Eshop-rychle recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Bleskové spuštění obchodu s Eshop-rychle

Eshop-rychle je jednou ze zaběhnutých značek pro tvorbu elektronických obchodů, která se zaměřuje na český trh. Svým e-shopovým rešením chce umožnit podnikatelům splnit si sen o vlastním online obchodu. Je to však možné zvládnout za slibovaných 5 minut?

Co je Eshop-rychle?

Eshop-rychle je krabicové řešení e-shopu, které je specializované na český trh. Jde vlastně o systém, se kterým zvládnete během několika minut vytvořit vlastní e-shop s mnoha profesionálními nástroji a funkcemi. Výhodou je, že vytvoření takového obchodu zvládne i začátečník bez znalosti programování.

Výhoda krabicového řešení e-shopu je především v nízkých pořizovacích nákladech. Ty zdaleka nedosahují ani zlomku ceny e-shopového řešení na míru. Začínající podnikatel pak může ušetřené finance investovat do rozvoje podniku nebo do pořízení větších skladových zásob.

U Eshop-rychle platíte za pronájem e-shopového řešení. To vám poskytne dokonalé zázemí pro prodej vašich produktů. Mimo jiné je v něm vyřešena EET a GDPR problematika dle české legislativy. V administračním systému nechybí mnoho nástrojů nebo napojení na různé služby a nástroje jako jsou ekonomické a skladové systémy nebo marketingové nástroje.

Jako klient Eshop-rychle se pak především staráte o obchodní výkon svého internetového obchodu a neztrácíte čas s jeho technickými záležitostmi jako je přetížení serverů, zálohování dat, shánění vývojářů nebo vylepšování a aktualizace systému. O to se stará provozovatel služby.

Pro koho je služba určena?

Eshop-rychle se snaží proces tvorby a spuštění elektronického obchodu zjednodušit na takovou úroveň, aby si mohl každý splnit sen o online podnikání v co nejkratším čase.

Tato platforma pro provozování internetového obchodu je určena téměř pro každého. Začínající podnikatel i zkušený obchodník získá na Eshop-rychle dostatek funkcí a nástrojů, které může potřebovat při obchodování na internetu.

Na Eshop-rychle můžete začít s jedním produktem v nabídce obchodu, ale můžete na něm vytvořit velký obchod s desetitisíci položkami v nabídce. Produktů můžete do svého obchodu nahrát až 40 000. To už je opravdu velké množství produktů. Tento systém dokáže i při takovém počtu položek garantovat bezproblémový chod obchodu a jeho funkcí.

Eshop-rychle se neobává na svém webu ukázat zákaznické reference. Mezi jeho zákazníky můžete vidět prodejce s několika málo produkty v nabídce, ale také velké prodejce s tisíci položkami k prodeji. Odvětví se meze nekladou. V referencích lze zahlédnout prodejce rybářských potřeb, módní obchody, zahradnictví, specialisty na vybavení karavanů nebo obchod s potřebami pro miminka.

Kdo stojí za Eshop-rychle?

Za chodem krabicového řešení e-shopu stojí českobudějovická firma Golemos. Ta vznikla teprve v roce 2016, ale to jen z toho důvodu, že se oddělila od firmy Bohemiasoft, která původně toto řešení provozovala.

Historie Eshop-rychle sahá až do roku 2007. V této době se začal utvářet český trh se systémy určenými k pronajímání e-shopových řešení.

O dva roky později, v roce 2009, měla tato platforma 5 000 platících zákazníků. To svědčilo o její populárnosti a kvalitních službách. Společnost investovala nejen do rozvoje infrastruktury a technického zázemí, ale také do rozvoje a zpřehlednění služeb.

Eshop-rychle poskytuje své zázemí pro více než 6 500 elektronických obchodů, které dokáží za den odbavit více než 7800 objednávek. Všechny tyto e-shopy mají souhrnný roční obrat přes 5 miliard korun.

Hlavní vlastnosti služby

Hlavní vlastností služby je určitě to, co napovídá sám její název. E-shop zde zřídíte opravdu rychle. Služba na svých stránkách slibuje vytvoření funkčního obchodu za 5 minut. Za pět minut tedy získáte vlastní e-shop s moderním vzhledem a téměř nepřeberným množstvím funkcí, které vám budou pomáhat s jeho provozováním a marketingem.

