Nejlepší platformy pro nákup PR článků

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Platformy pro nákup PR článků a mediálních odkazů pro Česko a Slovensko

Máte již své publikum? Zasmáli jste se možná, co je to za podivnou otázku.

Pokud máte netradiční koníček nebo odborné znalosti, se kterými se chcete podělit nebo hodně cestujete, vaříte, věnujete se osobnímu rozvoji (doplňte vlastní zájmy a záliby…), možná jste si vytvořili blog, facebookovou stránku, účet na Instagramu nebo kanál na Youtube.

Publikum se v dnešním marketingovém světě velmi cení. Můžete kromě zvednutých palečků a pochvalných poplácání po rameni získat i finanční odměnu.

Když marketéři plánují klientům reklamní kampaně, ​​často hledají přesně zacílené publikum. Spolupráce může být formou PR článku, prolinkování na jiný web v rámci linkbuildingu, umístění produktů na fotografiích nebo ve videích. Nejcennější je pozitivní recenze nebo doporučení.

V tomto článku se zaměříme na platformy, které propojují svět blogerů, instagramových influencerů, nebo youtuberů se světem marketingu. Dejte o sobě vědět! Nemusíte reagovat na všechny nabídky, které dostanete. Vyberte si jen takové spolupráce, které vám vyhovují. Abyste pro své fanoušky zůstali věrohodný.

WhitePress.cz

WhitePress je polská platforma, která má polskou, českou, slovenskou, maďarskou, bulharskou, rumunskou, ukrajinskou a anglickou verzi webu. V každé zemi má samostatný tým a samostatnou kontaktní adresu. Propojuje poptávku a nabídku inzerentů a vydavatelů (blogerů). Kromě toho je v nabídce i copywriting, můžete si objednat napsání článku v ceně 390-5 625 CZK / 19-125 EUR (cena je dána délkou článku a termínem dodání). Celkově pro všechny zastoupené země spojuje cca 3 000 inzerentů, 15 000 webů a 60 copywriterů.

V polské verzi vydavatel může evidovat i další média: Instagram, Facebook nebo Youtube kanál. Zavedení těchto dalších modulů i do české verze se předpokládá do konce roku.

Podmínky pro blogerský web:

 • Dokumentovaná návštěvnost více než 500 návštěvníků měsíčně – vyžadují se GA statistiky za poslední 3 měsíce na ověření.
 • Nemůže být nainstalován systém pro výměnu odkazů.
 • Musí obsahovat autorský obsah.
 • Ukazatel organické návštěvnosti podle SemStorm ≥ 100.
 • Minimální obsahové skóre podle hodnocení WhitePressu je 4.
 • Minimální technické skóre podle hodnocení WhitePressu je 2.
Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ Vydavatelé ve svých nabídkách označují, zda vědí poskytnout statistiky sledovanosti zveřejněného článku nebo zveřejnit článek na sociálních sítích.+ WhitePress aktivně vyhledává spolupráci.- V obchodních podmínkách není zveřejněno, jaká provize se účtuje za zprostředkování spolupráce.
+ Obsahové hodnocení webů - aktuálnost článků, pravidelnost přispívání, komentování článků, dostupný kontakt.+ Velmi přívětivé a srozumitelné admin rozhraní, možnost nastavení různých notifikací na e-mail.- Nevyužívané účty mohou být po 3 měsících zablokovány nebo po 1 roce zrušeny.
+ Technické hodnocení webů - validní kód, rychlost webu, rychlost mobilní verze - PageSpeed, Google Mobile Test.+ Vydavatel si může napsání článku nebo vytvoření infografiky objednat i od WhitePressu. Tedy pokud dostane nabídku od inzerenta, tak pouze poskytne web na zveřejnění článku.

Placla.cz

Placla je česká firma se sídlem v Praze. V současnosti má českou, slovenskou i německou verzi webu. Propojuje poptávku a nabídku inzerentů s blogery. Zaevidovat lze weby, facebookové stránky nebo twitterové účty. Minimální částka na navýšení kreditu pro inzerenta je 1 500 CZK / 60 EUR. Minimální částka výplaty pro blogera je 2 000 CZK / 75 EUR.

