Adobe Creative Cloud Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Adobe Creative Cloud – stojí za ten balík?

Adobe Creative Cloud je vnímán uživateli rozporuplně, protože jeho cena je poměrně vysoká, což odrazuje především začínající uživatele. Na druhou stranu patří k nejucelenějším balíčkům, které na trhu seženete a máte vždy po ruce ten nejlepší nástroj pro všechny druhy grafických úprav. V Adobe Creative Cloud totiž naleznete více než 20 aplikací, které mají hromadu doplňků, s nimiž ve reálu získáte téměř stovku grafických pomocníků, a tak vždy najdete to co potřebujete. Pro koho je Adobe Creative Cloud nezbytností a kdo by se měl poohlédnout jinde?

Pro koho je Adobe Creative Cloud skvělou volbou?

Zásadní výhodou služby Adobe Creative Cloud je především jeho komplexnost, pravděpodobně každý zde najde nástroj, ve kterém bude schopný vytvořit přesně to, co potřebuje. Jestli je však nutností, je trochu spekulativní, protože mnozí grafici, kteří navrhují weby, tištěná média či uživatelská rozhraní si často poradí i s pouhým Photoshopem nemluvě o řadě konkurenčních produktů. Záleží tak především na tom, jak moc se chtějí posouvat dále. Pokud chtějí udržet krok s aktuálními trendy a nezaspat na vavřínech, měli by mít, alespoň přehled k čemu, která aplikace slouží, a která by pomohla rozšířit jejich portfolio.

Adobe Creative Cloud Recenze Predstaveni

Adobe Creative Cloud se však zaměřuje i na fotografy, kameramany a současné influencery, kteří díky řadě aplikací Adobe Creative Cloud a dalších pluginů mohou během několika týdnů stát odborníky v oblasti animace, rozšířené reality nebo návrháři neotřelých webových stránek. Bude to však chtít trochu trpělivosti.

Adobe Creative Cloud Logo Male

V Adobe Creative Cloud najdete 25 profesionální nástrojů pro designéry, fotografy, grafiky a videomakery. To je pěkný balík, který si můžete ZDARMA otestovat ve zkušebním období. Pokud se vám hodí více nástrojů z dílny Adobe, tak Adobe Creative Cloud je možnost, jak je všechny pořídit za velice výhodnou cenu.

Co všechno přináší Adobe Creative Cloud?

Všude se většinou setkáte s větou, že Adobe Creative Cloud (dále jen ACC) přináší více než 20 aplikací, kolik jich tedy je? A jaké to jsou? Níže naleznete nejen seznam základních aplikace, ale hlavně aspoň okrajový náhled na jejich funkce a možnosti použití.

 1. Adobe Photoshop
 2. Adobe Photoshop Lightroom
 3. Adobe Photoshop Lightroom Classic
 4. Adobe Photoshop Express
 5. Adobe Photoshop Camera
 6. Adobe Illustrator
 7. Adobe InDesign
 8. Adobe Dimension
 9. Adobe Acrobat DC
 10. Adobe Spark
 11. Adobe InCopy
 12. Adobe Fresco
 13. Adobe Fonts
 14. Adobe Stock
 15. Adobe Aero
 16. Adobe Premiere Pro
 17. Adobe Premiere Rush
 18. Adobe After Effects
 19. Adobe Audition
 20. Adobe Animate
 21. Adobe Character Animator
 22. Adobe Media Encoder
 23. Adobe Capture
 24. Adobe XD
 25. Adobe Dreamweaver

Adobe Photoshop

Samozřejmě, že vlajkovou lodí tohoto produktu je Photoshop, který pro svou práci s rastrovou grafikou používá velké procento grafiků. Photoshop se před lety dostal do povědomí řady lidí především nepovedenými úpravami fotografií, které se staly celosvětovým hitem na sociálních sítích.

Adobe Creative Cloud Photoshop

Photoshop nabízí řadu rozličných nástrojů pro dokonalou práci s rastrovou grafikou, které jsou vhodné pro uživatele s různou úrovní zkušeností s grafickými programy. Adobe Photoshop je skvělým nástrojem pro upravování a vytváření log, bannerů, webových stránek, fotografií nebo letáků.

