Mangools recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Dejte šťávu svému SEO s Mangools

V SEO soubojích vyhrávají projekty s nejlepší strategií. Aby bylo vůbec možné nějakou strategii navrhnout, tak k tomu potřebujete znát důležitá data, se kterými získáte konkurenční výhodu. Mangools vám taková data dokáže získat. V tomto článku si povíme jak.

Co je Mangools?

Mangools je SEO nástroj, který se skládá z 5 výkonných SEO aplikací – KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher, LinkMiner, SiteProfiler. S jejich pomocí dokážete pokrýt většinu SEO prací jakými jsou:

  • analýza klíčových slov, 
  • prozkoumávání výsledků vyhledávání (SERP) na určitá klíčová slova, 
  • měření pozic klíčových slov, 
  • sledování zpětných odkazů nebo 
  • analyzování konkurenčních webových stránek.

Mangools je vlastně takovou nástěnkou pro zmíněných 5 SEO nástrojů. Z této nástěnky se můžete rychle přesunout do některého nástroje, ale také v ní spravujete svůj účet nebo vidíte využití svého tarifu. Takže okamžitě vidíte, kolik klíčových slov můžete analyzovat, kolikrát můžete analyzovat SERP nebo na kolik řádků zpětných odkazů se můžete ještě podívat.

Recenze Mangools co to je
Nástěnka SEO nástroje Mangools.

Nástroje Mangools vám budou nejvíce nápomocné při navrhování efektivních SEO strategií. Pomohou vám také s vyhodnocováním výsledků dosud provedených SEO prací nebo s analyzováním konkurenčních projektů, které si můžete opravdu důkladně proklepnout a najít jejich slabiny.

Pro koho je Mangools určený?

Mangools využijete, pokud potřebujete silného pomocníka, který vám pomůže s analyzováním, plánováním a kontrolou SEO prací. 

Mangools je alternativní služba k SEO nástrojům jako je Ahrefs nebo SEMRush. S tím rozdílem, že se nachází v nižší cenové kategorii, takže na jeho služby dosáhnou i blogeři, affiliate partneři, malé firmy, provozovatelé e-shopů a webů a jiní online podnikatelé, kteří jsou omezeni rozpočtem na marketingové aktivity.

V Mangools si na své přijdou i marketingové agentury nebo konzultanti na volné noze, kteří pracují pro více klientů a potřebují k tomu výkonného SEO asistenta. A to tento nástroj je.

Kromě finanční stránky si uživatelé tohoto SEO nástroje pochvalují intuitivní uživatelské rozhraní, ve kterém se neztratí snad ani začátečníci.

Kdo stojí za Mangools?

Mangools je globální SEO nástroj, ale možná vás překvapí, že pochází ze Slovenska. Za vznikem toho nástroje stojí slovenský programátor Peter Hrbáčik. Ten má za sebou, kromě mnohaleté praxe senior programátora, také další úspěšné projekty jako EmailList Verify nebo Uptime Robot.

Nástroj Mangools byl založen v roce 2014 a jeho hlavním účelem bylo sjednocení 5 nástrojů pod jednu značku. Tím se sjednotila roztříštěnost nástrojů s odlišnými funkcemi, které mají využití ve stejném oboru, pod jednu hlavní službu.

V současné době používají Mangools, jak malé společnosti, tak velké korporace a známé marketingové agentury. Pro ně má nástroj například připraveno kolem 2.5 miliardy klíčových slov nebo 9.5 bilionu zpětných odkazů, pro které mohou dělat efektivně analýzy. Denně Mangools pro své klienty kontroluje přes 900 000 pozic klíčových slov.

SEO nástroje Mangools

Jak už jsem několikrát psal, tak Mangools je jeden velký SEO nástroj, který pod sebou sdružuje 5 nástrojů. Každý z nástrojů má jiné využití a funkce, takže si je představíme jednotlivě.

KWFinder – nástroj pro analýzu klíčových slov

Tento nástroj se vám bude nejvíce hodit pro pokročilé analýzy klíčových slov, se kterými získáte nejen objem vyhledávání a návrhů souvisejících klíčových slov, ale také určité měřítko SEO obtížnosti jednotlivých klíčových slov. KWFinder vám pomůže nahradit například neohrabaný nástroj Google Plánovač klíčových slov z Google Ads.

Recenze Mangools KWFinder
Výsledky nástroje KWFinder pro slovo hodinky.

V nástroji také okamžitě vidíte, kdo se na dané klíčové slovo umisťuje v SERP. Tím si můžete udělat rychlou analýzu konkurence a zjistit například autoritu domény, počet zpětných odkazů a jejich sílu.

Všechny analýzy a jejich údaje si můžete exportovat do souboru CSV a můžete s nimi pracovat v dalších nástrojích.