Podmínky pro blogerský web:

 • Web neumísťuje v článku reklamní prvky.
 • Web má historii minimálně rok.
 • Web je pravidelně aktualizován (min. 1 článek týdně)
 • Web má více než 50 článků.
 • Web nepublikuje okopírovaný nebo duplicitní obsah.
 • Web může být na subdoménách a v podadresářích.
 • Web včetně článků musí být indexován vyhledávači.
 • Web není zaměřen čistě na PR články.
 • Web na požádání poskytne statistiky návštěvnosti.
Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ Více než 630 českých webů z různých oblastí s cca 64 miliony návštěvníků.+ Průměrná rychlost schválení článku ze strany inzerenta je 17 hodin.- V obchodních podmínkách není zveřejněno, jaká provize se účtuje za zprostředkování spolupráce.
+ Více než 165 slovenských webů z různých oblastí s cca 1,5 miliony návštěvníků.+ Výplata na účet blogera do 3 pracovních dnů od podání žádosti.- Nepoužívané účty jsou smazány po 2 měsících. Použité účty, které obsahují blogy nebo poptávky jsou smazány po 1 roce nepoužívání. Pokud je na účtu kredit, propadne ve prospěch provozovatele platformy.
+ Průměrná doba dodání článku 1,5 dne.- Výplata pro blogera je možná jednou za měsíc.
+ Článek musí být originální, na unikátní URL, s délkou minimálně 1800 znaků.
+ Ani po skončení minimální doby (24 měsíců) zobrazení článku nesmí být článek zkracován, přesměrováni, URL v něm změněny svévolně ze strany blogera.

Linketica.com

Linketica je česká platforma, která propojuje poptávku inzerenta s vydavateli – blogery a influencery. Podporovaná média jsou: web, Facebook, Youtube, Instagram, Twitter. Podporované jazyky jsou čeština, slovenština, polština a angličtina. Minimální částka na navýšení kreditu pro inzerenta je 1 000 CZK.

Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ V nabídce je cca 650 webů s MOZ autoritou domény 23/100 a více, 130 facebookových stránek, 30 twitterových účtů, 50 youtube kanálů a 250 instagramových influencerů.+ Na webu je možné ověřit rank svých webů a kanálů, získáte tak odhad měsíčního výdělku.- V obchodních podmínkách není zveřejněno, jaká provize se účtuje za zprostředkování spolupráce.
+ Nevyužitý kredit se na vyžádání vrací.+ Neomezená suma a termín výplaty.- Na stránce jsme nenašli jako jsou vyhodnocovány a ověřovány poskytnuté prostory publisherů a jaké podmínky musí splňovat.

PRYard.com

PRYard je česká platforma, která propojuje poptávku inzerenta s vydavateli – blogery a influencery. Podporovaná média jsou: web, Facebook, Instagram, Twitter, Youtube. Kromě toho nabízí i možnost propojení inzerenta s copywritery nebo překladateli. Podporované jazyky jsou čeština, slovenština a angličtina. Minimální částka na navýšení kreditu pro inzerenta je 1 000 CZK.

Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ Dostupných kolem 800 webů, 150 instagramových účtů, 64 facebookových skupin, 5 twitterových účtů a 10 youtubeových kanálů.+ O výplatu lze požádat kdykoli, není stanovena minimální výška na výplatu.- V obchodních podmínkách není zveřejněno, jaká provize se účtuje za zprostředkování spolupráce.
+ V katalogu lze filtrovat podle kategorie, jazyka, média a technických parametrů.- Na stránce jsme nenašli popis jak je vyhodnocován web (nebo jiný kanál) vydavatele.
+ Jedna faktura za všechny PR články.
+ Nevyužitý kredit je na vyžádání vrácen.

PayPost.cz

Stránku spravuje česká firma WebDeal s.r.o. Inzerenty je možné propojit s blogery ale taky s influencery a jejich účty na sociálních sítích. Dostupné jazyky jsou čeština a slovenština. Minimální částka pro navýšení kreditu pro inzerenta je 1 000 CZK. Minimální částka výplaty pro blogera je taky 1 000 CZK.

Inzerenti mohou využít podčlánkovú inzerci – je třeba nainstalovat na web příslušný plugin a následně pod články je možné zveřejnit dohodnuté reklamní sdělení.

Copywriteři se mohou zaevidovat v samostatném projektu Copywriting.cz od stejné firmy.

Jako samostatná služba je dostupný i Guestblogging.cz – kde je možné získat texty zdarma za protislužbu (copywriteři napíší text zdarma výměnou např. za získání zpětného odkazu, uvedení autora apod.).

