Webový editor Webnode.cz recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: S Webnode vytvoří profesionálně vypadající stránky i naprostý začátečník

Webnode je způsob, jak si rychle vytvořit profesionálně vypadající web. Jeho tvorbu zvládnou opravdu všichni. Výhoda služby spočívá zejména v její jednoduchosti a intuitivním prostředí. Určitě vás překvapí možnost tvořit a spravovat webové stránky z mobilního telefonu. A to je vážně něco!

Ještě než se do toho pustíme, jen malá poznámka. Pokud vás zajímá hlavně návod a preferujete učit se z videa, tak shlédněte následující Webnode tutoriál z naší dílny:

Co je Webnode

Webnode je online nástroj pro tvorbu a správu webových stránek. Patří do skupiny WYSIWYG editorů (What You See Is What You Get), které usnadňují tvorbu webových stránek. Hlavní výhodou tohoto editoru je, že veškeré úpravy, co na stránkách uděláte, okamžitě vidíte.

Představte si, že navštívíte svoji webovou stránku, a tak jak je, tak na ni můžete okamžitě měnit nadpisy, texty, obrázky, formuláře nebo další prvky, a to bez nutnosti složitého nastavování administrace nebo zásahu do kódu webových stránek.

Vizuální editor tvorby stránek Webnode umožňuje nejen rychlé vytvoření firemních a osobních stránek, ale také e-shopů. Jeho předností je jednoduché ovládání, které zvládne i úplný začátečník. K tvoření stránek na Webnode totiž nepotřebujete umět programovat a ani mít znalost HTML jazyka.

Pro koho je služba určena

Na první pohled je jasné, že se Webnode snaží cílit na skupinu uživatelů, kteří potřebují rychle a jednoduše vytvořit hezké webové stránky. Pro tyto uživatele se podařilo vyvinout skutečně jednoduchý a výkonný editor stránek.

Právě díky jednoduchému způsobu, jak tvořit stránky, je uživatelská základna Webnode opravdu pestrá. Mezi spokojené uživatele patří živnostníci, řemeslníci, švadleny, freelanceři, advokáti, doktoři nebo například e-shopy s designovým nábytkem.

Vyjmenovat všechny zástupce není možné, protože Webnode věří přes 45 milionů uživatelů po celém světě. A to je reference, která už má nějakou váhu.

Z referencí lze vydedukovat, že si uživatelé Webnode pochvalují pro velký výběr moderních šablon, jednoduché ovládání a hezké fonty, které mohou libovolně měnit. Nakonec skoro všichni oceňují možnost vytvořit si a spustit webové stránky okamžitě, od nápadu na jejich realizování, bez nutnosti kontaktovat nějakého programátora.

Kdo stojí za Webnode

Webnode je český online nástroj. Vznikl v roce 2008, ale stála za ním společnost s českým původem, firma Westcom, která vznikla už v roce 1998. V této době se společnost věnovala informačním technologiím, vývoji software nebo třeba poskytování web a serverhostingu, takže se nebylo čemu divit, že své zkušenosti a dovednosti vložili do velkého projektu.   

Hlavní vizí tohoto projektu bylo, aby si funkční webové stránky dokázal vytvořit i uživatel bez potřebných technických znalostí. A tak vznikl online nástroj Webnode.

Jeho nevzhledné šablony byly k vidění na každém internetovém rohu. A to bylo to pravé znamení, že se Webnode trefil do díry na trhu. I proto dávalo smysl na nástroji dál pracovat a zdokonalovat ho. Ano, pro webové vývojáře a programátory to byla nepotřebná služba, ale pro netechnicky založené uživatele to byl a je užitečný nástroj.

Webnode od té doby výrazně zapracoval na moderním vzhledu svých šablon a jejich mobilním zobrazení. Díky tomu si s ním může profesionálně vypadající web vytvořit skutečně každý. A dokládají to i čísla, kterými se může společnost pochlubit. V dnešních dnech je na světě přes 45 000 000 webů, které jsou vytvořené právě nástrojem Webnode.

Hlavní vlastnosti služby

S Webnode můžete tvořit webové stránky principem drag&drop (chyť a pusť). To znamená, že do předpřipravené šablony vkládáte další prvky jako jsou textové bloky, nadpisy, fotografie, formuláře atd. Jednoduše pak můžete vytvářet další podstránky webu a do nich vkládat prvky dle svých potřeb a představ.

