Dynadot Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Kdy se vyplatí registrace domény přes Dynadot?

Když hledáte nový byt nebo dům, je při výběru důležitá „lokalita, lokalita, lokalita“. Podobně je to s webovými stránkami vašeho projektu. Na vašem úspěchu na internetu se podílí dobře zvolená webová adresa (jinými slovy název domény) a dobře zvolený hosting (webový server, na kterém bude váš projekt uložen).

Proč je registrátor domén Dynadot dobrou volbou nejen při registraci domén pro mezinárodní projekty s koncovkou .com, ale také webových stránek s jinými koncovkami (než .sk nebo .cz specifickými pro Slovensko a Česko)? Prozkoumejte s námi nabídku společnosti Dynadot a zjistěte, pro koho jsou její služby výhodné.

Registrátor domén Dynadot – základní informace o firmě

Dynadot je ICANN akreditovaný doménový registrátor, který sídlí v Kalifornii a další pobočky má v Kanadě a Číně. 

Společnost byla založena v roce 2002 a k dnešnímu dni spravuje více než 3,7 milionu domén pro klienty ve více než 100 zemích. Toto číslo řadí společnost Dynadot mezi 20 největších registrátorů domén na světě.

Společnost Dynadot byla jedním z prvních registrátorů, kteří umožnili registraci Internationalized Domain Name (IDN), jinými slovy umožnili v názvech a koncovkách domén použití jiných znaků než latinky.

Jaký je rozdíl mezi registrátorem a držitelem domény?

Na správu všech domén na internetu dohlíží organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Určuje, která doménová jména a které doménové přípony jsou k dispozici.

Registrovaná doména je jedinečná, právo používat ji má pouze registrátor nebo držitel domény. Pokud si tedy doménu vyberete a zaregistrujete, můžete ji používat pouze vy. Často však dochází k opačné situaci: chcete použít doménu, ale ta je již zaregistrovaná. Je však používaná? Můžete si ji odkoupit? Kdo je registrátor a kdo je držitel?

Registrátor domény je společnost, která má akreditaci k registraci domén. Pokud si chcete doménu zakoupit, požádáte o to registrátora domény. Pouze registrátor domény může měnit nebo mazat údaje týkající se držitele domény, zařídit převod domény na jiného držitele atd. Každá společnost, která nabízí hosting, nejčastěji nabízí také registraci domény.

Držitel domény má doménu od vlastníka (registrátora) pouze pronajatou na určitou dobu a může na ní provozovat své webové stránky. Jako držitel domény musíte sledovat dobu expirace domény a včas plnit všechny své závazky vůči registrátorovi. Po vypršení platnosti domény může být totiž převedena na jiného držitele.

Chcete zjistit, komu doména patří? 

Můžete tak učinit na adrese www.whois.com. Zadejte název domény a zobrazte si podrobnosti o registraci, na koho je doména registrována, stav domény, data, od kterých je doména registrována, a dobu expirace domény.

Někteří registrátoři domén zajišťují, aby byly kontaktní údaje držitele domény v databázi WhoIs anonymizovány. Obchodníci s doménami vás nebudou obtěžovat. U společnosti Dynadot je taková anonymizace samozřejmostí.

Čím se odlišuje nabídka různých registrátorů domén?

Při registraci domény .sk nebo .cz se obvykle jako registrátor domény automaticky vybere hostingová společnost, kterou jste si pro svůj projekt vybrali. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými registrátory domén, na které se můžete zaměřit?

 • Cena.
 • Možnost registrovat různé doménové koncovky.
 • Ochrana údajů v databázi WhoIs.
 • Ochrana webu před DDoS útoky (přetížení serveru nebo infrastruktury).
 • Přesměrování domény na webový server.
 • Další služby kromě zaregistrování domény – hosting, vlastní builder pro webové stránky.
 • Upozornění na expirované domény.

Pro Dynadot je registrování a transfer domén hlavní náplní, proto nabízí zajímavé služby: 

 • Trh s doménami, kde se můžete dohodnout na ceně s prodávajícím.
 • Aukce, kde si konkrétní doménu můžete vydražit.

Proč si vybrat jinou doménovou koncovku než .sk nebo .cz?

První volbou pro české/slovenské webové stránky je obvykle doménová koncovka odvozená od názvu země .cz/.sk. U mezinárodních stránek je to .com. 

 • Vzbuzují v návštěvnících stránky důvěru, protože se s nimi setkávají nejčastěji. 
 • Předpokladá se, že koncovka má vliv i na pozici ve vyhledávačích v dané zemi, protože návštěvníkovi stránky i vyhledávači napovídá jazyk použitý na stránce.

Naproti tomu koncovky jako .business, .online, . store, .tech, .club, . beauty, . hair, .skin, .art, .catering, .dog, . holiday, … se používají jen v případě, že se jedná o zaměření vašeho projektu, místo nebo segment, ve kterém působíte.

