Surfer SEO recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Dostane vás Surfer SEO na 1. pozici ve vyhledávání?

Buď své strategie zakládáte na domněnkách a intuici nebo je opíráte o tvrdá data. Surfer SEO vám se svým reverzním inženýrstvím pomůže zprůměrovat důležitá data, která získá z konkurenčních webů v organickém vyhledávání. Pomohou vám tato data skoncovat s konkurencí jednou pro vždy?

Co je Surfer SEO?

Surfer SEO je data-driven nástroj, který vám pomůže navrhovat a vylepšovat optimalizační strategie na základě měřitelných dat namísto pocitů, intuice nebo dojmů. Díky reverznímu inženýrství umí Surfer SEO projít 50 nejlepších výsledků vyhledávání a analyzovat stovky faktorů, které mohou ovlivnit hodnocení webu. Díky tomu budete okamžitě vědět, co pro dané klíčové slovo funguje a jak dostat stránku na lepší pozice.

SEO nástroj porovná váš projekt s ostatními weby, které jsou ve výsledcích vyhledávání (SERP). Pomocí získaných dat vám dokáže ukázat, co na vaší stránce chybí. To je důležité pro další návrh SEO prací, které budou efektivnější, protože je budete moct opřít o opravdová data, a nejen se pokoušet uhodnout, co by v dané situaci mohlo zabrat.

Surfer SEO recenze o nástroji
Představení nástroje Surfer SEO.

Surfer SEO používá vlastní datový model, kterým analyzuje výsledky vyhledávání podobně jako vyhledávače (například Google). Ty také nehodnotí stránky bez dat, ale snaží se u webů, na základě určitých metrik, definovat jejich hodnotu, aby je podle toho zařadili do výsledků hledání.

Vyhledávače samozřejmě přesná hodnotící kritéria bedlivě tají, aby je nemohl někdo zneužít ve svůj prospěch. Surfer SEO proto analyzuje přes 500 faktorů, které mohou mít na hodnocení stránek nějaký vliv. Nakonec vám ukáže, co u vás chybí.

Pro koho je Surfer SEO?

SEO nástroj využijí zejména SEO specialisté, marketéři a tvůrci webového obsahu. Jestliže chcete posunout svůj projekt na novou úroveň, tak pak se vám bude Surfer SEO určitě hodit.

Nezáleží na tom, zda se SEO začínáte nebo už nějakou dobu bojujete s algoritmy, které Google neustále vylepšuje. Z dat získaných tímto nástrojem můžete těžit nejen v boji proti konkurenci, ale také vám poskytnou oporu při prezentování u klientů. Těm můžete ukázat například některý ze srozumitelných grafů, které vám nástroj vygeneruje z provedených analýz. 

Surfer SEO vám usnadní spoustu práce, kterou jste dosud museli dělat manuálním způsobem. Tím jednak ušetříte čas, ale také minimalizujete lidské chyby, které mohou při ručních analýzách vznikat.

O společnosti Surfer SEO

SEO nástroj vznikl koncem roku 2017 v polské Vratislavi. Surfer SEO založili zkušení SEO konzultanti a marketéři, kteří se v branži internetového marketingu pohybují více než 13 let.

Smyslem založení společnosti bylo vytvoření nástroje, který bude pomáhat konzultantům, agenturám a tvůrcům webového obsahu dosahovat lepších výsledků s menší časovou náročností při analyzování konkurence, kterou chcete porazit v organických výsledcích vyhledávání.

Rychlost a přesnost nástroje při získávání doporučení na vylepšení obsahu si podmanila mnoho klientů. Doporučení, která jsou podložena tvrdými daty, a nejen nějakými domněnkami. Tomu neodolá téměř žádný marketér, takže Surfer SEO používá v současné době přes 10 000 klientů, kteří chtějí být úspěšní v boji s organickými konkurenty.

Hlavní funkce a nástroje Surfer SEO

Hlavní funkcí tohoto SEO nástroje je jednoduché dolování důležitých dat z organických výsledků vyhledávání Google. Se získanými daty můžete dále pracovat a auditovat nejen svůj web, ale také konkurenční webové stránky. A proč na to používat tento nástroj? To vám napoví obrázek níže.

Surfer SEO recenze hlavní funkce nástroje
Proč používat Surfer SEO? Porovnání získávání dat manuálně a se Surferem.

SERP Analyzer

Představte si, že do vyhledávače zadáte nějakou klíčovou frázi, kterou uživatelé vyhledávají. Ve výsledcích hledání (SERP) uvidíte spousty webových stránek. Pokud nejste na prvních pozicích, tak vám určitě bude vrtat hlavou, proč tomu tak je. Co mají navíc weby na prvních pozicích oproti tomu vašemu? SERP Analyzer vám to pomůže rychle zjistit.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje
Náhled nástroje SERP Analyzer.

V rychlém náhledu si můžete zobrazit, jaká strukturovaná data jsou na stránkách použitá, zobrazit si screenshot stránky nebo nejdůležitější textové prvky na stránce. To je vlastně struktura stránky, ve které uvidíte soupis jednotlivých nadpisů nebo zvýrazněná slova.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje SERP analyzer elementy
Struktura a důležité textové prvky na stránce zobrazené v nástroji SEPR Analyzer.