Díky nespočtu výukových videí je Photoshop vhodný i pro začátečníky s grafickými editory. Software Adobe Photoshop je plně kompatibilní se systémy Windows a macOS.

Adobe Photoshop je možné si předplatit i jednotlivě, což je velká výhoda, pokud neupotřebíte více aplikací z ACC. 

Tento grafický software prochází stále řadou aktualizací, které umožňují nejen větší variabilitu uživatelského použití, ale i jeho uživatelskou přívětivost.

Velkou výhodu spatřujeme i v dokonalé kompatibilitě, díky které otevřete bez problémů většinu bitmapových souborů rastrové i vektorové grafiky včetně konkurenčních formátů.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom je cloudová služba, která je dostupná na libovolném zařízení, můžete tak upravovat vaše fotografie kdykoli a odkudkoli.

V současné době můžete v rámci ACC pracovat s Photoshop Lightroom CC, který se zaměřuje čistě na úpravu fotografií. Jedná se o velmi univerzální a schopný software, jenž je nabitý pokročilými funkcemi a chytrými detaily a jedná se tak o skutečný one-stop-shop pro všechny vaše fotografie, jejich řízení a pro zpracování všech vašich potřeb. 

Adobe Creative Cloud Photoshop Lightroom

Photoshop Lightroom CC je velmi pokročilý program pro správu workflow digitálních fotografů. Import obrázků je jednoduchý a rychlý.

Lightroom disponuje přednastavenými funkcemi od profesionálních grafiků i fotografů, a díky tomu patří mezi velmi oblíbené nástroje i u začátečníků.

Adobe Photoshop Lightroom Classic CC

Spíše pro zkušené fotografy je pak aplikace Photoshop Lightroom Classic CC z ACC. Na rozdíl od výše uvedené cloudové verze Lightroomu je tato pouze pro počítač, ale je výkonnější. Nevýhodou je, že vaše fotografie jsou uložené pouze v počítači a o jejich zálohu se musíte starat sami.

Úpravy v Lightroomu Classic CC jsou přesnější a nabízí více možností. Fotografie a nástroje pak vyhledáváte manuálně na základě klíčových slov.

Poslední verze Lightroomu vyniká vzdušnějším a přívětivějším UI rozhraním, včetně uzpůsobení pro dotykové ovládání.

Dále aplikace obsahuje nástroje pro sdílení fotografii na sociálních sítí, což ocení především současní influenceři. Smutné je, že naopak chybí modul s mapami, funkce slučování do HDR atd.

Adobe Photoshop Express

Součástí ACC je i prémiová verze aplikace Adobe Photoshop Express, který je vhodný především pro rychlou úpravu fotografií odkudkoli. Jedná se o software, který je určen přímo pro mobilní zařízení a je možné si stáhnout i základní free verzi.

Můžete si vytvořit videa v informačním kanálu, podívat se na to, jak někdo vytvořil design, který se vám líbí, a pak použijte stejné úpravy na své fotografie. Můžete přímo publikovat svá oblíbená díla na sociální sítě nebo prostřednictvím aplikací pro zasílání zpráv a inspirujte ostatní.

Adobe Photoshop Camera

Velmi specifickým typem grafického editoru je Adobe Photoshop Camera. Tento editor je totiž vlastně fotoaparátem, kde si vyberete vhodný objektiv a pořídíte si tak naprosto dokonalou fotografii, kterou již nebude nutné upravovat. Upřímně není to sen každého začínajícího fotografa?

Ale nebojte aplikace nabízí i možnost dodatečných úprav a tyto obrázky můžete hned sdílet na sociální sítě. Vždy budou vypadat výborně a hlavně tak, jako byste je již hodiny upravovali v náročných grafických programech.

Adobe Illustrator

Pro práci s vektorovou grafikou je součástí ACC propracovaný Adobe Illustrator. Ten je stejně tak vyspělý jako Adobe Photoshop. Jedná se o poměrně složitý grafický program, který cílí především na pokročilé uživatele. Díky široké škále edukačních videí se však naučí docela rychle s grafickým editorem pracovat i méně zkušení uživatelé a výsledky jejich práce budou po čase téměř dokonalé.

