Nejlepší WordPress page buildery

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Nejlepší WordPress page buildery

Vývoj webových stránek je často drahý špás. Pokud si na to najmete specializovanou firmu, budete muset investovat spoustu peněz do zkušených odborníků a jejich znalostí. Jestliže budete chtít robustní web vytvořit na vlastní pěst, pak vás to zase bude stát spoustu času, úsilí a nervů spojených s učením programovacích, stylovacích a značkovacích jazyků. Naštěstí ale existuje cesta, která vám toto trápení ušetří.

Co je to WordPress page builder?

Angličtináři už si z názvu jistě odvodili, o čem se vlastně budeme bavit. Ano, tématem tohoto článku budou pluginy, s jejichž pomocí si budete moct postavit pěkný a robustní web. To vše bez znalosti programování. WordPress page buildery se od sebe sice liší, jádro je ale naprosto stejné. Umožní vám postavit si vlastní webovou stránku z předem vytvořených elementů. Do vymezeného prostoru si tak můžete přetáhnout například textová pole, obrázky nebo vaše portfolio. Tímto způsobem je možné poskládat si například webovou prezentaci pro váš podnik nebo službu.

U některých page builderů se vám ale znalosti CSS a HTML budou hodit. Některé z nich totiž umožňují upravit vzhled některých prvků nejen s pomocí vlastností a posuvníků. Jestliže tedy některý z těchto jazyků ovládáte, s pomocí WordPress page builderů tak budete moci vytvořit opravdu unikátní webové stránky. I bez nich ale dokážete úžasné věci. Stačí se podívat na výčet námi vybraných page builderů a vybrat si ten, který vám bude vyhovovat.

Elementor

Elementor
Elementor

Díky Elementoru si budete moct snadno postavit web z předem vytvořených prvků. Jednoduše si vyberete ty, které se vám líbí, a přetáhnete je do editoru. Prvků je v tuto chvíli více než 90, což je naprosto dostačující počet. Elementor navíc přináší i více než 150 profesionálních šablon. Jestliže jich chcete více, budete si muset připlatit. S Pro verzí totiž dostanete dalších 150 šablon a možnost je podrobně upravovat.

Při upravování nebo stavění úplně nových stránek nemusíte mít strach, že něco pokazíte. Elementor vaši práci pravidelně ukládá. Pokud tedy něco pokazíte, můžete se jedním kliknutím vrátit k starší verzi. Tento page builder můžete používat zcela zdarma v ořezané verzi. Pokud chcete další widgety nebo možnost postavit si vlastní e-shop ve WooCommerce, pak si připravte 49 $ za rok používání a za každou stránku. S předplatným Plus pak zaplatíte 99 $ za tři stránky a 199 $ za tisíc stránek.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Velké množství funkcí ve verzi zdarma.- Za WooCommerce editor si musíte připlatit
+ 300+ připravených profesionálních šablon.- Přednostní podpora vás bude stát minimálně 49 $ ročně.
+ Pravidelné ukládání stránky v editoru - možnost vrátit se k starší verzi, pokud něco pokazíte.- Bezplatná verze není moc použitelná
+ Drag&drop editor
+ Vytvořený web je optimalizovaný také pro mobilní zařízení.
+ Možnost vytvářet a nastavovat globální šablony (PRO)
+ Snadná úprava WooCommerce stránek (PRO)
+ Možnost konfigurace SEO nastavení pro vytvořené stránky a šablony.

Beaver Builder

Beaver Builder

Beaver Builder působí na trhu už od roku 2014. To znamená, že by mělo jít o vytříbený nástroj. A opravdu tomu tak je. Tento page builder se totiž opravdu jednoduše používá a výsledky jsou mnohdy dechberoucí. Připravte se ale na to, že pokud si nezaplatíte, přijdete o celou řadu funkcí. Verze zdarma přináší pouze základní prvky, s nimiž sice stránku postavíte, oproti Pro verzi je ale výrazně ořezaná. Chybí tu například možnost přidat tlačítka nebo nadpis. To samé platí i o dalších funkcích.