Webnode recenze drag & drop tvorba webu
Drag&drop metoda tvorby webových stránek.

Ačkoli se Webnode prezentuje jako drag&drop editor, tak z velké části funguje spíše jako click&add (klikni a přidej). Vlastně kliknete do místa na stránce, kam chcete vložit nějaký prvek, a ten tam dalším kliknutím přidáte. Pak už jen upravíte jeho texty podle svého. Mě osobně přijde tato metoda velice efektivní a rychlejší, než klasické drag&drop buildery, ale nemusíte se obávat, drag&drop u Webnode funguje také velice dobře.

Mezi hlavní vlastnosti služby patří:

 • Schopnost spustit nový web do několik minut
 • Intuitivní a jednoduchý editor stránek
 • Velký výběr moderních šablon vzhledu
 • Předpřipravené sekce webu, které výrazně urychlují tvorbu stránek
 • Připravený rezervační a objednávkový formulář

Vyzdvihl bych zejména intuitivnost celého editoru. Zde totiž nepřekáží žádné položky, které by mátly uživatele a tvůrce nového webu. A myslím, že i uživatel, který dosud neměl s žádnou podobnou službou zkušenosti, rychle pochopí, co a jak použít.

Cenové balíčky

Webnode nabízí celkem 4 cenové varianty nebo možnost používat stránky zdarma na subdoméně s omezenými funkcemi editoru. Placené balíčky se dělí podle množství funkcí a zahrnutých služeb. Pokud chcete na Webnode používat vlastní doménu, tak musíte používat alespoň nejlevnější placený balíček.

Cenik 2023
Webnode nabízí 4 cenové balíčky a možnost používat nástroj zdarma.

Jednotlivé cenové balíčky jsou rozumně nastavené, aby uživatelé neplatili za služby, které nevyužijí. Proč platit 100 emailových schránek, když vám stačí pouze jediná, nebo za vyšší přenos dat, když vaše stránky nebudou mít velkou návštěvnost.

Všechny balíčky umožňují vytvářet pokročilé formuláře (jako rezervační a objednávkový), nastavovat SEO, vkládat HTML kódy do hlaviček i patiček nebo sledovat statistiky návštěvnosti.

Balíčky s vyšší cenou nabízí svým uživatelům pokročilejší funkce a nástroje. Například můžete do webu na pozadí stránek vkládat video.

Balíčky Standard a Profi obsahují vše, co můžete pro internetový byznys potřebovat. Nejenže umožňují vytvářet sekce webu, na které mají přístup pouze registrovaní uživatelé, ale můžete tvořit jazykové mutace stránek nebo snadno připojit Google Analytics. Samozřejmostí jsou také zálohy webových stránek, aby nebyl ohrožen jejich provoz.

S balíčky Standard a Profi můžete rychle vytvořit internetový obchod a začít prodávat na internetu své produkty. Eshop pak můžete jednoduše propojit s platební bránou GP WebPay, s dopravci, s Google Analytics nebo můžete exportovat produkty do srovnávačů zboží. Samozřejmě zde nechybí exportování objednávek do systému Pohoda.

Placené balíčky je možné pořídit na dobu jednoho roku a více. Webnode nabízí možnost vše si během 15 dní vyzkoušet, a pokud nebudete se službou spokojeni, tak vám vrátí plnou částku zpět.

Cenik Eshop 2023
Webnode nabízí 3 cenové balíčky pro internetové obchody.

Šablony pro všechny obory

Webnode chce proces tvorby internetových stránek, co nejvíce zrychlit a zjednodušit. Proto v jeho systému naleznete téměř stovku předpřipravených webových šablon, které jsou tematicky roztříděné podle využití a jsou tedy okamžitě k použití pro vaše stránky. Najdete zde šablony pro osobní nebo firemní stránky, ale také šablony pro blogy, restaurace nebo hudební nadšence a samozřejmě pro internetové obchody.

Webnode recenze výběr šablon
Vzorek výběru z mnoha dostupných šablon.

Výhodou jednoduchého editování stránek je, že si můžete vybrat jakoukoli šablonu a tu předělat k obrazu svému. Například stránku restaurace můžete snadno přetvořit na web bytového designera nebo kadeřnický salon.