Adobe Creative Cloud Adobe Illustrator

Tak jako Adobe Photoshop i Illustrator přidává stále nové funkce, a to nejen, aby udržel krok s konkurencí. Zvýšením plynulosti práce a stále přívětivějším uživatelským rozhraním se snaží nalákat nové uživatele. V Adobe Illustratoru můžete vytvářet loga, vizitky, bannery, letáky, ale i základy pro pozdější animace, a to i až do rozlišení 8 K. 

Velkou výhodou Adobe Illustratoru je pak skvělá kompatibilita s operačními systémy Windows a macOS.

Adobe InDesign

Z trochu jiného soudku je pak aplikace Adobe InDesign, která je snad povinnou výbavou každého grafika, který navrhuje jak tištěná, tak multimediální média. S tímto editorem dokážete navrhnout naprosto unikátní rozložení těchto dokumentů a vždy dosáhnout dokonalých výsledků. InDesign nabízí vše potřebné pro tvorbu a publikování knih, digitálních časopisů, elektronických knih, plakátů, interaktivních PDF a dalšího obsahu. Navíc je uzpůsoben i pro tvorbu interaktivních publikací, které jsou v současné době velmi oblíbené.

Adobe Creative Cloud Adobe Indesign

Adobe InDesign není nijak složitý, poradí si s ním každý grafik, který má aspoň částečné zkušenosti s editory ve stylu Adobe Illustratoru. Ačkoli je obecně InDesign chválen především pro import obrázků do vektorové grafiky, za jeho základní rysy lze označit spíše revoluční architekturu, velmi dobrou práci s barvami, implementaci ICC color managementu, precizní řízení výstupu a podporu moderních in-RIP technologií. 

Pozor

V obrázcích si můžete všimnou cen, které stojí předplatné jednotlivých aplikací. Adobe Creative cloud je možnost pro ty, kteří používají více Adobe aplikací. S předplatným balíku všech aplikací výrazně ušetříte oproti pořízení několika jednotlivých předplatných.

Adobe Dimension

Dalším grafickým editorem z ACC, který by měl mít po ruce každý profesionální grafik je jistě Adobe Dimension, které se vyznačuje pokročilými možnostmi při převodu 2D grafiky na 3D. Díky Adobe Dimension tak můžete dát svým návrhům z Adobe Photoshopu či Illustratoru nový rozměr, a to doslovně.

Adobe Dimension je skvělým nástrojem, jak dát vaší vizi trojrozměrný formát, a to díky velmi jednoduchému nástroji, se kterým si práci osvojí i grafičtí laici. Díky řadě vzdělávacích videí a návodů budete brzy tvořit opravdu parádní grafiky. Co se týče grafických objektů tak je můžete vkládat nejen z Adobe Photoshopu či Illustratoru, ale i naopak. Velmi praktická je práce s objektem, který vložíte jako vrstvu do svého projektu v Adobe Photoshopu. Výstupním objektem, tedy můžete pracovat jak v rastrové, tak vektorové grafice.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat DC zná pravděpodobně každý, protože se jedná o velmi rozšířený editor pro správu a úpravy PDF souborů. Díky Adobe Acrobat DC můžete objevovat neustále nové výhody a možnosti formátu PDF. Díky cloudovému ukládání pak můžete s tímto nástrojem na svých dokumentech pracovat kdykoli a odkudkoli.

Ovládání Acrobat DC je intuitivní a jednoduché, takže si s ním poradí i začátečník, který jistě ocení možnosti jako sloučení nebo odebrání částí jednotlivých dokumentů – možnost úpravy obrázků, textů a zanechání poznámek pro ostatní členy týmu.

Aplikace Adobe Acrobat DC by tak neměla chybět tvůrcům katalogů, e-booků, ceníků apod. 

Adobe Spark

Adobe Spark je skvělou volbou pro vytváření grafiky na sociální sítě, webové stránky, a dokonce i pro krátká videa. Aplikaci Spark si můžete předplatit samostatně, ale mnohem výhodnější je v rámci balíku ACC. Adobe Spark je dostupný pro mobilní zařízení nebo v prohlížeči a získáte s ním přístup k Adobe Fonts a řadě prémiových šablon. Pro mobilní zařízení jsou dostupné aplikace Adobe Spark Page, Post a Video. 