Recenze Eshop-rychle hlavní strana
Hlavní strana Eshop-rychle.

Eshop-rychle je komplexní e-shopové řešení, ve kterém by vám nemělo chybět nic důležitého, co k provozování internetového obchodu potřebujete. To vám ušetří mnoho starostí s hledáním různých nástrojů a funkcí, které byste museli shánět při vývoji vlastního řešení. 

Na Eshop-rychle můžete spustit vlastní obchod v podstatě okamžitě. Platforma slibuje spustit plnohodnotný e-shop do 5 minut. Samozřejmě, že je to určitá nadsázka. Teoreticky to však možné je. Ke spuštění vlastního obchodu vás dělí 3 kroky. Registrace do systému, naplnění e-shopu produkty a přechod na ostrý provoz.

Recenze Eshop-rychle hlavní vlastnosti služby
Jak začít s Eshop-rychle.

U této platformy se mi líbí, že nabízí možnost nahrávat do e-shopu velké množství produktů (maximálně 40 000 produktů). A to bez omezení na cenový balíček, jak to bývá u jiných služeb. To je určitá konkurenční výhoda tohoto systému a zajímavá nabídka pro jeho zákazníky.

Mezi hlavní vlastnosti služby patří:

 • Rychlé vytvoření e-shopu
 • Systém můžete zkoušet 15 dní zdarma
 • Možnost nahrát neomezené množství produktů
 • E-shop obsahuje vše důležité pro obchodování na internetu
 • Podpora EET a GDPR

Určitě musím pochválit dokonale zvládnutý, přehledný a obsáhlý manuál pro začátečníky. Návod vás provede od úplného začátku nastavování e-shopu, po nastavování produktů až po to, jak nastavit marketingové nástroje.

Recenze Eshop-rychle návody pro začátečníky
Nápověda Eshop-rychle.

Cenové balíčky

Eshop-rychle se pokouší neustále vylepšovat vlastní systém, aby byl co nejjednodušší. V podobném duchu se nese i jeho cenová nabídka. Ta obsahuje dva cenové balíčky – Startup a Business. Balíčky se od sebe na první pohled příliš neliší, ale určité rozdíly v nich samozřejmě jsou.

Recenze Eshop-rychle cenové balíčky
Cenové tarify Eshop-rychle.

Z obrázku je na první pohled vidět, že tarif Startup je velice podobný dražší variantě služby. Do obchodu můžete přidat neomezené množství produktů, ale musí vám na to stačit omezených 5 GB místa na disku. Balíček je omezený také některými dalšími funkcemi jako přístup na FTP nebo automatický import dat z externího zdroje. V základním balíčku také není dostupný nástroj pro rozesílání newsletterů nebo pokladní systém pro osobní prodej.

Tarif Business obsahuje všechny funkce, které Eshop-rychle nabízí. Jen namátkou zmíním, že máte možnost nahrát do obchodu až 40 000 produktů, máte možnost přistupovat k úložišti dat přes FTP. Pokud to bude potřeba, tak vám s nahráním produktů pomůže technická podpora.

V obou balíčcích nechybí důležité funkce jako je napojení na známé ekonomické systémy, platební brány nebo třeba porovnávače zboží. 

Cenová politika Eshop-rychle je zcela jasná a přehledná. Cenových tarifů mohlo být možná o jeden více, ale to by nejspíš tříštilo zákaznickou pozornost. Osobně jsem překvapený z toho, co vše lze pro svůj obchod získat jen se základním tarifem Startup.

Šablony Eshop-rychle

V systému Eshop-rychle je v současné době na výběr přes 50 šablon vzhledu. Po podrobnějším přezkoumání je jich však jen 7 základních. Ostatní šablony z výběru jsou vlastně upravené mutace základních šablon. Eshop-rychle připravil barevné varianty základních šablon nejspíš proto, aby zákazníkům ještě více usnadnil vytvoření a spuštění nového obchodu.

Recenze Eshop-rychle šablony
Ukázka šablon v Eshop-rychle.

Při nákupu v internetovém obchodu rozhoduje první dojem. Ten také dokáže ovlivnit, zda se z prostého návštěvníka stane platící zákazník. Šablony v platformě Eshop-rychle mají propracovaný design a příjemný vzhled, který na první dojem rozhodně zapůsobí. Samozřejmostí je responzivní vzhled šablon, které se tak dokáží přizpůsobit všem zařízením od mobilu po stolní počítač.