Protože je Webnode světovou službou, tak musí udržovat kvalitativní standardy. Šablony proto splňují všechny moderní a technologické požadavky. Jejich provedení je plně responzivní, takže se zobrazují správně na všech zařízeních od počítače po mobilní telefon.

Webové stránky musí být lehce pochopitelné a ovladatelné, aby uživatelé věděli, jak je používat. Na uživatelskou přívětivost (UX) Webnode také myslel, takže se jeho šablony budou dobře používat i vašim uživatelům.

Vlastní šablony na Webnode

Současný systém Webnode 2.0 neumožňuje vytvářet a nahrávat do systému vlastní šablony vzhledu nebo upravovat CSS těch stávajících. Někomu se to nemusí líbit, ale já v tom vidím výhodu a chápu tento krok společnosti, která chce systém zjednodušovat, co to jde, aby ho pochopil skutečně každý. A aby zde nepřekážela jediná položka v menu navíc, která by mohla uživatele mást.

Hlavní vlastnosti editoru

Hlavní vlastností editoru Webnode je jednoduchost. Vše je na svém místě. Nikde nepřekáží žádná funkce, tlačítko nebo odkaz, který by vám ztěžoval práci s editorem.  Práce v editoru je proto velice snadná a intuitivní.

Webnode recenze práce s editorem
WYSIWYG editor webových stránek Webnode.

Při úpravě webové stránky v editoru Webnode před sebou vidíte svoji webovou stránku, stejně tak, jako ji vidí uživatel v reálném provozu. V této stránce můžete upravovat jakýkoliv prvek. Pouhým kliknutím například na nadpis můžete měnit jeho velikost, barvu, odsazení a tak dále. Stejným způsobem můžete přidávat další prvky a bloky do stránky. Jednoduše kliknete na tlačítko plus, které se objeví v nějakém místě na stránce, kam najedete myší, a přidáte další prvek webu jako nadpis, formulář, textový blok nebo obrázek atd.

V horní části editoru se nachází dvě nenápadné šipky. Jednou z nich můžete zrušit poslední provedenou úpravu na stránce a druhou šipkou můžete tuto úpravu zase vrátit zpět. Rychle tak můžete testovat, jak bude stránka vypadat s nějakou novou úpravou.

V horní liště editoru se pak nachází ještě položky:

Stránky – zde se přidávají další podstránky webu, nastavuje SEO a můžete zde nastavit, jestli se má, nebo nemá, stránka zobrazit v menu. Další funkcí je možnost stránku uzamknout pouze pro registrované uživatele.

V SEO nastavení lze měnit titulek stránky, její URL, meta popisek nebo klíčová slova (meta keywords). Dobrou funkcí je možnost vkládat do hlavičky nebo patičky stránky vlastní HTML kódy. Tato funkce je důležitá například pro měření konverzí různými analytickými nástroji.

Nastavení – pod touto nabídkou si můžete jednoduše upgradovat svůj balíček na jeho vyšší variantu, registrovat doménu pro svůj web nebo nastavit vlastní emailovou adresu.

Mezi další položky nabídky nastavení patří:

 • Editoři webu – zde můžete přidělovat oprávnění dalším spolupracovníkům, co se budou podílet na rozvoji webových stránek.
 • Nastavení webu – nabízí možnost přejmenovat název webu, zakázat robotům stránku indexovat do vyhledávání, ale také si zde můžete nastavit favicon (ikonku) stránek a je tady možnost zapnout upozornění na využití cookies kvůli GDPR. Můžete také rychle vkládat vlastní HTML kódy do záhlaví nebo patičky celého webu. U vyšších tarifů je zde možnost rychlého propojení stránek s účtem Google Analytics nebo zpřístupnit stránky pouze registrovaným uživatelům.
 • E-shop – v této nabídce můžete aktivovat vlastní internetový obchod.
 • Zálohování a obnova dat – u vyšších tarifů můžete spravovat své zálohy.
 • Jazyk – možnost nastavit pro svůj web další jazykovou verzi.