Adobe Creative Cloud Adobe Spark

Ovládání Adobe Spark je velmi jednoduché, ale i tak najdete řadu videí a rad ve fóru, jak pracovat s jednotlivými vrstvami. Velmi zajímavé jsou pak příběhy lidí, kteří aplikaci Adobe Spark pro budování svého Brandu používají každý den. Právě tyto příspěvky většinou působí jako nejlepší motivace, pohnout více i s vlastními cíli.

Adobe InCopy

Adobe Creative Cloud Incopy

Pokud jste grafik, jenž spolupracuje s copywritery víte, že jste doposud nemohli pracovat na jednom souboru zároveň. Bylo potřeba, abyste jeden počkali na druhého, aby svou část práce dokončil, a ten druhý pak převzal otěže, a tak jste se střídali, dokud nebyl výsledek dokonalý. Tomu je však díky nástroji Adobe InCopy konec. Už žádné prostoje důvodu čekání, nyní totiž můžete pracovat na souboru zároveň, aniž byste jeden druhému přepisovali jeho práci. Copywriter či redaktor mohou pracovat v aplikaci InCopy a grafik pak na stejném doku v aplikaci InDesign.

Ovládání aplikace Adobe InCopy je velmi jednoduché a intuitivní, takže se váš tým jistě rychle sladí. V rámci InCopy si můžete vybírat různé profesionální fonty, které váš text snadno odliší od ostatních. Popusťte uzdu své fantazii a zapomeňte na obyčejný Times New Roman.

Adobe Fresco

Milujete malování? Pak je pro vás Adobe Fresco tím pravým, protože díky této aplikaci můžete znovu objevit radost z přirozeného kreslení i malování. Všechny obrázky budete utvářet v rastrové grafice a můžete je tak animovat vrstvu po vrstvě. 

Adobe Creative Cloud Fresco

Ovládání aplikace Adobe Fresco je velmi intuitivní a své kresby či malby můžete utvářet za pomoci dotyku na displeji vašich mobilních zařízení. Právě kvůli oblíbenosti tohoto ovládání je neustále rozšiřována kompatibilita právě s mobilní zařízeními především s iPady. 

Textové vrstvy pak můžete utvářet nejen s vlastními písmy, ale také se všemi dostupnými Fonty z Adobe Fonts. Navíc své obrázky můžete následně upravovat v Adobe Photoshopu, protože Adobe Fresco a Adobe Photoshop jsou skvělými parťáky. Máte pocit, že se jedná o výběr toho nejlepšího z Adobe Photoshop Sketch a Adobe Illustrator Draw? Pak máte pravdu, protože tyto dvě úspěšné aplikace, jejichž podpora už byla ukončena nahrazuje spolu s Adobe Capture. 

Pro ty, kteří si nejsou jistí ostrými zakončeními objektů pak Adobe Fresco nabízí i možnosti vodítek v různých tvarech. 

Adobe Fonts

Tak jako Adobe InCopy i Adobe Fonts se zaměřuje na grafickou prezentaci textu, v případě Adobe Fonts se pak nezaměřuje na celek, ale právě na fonty. Díky této aplikaci si můžete zvolit z široké nabídky fontů, nebo si případně vytvořit svůj vlastní. Vlastní fonty, které si vytvoříte, se pak uloží na cloud, odkud je můžete jednoduše implementovat do jakékoli aplikace z portfolia ACC.

V současné době nabízí Adobe Fonts více než 2 500 různých fontů, jež vycházejí z návrhů nadšených uživatelů. Přestaňte být jednotvární s Adobe Fonts můžete popustit uzdu své fantazii, a i písmem vystihnout ducha vašeho grafického příspěvku.

Adobe Stock

V případě, že zrovna nemáte čas hrát si s novým obrázky pro vaši kampaň nebo příspěvek můžete využít rozsáhlou databázi Adobe Stock. V této databázi různých fotografií, kreseb, maleb a 3D grafických elementů naleznete více než milion souborů, ze kterých si jistě vyberete. Samozřejmostí jsou pak platné licence k používání těchto obrázků.