Dynadot nabízí více než 500 takových TLD koncovek (domén nejvyšší úrovně). Nově vytvořené koncovky jsou často nabízena s velkou promo slevou.

Měli byste se ujistit, že název domény v kombinaci s koncovkou domény je pro návštěvníka snadno zapamatovatelný a není zaměnitelný s jiným projektem. Chraňte svou značku nejen výběrem správné koncovky, ale také registrací ochranné známky u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Registrace domény přes Dynadot

Přímo na domovské stránce Dynadotu najdete možnost zkontrolovat dostupnost domény. Zadejte název domény do vyhledávacího pole a zjistěte, zda je k dispozici. 

Dynadot recenze: Vyhledavani Domeny

Kromě registrace domény je také možné převést doménu od jiného registrátora k Dynadotu. Tuto možnost by pravděpodobně využili hlavně obchodníci s doménami, protože Dynadot má vynikající podporu pro správu velkého počtu domén. Pokud porovnáte ceny u svého současného registrátora a u společnosti Dynadot, může být pro vás výhodnější nechat si doménu zaregistrovat u společnosti Dynadot.

Dynadot recenze: Transfer Domeny

Při vyhledávání domény můžete použít pokročilé možnosti – například si vybrat, které domény vás zajímají, a ve výsledcích vyhledávání se zobrazí pouze tyto domény:

Dynadot recenze: Pokrocile Vyhledavani Domen

Můžete také vyhledávat více domén najednou (hromadné vyhledávání domén) zadáním seznamu domén a výběrem přípon domén, které chcete mít ve výsledcích vyhledávání:

Dynadot recenze: Davkove Vyhledavani Domen

Pro registrátory domén IDN (pokud názvy obsahují jiné znaky než latinku) je vyhledávání IDN velkým přínosem:

Dynadot recenze: Idn Search Dynadot

Pokud ještě nemáte vymyšlený název domény, na Dynadot najdete také našeptávač. Zadejte klíčová slova a systém vám nabídne návrhy domén. Ve výsledcích jsou samozřejmě uvedeny pouze volné domény.

Zvýhodněné ceny za domény na Dynadot

Porovnali jsme ceny 3 českých registrátorů a Dynadotu. Nechali jsme si nacenit volnou doménu „slovak-kitchen“ s různými koncovkami. Srovnání je uvedeno v následující tabulce. 

Ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH, jak byly uvedeny na stránkách Dynadot a hostingu v době vzniku článku. První cena je za první rok, druhá cena je za následující rok (renew).

KoncovkaDynadotSubreg.czWebsupport.czWedos.cz
.com236 Kč/236 Kč288 Kč/288 Kč260 Kč/ 290 Kč249 Kč/249 Kč
.online47 Kč/708 Kč147 Kč/757 Kč110 Kč/802 Kč55 Kč/700 Kč
.site36 Kč/614 Kč110 Kč/708 Kč101 Kč/800 Kč33 Kč/560 Kč
.net260 Kč/260 Kč273 Kč/273 Kč299 Kč/330 Kč300 Kč/300 Kč

Jak vidíte, ceny některých domén se značně liší. Obchodní trik spočívá v zaplacení nízké ceny za první rok používání a vyšší ceny za prodloužení domény na další rok. Ocenili jsme, že Websupport měl ceny za prodloužení vlastnictví domény uvedené hned ve výsledcích vyhledávání, WY a Webhouse je ve výsledcích vyhledávání neměli.

Co je z tabulky zřejmé:

 • Pro doménovou příponu .com, .net jsou ceny v součtu za první a druhý rok používání u Dynadotu a slovenských hostingů velmi podobné.
 • Pro jiné TLD doménové přípony vychází celková cena na Dynadotu za první dva roky používání výhodněji.

Navíc u některých doménových přípon poskytuje společnost Dynadot slevu „multi year“, kdy vás nákup domény na 10 let může vyjít o dost levněji. 

Například přípona .online má takový ceník, z něhož je zřejmé, že cena klesá s počtem objednaných let. (Slevy a ceny byly platné k datu vydání článku.)

Dynadot recenze: Online Dynadot Sleva

Podobně je tomu u domény s koncovkou .site, na kterou se vztahuje „multi year sleva (k datu vydání článku):

Dynadot recenze: Site Renew Cenik

Pokud podnikáte a doménu budete vlastnit dlouhodobě, vyplatí se zvážit nákup víceleté domény. Vlastnictví domény se u slovenských hostingů obvykle prodlužuje jednou ročně, ale registrátor domény může po dohodě nastavit délku registračního období na 10 let (maximálně).