Propojení Webnode s dalšími aplikacemi a službami třetích stran

Pokud plánujete rozjet na Webnode fungující internetový byznys, tak vás bude určitě zajímat, zda jde tento online nástroj propojit se službami třetích stran, které vám pomohou efektivně pracovat nebo poskytovat zákazníkům nadstandardní služby.

Díky tomu, že lze ve Webnode vkládat, do hlaviček i patiček webu, jednotlivých stránek nebo dokonce do jednotlivých částí stránky, vlastní HTML kódy, nenarazíte pravděpodobně na službu, se kterou by nešel Webnode propojit.

Používat tedy můžete například služby:

[VIDEO] Seznámení s editorem Webnode.

Návod, jak vytvořit webovou stránku s Webnode

Webnode nabízí opravdu bleskový způsob, jak vytvořit a spustit web. Pokud se do nástroje zaregistrujete například přes Facebook nebo účtem Google, tak nemusíte čekat na potvrzovací email, ale můžete se okamžitě pustit do tvorby webové stránky.

 • Registrace a zvolení názvu webu. Pokud budete používat stránky na subdoméně, pak slouží název webu i jako jeho URL. Adresa na subdoméně pak bude například mojenovestranky.webnode.cz. Pokud si zakoupíte vlastní doménu, pak nemá název webu na URL vliv. Název webu lze kdykoliv změnit.
Webnode recenze registrace do Webnode
Registrace do Webnode.
 • Výběr typu stránek. Jednoduše vyberete, co chcete tvořit. Pokud teď kliknete například na webové stránky, není později žádný problém přidat do nich přes jednoduchou administraci internetový obchod. Tímto výběrem se tedy nepřipravujete o další rozšiřující služby, které Webnode nabízí.
Webnode recenze výběr typu stránek
Výběr typu stránek na Webnode.
 • Výběr šablony. Pro rychlé vytvoření webu jsou zde tematické šablony, ale jak jsem psal výše, tak jakoukoliv šablonu můžete přizpůsobit svým potřebám a fantazii.
Webnode recenze výběr šablony
Některé z mnoha šablon, které si můžete vybrat pro svůj web.
 • Úprava nebo návod. V případě, že si nejste jistí, jestli se zvládnete v úpravě webu zorientovat, máte možnost zhlédnout minutový návod, jak na to.
Webnode recenze úprava stránek návod
Chcete upravovat stránky nebo spustit krátký video návod.
 • Úprava stránek. Takhle vypadá editor stránek. Schválně jsem klikl na nadpis stránky, aby bylo vidět, jak jednoduše nástroj Webnode funguje, a jak jednoduše se dá upravit třeba nadpis.
Webnode recenze editor stránky
Úprava stránek v editoru Webnode.
 • Kliknutím na jakýkoliv prvek se rozevře jeho možnost dalšího nastavení. Toto nastavení je podobné například formátování textu v MS Word nebo jiném textovém editoru.
Webnode recenze úprava prvku
Úprava textového bloku.

Praktická tvorba stránek s nástrojem Webnode

Protože jsem několikrát zmínil, že jakoukoliv šablonu lze přetvořit na jiné téma a obor, tak si to předvedeme v praxi.

 • Změna loga. Můžete zvolit obrázkové logo, obrázek s textem nebo jen textové logo. Webnode nabízí několik ikon, kterými můžete vylepšit textové logo (název webu).
Webnode recenze změna loga
Úprava loga webových stránek.
 • Pro změnu hlavního obrázku použijte ozubené kolečko na pravé straně monitoru u hlavního menu webové stránky. V nabídce je spousta základních obrázků a nahrát můžete také své vlastní obrázky.
Webnode recenze změna hlavního obrázku
Změna hlavního obrázku webu.
 • Po kliknutí na položku s názvem Stránky v horním menu se dostanete do nastavení a vytváření nových podstránek webu. Zde můžete změnit název stránek, ale také jejich URL a SEO nastavení.
Webnode recenze nastavení stránek
Přidání a nastavení jednotlivých podstránek.
 • Při vytváření nové stránky vám Webnode nabídne předpřipravenou šablonu stránky. Pokud chcete například vytvořit ceník, tak kliknete jen na šablonu ceníku a automaticky se vytvoří nová stránka s rozvrhnutým ceníkem. Na vás už je jen, upravit informace v ceníku podle svého.
Webnode recenze výběr šablony podstránky
Výběr rychlé šablony pro podstránku.
 • Pokud potřebujete přidat na stránku další prvek (formulář, nadpis, reference, obrázek, fotogalerii atd.), tak najeďte myší na požadované místo a objeví se vám pod kurzorem tlačítko + . Po kliknutí na něj se objeví další nabídka.
Webnode recenze vložení sekce do stránek
Přidání další sekce na stránku.
 • Až stránku upravíte podle svých představ, tak nezapomeňte kliknout na tlačítko publikovat v horní liště editoru.