Za zmínku určitě stojí ukazatel Keyword Difficulty. Ten vám jednoduše napoví obtížnost klíčového slova. Obtížnost se vypočítává na základě různých ukazatelů jako je odkazový profil domény ve výsledcích vyhledávání, autorita domény nebo autorita konkrétní stránky. Tím si můžete udělat obrázek o tom, kolik peněz a práce vás bude stát dobré umístění v SERP na dané slovo.

Recenze Mangools KWFinder SEO obtížnost
KWFinder SEO obtížnost.

SERPChecker – analýza výsledků vyhledávání Google

SERPChecker vám pomůže zjistit, jak vidí výsledky vyhledávání na konkrétní dotaz většina lidí. 

S tím, jak Google upravuje své algoritmy, se mohou lišit výsledky vyhledávání. Google se snaží odhadnout, co chcete najít. Podle toho vám pak upraví výsledky vyhledávání a třeba také jinak seřadí pozice jednotlivých stránek. Z toho důvodu není efektivní provádět analýzu výsledků vyhledávání manuálně, ale je dobré pro to používat nástroj, který umí simulovat vyhledávání z různých lokalit.

Recenze Mangools SERPChecker
Jak vypadá SERP vám pomůže odhalit nástroj SERPChecker.

Společně s výsledky vyhledávání můžete sledovat více než 45 SEO metrik jako je autorita domény, autorita stránky, citation flow od Majesticu, počet sdílení na Facebooku, Alexa rank, Moz rank, trust flow a další důležité ukazatele.

Všechny výsledky můžete porovnávat v zobrazení pro různé lokality. To je důležité zejména pro lokální SEO. Vlastně to znamená, že když vyhledáte slovo hodinky, tak se můžete podívat, jak vypadají výsledky vyhledávání pro oblast středních Čech nebo třeba jen pro Liberecký kraj, ale také pro celou Českou republiku.

Stejně, jako u KWFinderu, můžete v SERPCheckeru sledovat obtížnost pro dané klíčové slovo. Navíc si můžete u jednotlivých výsledků prohlédnout očekávanou CTR (míru prokliku) na dané pozici.

Recenze Mangools SERPChecker CTR
Odhad CTR na 3. pozici vyhledávání.

SERPWatcher – nástroj pro měření pozic klíčových slov

Na tomto nástroji není moc, co vysvětlovat. Slouží pro měření pozic klíčových slov ve vyhledávání Google. Měření pozic ve vyhledávání je nejjednodušším ukazatelem úspěšnosti SEO snažení.

Recenze Mangools SERPWatcher
SERPWatcher nástěnka projektu.

Pokud vás tedy zajímají pozice konkrétních slov, která jsou důležitá pro váš projekt, tak tady si je můžete nechat docela dobře změřit. V nástroji můžete vidět historický vývoj pozic stránky, na určité slovo, odhadovanou měsíční návštěvnost a také historický objem vyhledávání slova.

LinkMiner – nástroj pro analyzování zpětných odkazů

Při prosazování webového projektu ve vyhledávači jsou nezbytné kvalitní zpětné odkazy. Ty vám pomůže získat nástroj LinkMiner. S tím si můžete proklepnout zpětné odkazy vaší konkurence a pokusit se navrhnout o něco lepší strategii pro získávání odkazů.

Recenze Mangools Linkminer
Analyzování zpětných odkazů obchodu Alza v nástroji LinkMiner.

Kliknutím na určitou odkazovou položku se vám zobrazí náhled webové stránky i s pozicí odkazu. V nástroji také okamžitě vidíte anchor text a URL, ze které je na web odkazováno. Pro jednodušší určení kvality odkazu jsou zde ukazatele jako citation flow, trust flow, počet sdílení na Facebooku nebo Alexa rank.

V LinkMineru můžete sledovat nejen aktuální odkazový profil webové stránky, který vám má napovědět, jak silné weby budete pro své odkazy potřebovat. Můžete v něm jednoduše vysledovat smazané odkazy, které vaše konkurence na zobrazených webech ztratila. Toho můžete využít ve svůj prospěch. Stačí navázat kontakt s provozovatelem webové stránky a domluvit se na podmínkách pro získání zpětného odkazu pro váš projekt.

Recenze Mangools Linkminer smazané odkazy
Analýza ztracených zpětných odkazů.

SiteProfiler

Nástroj SiteProfiler slouží vlastně na důkladný průzkum webové stránky. Většinou ho využijete pro analyzování konkurenčních webů, u kterých potřebujete odhalit silná a slabá místa. Sledovat můžete důležité SEO metriky jako autoritu domény a stránky, Alexa rank, referenční IP adresy, aktivní a ztracené odkazy, nejcennější obsah a tak dále.

Recenze Mangools Linkminer SiteProfiler
Důležité SEO metriky konkurence obchodu Alza.

Při navrhování odkazové strategie si můžete prohlédnout seznam odkazujících domén a nejčastějších anchor textů.

Recenze Mangools LinkMiner SiteProfiler odkazy
Domény odkazující na obchod Mall.

