytvářet obsah na míru, v různých jazykových mutacích a vytvářet školící plány

Coursera.org

Coursera má v nabídce více než 3900 online kurzů z různých oblastí od historie, filozofie a umění přes informační technologie, datovou analytiku, matematiku a fyziku po osobní růst, sociologii a jazyky. Kromě angličtiny i méně typické jazyky jako korejština, čínština, hebrejština, řečtina.

Zaregistrovat se můžete na jednotlivé kurzy (zdarma nebo zpoplatněné) nebo programy v různých cenových hladinách: Specializations, Professional Certificates, MasterTrack ™ Certificates nebo Online Degrees. Studijní programy obsahují více kurzů potřebných pro získání daného certifikátu nebo titulu a také různé interaktivní kvízy, pomoc tutorů a studentské fóra.

Po absolvování daného programu můžete získat nejen specializaci ve vašem oboru, ale i profesionální certifikáty (např. Google, IBM, SAS). Certifikáty MasterTrack ™ jsou zohledněny i při získávání univerzitního titulu vybraných univerzit. Nejdražší varianty online studia umožňují studentům získat univerzitní tituly (Bachelor of Science, Master of Science) na vybraných univerzitách.

Klady a zápory Coursera.org

Klady (+)Zápory (-)
+ stovky kurzů zdarma- za neplacené kurzy nelze získat certifikát
po zaregistrování na Coursera získáte na 7 dní trial verzi s přístupem do studijních programů v úrovni Specializations, které jsou jinak zpoplatněny- pozorně si prostudujte pravidla při registraci, pokud jste v trial verzi začali některý kurz v úrovni Specializations, automaticky od osmého dne trial verze přecházíte do placené verze kurzu a refundace není možná - je možné včas zrušit trial verzi kurzů, aby vám takto zahájené kurzy nebyly zpoplatněny, pokud jste to neplánovali
+ pokud se vám podaří v trial verzi v sedmidenní lhůtě kurz úspěšně ukončit, získáváte i příslušný certifikát
+ mnoho kurzů je možné po registraci prohlížet v audit módě, ve kterém jsou materiály z kurzu zpřístupněny zdarma (není však možné vypracovávat různé zadání a tím pádem ani být ohodnocen a získat certifikát za kurz)
+ možnost získání profesionálních certifikátů Google, IBM, SAS
+ možnost online univerzitního studia na vybraných univerzitách
+ pokud je pro vás cena za certifikovaný kurz příliš vysoká, je možné požádat o finanční výpomoc/stipendium - je třeba vyplnit příslušný formulář a následně bude vaše žádost posouzena

Udacity.com

Udacity je mezinárodní platforma, která nabízí online vzdělávání pro IT profesionály. Organizace byla založena Sebastianem Thrun (počítačová věda na Stanford univerzitě, Google X, Google autonomní vozidlo), Davidem Stavensem (robotika, machine learning, umělá inteligence) a Mikem Sokolskym.

Zaměření kurzů: programování, softwarový vývoj, umělá inteligence, cloudové programování, datová analýza, byznys a autonomní systémy.

Vzdělávání probíhá formou Nanodegree programů v anglickém jazyce. Aby student program úspěšně ukončil, musí si prohlédnout všechny dostupné materiály daného programu, vypracovat projekty s ohodnocením „Meet specifications“ a absolvovat všechny podpůrné kurzy programu. Za úspěšné absolvování Nanodegree programu je možné získat certifikát.

Kromě kurzů, nabízí Udacity i možnost stát se školitelem nebo mentorem příslušného Nanodegree programu, pokud na to máte příslušné odborné znalosti. Všechny Nanodegree programy mohou využít i firemní klienti na vzdělávání svých zaměstnanců.