Ze stránek pro horský hotel jsem dokázal během pár minut vytvořit web pro dentální hygienu. Větší kontrast už jsem nedokázal vymyslet.

Webnode recenze výsledné stránky
Výsledná stránka vytvořená v editoru Webnode.

Tvořte a editujte webové stránky přes mobilní telefon

Webnode se v nedávné době pochlubil, že je možné tvořit a upravovat webové stránky přímo z mobilu. Přes mobilní telefon tedy můžete přidávat další stránky a upravovat jejich obsah. Samozřejmě je možné přidávat blogové příspěvky a měnit nastavení webu.

Webnode recenze editování stránek z mobilu
Výběr a následná úprava nadpisu stránky na mobilním telefonu.

Z mobilního telefonu vlastně zvládnete vytvořit úplně nové webové stránky. Na mobilu projdete všemi předchozími body jako je registrace a výběr šablony. A pak už se můžete vrhnout na samotnou úpravu webu.

A jako důkaz přidávám svůj výtvor, který jsem zvládl udělat během 3 minut. Od registrace až po samotné spuštění.

Webnode recenze stránky vytvořené mobilním telefonem (mobilní editor)
Responzivní webové stránky vytvořené s pomocí Webnode za pár minut.

Webnode je sám o sobě intuitivní nástroj, který nabízí v jednoduchém podání všechno, co pro vytvoření webu můžete potřebovat. Ačkoli je editor přehledný a lehce ovladatelný, i tak se mohou najít uživatelé, kteří si s ním nebudou vědět rady. Pro ně je přichystána přehledná nápověda, která je provede všemi částmi tvorby webových stránek.

Webnode Napoveda
Obsáhlá nápověda Webnode.

Na svém blogu pak Webnode radí, jak vytvořené stránky provozovat nebo propagovat. Za zmínku určitě stojí návody zaměřené na SEO, návod, jak vybrat novou doménu nebo jak vytvořit úspěšný internetový obchod.

Klady a zápory Webnode

Klady (+)Zápory (-)
+ Rychlost vytvoření a spuštění webových stránek- Pokročilé funkce jako e-shop, registrace uživatelů, jsou dostupné v dražších balíčcích
+ Jednoduchý a intuitivní editor- Reklama v zápatí stránek při používání Webnode zdarma
+ Možnost používat Wednode na subdoméně zdarma- Vytvořené stránky nelze jednoduše přenést jinam
+ Velké množství předpřipravených šablon (100+ šablon)
+ Snadné spuštění vlastního e-shopu
+ Více cenových variant

Hodnocení a závěr

Webnode jsem vždy vnímal jako nástroj pro začátečníky, na kterém nelze vytvořit smysluplné fungující webové stránky. S testováním jsem získal úplně jiný názor. Nepoužitelné weby dělají z webů na Webnode hlavně sami uživatelé. Pokud budete dodržovat pravidla UX vytvořených šablon, kterých nabízí Webnode vážně hodně, tak si zvládnete sami vytvořit perfektní firemní webové stránky, landing page, produktový web, osobní blog nebo e-shop.

Službu používá přes 45 milionů uživatelů po celém světě, takže je jasné, že jde o dokonale odladěný editor, který dokáže okamžitě reagovat na každé kliknutí a provedenou změnu. Tvorbu stránek vám nebude nic brzdit.

Byl jsem překvapený jednoduchostí celého nástroje. Tu jsem v článku také několikrát zmínil. Pro vytvoření webu v nástroji nic nechybí. Obsahuje mnoho funkcí, prvků a nastavení, ale přesto dokáže působit jednoduše a přehledně.