Šablony jsou navrženy s ohledem na UX (uživatelskou přívětivost) a jsou postaveny za pomocí moderních technologií. Na šablonách si lze povšimnout jednoduchosti, ale zároveň výrazné propracovanosti do sebemenšího detailu. Obojí přispívá ke zvyšování výkonu e-shopu, protože uživatelé okamžitě vědí, kam mají kliknout. Tím se rychle dozvědí vše podstatné, co potřebují k nákupu vědět, a nakoupí.

Vlastní šablony na Eshop-rychle

Vlastní design šablon na Eshop-rychle můžete upravovat pomocí přehledných zabudovaných nástrojů pro úpravu vzhledu nebo vytvářením vlastních CSS stylů. Do meta hlavičky (head), do záhlaví a zápatí můžete vkládat vlastní HTML kódy. Tím vším můžete upravovat vzhled vlastního obchodu a získat originální vzhled, kterým se odlišíte od ostatních. Výhoda tohoto upravování designu spočívá v tom, že zůstanou zachované všechny podstatné funkce šablon, které nejdou výrazně modifikovat. To je zejména z toho důvodu, že by je méně zkušení uživatelé mohli poškodit a vyřadit tak z provozu celý e-shop.

Hlavní vlastnosti administrace

To hlavní, co mě na administraci Eshop-rychle překvapilo je, že nejde směrem moderních „fullwidth“ vzhledů. To je vzhled, který se roztáhne přes celou obrazovku, takže čím širší obrazovku máte, tím více se vám vzhled administrace roztáhne. Ačkoliv je to dnes moderní, tak to většinou u špatně odladěných vzhledů znepřehlední práci s webem.

Recenze Eshop-rychle administrace
Úvodní administrace Eshop-rychle.

Vzhled administrace Eshop-rychle vypadá jak z roku 2012. A možná tomu tak je, ale mě se velice líbí, protože je na první pohled přehledný.  Vše je zarovnané na střed, takže nemusím očima bloudit z jednoho konce monitoru na druhý a něco hledat.

Vzhled ustoupil funkčnosti a přehlednosti administrace. Administraci vládnou hlavní navigační prvky, které vás rychle přenesou do správy obsahu webu, do správy e-shopu nebo například do statistik. 

Díky vyhledávacímu tlačítku (červené tlačítko s lupou vpravo) se dokážete po administraci pohybovat velice rychle. Pokud tedy nemůžete najít například správu objednávek, tak si dáte vyhledat objednávky a nápověda vám nabídne položky, které byste mohli potřebovat.

Recenze Eshop-rychle administrace vyhledávání
Vyhledávání v administraci.

Se správným nastavením e-shopu a jeho funkcí vám pomohou tlačítka s rychlou nápovědou. Ta vám vysvětlí, k čemu jednotlivé položky nastavení slouží. Pokud se jedná o složitější téma jako například napojení obchodu na box Ověřeno zákazníky od Heureka, tak se vám nabídne vysvětlivka s odkazem na blog, kde je téma podrobně vysvětleno.

Recenze Eshop-rychle administrace nastavení
Nápověda v administraci.

Hlavní funkce administrace e-shopu:

 • Parametrické filtrování
 • Rychlé vyhledávání v administraci
 • Výukové materiály pro propagaci přímo v administraci e-shopu
 • Statistiky prodejnosti a návštěvnosti obchodu

Líbí se mi, jak se Eshop-rychle snaží ze svých zákazníků vyškolit zkušené internetové podnikatele. Se založením nového e-shopu se jeho majitelé určitě začnou na internetu dohledávat informací, jak svůj byznys posunout dále a k vyšším ziskům. V administraci platformy najdete řadu zajímavých a naučných materiálů, které vám pomohou s propagací obchodu a ušetří vám čas s hledáním informací jinde.

Recenze Eshop-rychle administrace propagace e-shopu
Příručka k propagaci e-shopu.

Propojení Eshop-rychle s dalšími aplikacemi a službami třetích stran

Eshop-rychle má řadu věcí vyřešených vlastními službami a nástroji. Občas vám ale může  v této platformě něco chybět, takže je potřeba se jednoduše spojit s nástroji a službami, které nepatří pod značku tohoto systému.