Adobe Creative Cloud Adobe Stock

Jistě rozsáhlé databáze obrázků najdete i jinde a není to tak adekvátní důvod k předplacení ACC, ale vám se snad nikdy nestalo, že jste najednou byli bez inspirace a potřebovali jste, aby vás něco nakoplo nebo trochu pomoci třetí strany?

Vyhledávání v Adobe Stock je velmi jednoduché a naleznete zde obrázky snad ze všech oborů, které se budou hodit na webové stránky, sociální sítě či do prezentace vašeho nového projektu. I zde pak jistě oceníte Adobe Sensei, protože vám podle vzorového obrázku, vyhledá ty nejpodobnější z celé databáze a vy tak můžete ušetřit hodiny práce. 

Adobe Aero

Aplikace Adobe Aero je velmi zajímavým nástrojem pro tvorbu, ale i úpravy rozšířené reality. Díky jednoduché implementaci souborů nejen z aplikací ACC, ale i konkurenčních grafických editorů můžete zhmotnit jakékoli vaše sny. Vyzkoušejte si velmi efektivní propojení 2D obrázku s objekty v 3D zpracování a popusťte uzdu své fantazii.

Aero je koncipováno tak, aby si s ním práci užil i úplný začátečník a pro mobilní zařízení je dokonce aplikace zdarma. Snadno v něm rozpohybujete sochy, upravíte scénu podle svých představ, kombinujete 2D a 3D obrázky a vše můžete ihned sdílet na sociálních sítích nebo z výtvoru vytvořit oblíbený gif. 

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro je základním nástrojem pro úpravu všech profesionálních videí. Ať už se jedná o video, které se má vyjímat na velké obrazovce nebo na mobilním zařízení Adobe Premiere Pro obsahuje snad všechny funkce, na které si jen vzpomenete.

Adobe Creative Cloud Adobe Premiere Pro

Naučit se ovládat všechny funkce aplikace Adobe Premiere Pro je poměrně náročné, ale poslouží vám nejen řada návodů a videí, ale i řada uživatelských fór. Tak jako u ostatních aplikací z ACC jsou tato videa a návody dostupná pouze v anglickém jazyce, což je asi jedinou nevýhodou tohoto produktu.

V porovnání s konkurenčními produkty pak Adobe Premiere Pro vyhrává v plynulosti práce, a nakonec i v oblasti ovládání, protože po čase si navyknete i na skvělé automatizované nástroje. Jakmile si na něj aspoň trochu přivyknete půjde vám práce jako po másle.

I vaše testovací práce mohou ostatní inspirovat tak se o ně neváhejte podělit a počkejte si i na zpětnou vazbu. Proč utrácet hromady peněz za marketingové průzkumy, když to může udělat komunita za vás.

Adobe Premiere Rush

Pro rychlou, a přesto efektivní úpravu videí na vašich cestách je aplikace Adobe Premiere Rush tou správnou volbou. S Premiere Rush můžete během okamžiků upravit jakékoli video, jež jste právě pořídili, abyste jej, co nejdříve mohli sdílet se světem. Díky aktuálním a zároveň k dokonalosti doladěným videím máte možnost získat řadu nových followerů. To už i napovídá, že nejpočetnější skupinou uživatelů Premiere Rush jsou influenceři.

Adobe Premiere Rush je aplikace pro mobilní zařízení, která má velmi jednoduché ovládání a je neustále zdokonalována na základě požadavků od uživatelů. V současné době se například čeká na praktický panel s nástroji, aby byla úprava videí ještě rychlejší a jednodušší.

Práci s Premiere Rush zvládne opravdu každý a pokud vám nechybí kreativní duch, dosáhnete po troše cviku dokonalých výsledků. Navíc je tato aplikace dostupná i zdarma.

Adobe After Effects

Adobe Creative Cloud After Effects

Vytváření originálních digitálních efektů a rozpohybování vašich animací nebylo nikdy jednodušší a výsledky tak brilantní. Adobe After Effects sice představuje, jak sám tvůrce říká, oborový standard, ale díky vzájemné kompatibilitě se stovkami konkurenčních grafických editorů, se jedná o špičku v oboru.