Beaver Builder Pro přináší prvky jako slider, galerii nebo možnost přidat odkazy na sociální sítě s pomocí interaktivních tlačítek. Zkrátka stěžejní prvky, bez kterých se většina moderních stránek neobejde. Dalším bonusem jsou pak šablony. Těch sice není tolik jako u výše zmiňovaného Elementoru, a ani nejsou tak povedené, ale mohou vám výrazně ulehčit práci. Abyste si ovšem všechny funkce zpřístupnili, budete muset zaplatit 399 $, 199 $ nebo alespoň 99 $ za standardní verzi.

Klady a zápody

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduché a snadno pochopitelné rozhraní.- Verze zdarma je hodně ořezaná.
+ Možnost přizpůsobit vzhled mobilní stránky ve speciálním editoru.- Abyste zpřístupnili úplně všechny vlastnosti, budete muset zaplatit 399 $.
+ 100% spolehlivost (editor je už dlouhou dobu ve vývoji a je vyladěný).- Vytvořené šablony si ve verzi zdarma nemůžete uložit pro pozdější použití.

Divi builder

Divi Builder

Pokud chcete opravdu robustní nástroj, se kterým postavíte úžasné webové stránky, pak jste právě jeden našli. Divi totiž nabízí stovky předem vytvořených šablon nejen pro online byznysy. Než ale začneme s výčtem funkcí, musíme vás upozornit, že tento editor nenabízí verzi zdarma. Můžete si vybrat ze dvou plánů – buďto budete platit 89 $ každý rok, nebo jednorázově zaplatíte 249 $.

Jelikož jde o placenou službu, nemusíte se bát žádných omezení. Kompletní editor dostane úplně každý, komu se Divi dostane do rukou. Pro úplné nováčky, kteří nikdy podobný editor nepoužívali, ale může být Divi doslova křest ohněm. WYSIWYG editor je na první pohled poměrně nepřehledný a nabízí až příliš mnoho funkcí. To je sice dobře, protože si díky tomu můžete vybudovat opravdu unikátní web, předem vás ale varujeme, že vám z jejich množství pukne hlava.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Můžete si vybrat mezi ročním plánem, nebo jednorázovou platbou.- Poměrně nepřehledné rozhraní.
+ Spousta funkcí a animovaných tlačítek.- Chybí verze zdarma nebo alespoň demo.
+ Stovky profesionálních šablon.
+ Nemusíte začínat od nuly. Můžete upravovat už předem vytvořený layout.

WPBakery Page Builder

WPBakery Page Builder

WPBakery Page Builder vychází z původního Visual Composeru, který byl vydaný už v roce 2011. Bylo tedy potřeba, aby ho tvůrci důkladně předělali. V tomto editoru se tak můžete těšit na zbrusu nové rozhraní a funkce. Můžete si tady hrát s nastaveními vaší stránky opravdu do hloubky. To platí především u responzivity. Pokud se vám nechce vytvářet úplně jiný vzhled pro mobilní zařízení, stačí jej nechat vygenerovat automaticky. V opačném případě si s ním ale můžete pohrát do detailů.

I WPBakery Page Builder vám dá do ruky sadu předem vytvořených šablon. Stejně dobře ale stránku vytvoříte na zelené louce. S pomocí dodatečných pluginů navíc obohatíte knihovnu dostupných prvků a ještě více vylepšíte vzhled svého webu. I vývojáři si přijdou na své, protože WPBakery nabízí majitelům i svoje API. Díky tomu tak mohou editor obohacovat o celou řadu dalších prvků.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Cena je jednotná a poměrně nízká (64 $).- Chybí verze zdarma nebo alespoň demo.
+ Široké možnosti přizpůsobení.- Kód zůstává na vaší stránce, i když editor odinstalujete. To může způsobit problémy.
+ Responzivní web můžete vygenerovat automaticky, nebo jej sami vytvořit ve speciálním editoru.- Poměrně složité pro začátečníky.
+ Více než stovka layoutů, které vám budování stránky výrazně ulehčí.- Některé webové stránky se mohou pomalu načítat.
+ Možnost konfigurace SEO nastavení pro vytvořené stránky a šablony.