Klady a zápory Udacity.com

Klady (+)Zápory (-)
+ některé Nanodegree programy mají trial verzi zdarma- malé množství kurzů zdarma
+ kurzy jsou připravovány ve spolupráci s odborníky z praxe, z čehož plyne přemostění odborných znalostí a potřeb praxe- za nezpoplatněné kurzy nelze získat certifikát
+ pěhem absolvování kurzu student vytváří projekty a své portfolio projektů pak může použít při pracovním pohovoru- Udacity je soukromá vzdělávací organizace, její kurzy nejsou akreditovány
+ ke každému projektu získává student zpětnou vazbu od mentora- na zrealizování jednotlivých projektů v Nanodegree programu jsou volitelné termíny na dokončení, avšak absolvování celého Nanodegree programu má koncový termín, který je třeba dodržet
+ pomoc student najde ve znalostní bázi, může oslovit odborní mentory nebo na fórech- refundace za přerušené programy se neposkytují, musíte si připlatit školné na další měsíc
+ pro jednotlivce je dostupné kariérní poradenství, návody na motivační dopisy, životopisy
+ pro firemní klienty možnost přizpůsobit vzdělávání podle potřeb firmy, například školení pro celé týmy
+ pro firemní klienty možnost získat all-inclusive přístup ke všem nanodegree programům
+ pro firemní klienty přednostní přístup k poradenství odborných mentorů
+ pro firemní klienty Single sign-on
+ množství video rozhovorů s odborníky je dostupných na blogu zdarma

Pluralsight.com

Pluralsight poskytuje dva typy produktů: První typ jsou kurzy pro firmy a jednotlivce v oblasti softwarového vývoje, programování, správy dat, správy sítí, bezpečnosti informačních systémů atd. Pro jednotlivce jsou v nabídce kurzy za měsíční, roční a Premium předplatné. Je možné nejdříve vyzkoušet 10 denní trial verzi. Předplatné umožňuje přístup ke všem kurzům, ale i ke studijním plánem, pokud se chcete zaměřit na konkrétní oblast. Pro týmy jsou v nabídce předplatné kurzů Professional a Enterprise.

Druhý typ produktu slouží k monitorování a optimalizaci práce vývojářského týmu. Umožňuje verzování vyvíjeného softwaru a vytváření různých statistik a náhledů na práci týmu pro projektové manažery. Možno si předplatit balíky Standard, Plus a Enterprise.

Klady a zápory Pluralsight.com

Klady (+)Zápory (-)
+ kurzy jsou dostupné na různých zařízeních i offline prostřednictvím mobilní nebo desktop aplikace- interaktivní kurzy a projekty jsou zahrnuty pouze v Premium předplatném
+ pokud chcete zlepšit svou specializaci v konkrétní oblasti, dostupné jsou studijní plány s doporučením které kurzy absolvovat- závěrečné přetestování a možnost získat za kurz certifikát jsou zahrnuty pouze v Premium předplatném
+ dostupné jsou krátké testy Skill IQ a Role IQ na přetestování vašich dovedností
+ většina kurzů obsahuje materiály ke stažení
+ pro účastníky jsou ke kurzům vytvořeny diskusní fóra
+ kromě kurzů naleznete na stránce záznamy webinářů

Linkedin Learning

Snad každý má svůj profesní životopis na Linkedin. Linkedin nabízí svým uživatelům i platformu s více než 15 tisíc online odbornými kurzy z oblasti byznysu, designu a IT: obchod, marketing, projektové řízení, týmová práce, animace, ilustrace, video, grafický design, cloudové programování, datová analytika, softwarový vývoj, databáze, bezpečnost systémů a další.

Vyzkoušet si můžete trial verzi na 14 dní zdarma nebo zaplatit měsíční nebo roční (finančně výhodnější) předplatné. Všechny kurzy obsahují zkušební testy a projekty, které je potřebné pro získání certifikátu absolvovat. Kurzy jsou určeny pro jednotlivce i firemní klienty.

Pokud máte příslušné odborné znalosti, můžete se zaregistrovat i jako instruktor a publikovat své kurzy.