Nesledoval jsem spotřebu mobilních dat, při vytváření webu z mobilního telefonu, takže nevím jaká je jejich spotřeba. Tuto vychytávku jsem bral nejprve jako funkci pro zábavu, kterou nelze brát vážně. Pak jsem si ji vyzkoušel a nestačil se divit, jak jednoduché může být vytvořit nové webové stránky bez použití počítače.

Šablony jsou odladěné pro rychlé mobilní načítání, bez kterého se moderní web neobejde. Vůbec jsem se nesnažil původní šablonu nějak ladit. Naopak, používal jsem pouze prvky a obrázky, které Webnode nabízí. Výsledný test měření rychlosti stránek mě mile překvapil.

Webnode recenze test rychlosti stránek pomocí Google PageSpeed Insights
Test rychlosti v Google Page Insights.

Webnode je kvalitní online nástroj pro tvorbu webových stránek, který svým uživatelům ušetří spoustu starostí s provozováním webu nebo e-shopu. Odpadá vám zde nutnost kontaktovat webového vývojáře nebo snad si dokonce ladit svůj vlastní CMS (redakční systém), pro který pak musíte dlouho hledat odladěnou šablonu a dobrý webhosting.

Naopak, Webnode ušetří spoustu starostí a umožní vám vytvořit si rychle webové stránky bez cizí pomoci. Určitě to zvládnete i vy.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

12 Komentářů

 1. Dobrý deň,

  ďakujem za super recenziu.

  Editoru Webnode sa venujem už 4 roky a tvorím pre ľudí jednoduché návody, tipy a triky pre tvorbu webu s Webnode. Moje návody už pomohli tisíckam ľudí a pomôžu aj Vám.

  S pozdravom
  Viliam, wpromotions.eu

 2. Dobrý den,

  mám dotaz k eshopu webnode.cz
  Za nic na světě nemohu přijít na to, jak na eshopu udělat podkategorie.
  Dejme tomu dám příklad. Mám dámské, pánské a dětské oblečení – které ovšem potřebuju dělit dál na kalhoty, svetry, trička…
  Lze to na webnode udělat, nebo jak jsem pochopila, lze udělat jen hlavní kategorie, ale pod ně už dál nic vložit nelze?

  Děkuji 🙂

 3. Dobrý den,
  v samotném správci produktů vytvářet podkategorie nelze.

  Nicméně, pak se to řeší přes: Stránky – Přidat stránku. A jako šablonu zvolíte Produkty. Stránku si pak pojmenujete dle svého (jak chcete aby ji viděli návštěvníci webu) a vyberete kategorii, ze které chcete zobrazovat produkty.

  No a tu podkategorii pak můžete mít ve správci produktů pojmenovanou jako Ženské svetry, aby se vám do ní lehce zařazovaly produkty, ale na webu si ji můžete pojmenovat, jak chcete.

  Například vytvoříte nové stránky pro zobrazování produktů např. Ženy a Svetry. No a stránku Svetry pak tahem myši přesunete pod stránku Ženy. Tím dojde k vytvoření podkategorie, která se v menu zobrazí jako „dropdown“.

  1. Dobrý deň,

   ak teda myslíte stránkovanie vo výpise produktov, tak to nezmeníte (nezobrazíte tam žiadne informácie naviac oproti východzej šablóne). Ako vypadá stránkovanie a či sa tam vôbec nejaké zobrazí je dané vybranou šablónou. Ak teda medzičasom nerozšírili konfiguráciu pre výpis produktov, ale teda aspoň o ničom takom neviem.

 4. Dobrý den,
  pátrala jsem velmi intenzivně a nemohu najít funkci pro vyhledávání v eshopu pro zákazníka. Kdybyste mi věděl poradit, budu velmi vděčná. Jinak je všechno velmi přehledné a líbí se mi designy, kterých je na výběr více než dost. Děkuji mnohokrát, Ch.

  1. Dobrý deň,

   Webnode ak sa niečo medzičasom nezmenilo v e-shopových šablónach nemá vôbec možnosť pridania fulltextového vyhľadávania. Ich e-shopové riešenie je určené skôr pre malé e-shopy, kde sa počíta s tým, že postačí podrobnejší filter zboží.