Thrive Architect

Thrive Architect

Thrive Architect patří mezi nejlepší page buildery, které jsou aktuálně dostupné. Umožní vám totiž úpravu jakékoliv WordPress šablony. Můžete ale začít úplně od začátku a vybudovat si vlastní web s pomocí dostupných modulů. To vše bez znalosti programování. Velkou výhodou tohoto pluginu je taktéž jednoduché a čisté rozhraní. Stránku můžete jednoduše upravovat za běhu, přidávat nové funkce a vidět, jak to celé bude vypadat. Ostřílenějším uživatelům ale může vadit optimalizace. Pokud to přeženete s množstvím prvků na jedné stránce, může to mít negativní vliv na rychlost načítání vaší stránky. Některým by mohly chybět i pluginy třetích stran. Budete si tedy muset vystačit pouze s funkcemi a prvky, které vám přinesli samotní tvůrci.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Umí pracovat s jakoukoliv WordPress šablonou.- Chybí verze zdarma nebo alespoň demo.
+ Více než 100 profesionálních šablon v ceně.- Není tu možnost jednorázové platby. Platíte buďto roční (228 $) nebo čtvrtroční (90 $) poplatek za celý balík aplikací.
+ Přehledné a čisté rozhraní.- Poměrně složité pro začátečníky.
+ Možnost dokonale optimalizovat web i pro mobilní zařízení.

Brizy

Brizy

Brizy nabízí placenou a neplacenou verzi. Podobně jako u výše zmiňovaného Elementoru, i tento plugin se může pochlubit poměrně hutnou dávkou funkcí už ve verzi zdarma. S 26 základními prvky, slidery, kontaktními formuláři a s možností úprav pro lepší responzivitu postavíte opravdu kvalitní webovou stránku. Výhody Pro verze poznáte především u marketingových prvků. V základní verzi totiž nedostanete možnost přidat vyskakovací okénka nebo pokročilejší kontaktní formuláře. Placená verze vám přinese i celou řadu dynamických prvků, které v neplacené verzi chybí. 

Jinak se dá říct, že je Brizy poměrně robustní a elegantní nástroj. Poradí si s ním i začáteční, především díky intuitivnímu rozhraní. Velkou výhodou tohoto pluginu je také automatické ukládání, díky němuž zbytečně nepřijdete o vytvořenou stránku v případě technických problémů.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Verze zdarma nabízí široké spektrum funkcí a prvků.- Profesionální šablony jsou dostupné pouze v placené verzi.
+ Jednoduché a intuitivní rozhraní.- Po odinstalování kód stále zůstává. To znamená, že bude potřeba čištění, jinak může dojít k problémům u jiných šablon.
+ Spousta možností přizpůsobení po stránce marketingu (pouze v Pro verzi).
+ Tisíce ikon zdarma, které vám Brizy dovolí používat.

Oxygen

Oxygen

Oxygen vám umožní postavit si vlastní web úplně od píky. K tomu účelu dostanete 60 prvků, které jednoduše přetáhnete na stránku a upravíte. S každým prvkem si navíc můžete vyhrát podle vašich představ. Pokud ale nechcete vašemu webu věnovat velké množství času, můžete sáhnout po šablonách. Ty vám výrazně zjednoduší práci a pomohou vám vytvořit základní rozložení vašeho webu. Připravte se ale na to, že za tyto funkce si budete muset zaplatit. V základní verzi za 129 $ dostanete pouze editor s některými funkcemi. Jestliže chcete vytvořit e-shop s WooCommerce nebo využít zjednodušeného rozhraní, budete si muset připlatit. Za plnou verzi zaplatíte 349 dolarů.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Platba je jednorázová. Nemusíte tedy platit formou předplatného.- V základní placené verzi nejsou dostupné některé funkce.
+ Robustní editor s širokými možnostmi přizpůsobení.- Není dostupná verze zdarma ani demo.
+ Weby jsou plně responzivní.- Poměrně náročné na naučení.
+ S jednou licencí můžete vystavět tolik webů, kolik budete chtít.
+ Vytvořené šablony si můžete jednoduše uložit pro pozdější použití.