Podmínky pro blogerský web:

 • Weby jsou rozděleny do 2 skupin – doporučené a obyčejné.
 • Doporučený web má tematický obsah a je pravidelně aktualizován.
 • Věk webu je alespoň 6 měsíců.
 • Poměr reklamních a ostatních článků je max 1/3.
 • Vhodný design a struktura webu.

Podmínky pro Facebook nebo Twitter:

 • Lze přidávat jen facebookovou stránku, ne osobní účet. Stránka musí být aktivní a mít alespoň 500 fanoušků. Musí splňovat pravidla Facebooku.
 • Twitter účet musí mít alespoň 200 sledovatelů a musí splňovat podmínky Twitteru.
Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ Dostupných cca 1 130 webů a cca 440 majitelů webů.+ Není nutná živnost - vystaví se smlouva o dílo nebo dohoda o provedení práce.- V obchodních podmínkách není zveřejněno, jaká provize se účtuje za zprostředkování spolupráce.
+ V nabídce je katalog již hotových textů.+ Výplata získaného kreditu jednou týdně, na požádání i častěji.- Minimální výplata je 1 000 CZK.
+ Možnost dobít kredit bankovním převodem, kreditní kartou, přes PayPal nebo Bitcoin, na faktuře je QR kód.
+ Dostupné i další služby na webech Copywriting.cz a Guestblogging.cz.

Linkhouse.cz

Linkhouse je polský projekt, má samostatný web pro Polsko, Česko, Německo, Španělsko a anglickou verzi pro USA / UK. Celkově je k dispozici až 14 tisíc publisherských webů. Vydavatel kromě zveřejnění článku může nabídnout i vkládání odkazů nebo bannerů i do starších článků.

Česká verze webu je oproti polské trochu matoucí – v menu není sekce pro inzerenty, popisy na hlavní stránce se týkají pouze publisherů. Že se můžete registrovat i jako inzerent zjistíte až při samotné registraci, kde si volíte roli.

Výhody pro inzerenty (+)Výhody pro blogery (+)Nevýhody (-)
+ Dostupný i německý a španělský jazyk.+ Kromě článků je možné nabídnout vložení odkazů nebo bannerů i do starších článků.- Ne zcela přeložena stránka. Horší orientace na stránce.
- Na webu chybí obchodní podmínky.
- Není uvedeno, jakým způsobem jsou vyhodnocovány weby publisherů.

Fiverr.com

Fiverr je globální platforma, která obsahuje nabídky na služby freelancerů v různých kategoriích od grafického designu po lifestyle. Vznikla v roce 2010 a dnes má dohromady více než 400 zaměstnanců v pobočkách v New Yorku, San Francisku, Orlandu, Phoenixu, Londýně, Berlíně a centrále v Tel Avivu. Na stránce najdete nabídky služeb i od profesionálů.

V kategorii „Digital marketing“ můžete nabídnout své dovednosti jako copywriter, tvůrce videí pro Youtube, tvůrce příspěvků pro Faceboook, Instagram, správce sociálních sítí, tvůrce ebooků atd.

Výhody pro kupující (+)Výhody pro prodejce služby (+)Nevýhody (-)
+ Široká nabídka služeb v každé kategorii.+ Je povoleno zobrazit 7 nabídek.- Výplata pro prodejce až po 14 dnech od uzavření objednávky.
+ Prodejci služeb mají hodnocení od předešlých zájemců. Na základě toho jsou automaticky zařazeni do úrovní New seller, Level 1 a Level 2. Je možné vyhľadávaní podle těchto úrovní.+ Prodejce získává 80 % z ceny objednávky.- Je třeba jazykové vybavení.
+ Označení "Top Rated Seller" je udělováno týmem Fiverr.+ S každým hodnocením se prodejce může dostat do vyšší úrovně. Pokud prodejce dosáhl vyšší level, může zobrazit více nabídek.- Nabídek je na webu velmi mnoho, na začátku může být těžší se prosadit.
+ V nabídce jsou i profesionální služby v kategorii Fiverr Pro - každý Pro freelancer projde schvalovacím procesem.+ Nabídky je možné sdružit i jako balíčky.
+ Je možná spolupráce několik freelancerů a jejich spojení do Fiverr Studio - získáte tak komplexnější nabídku služeb.

Stovkomat.cz

Stovkomat je česká platforma, která obsahuje nabídky služeb z oblasti online marketingu, psaní a překladů, sociálních sítí, programování a zpracování grafiky, audia a videa.

