Norton 360 Deluxe recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Norton 360 Deluxe

Norton je veterán na poli IT ochrany. V nedávné době přišel s řešením, jak s jedním software ochránit nejen počítač a mobilní telefon před viry i jinými škodlivými programy, ale nabízí také možnost pomoci rodičům ochránit jejich děti v online světě a hlídat své internetové soukromí. 

Pokud preferujete video, tak můžete shlédnout i video recenzi na našem YouTube kanálu Webhostingcentrum.

Představení Norton

Norton je antivirový program od společnosti Symantec Corporation s tradicí už od roku 1991. Norton je však také jedna z nejznámějších světových značek v oblasti IT bezpečnosti. Dnes bychom nejspíš nenašli nikoho, kdo by tuto značku neznal. 

Norton však není jen tradiční značka. Je to také symbol přizpůsobitelnosti se trhu a jeho potřebám. V dávných dobách lidem a firmám stačilo, aby jim někdo ohlídal přenos mezi počítačem a internetem, nebo aby se do počítače nedostal vir prostřednictvím externího média jako byly diskety, CD-ROMy a podobně.

Doba se vyvíjí a s tím rostou i nároky na kybernetickou bezpečnost. Dnes nestačí hlídat jen počítač a jeho soubory před spyware, malware nebo ransomware, ale musíte zabezpečit e-mailové schránky, hesla a jiné citlivé údaje, vlastní identitu, přihlašování do internetového bankovnictví a tak dále. Pak je často třeba chránit vlastní soukromí při procházení internetu nebo ukládat soubory do bezpečného online úložiště (cloudu). A to všechno nejen na počítači, ale i v mobilním telefonu. 

Existují desítky softwarů, které vám s tím vším pomohou. Jenže, mít na každou věc jiné řešení také není úplně legrace, protože už to samo o sobě je tak trochu bezpečnostní hrozba. 

Proč to ale všechno píšu. Právě Norton přišel s jedním řešením, které se postará o ochranu zařízení i o ochranu osobních údajů a soukromí v online prostředí. To řešení se jmenuje Norton 360 Deluxe.

Co Norton 360 Deluxe umí?

Funkce Norton 360 by se daly rozdělit do dvou kategorií: zabezpečení zařízení a online ochrana osobních údajů. Do těchto kategorií spadají všechny ty funkce, které se starají o bezpečnost dat, zařízení, identity nebo online soukromí. 

Funkce Norton 360
Funkce Norton 360. Zdroj: Norton.com

Zabezpečení zařízení

Když mluvím u Norton 360 o zabezpečení zařízení, tak nemám na mysli jen nějaký prostý antivir. Jde o komplexní ochranu, do které samozřejmě spadá ochrana před viry, spyware, malware a ransomware. To jsou funkce, které má každý antivir. Tenhle toho umí podstatně víc.

Co můžete od Norton 360 očekávat?

Záloha počítače do cloudu

Součástí předplatného Norton 360 Deluxe je 50 GB úložiště pro zálohování počítače do cloudu. To se může hodit nejen kvůli bezpečnostním hrozbám, ale také jako záloha kvůli poruše pevného disku. 

Norton 360 zálohování do cloudu
Zálohování do cloudového úložiště. Zdroj: Norton.com

Správce hesel

Další zajímavou funkcí je správce hesel. Ten si umí zapamatovat dlouhá a silná hesla plná speciálních znaků. Tím můžete skoncovat se zapisováním hesel na papírky. Své online účty můžete chránit skutečně silnými hesly. Správce hesel umí taková hesla vyplnit za vás do příslušných webových formulářů, takže opravdu nehrozí, že byste si museli cokoliv zapamatovávat.

Správce hesel Norton 360
Synchronizace hesel napříč zařízeními. Zdroj: Norton.com

Ochrana pro více zařízení

Norton 360 Deluxe umí chránit 5 zařízení, mezi které patří nejen počítače s operačním systémem Windows, ale také počítače Apple. K tomu navíc můžete chránit svůj mobilní telefon nebo tablet.