GeneratePress

GeneratePress

GeneratePress si zakládá především na rychlosti. Jeho tvůrci se tedy snažili, aby byl instalační balík co nejmenší. GeneratePress po instalaci zabere pouhých 10 kB na disku. Přitom vám dá nepřeberné množství možností, jak vytvořit webovou stránku podle vašich představ. Než se ale pustíte do tvorby, musíme vás na něco upozornit. Tento page builder už je více než šest let starý, výraznější aktualizace přitom nepřibývají. To znamená, že jsou některé části poměrně zastaralé. Pokud vám ale záleží na vysoké rychlosti, pak je GeneratePress skvělou volbou. Ceník tohoto page builderu se zastavil na poměrně přijatelných 59 $ ročně. Jestliže se vám ale nechce platit nekonečné předplatné, můžete sáhnout po jednorázové platbě ve výši 249 $.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Plná kontrola nad tvorbou webu.- Verze zdarma je výrazně limitovaná.
+ Optimalizovaná šablona, která zajistí velice rychlé načítání webu.- Některé prvky této šablony jsou poněkud zastaralé.
+ Možnost rozšířit GeneratePress o prémiové i bezplatné pluginy.- Pluginů třetích stran není k dispozici tak velké množství.
+ Velice dobře zpracovaná dokumentace.

Genesis Pro

Genesis Pro

Genesis Pro je jedním z nejdražších page builderů, které se v našem seznamu objeví. Zaplatíte za něj 360 $ ročně, což je v porovnání s ostatními pluginy poměrně vysoká cena. Co tedy nabízí, aby ospravedlnil tak vysokou cenu? Jeho hlavním tahákem je vysoká rychlost, optimalizace a možnost jednoduše vytvářet moderní webové stránky. K tomuto page builderu připojili tvůrci také 35 profesionálních šablon, které můžete libovolně upravovat. Práci vám zjednoduší už předem vytvořené layouty, s nimiž bude přidávání a upravování obsahu výrazně rychlejší a pohodlnější. Je ale jen na vašem posouzení, jestli vám tyto vlastnosti a možnost vytvořit neomezené množství stránek ospravedlní tak vysokou cenu předplatného.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost vytvořit libovolné množství stránek bez omezení.- Chybí verze zdarma nebo demo.
+ Knihovna profesionálních šablon.- Vysoká cena předplatného (360 $).
+ Pohodlné a snadno pochopitelné uživatelské rozhraní.
+ Široké možnosti úprav i pro vývojáře a pokročilé uživatele.
+ Velké množství pluginů, kterými můžete Genesis Pro ještě více rozšířit.

WP Page Builder

WP Page Builder od Themeum

Hledáte plugin, který je zcela zdarma, ale přesto nabízí velké množství funkcí? Pak je pro vás WP Page Builder naprosto ideální. Jedná se o řešení, s jehož pomocí můžete upravovat vzhled stránky přesně podle vašich představ. Uživatelské prostředí je velice jednoduché a intuitivní. To znamená, že si s ním poradí naprosto každý. Nepotřebujete žádné předchozí znalosti programování nebo zkušenosti s podobnými editory. Stačí jen trocha toho citu, abyste mohli vytvořit skvělé webové stránky pouze s pomocí tohoto užitečného nástroje.

I WP Page Builder samozřejmě nabízí možnost upravit vaše stránky pro mobilní zařízení. Výsledek je tedy 100% responzivní. Sáhnout můžete také po šablonách, s nimiž bude práce výrazně rychlejší. Ruku k dílu pak mohou přidat i zkušení vývojáři, kteří si snadno a bez jakýchkoliv překážek upraví každý jednotlivý prvek podle svých představ. A pokud by se vám během prací na webu něco nepovedlo, můžete se vrátit zpět k předchozím úpravám. Ani tento plugin ovšem není dokonalý. Řada uživatelů si například stěžuje na to, že s některými šablonami nechce WP Page Builder spolupracovat, v některých případech se dokonce nenačítá vůbec. Pokud ale narazíte na problém, měla by vám pomoct zákaznická podpora.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Zcela zdarma.- S některými šablonami nechce plugin spolupracovat.
+ Jednoduchá optimalizace pro mobilní zařízení.- Plugin není přeložen do českého jazyka.
+ Možnost konfigurace SEO nastavení pro vytvořené stránky a šablony.
+ Vhodné pro všechny typy uživatelů (začátečníky i pokročilé programátory).
+ Intuitivní uživatelské prostředí.
+ Možnost exportovat vytvořené šablony.