Výhody pro kupující (+)Výhody pro subdodavatele (+)Nevýhody (-)
+ 390 jobů (nabídek) v kategorii PR články, 108 jobů v kategorii Texty na web, 35 jobů v kategorii Instagram.+ Možnost aktivace režimu Stovkomat Guru - zkrácení doby výplaty.- Minimální částka na výplatu je 300 CZK.
+ Joby jsou kontrolovány. 96 % zakázek je uzavřených kladným hodnocením kupujícího.- Výplata pro prodejce až po 14 dnech od uzavření objednávky. (Pro program Stovkomat Guru do 7 dní.)
+ Služba je fakturována přímo společností Stovkomat s.r.o.- Provize pro Stovkomat činí 30 %.
+ Možnost filtrovat doporučené, nejrychleji dodané nebo nejlépe hodnocené joby.

Jaudelam.cz

Jaudelam/Jaspravim je na českém trhu od roku 2016, na slovenském od roku 2011, nejnovější je verze Jomido pro rakouský trh. Platforma obsahuje nabídky na služby freelancerů v různých kategoriích od grafického designu po handmade. Jakékoliv dovednosti nebo hobby máte, můžete nabídnout své služby. Na slovenském webu je i sekce PRO. Malé firmy v ní mohou zveřejnit své nabídky pro freelancery. Velké firmy mohou získat osobního account manažera, který bude spravovat jejich nabídky pro freelancery.

Výhody pro kupující (+)Výhody pro prodejce (+)Nevýhody (-)
+ Široká nabídka služeb v každé kategorii.+ Počet inzerátů není omezen.- Výplata pro prodejce až po 14 dnech od uzavření objednávky.
+ Prodejci služeb mají hodnocení od předešlých zájemců.+ S každým hodnocením se prodejce může dostat do vyšší úrovně. Pokud prodejce dosáhl vyšší level, snižuje se provize z objednávky, kterou předává JáUdělám. Nový prodejce platí 15% provizi, Mistr prodejce jen 12%.- Nabídek je na webu velmi mnoho, na začátku může být těžší se prosadit.
+ Možnost získat osobního asistenta, který zadá nabídku a najde Pro freelancery.+ Je možné topování
+ 100% garance vrácení peněz v případě nespokojenosti s objednávkou.+ Možnost promování v kategorii, v horizontálním menu, v newsletteru, na Facebooku.
+ Všechny inzeráty procházejí schvalovacím procesem.

Zhodnocení a závěr

Mnoho lidí se zajímá o práci z domu, protože mají čas, znalosti i prostředky. Nejtěžší není něco vyrobit, napsat, vyfotit, graficky zpracovat… Nejtěžší je najít někoho, kdo vám za to zaplatí – zákazníka. V článku jsme se zaměřili na platformy z oblasti obsahového marketingu, které propojují poptávku a nabídku v oblasti copywritingu, publikování článků, zařazení zpětných odkazů do článků a pod. Jsou určeny i pro laiky, některé mají samostatné sekce i pro profesionály. Do přehledu jsou zařazeny i platformy Jaudelam a Fiverr, zaměřené na obecné nabídky freelancerů z různých oblastí.

Z hlediska přehlednosti pro uživatele se nám nejvíce líbily platformy PayPost (spolu se samostatně vyčleněnými dalšími možnostmi na webech Copywriting.cz a Guestblogging.cz), Linketica a WhitePress. Nejméně přívětivý pro uživatele se nám jevil web Linkhouse. Nebyl úplně přeložen z polštiny, nebyl jasný návod pro inzerenty jak se registrovat a nejsou na něm ani zveřejněny obchodní podmínky.

Platformy si za zprostředkování poptávky účtují provizi z ceny objednávky, z našeho přehledu však byla výše provize v obchodních podmínkách veřejně dostupná pouze u Jaspravim (12-15%), Stovkomat (30%) a Fiverr (20%). Než vytvoříte nabídku na některé platformě, zjistěte si, jaká je výše provize, kterou si platforma účtuje. Abyste si správně nastavili ceny a byli ve výsledku spokojeni.

Nepochybíte, pokud se zaevidujete do několik platforem a nepromeškáte tak příležitosti. Zároveň ale neusínejte na vavřínech a čekání na nabídky využijte na další vzdělávání v copywritingu, SEO, online marketingu. Protože čím větší publikum získá váš projekt, tím lepší příležitosti na jeho monetizaci se vám naskytnou.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..