Rodičovská kontrola

Malé děti mají v dnešní době v online světě v podstatě neomezený přístup k čemukoliv. Rodiče mají často obavu, zda jejich děti následují nějaký závadný obsah. S funkcí Rodičovská kontrola mohou rodiče sledovat, jaká videa a weby děti navštěvují, jaká slova a termíny vyhledávají, které aplikace stahují. To vše dává rodičům možnost zapojit se do aktivit svých dětí a případně včas zasáhnout. Norton 360 Deluxe navíc umí sledovat GPS pozici v systémech Android a iOS.

Online ochrana osobních údajů

V online světě jde především o ochranu osobní identity a soukromých dat. Obojí lidé často ohrožují připojením svého mobilního telefonu k veřejným Wi-Fi v obchodních centrech, kavárnách, knihovnách a jinde. Taková veřejná síť je často nezabezpečená a může vaše zařízení vystavit mnoha hrozbám. Norton 360 dokáže hrozbám předcházet a umí uživatele chránit. K tomu má dva nejdůležitější nástroje.

Secure VPN

VPN je zkratka pro virtuální privátní síť. Ta poskytuje ochranu při procházení webu. VPN v jednoduchosti pomáhá šifrovat data. Tím zvyšuje jejich bezpečnost. Data jsou přenášena prostřednictvím takzvaného tunelového připojení, které je v podstatě nemožné odposlouchávat (sledovat). 

Co umí Norton 360 Secure VPN
Norton Secure VPN. Zdroj: Norton.com

Využitím VPN sítě anonymizujete své soukromí. V podstatě minimalizujete svou digitální stopu, kterou vytváříte při běžném prohlížení internetu. Norton 360 a jeho Secure VPN znemožní cizím subjektům sledovat vaše online aktivity. Funguje to tak, že zamaskují vaši reálnou IP adresu. Inzerenti a jiní nenechavci nebudou moci sledovat vaše data a vaši osobu.

SafeCam

SafeCam je funkce pro počítače a notebooky. Má jeden jediný, ale důležitý úkol. Chránit vaši kameru v počítači před zneužitím kyberzločinci. Ti často dokáží do počítačů uživatelů dostat špionážní software, který umožňuje jejich sledování prostřednictvím webkamer. To vše samozřejmě bez jejich vědomí. Norton 360 nabízí ochranu před podobným spyware, aby se uživatelé cítili před vlastním počítačem v dokonalém bezpečí.

Cena Norton 360

Norton 360 má tři cenové tarify – Standard, Deluxe a Premium. Tyto tarify jsou nabízené formou ročního předplatného. 

Norton 360 cenové tarify a jejich porovnání
Ceník Norton 360 a porovnání cenových tarifů.

Norton 360 Standard je určený pro ochranu jednoho zařízení. K tomu dostanete 10 GB prostoru pro zálohu do cloudového úložiště. Uživatelé mohou využívat Secure VPN i SafeCam. Jediné, co v tomto cenovém tarifu chybí, je rodičovská kontrola.

Norton 360 Deluxe poskytuje ochranu 5 zařízením. Dá se tedy tvrdit, že jde o rodinný tarif, který je poměrně výhodný vzhledem k ceně tarifu Standard. Součástí tohoto cenového tarifu jsou všechny funkce, které Norton 360 nabízí. K dispozici je navíc 50 GB prostor pro zálohování do cloudu.

Norton 360 Premium je nejvyšším cenovým tarifem. S ním můžete chránit 10 zařízení, pro která máte v cloudovém úložišti prostor o velikosti 75 GB. 

Závěr

Norton 360 je komplexní balík ochrany pro počítač a také pro mobilní telefony. S jeho využitím ochráníte zařízení nejen před hrozbami jako jsou viry, spyware a podobně, ale také máte v aplikaci správce hesel nebo VPN. Výhodou je nejen fakt, že používáte nástroje od jedné společnosti, ale také to, že můžete chránit více zařízení v rámci jednoho cenového tarifu. 

4.5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..