Uveďte věci do pohybu nebo dejte svým videím šmrnc, s Adobe After Effects to není žádný problém. 

U After Effects stojí za to vypíchnout i jeho unikátní nástroje pro správu zvuku či virtuální realitu. Navíc si můžete stáhnout nepřeberné množství pluginů, aby aplikace co nejvíce odpovídala vašim potřebám.

Naštěstí i k této aplikaci z ACC najdete na internetu řadu návodů a video návodů, které vám osvětlí nejen základy. S trochou píle budete časem schopni vytvářet efekty, které se používají i ve filmové tvorbě.

Adobe Creative Cloud Logo Male

V Adobe Creative Cloud najdete 25 profesionální nástrojů. Pokud je všechny nevyužijete, tak je možné zvolit si dílčí předplatné nebo platit pouze za ty, které využijete.

Adobe Audition

Součástí každého videa, by přeci jen měl být zvuk, vždyť doba němého filmu je dávno ta tam. Jestliže jste si s grafickým zpracováním videa dali hromadu práce, měli byste obdobnou péči věnovat i zvuku. Díky aplikaci Adobe Audition vám půjde tato práce pěkně od ruky.

Adobe Creative Cloud Adobe Audition

V Adobe Audition dokážete hravě odstranit šum v pozadí, obnovit zvuk, odstranit dozvuky ve formě ozvěny nebo reverby a doladit tak váš zvukový soubor k dokonalosti.

Podobně jako u Photoshopu i Adobe Audition má dlouhou historii, kdy ušel dalekou cestu. Původně jej lidé používali především na úpravu hudby, a tehdy si Audition vydobyl své místo na výsluní.

Ovládání Audition není příliš složité, pokud si zvyknete na umístění a ovládání nástrojů. Sem tam sice může působit nepřehledně, ale opravdu jen o zvyk. Naštěstí i k Audition najdete různé návody a zejména pak video návody od uživatelů či technické podpory.

Hardwarové nároky Adobe Audition nejsou vysoké, což potěší nejen začínající zvukaře, ale především i laiky, kteří si práci v této aplikaci chtějí vyzkoušet.

Adobe Audition je možné zakoupit samostatně nebo v rámci ACC balíčku. Kromě kompatibility s jednotlivými aplikacemi z ACC vás jistě potěší i kooperace s řadou konkurenčních produktů.

Adobe Animate

Dalším skvělým produktem z ACC je jistě Adobe Animate, který umožňuje rozpohybovat vaše obrázky z různých aplikací a v rozličných formátech. S Animate můžete vdechnout život nejen malbám z Capture, Photoshopu, Illustratoru, ale i Canvy, WebGL a mnoho dalších. 

Adobe Creative Cloud Adobe Animate

Díky aplikaci Animate vdechnout život všem vašim kresbám a malbám ve 2D zobrazení a dát nový náboj webovým stránkám, prezentacím, ale i e-learningovým materiálům. Abyste se mohli s vašimi výtvory, co nejrychleji pochlubit veřejnosti stačí jeden klik a můžete svůj výtvor sdílet na sociálních sítích. 

Samozřejmě, že je Animate kompatibilní i s ostatními aplikacemi Adobe, a tak můžete do animace vložit i zvuk z Auditionu.

Pravdou je, že práce v aplikaci Animate není úplně nejjednodušší, ale hlavně se složitými začátky vám pomohou praktická vzdělávací videa, která vás povedou od úplných základů. Věřte, že jakmile si zažijete základy, budete úroveň svých animací rychle posouvat vpřed.

Adobe Character Animator

Rozpohybovat vaši 2D kresbu nikdy nebylo jednoduší, už žádné složité programování nebo vytváření série obrázků. Nyní můžete své animované postavy rozpohybovat v reálném čase díky vašim vlastním pohybům včetně vaší mimiky. S pokročilými funkcemi pomáhá této aplikaci opět umělá inteligence Adobe Sensei, která skvěle zpracuje a aplikuje vaše pohyby, aby animace působila, co nejdůvěryhodněji. Ta dokáže dokonale synchronizovat rty díky řadě dostupných šablon, ale i díky hladké integraci s dalšími aplikacemi Adobe.