SeedProd

SeedProd

SeedProd nabízí placenou i neplacenou verzi. Otázkou ale zůstává, jestli se verze zdarma vůbec vyplatí. Ta je totiž výrazně ořezaná a nabízí jen základní funkce. Naleznete tu například možnost přidat text, video, kontaktní formulář a další klasické moduly. Nechybí ani podpora pro mobilní zařízení a tvorba responzivních webových stránek. Tím to ale končí. To nejlepší totiž dostanete, až pokud si začnete platit některý z předplatitelských plánů. Ten základní začíná na 79 $ a odemkne vám dalších 20 bloků pro vaše stránky. K tomu navíc dostanete přístup k více než stovce profesionálních šablon, integraci e-mailových služeb jako je MailChimp nebo přednostní podporu. V prémiové verzi se jde o velice dobrého pomocníka při stavbě vlastních webových stránek. Nabízí jednoduché a uživatelsky přívětivé rozhraní a dostatek funkcí a modulů k tomu, abyste vytvořili svůj vysněný web.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Více než 100 kvalitních profesionálních šablon (v prémiové verzi).- Plugin není dostupný v češtině.
+ Jednoduchá editace s pomocí drag & drop editoru.- Verze zdarma je velice ořezaná.
+ Možnost spravování předplatného (v prémiové verzi).- Nejzajímavější funkce a moduly se vám odemknou až po zakoupení prémiového předplatného.
+ Ochrana před spamem (v prémiové verzi).

MotoPress Content Editor

MotoPress Content Editor

Stačí pár korun a dostanete přístup do dalšího zajímavého editoru. S MotoPress Content Editorem můžete vytvořit vlastní webovou stránku úplně od píky. Pomohou vám v tom dostupné moduly, mezi nimiž nechybí slidery pro prezentaci obsahu, obrázky, grafy nebo poloha na Google Maps. Tyto prvky můžete použít k jednoduchému poskládání firemní webové prezentace, ale také k tvorbě komplexnějšího obsahového webu. S pluginy třetích stran pak budete schopní ještě více zdokonalit funkcionalitu a možnosti vašeho webu. Pro rychlejší práci si můžete vybrat některou z existujících šablon a tu si následně upravit podle vašich představ. Co se ceny týče, tak bohužel chybí možnost jednorázové platby. K dispozici je pět verzí předplatného, přičemž ty nejdražší obsahují i prémiové addony a další bonusové funkce.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý a snadno pochopitelný drag & drop editor.- Chybí možnost jednorázové platby.
+ Intuitivní rozhraní.- Verze zdarma je výrazně ořezaná.
+ Možnost upravit téměř jakoukoliv šablonu.
+ Responzivní weby.

Page Builder Sandwich

Page Builder Sandwich

Vytvořit vlastní web by mělo být snadné jako poskládat sendvič. Přesně s takovou myšlenkou přišli před nedávnou dobou na trh tvůrci Page Builder Sandwich. A stejně snadné to také opravdu je. Stačí si vybrat některý z 40 modulů a poskládat si z nich vlastní webovou prezentaci. Page Builder Sandwich je kompatibilní se všemi WordPress šablonami a pluginy. Sám navíc podporuje tvorbu pluginů třetích stran. Pokud vám tedy nestačí jeho aktuální možnosti, můžete sáhnout po dalších rozšířeních.

Tento page builder navíc sám přichází s deseti profesionálními šablonami, na nichž chce ukázat svoje možnosti. Pokud by vám ale ani toto nestačilo, můžete sami přiložit ruku k dílu. Plugin totiž podporuje i vlastní CSS kód. Svoji stránku si tak můžete přizpůsobit nejen s pomocí předem vytvořených modulů, ale také svými vlastními prvky. Abyste ovšem zpřístupnili některé základní prvky, budete si muset připlatit. Cena přitom začíná na 39 $ a může se vyšplhat i na několik stovek dolarů v závislosti na tom, jaký plán si vyberete.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý drag & drop editor.- Některé základní funkce se vám odemknou až po zakoupení prémiové verze.
+ Široké možnosti úprav (více než 40 modulů a možnost přidat vlastní CSS kód).
+ Přívětivé uživatelské rozhraní.
+ Responzivní weby.
+ Možnost upravit téměř jakoukoliv WordPress šablonu.