Klady a zápory Linkedin Learning

Klady (+)Zápory (-)
+ osobní doporučení na kurzy na základě vaší současné pracovní pozice a pracovní historie v Linkedin profilu- pokud používáte trial verzi, prostudujte si podmínky používání - po vypršení 14 denní lhůty bude automaticky nastaveno placené členství a refundace se neposkytuje
+ po absolvování každého kurzu získáte certifikát, který můžete zveřejnit ve svém Linkedin profilu- v detailu kurzu je pouze počet účastníků, a počet účastníků, kterým se kurz líbil, bez nějakého bližšího zhodnocení kurzu
+ offline verze kurzu dostupná v mobilní aplikaci
+ firemní zákazníci mohou na vyžádání získat zkušební demo verzi

Skillshare.com

Skillshare je platforma s kurzy pro tvůrčích lidí. Najdete zde kurzy z oblasti designu, animace, ilustrace, fotografování a filmování, psaní, životního stylu, ale také z oblasti datové analýzy a byznysu. Kurzy jsou určeny pro jednotlivce i pro firemní klienty. Jednotlivec s programem Premium Membership má přístup ke všem kurzům v online i i offline podobě.

Pro firemní klienty je poskytnuta podpora při stanovení studijních plánů na míru. Systém poskytuje různé nástroje pro vyhodnocování studia zaměstnanců.

Pokud máte příslušné odborné znalosti, můžete se registrovat jako učitel a publikovat své video kurzy. Kurz musí splňovat podmínky kvality podle „Class Quality Guidelines“. Odměny získáváte za každého studenta vašeho kurzu.

Klady a zápory Skillshare.com

Klady (+)Zápory (-)
+ možnost získat stipendium, pokud splňujete podmínky (např. Studenti s .edu emailovou adresou nebo emailovou adresou z vybraných univerzit mají 50% slevu na všechny kurzy)- offline verze kurzů pouze s programem Premium Membership
+ množství kurzů zdarma
+ po registraci dva měsíce užívání zdarma
+ možnost darovat kurzy prostřednictvím dárkového poukazu
+ při každém kurzu je zobrazen počet absolventů, procentuální hodnocení i slovní hodnocení absolventů
+ při každém kurzu je i diskusní fórum
firemní klienti mají k dispozici demo verzi na testování
+ firemní klienti mají možnost vybrat si balíčky kurzů na míru

edX.org

Platforma EDX je plná kurzů z nejrůznějších oblastí: architektura, design, životní styl, hudba, umění, osobní rozvoj, sociologie, softwarový vývoj, grafické programy, kancelářské programy, byznys, marketing, finance, jazykové kurzy a další. Kurzy absolvovalo již více než 20 milionů studentů z celého světa.

Studijní programy jsou v různém rozsahu od xSeries na prohloubení vašich odborných znalostí v určitém oboru přes Professional Certificate Programs na získání odborných certifikátů po akreditované programy Global Freshman Academy, Online Master’s Degrees po MicroBachelors Programs a MicroMasters Programs s možností získat univerzitní tituly z vybraných univerzit.

Pro firemní klienty platforma poskytuje tři typy spolupráce: Bulk Purchase (individuální kurzy pro zaměstnance), Direct Integrations (in-house řešení, studijní plány pro zaměstnance na míru) a LMS Integrations (integrace přes systémy SAP SuccessFactors, Degreed, EdCast apod.).

Klady a zápory edX.org

Klady (+)Zápory (-)
+ v "audit módu" je možné prohlížet si většinu kurzů zdarma, avšak nemůžete se otestovat, plnit zadání na známky, ani získat certifikát za kurz- certifikát lze získat pouze pokud v daném kurzu upgradujete z "audit módu" na "verified track" (placená možnost) a ukončíte kurz v požadovaném termínu - pozorně si přečtěte pravidla, obvykle je lhůta pro upgrade 10 dní před ukončením kurzu, pokud upgrade promeškáte, nelze certifikát za kurz získat
+ více než 20 tisíc kurzů
+ interaktivní diskusní fóra, videokonference, rozhraní pro pokročilé studenty a instruktory
kurzy jsou dostupné na různých zařízeních
+ program xSeries lze ukončit verifikovaných certifikátem xSeries
+ některé programy lze ukončit s verifikovaných certifikátem HarvardX
+ pokud je pro vás cena za certifikovaný kurz příliš vysoká, je možné požádat o finanční výpomoc (obvykle sleva pro studenty, až do výše 90 %) - je třeba vyplnit příslušný formulář a následně bude vaše žádost posouzení

SimpliLearn.com

SimpliLearn je platforma s odbornými certifikovanými kurzy z oblasti IT. Najdete zde kurzy zaměřené na projektový management, big data, umělou inteligenci a machine learning, cloudové programování, agilní a scrum projektové řízení, bezpečnost IT systémů, online marketing, řízení kvality systémů a další.