Nyní můžete svým animacím z Photoshopu či Illustratoru vdechnout život a věřte, že výsledky budou oslnivé.

Ovládání této aplikace je překvapivě intuitivní, což jistě ocení zejména začátečníci, kteří si animace teprve oťukávají. 

Nevýhodou Adobe Character Animatoru je snad jen to, že se jedná o aplikaci, kterou si nelze zaplatit zvlášť a musíte si pro její používání předplatit celý balíček ACC.

Adobe Media Encoder

Aby byly vaše výtvory z Adobe Animate, Audition, Premiere Pro a dalších aplikacích naprosto dokonalé, je někdy nutné odlehčit jejich verzi, aby byly vhodné pro všechny typy zařízení. A právě proto je tu Adobe Media Encoder, který je plně kompatibilní se všemi aplikacemi z ACC a můžete provádět řadu úprav, aniž byste museli znovu otevírat zdrojové aplikace. Media Encoder je tedy praktickým pomocníkem pro doladění posledních detailů, aniž byste se museli vracet ke kořenům. 

Práce s Media Encoderem není tak náročná, jak se na první pohled může zdát, a navíc vám s ní pomůže velmi konstruktivně zpracované video návody. V nich naleznete jak základy, tak i opravdu pokročilé postupy.

Media Encoderem je opravdovou třešničkou na dortu, při dokončovacích pracích na vašich videích.

Adobe Capture

Velmi populárním nástrojem v oblasti malování je jistě i Adobe Capture. Tato aplikace z ACC umožňuje transformovat vaše fotografie do vektorové grafiky a upravovat je či přemalovat je čistě podle vaší fantazie. Následně pak můžete s upraveným souborem pracovat i s řadou dalších aplikací z ACC jako je InDesign, Photoshop, Illustrator, Fonts, Dimension, ale i Photoshop Sketch, který nedávno bohužel Adobe poslalo do důchodu.

Rozsah funkcí a možností aplikace Adobe Capture je opravdu široký a neustále se rozšiřuje, pro snadnější orientaci můžete použít nejen řadu výukových videí, ale i uživatelská fóra nebo sekci FAQ. Ačkoli je ovládání poměrně intuitivní je zřejmé, že zejména v počátcích vám bude práce s touto aplikací připadat náročná. Postupem času si však zvyknete.

Skvělou funkcí Adobe Capture je i integrovaná Sensei funkce, která rozpozná k vašemu návrhu nejpodobnější font a mnoho dalších funkcí.

Adobe XD

Adobe Creative Cloud Adobe Xd

V posledních letech se stále větší oblibě těší aplikace Adobe XD, díky které můžete vytvořit nejen jednu šablonu, ale i velké množství artboardů. Velkou výhodou je, že nemusíte propisovat drobné úpravy individuálně, ale můžete je nechat propsat do kompletní kolekce artboardů.

Pokud jste dříve používali na návrhy webů Photoshop jako většina webových designérů, kteří pak postupně přešli na Sketch je Adobe XD nejen plnohodnotnou náhradou, ale především dokonalou volbou pro vytváření návrhů a prototypů. Se svým týmem, ale i s vývojáři můžete sdílet uživatelská rozhraní pro webové stránky, mobilní aplikace, hlasové ovládání a další prostředí.

Adobe Creative Cloud Adobe Xd2

Ačkoli má ještě Adobe XD pár nevychytaných mušek, Adobe neustále pracuje na zdokonalování této aplikace, a to na základě zákaznických referencích. Navíc pokud vám něco v této aplikaci schází není žádný problém to vyřešit ve Photoshopu či Illustratoru.

Velkou výhodou Adobe XD je jeho rychlost a nízké nároky na hardware, soubory se importují i rychle otevírají, až máte pocit, že je soubor snad prázdný. Navíc si tento mistrovský kousek můžete předplatit jak samostatně, tak i v kompletním ACC balíčku.

Adobe Dreamweaver

Velmi praktickým nástrojem pro grafické návrhy webových stránek je Adobe Dreamweaver, kde je sice nutné znát základy programovacích jazyků, ale rozhraní je přehledné a díky tomu jsou minimalizovány chyby, které pak zpomalují webové stránky.