   Ako si vytvoríte filtrovanie je popísané tu https://www.webnode.cz/napoveda/index.php?/Knowledgebase/Article/View/4834/, alebo potom máte možnosť si vložiť na web vlastný vyhľadávací box cez služby od Googlu, tu je o tom viac https://support.google.com/programmable-search/answer/4513903?hl=en. Tam si vygenerujete zdrojový kód pre vyhľadávacie pole (je tam možné aj základné štýlovanie – zmena jeho vzhľadu) a potom vo Webnode editore vygenerovaný kód vložte do stránky ako HTML blok na miesto, kde chcete, aby sa vyhľadávanie zobrazovalo. Nie je to ideálne riešenie, ale iná možnosť ma nenapadá. Ale pokiaľ máte menej produktov išiel by som cestou tých podrobných filtrov.

 5. Nevím, o čem se tady píše. O nějaké intuitivnosti na Webnode nemůže být ani řeč. Je naprosto neintuitivní, těžkopádný. O vytvoření stránek za několik minut platí totéž – pokud nepoužiji šablonu a jen tam vložín mový tex a obrázky nahradím novými. Jakákoliv další úprava je trisktní. Holeddbáte se, že jde o český projekt, ale půlka věcí je v angličtině a to, co je v češtině je částečně nepřesně přeloženo. Nápověda zcela nevyhovující. Vyhledávání najde hesla zcela nesouvisející.

  1. Dobrý deň,

   žiaden page builder nie je ideálny pre všetky prípady. Neviem, aký konkrétne web vytvárate, ale popravde na klasické prezentačné stránky si myslím, že nič jednoduchšie ako Webnode nenájdete. To že ten nástroj patrí k špičke hovoria celosvetové čísla, keďže poháňa cez 40 miliónv webov. Väčšina ostatných editorov sú podstatne zložitejšie, ale na druhú stranu dokážu zase toho podstatne viac. Takže veľmi záleží na Vašich potrebách, ak potrebujete komplexnejší nástroj tak sa pozrite napr. na Mozello, Wix, prípadne na český MioWeb, ktorý je postavený nad WordPressom.

   Tu nájdete náš prehľad aj s recenziami:
   https://webhostingcentrum.cz/nejlepsi-wysiwyg-editory-webovych-stranek/

   A hej je to pôvodne česká firma, ktorá bola nedávno odpredaná begickej spoločnosti https://forbes.cz/nenapadny-exit-z-brna-startup-webnode-kupuji-za-jednotky-miliard-korun-belgicane/. Ich nápoveda je dosť stručná, ale pre CZ je dostupná tu https://www.webnode.cz/napoveda/.

 6. Dobrý den, můj dotaz se týká indexovaní stránek. Několikrát jsem kontaktoval podporu, udělal vše vše co mi poradili,včetně TXT záznamu,přesto naše stránky nejsou v Googlu k nalezení, je tomu již téměř dva měsíce. Webdone podpora mi akorát opakuje, že mám být trpělivý, že to může trvat až měsíce, což se mi opravdu nezdá. Jaký je normální čas od zveřejnění stránek dokud je nevidí vyhledávače, děkuji za odpověď.

  1. Dobrý deň,

   rýchlosť indexácie je dosť individuálna (platí to obecne nie len v prípade Webnodu), u zabehnutých webov môžu byť nové podstránky indexované aj v rádoch minút, u nových webov to môže trvať dni a kľudne aj týždne. Samozrejme dosť záleží aj na počte podstránok inak rýchlo sa indexuje web s 20 podstránkami a inak eshop s desiatkami tisíc produktových stránok.

   Ak evidujete takýto problém je vhodné si založiť pre danú doménu Google Search Console a tam nahrať sitemapu. Vo väčšine prípadov to pomôže urýchliť indexáciu, minimálne Googlu tak dáte informáciu, kde a čo má hľadať. Prípadne ak potrebujete danú podstránku indexovať čo najskôr skopírujte url stránky do Google Search Console hore do poľa pre vyhľadávanie, potvrďte a následne by sa Vám malo zobraziť tlačítko pre indexáciu alebo reindexáciu stránky (ak už je v indexe).

   A ešte si skontrolujte vo Webnode, či ste omylom u stránky nezakázal indexáciu v nastaveniach stránky (môžete overiť aj v zdrojovom kóde stránky, či tam nemáte meta tag s noindex v hlavičke webu https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/block-indexing.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..