Pro snadnou orientaci si můžete zvolit některý studijní plán, např. Data Scientist, Digital Marketing Specialist, Cloud Architect, Artificial Intelligence Engineer, PMP, DevOps Architect, ITIL Expert a další. Kurzy jsou vytvářeny ve spolupráci s více než 40 globálně akreditovanými firmami a jsou určeny pro jednotlivce i firemní zákazníky nebo pro univerzity.

Certifikát získáte, pokud vypracujete alespoň 85 % zadání z kurzu a zúčastníte se alespoň 85 % virtuálních hodin z kurzu. Firemní zákazníci mohou využít online lekce a mentoring. Univerzity mohou pomocí na míru sestaveného programu testovat své studenty.

Klady a zápory SimpliLearn.com

Klady (+)Zápory (-)
+ na stránce najdete spoustu odborných článků, ebooků a testů zdarma- pokud jste se přihlásili na kurz a stáhli jste si ebook, absolvovali live stream hodinu nebo absolvovali alespoň 25 % kurzu, refundace již není možná
+ sledujte podstránku se slevovými kupóny a získejte slevu na kurz- pokud jste se přihlásili na kurz, ale nemáte čas, refundace je možná jen do 7 dní
+ cenové kategorie kurzů jsou podle formátu kurzu: online self-learning (učíte se svým vlastním tempem) nebo online live stream (live video s přednáškou)
+ pro firemní zákazníky může být dohodnutý formát kurzů na míru podle potřeb firmy
+ v ceně kurzu je i 24/7 podpora pro účastníky kurzu
+ při každém kurzu je zobrazeno procentuální hodnocení i slovní hodnocení absolventů

Learn2code.cz

Learn2code je platforma, která nabízí online kurzy v slovenském jazyce z oblasti programování, designu, zpracování fotografie a videa, marketingu, školení pro uživatele kancelářského balíku od Microsoftu a v neposlední řadě i kurzy programování pro děti. Na stránce najdete více než 100 kurzů. Kurzy jsou dostupné online i v prezenční formě pro firmy nebo školy.

Kurzy je možné zakoupit jednotlivě, nebo si předplatit některý z balíků – Kvartální předplatné, Roční předplatné a Předplatné navždy. Prostřednictvím programu KOMPAS+ mohou uchazeči o zaměstnání požádat o financování některých kurzů přes slovenský úřad práce.

Klady a zápory Learn2code.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ kurzy pro různou úroveň studentů - od začátečníků po pokročilé- v prezenční formě je většina kurzů dostupná pouze pro firmy nebo školy
+ dostupnost kurzů na více zařízeních, přihlašování přes email- videa kurzů nelze stahovat, jsou dostupné pouze online (účastníkovi však zůstávají materiály ke stažení, pokud byly v nabídce k danému kurzu)
+ při každém online kurzu je uvedena podrobná osnova kurzu, počet kapitol a doba trvání v hodinách- absolvované kurzy po vypršení předplatného nejsou dostupné, je třeba obnovit předplatné
+ po absolvování kurzu je účastníkovi automaticky vystaven certifikát- zdarma je v nabídce jen pár kurzů
+ všechny prezenční kurzy jsou akreditované ministerstvem školství SR
+ přijatelná cena kurzů
+ možnost zakoupit kurzy jednotlivě nebo ve výhodném předplaceném balíku
+ možnost objednat balík Předplatné navždy na splátky
+ možnost financování některých kurzů pro uchazeče o zaměstnání přes Úřad práce

Seduo.cz

Seduo vlastní společnost LCM s bohatými zkušenostmi v personalistice, která spravuje i pracovní portály Jobs.cz a Prace.cz. Seduo je platforma, která nabízí pro jednotlivce i firmy online kurzy v českém jazyce z oblasti byznysu, marketingu, designu, osobního rozvoje, školení kancelářských programů od Microsoftu a jiných nástrojů. V nabídce jsou i jazykové kurzy zaměřené na byznys angličtinu, byznys němčinu a češtinu pro cizince. Na stránce najdete více než 240 kurzů.