Adobe Creative Cloud Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver je skvělým nástrojem, který vám pomůže s responzivitou vašeho webu, která je v současné době mobilních zařízení velmi důležitá. Vždyť zejména většina mladých návštěvníků vašeho webu pravděpodobně dorazí ze svého mobilního telefonu. S tím vám Adobe Dreamweaver pomůže díky zobrazení vašich stránek na různých zařízeních v reálném čase. 

Ovládání Adobe Dreamweaveru je velmi jednoduché především díky širokému uživatelskému nastavení. Díky tomuto uzpůsobení si můžete nastavit viditelné pouze ty nástroje, které chcete aktuálně používat.

I k Dreamweaveru najdete řadu uživatelských rad, školících videí a návodů, které vás prací v tomto editoru provedou úplně od základů až po nejvymazlenější weby. Proč si nechat vytvořit webové stránky, když vy nejlépe víte, jak má vaše prezentace vypadat a s Dreamweaver je to i mnohem jednoduší.

Cena ACC

Jak již bylo několikrát zmíněno, můžete si předplatit komplexní balíček všech aplikací ACC nebo jen dílčí část, kde se ceny jednotlivých komponent mění. V současné době je samozřejmě nejvýhodnější předplatit si ACC na celý rok, přičemž je jedno, zda bude částku platit měsíčně nebo jednorázově. Důležitý je totiž roční závazek, který vám vzniká.

Adobe Creative Cloud Cena

Můžete si samozřejmě zaplatit i jen měsíční předplatné bez závazku, ale zde je cena o 50 % vyšší. Je tedy vhodné si verzi předplatného opravdu pořádně promyslet.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Během zkušebního období zdarma si můžete vyzkoušet jakoukoli aplikaci
- Všechny návody i videa jsou pouze v angličtině
+ Vzájemná podpora jednotlivých aplikací, ale i řadou konkurenčního softwaru- Pokud si chcete zakoupit jen 3-5 aplikací vyplatí se vám platba celého balíčku
+ Kompatibilita s Windows i macOS, u řady aplikací i s Androidem či iOS- 7 denní zkušební verze zdarma je při takovém rozsahu nástrojů velice krátká
+ Díky cloudovému rozhraní jsou kladeny nižší požadavky na hardware
+ Samotné programy jsou v českém jazyce
+ Cenová politika je mnohem lepší, než tomu bývalo dříve
+ V rámci ACC získáváte 100 GB úložiště na cloudu

Závěrečné hodnocení

Jak je zřejmé ACC je opravdu nadupaný balíček širokou škálou funkcí, které se hodí nejen profesionálním grafikům, designérům a fotografům. Uplatnění pro tyto nástroje najdete i ve volném čase, když se budete chtít blýsknout s dokonalými fotografiemi před vašimi přáteli nebo ukázat ve škole dokonalou a do posledního detailu propracovanou prezentaci.

Řada nástrojů z ACC si pak již našla fanoušky i v jiných oborech jako je copywriting, ale i mezi influencery, kteří musí své publikum svými příspěvky zaujmout na první pohled.

Za velkým úspěchem ACC jistě stojí umělá inteligence Adobe Sensei, jejíž prvky prostupují snad všemi aplikacemi a neustále vám usnadňují práci, jelikož vyhledávají ta nejvhodnější řešení za vás.

Ačkoli je předplatné celého balíku aplikací poměrně nákladné, dá se říct, že za málo peněz dostanete hodně muziky. V případě, že nepotřebujete tolik nástrojů, můžete si zvolit i dílčí předplatná jen určitých produktů. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že pokud budete chtít několik aplikací z tohoto balíčku je již komplexní předplatné většinou výhodnější.

Jestliže jste začátečníci a nejste si úplně jistí, zda se vám předplatné ACC vyplatí, můžete využít bezplatnou sedmidenní verzi. Pokud však za tuto dobu opravdu chcete zjistit, co všechno vám ACC nabízí a zda si přeplatit pouze určitou část nebo celý balíček, je vhodné na týden vypnout telefon a neopustit byt, a i tak asi budete mít málo času.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..