V administraci systému naleznete například rychlá napojení na účetní systémy Pohoda, Money S3 a Ekonom. Dále se můžete rychle napojit na nejznámější platební brány jako GoPay, The Pay, Comgate, ale třeba také na PayPal nebo leasingové společnosti.

Eshop-rychle můžete například propojovat s dalšími nástroji a službami:

 • Komplexní statistiky – Google Analytics, Smartlook a další
 • Srovnávače zboží – Heureka, Google Nákupy, Zboží.cz, Glami a další
 • Affiliate marketing – Affilbox
 • Ekonomické systémy – Pohoda, Money S3, Ekonom
 • Další služby – sociální sítě, PPC systémy

Eshop-rychle a řešení pro EET a dopravní služby

Eshop-rychle je česká služba, takže pokud budete ve svém obchodu nabízet platební metody podléhající evidenci EET, tak to nebude problém. Systém obsahuje modul, pomocí kterého jednoduše provedete napojení na EET.

Pro zvyšování komfortu vašich zákazníků obsahuje systém moduly pro rychlé napojení zřejmě na všechny české dopravní a kurýrní služby. V nabídce tedy nechybí tradiční společnosti jako je Česká pošta nebo PPL, ale také nechybí Zásilkovna, In Time, Geis, DPD, Uloženka nebo Heureka Point.

Dropshipping na Eshop-rychle

Pokud nechcete v začátcích podnikání riskovat velké finanční ztráty, tak je možné na Eshop-rychle využít dropshipping. To je obchodní model, který vám umožní provozovat internetový obchod, ve kterém nabízíte zboží svého dodavatele. Váš dodavatel tedy drží skladové zásoby a stará se o odbavení objednávek – balení, odesílání nebo řešení vratek. Vy se staráte o jeho prodej.

Recenze Eshop-rychle dropshipping import produktů
Eshop-rychle dropshipping import dat pomocí XML nebo CSV.

Dodavatel vám pošle soubor s daty o produktech. Tento soubor si naimportujete do systému nebo můžete použít automatické importy, kdy se budou data o produktech stahovat a aktualizovat 1x denně. 

Jako provozovatel obchodu se staráte o jeho propagaci napříč různými marketingovými kanály a prodáváte zboží, ale bez nutnosti držet jeho skladové zásoby. O zásoby se stará váš dodavatelský velkoobchod. Tomu budete přeposílat objednávky a on se postará o jejich vyřízení a odeslání pod vaším názvem. Za každý úspěšný prodej vám náleží provize nebo marže (rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou).

Návod, jak vytvořit e-shop s Eshop-rychle

Platforma Eshop-rychle slibuje zařídit funkční e-shop do 5 minut. Teoreticky je to možné, ale jen za předpokladu, že máte vše důkladně připravené. Zařízení funkčního obchodu trvá pod 5 minut, ale jeho naplnění produkty a spuštění do ostrého provozu zabere nejspíš delší čas.

Recenze Eshop-rychle návod jak vytvořit obchod
Postup vytvoření internetového obchodu na Eshop-rychle.

Budeme se tedy držet hlavního postupu, který doporučují samotní tvůrci platformy. Je to registrace, naplnění obchodu a spuštění do ostrého provozu. Eshop-rychle můžete testovat 15 dní zdarma.

Po registraci, kde zadáte pouze svůj e-mail, se vám okamžitě vytvoří testovací verze obchodu. Na e-mail vám přijde potvrzovací odkaz, na který musíte kliknout a nastavit si heslo pro přístup do administrace. Pak můžete obchod testovat podle svých kritérií.

Administraci jsme si už popsali výše, takže se pustíme rovnou do práce s produkty.

 • Přidání produktu: Na práci s produkty se mi líbí jednoduchost produktové karty. Na jedné obrazovce máte vše potřebné pro práci s produktem. Při přidávání produktu nesmíte zapomenout vyplnit jeho název, přidat obrázek a samozřejmě jeho cenu.
Recenze Eshop-rychle návod přidání produktu
Přidání produktu: Karta produktu.
Recenze Eshop-rychle návod přidání produktu
Další údaje o produktu.
Recenze Eshop-rychle návod popis produktu
Editor pro popis produktu.

Popis produktu je po fotografii to nejdůležitější, co vám ho pomůže prodat. Pro dokonalé popisování produktu máte k dispozici textový editor, kde nechybí nástroje pro formátování a zvýrazňování textu. Do textu můžete vkládat například obrázky, odkazy nebo tabulky.