Kurzy obsahují video lekce a další studijní materiály (prezentace, texty, kvizy). Pro získání certifikátu z kurzu je třeba získat alespoň 80 % bodů v závěrečném testu. Firemní zákazníci mohou nezávazně získat na 3 týdny zdarma přístup ke všem online kurzem. Seduo pomůže s rozběhem online školení zaměstnanců, s nastavením jejich osobních cílů a studijních plánů.

Klady a zápory Seduo.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ široká nabídka kurzů napříč potřebami zaměstnance- pro jednotlivce je možné nakupovat kurzy pouze jednotlivě, neexistuje balík předplatného na všechny kurzy
+ některé kurzy jsou dostupné i v audio verzi- kurzy jsou dostupné pouze online, nejsou dostupné prezenční formou
+ při každém kurzu je uvedeno procentuální zhodnocení i slovní recenze od absolventů
+ pro firemní zákazníky možnost získat přístup k online kurzům na 3 týdny zdarma
+ šetření nákladů na vzdělávání zaměstnanců - výhodnější cena online kurzů oproti prezenčním kurzům
+ silná podpora pro firemní zákazníky, pomoc s nastavením osobních cílů a studijních plánů zaměstnanců
+ licence je mezi uživateli ve firmě přenosná - pokud jeden zaměstnanec odejde, můžete jeho licenci přidělit dalšímu

Placené a neplacené online kurzy

Hledáte kurzy, které by byly pro vás užitečné a nestály vás hodně peněz? Shrneme-li všechny možnosti, které nabízejí platformy s online kurzy v článku, máte následující možnosti:

  • na blogu platformy často najdete články a webináře zdarma
  • vybrat si z nabídky kurzů zdarma – jsou často určeny pro začátečníky, ale pokud jste v dané oblasti nováček, získáte potřebný přehled
  • využít trial nebo demo verzi předplatného, ​​kdy jsou kurzy na 7 -15 dní dostupné zdarma
  • zjistit, zda platforma podporuje „audit mód“, kdy jsou kurzy dostupné na prohlížení zdarma (nemůžete sice odevzdávat zadání, získat zpětnou vazbu od instruktorů kurzu nebo certifikát, ale sylaby kurzu a ostatní materiály jsou pro vás dostupné)

Jak se říká, nic není zadarmo a je třeba si pečlivě prostudovat podmínky používání služby. Často trial nebo demo verze po vypršení automaticky přejde do placené verze a refundace kurzovného není možná.

Mnoho kurzů je dostupných v rozumné ceně. Prohlédněte si dobře nabídku, zkuste využít studijní plány, které vás nasměrují a pomohou s výběrem a pořadím kurzů, tak aby vaše vědomosti na sebe postupně navazovaly.

Pokud hledáte profesionální kurzy s verifikovatanými certifkáty, možná vám je zprostředkuje váš zaměstnavatel. Kvalitní vzdělání zaměstnanců je jednou z možností jejich motivace. Zkuste na hodnotícím pohovoru se šéfem nebo pracovní poradě doporučit kurzy, které se vám zdají pro vaši pracovní pozici nebo celý pracovní tým užitečné. Většina platforem má výhodné balíčky kurzů pro firemní klienty.

Pokud však preferujete klasické kurzy, zvažte kurzy pro firmy od jazykové školy. Mnoho z nich můžete také zaplatit pomocí firemních benefitních karet, jako například Benefit Plus, Edenred nebo Sodexo. Informujte se tak u zaměstnavatele také o této možnosti.

Jaké máte zkušenosti se vzdělávacími platformami vy? Případně víte doporučit jinou kvalitní, která v našem seznamu chybí? Napište nám o tom v diskusí k článku.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..