Stejným způsobem si můžete proklepnout i vlastní projekt. Mimo ukazatelů zmíněných SEO metrik, také například jednoduše odhalíte konkurenci, o které jste dosud neměli ani ponětí.

Recenze Mangools LinkMiner SiteProfiler konkurence
Porovnání s konkurenty v nástroji LinkMiner.

Cenové balíčky

Mangools nabízí celkem 3 cenové tarify – Basic, Premium, Agency. Ve všech tarifech máte zpřístupněné funkce všech 5 SEO nástrojů, které pod Mangools patří. Cenové tarify se od sebe liší například maximálním počtem vyhledávání klíčových slov nebo analyzování výsledků vyhledávání za den. Čím vyšší cenový tarif, tím více můžete nástroji pokládat dotazů.

Recenze Mangools ceník
Ceník SEO nástroje Mangools.

Kromě omezení dotazů na nástroje Mangools, je zde také omezení v počtu připojených zařízeních do nástroje v jeden čas. Základní tarif Basic vám umožní připojit jedno zařízení. To znamená, že ve stejný čas nemůže nástroj používat další člen týmu.

Všechny funkce nástrojů si můžete nezávazně vyzkoušet v 10 denní trial verzi, která je úplně zdarma.

Mangools rozšíření pro prohlížeče Chrome a Firefox

Mangools má své rozšíření pro prohlížeč Google Chrome a Firefox. S rozšířením budete mít okamžitě po ruce silného pomocníka, se kterým si můžete rychle analyzovat webovou stránku, kterou si prohlížíte.

Recenze Mangools rozšíření pro Chrome a Firefox prohlížeč
Mangools rozšíření v prohlížeči Firefox.

S rozšířením máte okamžitě k dispozici, nejen přehled nejdůležitějších SEO metrik dané domény, ale také můžete sledovat její nejlepší pozice ve vyhledávání s náhledem klíčových slov, na která se zobrazuje.

Recenze Mangools rozšíření pro Chrome a Firefox prohlížeč
Nejlepší pozice domény na klíčová slova.

S rozšířením pro prohlížeče si můžete také rychle zkontrolovat on-page SEO dané stránky. Tím můžete odhalit chybějící meta tagy a ověřit jejich správnou délku, zkontrolovat strukturu nadpisů nebo počet odchozích odkazů a další užitečné náhledy, které vám pomohou odhalovat chyby na stránce.

Recenze Mangools rozšíření pro Chrome a Firefox prohlížeč
Kontrola on-page SEO.

Klady a zápory Mangools

Klady (+)Zápory (-)
+ Oddělenost nástrojů zjednodušuje jejich používání- Pro český trh chybí data z vyhledávače Seznam.cz
+ Uživatelská přívětivost (UX) je na vysoké úrovni- Nástroj je pouze v angličtině
+ Komplexní pokrytí SEO potřeb
+ Nástroje jsou využitelné globálně (nejen na českém trhu)
+ Vhodné i pro malé projekty
+ Podpora v českém i slovenském jazyku

Hodnocení a závěr

Pokud potřebujete ve výsledcích hledání Google bojovat s konkurencí, tak pak tenhle nástroj určitě využijete. Mangools je rozhodně kvalitní nástroj, který vám v mnoha směrech usnadní práci se získáváním důležitých dat. O tom není pochyb.

Pro český trh mi v Mangools chybí data pro vyhledávač Seznam. Jeho podíl na trhu rok, co rok klesá, ale pořád drží údajně asi 25 %. Takže to může být pro některé projekty významný zdroj návštěvnosti.

Protože se SEO problematice věnuji už dlouhou řadu let a vyzkoušel jsem snad každý SEO nástroj, tak můžu říct, že u Mangools jsem dosud potkal nejlepší uživatelské rozhraní. UX (uživatelská přívětivost) je na vysoké úrovni a intuitivnost nástrojů je taková, že se nebojím tvrdit, že ji pochopí i uživatel, který se SEO právě začal.

Mangools je 5 SEO nástrojů v jednom. Ty se vlastně používají odděleně. Pokud potřebujete udělat analýzu klíčových slov, tak budete přesměrování na aplikaci KWFinder a v té budete pracovat. Co z toho? No hlavně je to jednoduché. 

Při analyzování klíčových frází se vám v nástroji nepletou funkce jiných nástrojů, ale pokud budete chtít, tak do nich můžete plynule přejít kliknutím na tlačítko. To vás rychle přenese například na analyzování SERPu nástroje SERPChecker. A tam se vám zase nepletou jiné funkce, ale jsou tam jen ty důležité pro daný nástroj. To je ohromně jednoduché a užitečné.

Výhodou Mangools je také jeho cenová politika. Ta je příznivá i pro malé podnikatele a projekty, kde jsou vysoké nároky na nízký rozpočet.

Ať jste SEO specialista, online podnikatel nebo začátečník, tak by vám nástroje Mangools určitě neměly utéct. A vůbec nejlepší bude, když si je hned vyzkoušíte. Je to zdarma.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..