Bez toho, abych procházel všechny stránky jednotlivě a dělal si jejich obsahové rozbory, tak si mohu nejdůležitější části zobrazit přímo v tomto nástroji. Svoji stránku si rychle porovnám s konkurencí a podle toho můžu postupovat při dalším upravování obsahu.

Obrázky výše jsou však jen rychlými přehledy, které vám mají pomoci rychle se zorientovat mezi konkurencí. Hlavní síla SERP Analyzéru je v auditech obsahu.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje SERP analyzer audit
Surfer Audit obsahu v SERP Analyzéru.

V obsahovém auditu se například dozvíte, jaká je optimální hustota klíčových slov. Ano, vím. Toto je šedá zóna a mnoho SEO konzultantů vám bude tvrdit, že na hustotě klíčových frází nezáleží. Jenže, tady máte skutečnými daty podloženo, že na té hustotě klíčových slov vlastně něco je.

V další části si můžete například rozkliknout příklady použitých frází přímo v obsahu konkurenčních stránek. To vám pomůže upravit svůj vlastní obsah. Některá data je samozřejmě potřeba brát s rezervou. Když si totiž uděláte audit prvního výsledku vyhledávání, tak zjistíte, že je na takové stránce také spousta nedodělků a chybějících slov oproti konkurenci.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje SERP analyzer audit
Příklady klíčových frází na stránkách konkurence.

V další části auditu SERP Analyzéru dostanete nápady pro úpravu obsahu vaší konkrétní stránky, se kterou se chcete dostat na vyšší pozici. V přehledných grafech uvidíte délku obsahu v porovnání s konkurencí.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje SERP analyzer words
Doporučení na odstranění textu z příliš dlouhého článku.

WebhostingCentrum má na zadanou klíčovou frázi daleko delší obsah než konkurence. SERP Analyzer nám tedy navrhuje, abychom část obsahu smazali. 

SERP Analyzer Audit vám poskytne mnoho doporučení na úpravu obsahu, které podloží srovnáními s konkurencí. Mimoto vám také ukáže návrhy stránek, ze kterých by bylo dobré získat zpětný odkaz, protože jej tam má i někdo z konkurentů.

V dnešní době jde v SEO také o rychlost načítání webových stránek. SERP Analyzer vám proklepne dobu načtení prvního bytu (TTFB – Time To First Byte) nebo dobu načtení celé stránky.

Content Editor

Nástroj Content Editor vám pomůže vytvořit „killer content“ (nejlepší obsah ze všech). Do vyhledávacího pole nástroje zadáte klíčovou frázi, pro kterou vytváříte obsah. Pro naše účely jsem tedy zadal frázi „webnode recenze“. 

Editor vám navrhne konkurenci, se kterou budete obsah porovnávat. V nástroji máte možnost přidat do obsahu další důležité fráze, které v něm nesmí chybět. Smyslem je, udělat lepší obsah.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje content editor
Doporučení pro obsah, který porovnáváme s konkurencí.

Do Content Editoru nakopírujete svůj starý článek, který chcete aktualizovat, ale také tam můžete napsat nový obsah. S obojím pak můžete sundat konkurenci z prvních míst vyhledávání.

Content Editor vám při psaní bude napovídat slova a fráze, které vám v obsahu ještě chybí. Pokud si na nějakou frázi kliknete, tak dostanete ukázku, jak frázi použila ve svém obsahu konkurenční stránka.

Tímto nástrojem ukážete copywriterům, kde je potřeba něco vylepšit a přidat, nebo naopak ubrat. Důležité je, že máte vše podložené daty z porovnání s konkurenčními stránkami, včetně názorných ukázek. Tím ušetříte spoustu času s vysvětlováním a můžete se rovnou pustit do úprav obsahu.

V současné době probíhá betatestování rozšíření Content Editoru pro prohlížeč Google Chrome. S rozšířením odpadne nutnost kopírovat nějaký článek přímo do editoru v nástroji, ale budete jej moci upravovat v oblíbených Google Docs.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje content editor
Rozšíření Content Editoru v prohlížeči Google Chrome. Zdroj: Surfer SEO.

Keyword Research

Tento nástroj je jednodušší a rychlejší alternativou ke klasickému Plánovači klíčových slov od Google. V Keyword Research se pracuje mnohem rychleji a příjemněji. Pro zadanou klíčovou frázi uvidíte okamžitě i související slova a to i s objemem jejich vyhledávání.

Surfer SEO recenze ukázka nástroje keywords research
Ukázka nástroje Keyword Research.

Vybraná slova si můžete přichytnout na nástěnku a později je exportovat do souboru CSV. Protože jsme v Surfer SEO, tak můžete pro nějaké slovo udělat analýzu výsledků vyhledávání s nástrojem SERP Analyzer nebo přejít do Content Editoru a začít tvořit obsah pro další důležitou frázi, která přivede na web nové návštěvníky.