Na Dynadot je velmi sympatické, že neskrývá ceny. Chcete vědět, kolik stojí doména na 1-10 let? Okamžitě najdete jasnou odpověď. Žádné skryté poplatky a žádné schovávání ceníku někde hluboko ve struktuře webu, kam se zákazník běžně neprokliká. 

Co nabízí Dynadot pro blogery?

 • Blog na doméně s příponou .blog nebo .me.
 • Dynadot Website Builder – navrhněte rozvržení stránky jednoduchým drag and drop způsobem. K dispozici je 8 šablon pro webové stránky. Podpora zobrazení blogu je od balíčku Basic výše.

Co nabízí Dynadot pro firmy?

 • Máte mezinárodní projekt? Pomocí služby Dynadot si můžete zaregistrovat doménu .com, .net, .org nebo jinou specifickou doménu.
 • Dynadot Website Builder – navrhněte rozvržení stránky jednoduchým drag and drop způsobem. K dispozici je 8 šablon pro webové stránky. Podpora neomezeného počtu stránek, vlastní CSS a Javascripty, podpora SEO od balíčku Pro a výše. Balíček Business nabízí také integraci s e-shopem.

Balíčky hostingu a dostupné funkce Dynadot Website Builderu

Porovnejte balíčky, které zahrnují hosting a Dynadot Website Builder. Jednoduchý jednostránkový web můžete mít zdarma, balíček Basic je vhodný pro blogery a dva nejvyšší balíčky pro firmy. Rozhodující je, zda chcete na svých stránkách používat e-shop. 

Dynadot recenze: Cenik Website Builder

Dynadot nabízí jako hlavní službu registraci domén. Dalším logickým krokem registrátora domén je nabídnout také hostingové služby a vlastní nástroj pro tvorbu webových stránek. Zde však společnost Dynadot tahá za kratší konec provazu. Pokud při registraci a správě domén uvítáte jednoduché rozhraní a přímočarý proces, očekáváte větší svobodu a škálovatelnost při vytváření webových stránek. Poskytované funkce a šablony nemusí pokrýt potřeby náročnějších tvůrců stránek a plná funkčnost je k dispozici pouze v nejvyšším balíčku.

Co nabízí Dynadot pro obchodníky s doménami?

Pokud jste webmaster nebo tvůrce webových stránek a často registrujete domény pro své klienty, nebo pokud jste obchodník s doménami, možná vás zaujme nabídka „doménových balíčků“ společnosti Dynadot – Bulk nebo Super Bulk, kde jsou ceny oproti běžné (Regular) ceně zvýhodněné.

Balíček Bulk je určen pro ty, jejichž roční objednávka u společnosti Dynadot přesahuje 450 Eur, a balíček Super Bulk je určen pro ty, kteří si u společnosti Dynadot objednají služby v hodnotě více než 4 600 Eur ročně.

Podívejte se na srovnání cen domén s různými příponami podle balíčků:

Dynadot recenze: Porovnani Dynadot Bulk Super Bulk Balik

Kromě toho společnost Dynadot poskytuje držitelům domén následující služby:

 • Jednoduché rozhraní správce pro správu domény.
 • API pro získávání a správu domén.
 • Ochrana osobních údajů: pokud vás jako registrátora domény osloví s nabídkami ohledně vaší domény, odfiltruje všechny nevyžádané e-maily a telefonáty.
 • Tržiště domén: pěkná landing page pro prodej domén, která umožňuje zájemcům o koupi domény vás kontaktovat a dohodnout se na ceně.
 • Pokud si vyberete balíčky Bulk nebo Super Bulk, získáte přednostní přístup k zákaznické podpoře.
 • Možnost předobjednat si doménu. Pokud má vaše vysněná doména již svého držitele, zaregistrujte si předobjednávku a v případě vypršení platnosti domény obdržíte oznámení. (Oznámení může mít nastaveno více uživatelů, neznamená to, že doménu dostanete automaticky.)

Výhody a nevýhody Dynadot

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý proces registrace domény a plateb.
- Dynadot je vhodný spíše pro technicky zdatné zákazníky. Méně technickým zákazníkům může chybět navigace, co dělat po zaregistrování domény, jak propojit doménu s hostingem a pod.
+ Výhodné ceny za víceleté držitelství domény.
- Webový Builder vhodný spíše na jednoduché weby, dostupných je jen 8 šablon.
+ Zákaznická podpora - chat, mail, telefonicky + bohatá knihovna s návody.
 

Shrnutí a závěr

Pokud jste technicky zdatný webový vývojář a často nakupujete domény nebo domény s prošlou platností pro své klienty (např. pro seo), může pro vás být Dynadot dobrou volbou. Jejich nabídka je přehledná, ceníky jsou snadno k nalezení, můžete získat slevy podle objemu nákupů za rok a zajímavé jsou i víceleté slevy pro víceleté registrace domén.

2.3/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..