Ve spodní části obrazovky máte možnost dalšího pokročilého nastavování produktů, kde ho můžete zařadit do příslušných kategorií, přidělit mu další obrázky nebo mu nastavit SEO. Díky SEO budou vaše produkty lépe dohledatelné ve vyhledávačích.

Recenze Eshop-rychle návod SEO nastavení produktu
Nastavení SEO produktu.

U produktu můžete měnit jeho titulek, popisek, ale i URL. Všechny tyto položky mohou mít vliv na umístění stránek na vyšších pozicích ve vyhledávání nebo na to, jak jimi přimějete uživatele kliknout zrovna na váš obchod.

 • Změna vzhledu: Nejdůležitější je odlišit svůj e-shop od těch ostatních. V Eshop-rychle máte k dispozici mnoho profesionálně vytvořených šablon vzhledu, které můžete dále upravovat pomocí jednoduchého nastavení. U šablony zvládnete jako začátečník jednoduše změnit nejen logo, ale také barevné kombinace vzhledu.
Recenze Eshop-rychle návod změna barev šablony
Změna barev šablony.
Recenze Eshop-rychle návod změna loga a pozadí
Změna loga a pozadí obchodu.
Recenze Eshop-rychle finální e-shop
Finální verze e-shopu.

Nakonec by zbývalo ještě napojit vlastní doménu na e-shop (potřebné údaje vám zašle technická podpora) a prodávání by nic nebránilo. Díky profesionálním a opravdu velice povedeným šablonám vzhledu je skutečně možné spustit vlastní obchod za velice krátkou dobu.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Profesionální šablony vzhledu- Administrace se může na první pohled zdát zastaralá a nepřehledná
+ Připravenost na EET a GDPR- Administrace není responzivní
+ Rychlé napojení na dodavatele (dropshipping)
+ Nástroje pro jednoduchou úpravu vzhledu
+ Možnost vkládat vlastní HTML do hlavičky i zápatí
+ Úprava šablon vlastními CSS
+ Propracované výukové materiály o propagaci e-shopu
+ Napojení na účetní systémy i u levnější varianty služby
+ Pokročilé nastavování SEO (parametrické filtrování)
+ 15 dní testování zdarma

Hodnocení a závěr

Eshop-rychle je rozhodně krabicové řešení e-shopu, které stojí za úvahu. Najdete v něm řadu nástrojů a funkcí, které vám výrazně usnadní běžnou rutinní práci při provozování internetového obchodu. Mezi takové práce patří například vedení účetnictví. Z toho důvodu naleznete v systému napojení na nejznámější ekonomické systémy. A to i u levnější varianty služby.

U Eshop-rychle určitě stojí za pochvalu šablony vzhledu. Ty jsou vytvořené profesionálními UX designéry, kteří si při jejich vytváření dali opravdu záležet. To, že Eshop-rychle tlačí na UX (uživatelskou přívětivost) si lze všimnout už na samotném webu služby, který je pro nově příchozí návštěvníky okamžitě srozumitelný. A o to jde, protože pokud vás hlavní web dovede rychle ke splnění cíle (vytvoření e-shopu), tak se dá očekávat, že toto dokáže se zákazníky i šablona obchodu.

Platforma obsahuje řadu nástrojů jako je SMS brána nebo nástroj pro rozesílání newsletterů (u tarifu Business). To je chvályhodné. Jenže někteří zákazníci mohou chtít používat své oblíbené e-mailingové nástroje. Popravdě jsem nepřišel na to, zda jde Eshop-rychle propojit například se SmartEmailing nebo oblíbeným MailChimpem. 

Je mi jasné, že se zastaralý vzhled administrace nemusí líbit všem. Pak je mi jasné, že mnoho uživatelů odsoudí, že není administrace responzivní. Já si ale myslím, že tento nemoderní vzhled je opravdu přehledný, což dokáže zvýšit produktivitu práce v něm. Responzivita je jiná věc. Jenže, opravdu chcete objednávky odbavovat z mobilního telefonu? 

Komu bych Eshop-rychle doporučil? Nejspíš každému, kdo chce prodávat. Nejen začínajícímu internetovému podnikateli, který potřebuje funkční e-shopový systém. Najde v něm vše, co by mohl pro prodej v online světě potřebovat. Bez hledání jinde.

4/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..