Cenové balíčky

Surfer SEO nabízí celkem 3 hlavní cenové tarify – Basic, Pro a nejvýkonnější Business. Se všemi tarify můžete používat všechny nástroje a jejich funkce. Rozdíl mezi cenovými tarify spočívá zejména v počtu dotazů, které nástrojům položíte.

Surfer SEO recenze ceník
Cenové balíčky Surfer SEO.

V nabídce Surfer SEO jsou ještě další cenové tarify. U projektů s napjatým rozpočtem vás určitě potěší levnější tarif Hobby. Pokud potřebujete pokládat nástrojům více dotazů, tak máte možnost pořídit si jeden z vyšších cenových tarifů nebo si nechat vytvořit řešení na míru.

Surfer SEO recenze celý ceník
Porovnání všech cenových tarifů pro použití SERP Analyzer.
Surfer SEO recenze celý ceník
Porovnání cenových tarifů pro ostatní nástroje.

Surfer SEO rozšíření pro prohlížeč Google Chrome

Surfer SEO nabízí zdarma rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome. To vám pomůže při manuálním analyzování výsledků vyhledávání. Ve vyhledávání uvidíte návrhy klíčových slov pro hledanou frázi a jejich měsíční objem hledanosti.

Surfer SEO recenze keyword surfer
Rozšíření pro Google Chrome Keyword Surfer.

S analyzováním konkurenčních stránek vám pomůže několik ukazatelů. Ty ukazují třeba kolik slov stránka obsahuje nebo kolikrát je v textu použita klíčová fráze.

Surfer SEO recenze keyword surfer
Analyzování konkurence s Keyword Surfer.

Pro lepší představu o obsahu jednotlivých stránek vytváří Keyword Surfer pěkné grafy, které všechno pěkně vizuálně znázorňují, takže okamžitě vidíte, jak si váš web stojí a vypadá oproti konkurenci.

Surfer SEO recenze keyword surfer
Grafy přímo v Google SERP.

Klady a zápory Surfer SEO

Klady (+)Zápory (-)
+ Návrhy na úpravu obsahu podložené získanými daty z konkurenčních webů.
Nástroj nepatří mezi nejlevnější.
+ Komplexní informace o obsahu všech konkurentů v jednom nástroji.
Data je potřeba brát s rezervou. Ne vždy musí mít navrhovaná úprava pozitivní účinek.
Rychlejší analyzování konkurenčního obsahu.- Nástroj je pouze v angličtině.
Content editor, který vám pomůže vytvořit úspěšný článek.
Rychlé náhledy na strukturu článků.
Keyword Research pro získávání klíčových frází.

Hodnocení a závěr

Surfer SEO je rozhodně zajímavý nástroj, který v sobě skrývá řadu užitečných funkcí. Ty vám pomohou s tvorbou a vylepšováním obsahu, aby z něho vzniklo to nejlepší, co se na Google dá najít. Tedy alespoň teoreticky.

Některé návrhy je třeba brát s rezervou. Například délka obsahu. Surfer SEO průměruje data, která získá na jiných stránkách. Na jejich základě vám pak předkládá doporučení. Pokud před sebou v SERP vidíte konkurenci s výrazně kratším obsahem, tak to může znamenat, že uživatelé mají raději kratší obsah. Ale také to může znamenat, že na sledovanou stránku (URL) s delším obsahem nevedou žádné zpětné odkazy. Stránka s dostatečným množstvím odkazů se většinou umístí lépe než ta bez odkazů.

Z toho potom vyplývá, že můžete svůj obsah zkrátit a obohatit o fráze, které používá konkurence, ale bez zpětných odkazů se nikam nehnete a jen si budete hrát s vylepšováním obsahu.

Co by se stalo, kdyby obsah zůstal stejný, ale získali jste dostatek zpětných odkazů? Stránka by se nejspíš posunula kupředu, protože by společně se získanými odkazy posilovala její autorita. A to se vyhledávačům stále hrozně líbí a dávají tomu velkou váhu.

Proč teda používat Surfer SEO? V první řadě vám ukáže, jaké odkazy by bylo dobré získat. To ukazují i jiné nástroje, ale tady je to podané jednodušší formou, kterou pochopí i méně zběhlí uživatelé.

A druhá věc je určitě práce s obsahem. Vylepšovat starý obsah není jen tak. Můžete jej aktualizovat, rozšířit o další odstavce a nadpisy, ale to je tak vše. Budete vážně vědět, proč tam další pasáže přidáváte? Určitě svá tvrzení podpoříte daty z Google Analytics a Search Console. Ale pak budete muset provést manuální analýzu konkurence.

To znamená projít několik stránek z výsledků vyhledávání, kopírovat jejich obsah do počítadla slov, spočítat obrázky, prohlédnout si strukturu obsahu a jednotlivých sémantických nadpisů, zkontrolovat strukturovaná data a porovnat zpětné odkazy. 

Nakonec ještě ze všeho udělat výstupy s doporučeními pro copywritery, linkbuildery a jiné marketéry. To jsou jednotky až desítky hodin práce. Dají se někde ušetřit? Určitě na Surfer SEO. Vyzkoušejte si ho za 1 dolar na 7 dní a uvidíte, co dokáže.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..