Bitcoin

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Bitcoin a další kryptoměny

Bitcoin je první a nejznámější kryptoměna. V roce 2009 ji vytvořila anonymní osoba nebo skupina osob pod jménem Satoshi Nakamoto. Bitcoin Up je digitální měna, která není vázána na žádnou zemi ani vládu.

Bitcoin je první a nejznámější kryptoměna. V roce 2009 ji vytvořila anonymní osoba nebo skupina osob pod jménem Satoshi Nakamoto. Bitcoin Up je digitální měna, která není vázána na žádnou zemi ani vládu. Transakce se provádějí prostřednictvím sítě počítačů a ověřují se pomocí veřejné účetní knihy známé jako blockchain. Bitcoinu se často říká „digitální zlato“, protože jeho hodnota v průběhu času výrazně vzrostla. Víte jak investovat do bitcoinu?

Ethereum

Ethereum je podle Josepha Lubina, jednoho z tvůrců Etherea, „nejodlišnější“ kryptoměna. Ethereum bylo totiž vytvořeno speciálně proto, aby fungovalo jako „exekuční motor“, na kterém může běžet jakákoli decentralizovaná aplikace. Ethereum je také víc než jen kryptoměna, lze jej použít k vytváření decentralizovaných aplikací zvaných „dapps“ na blockchainu.

Ethereum není jen kryptoměna jako bitcoin, ale je to veřejná platforma s otevřeným zdrojovým kódem, kde mohou vývojáři vytvářet vlastní aplikace pomocí inteligentních kontraktů. Chytrá smlouva je kód, který běží přesně tak, jak jej nastaví strany zapojené do smlouvy. Ethereum umožňuje vývojářům vytvářet blockchainové aplikace, které lze vyvíjet pro konkrétní účely, na rozdíl od bitcoinu, který má pouze jedno použití – online platby.

Litecoin

Litecoin byl vytvořen v roce 2011 s cílem zlepšit některé problémy, kterým v té době čelil bitcoin. Místo toho, aby bylo nutné vytvářet nové bloky každých 10 minut, jsou bloky Litecoinu vytvářeny za 2,5 minuty. Litecoin má také čtyřikrát více mincí v oběhu než Bitcoin (84 milionů oproti 21 milionům). Litecoin je ve srovnání s označením Bitcoinu jako zlata považován za stříbro.

Litecoin je navržen pro nižší poplatky a rychlejší transakční časy než bitcoin. Transakce jsou potvrzovány rychleji díky algoritmu Litecoinu, který k ověření bloků spotřebuje méně „práce“. Díky tomu je efektivnější než bitcoin. Litecoin je také hojnější, jeho maximální počet mincí je 84 milionů oproti 21 milionům bitcoinových mincí.

Ripple

Ripple je platební síť pro banky, jejímž cílem je mít rychlejší transakce než bitcoin. Ripple se vyznačuje také tím, že je jedinou kryptoměnou na platformě vytvořenou americkou společností (nazvanou Ripple Labs). Ostatní kryptoměny byly vytvořeny prostřednictvím softwarových programů nebo těžby.

Bitcoin je považován za zlatý standard v kryptoměnách, blok genesis vytvořil standard, který budou všechny ostatní mince následovat. Abyste na Ripplu vydělali, musíte do něj vstoupit včas a svézt se na vlně přijetí.

Není vytvořen podle stejného standardu jako ostatní kryptoměny na tomto seznamu, je vytvořen za jiným účelem s jiným konečným cílem. Ripple si klade za cíl být ultrarychlou transakční platformou pro banky, kde mohou být transakce vypořádány do pěti sekund, zatímco bitcoinu to může trvat až hodinu.

Prostřednictvím Ripple můžete převést jakoukoli měnu (fiat) komukoli v jiné měně se zanedbatelnými poplatky.

Kryptomeny

Monero

Monero se podobá bitcoinu v tom, že umožňuje okamžité transakce bez potřeby centrální autority. Liší se však tím, že monero má ve svém protokolu zabudované soukromí. Monero používá algoritmus zvaný „ring k“, který maskuje odesílání mincí, takže je matoucí pro ostatní strany, které nejsou do transakce zapojeny, protože nemohou zjistit, která adresa monero odeslala nebo přijala.

Od svého uvedení na trh v roce 2014 patří Monero trvale mezi nejprodávanější kryptoměny.

Obchodování s bitcoinem má větší potenciál než s ostatními kryptoměnami, protože je to první a nejznámější kryptoměna. Hodnota bitcoinu se v průběhu času výrazně zvyšuje, což z něj činí dobrou investiční možnost. Kromě toho je Bitcoin navržen tak, aby měl nižší poplatky a rychlejší transakční časy než ostatní kryptoměny, což ho činí praktičtějším pro použití.

Bitcoin lze ukládat do různých peněženek, včetně hardwarových a softwarových. Bezpečnost bitcoinů uložených v online peněženkách je však méně spolehlivá než u bitcoinů uložených offline. Doporučuje se ukládat mince do bezpečné offline peněženky, například papírové nebo na USB disk.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..