SiteOrigin Page Builder

SiteOrigin Page Builder

SiteOrigin Page Builder se na první pohled tváří jako nástroj, který je zcela zdarma. Pokud ale chcete z tohoto pluginu vyždímat maximum, budete si muset pořídit prémiovou verzi. Bez ní totiž nebudete moct přidat moduly jako kontaktní formulář nebo parallax efekt. A kolik za bonusové funkce vlastně zaplatíte? Předplatné začíná na 29 $ ročně za jednu stránku. Čím více stránek budete chtít vytvořit, tím výhodnější pak bude i výsledná cena. Pořídit si můžete licenci buďto na jeden rok bez následného prodlužování (ta je dražší), nebo sáhnout po předplatném obnovovaném každý rok.

Co SiteOrigin Page Builder za tuto cenu nabízí? Například možnost upravit jakoukoliv dostupnou WordPress šablonu. I s omezenými nástroji tedy budete moct vylepšit nebo výrazně obměnit vzhled a funkcionalitu vaší stránky. Pokud navíc budete váš web pravidelně vylepšovat, bude se vám hodit záložka „History“. Díky ní si snadno zobrazíte veškeré provedené změny a v případě potřeby se k nim pohodlně vrátíte.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost konfigurace SEO nastavení pro vytvořené stránky a šablony.- Důležité funkce se vám odemknou až po koupi předplatného.
+ Můžete procházet historii změn a libovolně se k některé z nich vrátit.- Můžete si zakoupit pouze časově omezenou licenci.
+ Vytvořená webová stránka je responzivní.- Omezený počet stránek, které můžete vybudovat.
+ Spolupracuje s jakoukoliv šablonou.
+ Rozšířené možnosti pro vývojáře.

Gutenberg

WordPress Gutenberg WYSIWYG
Gutenberg

Gutenberg je editor, na kterém pracovala převážně komunita a dobrovolníci. Během několika let se jim podařilo vytvořit nástroj, který může k vytvoření webu použít naprosto každý. Jeho cílem je nahradit starší WordPress Visual Editor, což se i přes počáteční vlnu nevole podařilo. Text, obrázky, videa a další obsah jsou děleny do bloků, možnosti přizpůsobení přitom zůstávají podobné jako v předchozí verzi. 

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Není tolik rušivý jako původní Visual Editor.- Chybí zpětná kompatibilita se staršími šablonami.
+ Skvěle funguje na mobilních zařízeních.- Některé chyby stále nejsou vychytané.
+ Začátečníci se v něm snadno vyznají.- Uživatelské prostředí není tak dobré jako ve Visual Editoru.

Visual Composer

Visual Composer

Visual Composer patří mezi nejlépe vybavené page buildery na trhu. A to i v případě, že se rozhodnete sáhnout pouze pro verzi zdarma. Jestliže sáhnete po neplacené verzi, získáte 30 modulů a 10 šablon, s nimiž můžete začít ihned tvořit. Veškeré prvky si samozřejmě můžete přizpůsobit, a to i s pomocí vlastního CSS kódu. Placená verze toho ale nabízí mnohem víc. Po jejím zakoupení se vám totiž odemkne více než 500 elementů, šablon, addonů a možností přizpůsobení. K vytvoření kvalitní webové stránky samozřejmě nebudete potřebovat žádné znalosti programování. Stačí přetáhnout vybrané prvky na web, přizpůsobit je a užívat si unikátního vzhledu. Pro odemčení těchto funkcí ale budete muset zaplatit 49 $ ročně za jednu stránku. S počtem stránek pak cena předplatného roste. S větším počtem ale získáte slevu, takže se pořízení Video Composeru vyplatí i u většího množství webů.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Velice dobrý nástroj i ve verzi zdarma.- Bez znalosti programování nebudete schopní provádět komplexnější změny.
+ Více než stovka profesionálních šablon (10 ve verzi zdarma).- Chybí možnost jednorázové platby.
+ API pro vývojáře.

Live Composer

Live Composer

Live Composer se sice snaží tvářit, že je zcela zdarma, pozornější uživatele ale neošálí. Jakmile jej nainstalujete, zjistíte, že si za spoustu modulů budete muset připlatit. Abyste mohli vytvořit opravdu dobré webové stránky, budete muset investovat do rozšíření. Mezi těmito prémiovými rozšířeními se přitom nachází základní funkce jako je například galerie, možnost přidat polohu s pomocí Google Maps nebo kontaktní formulář. Za tyto prvky si připlatíte 49 $ za jednu stránku, 79 $ za 2-5 stránek a za neomezený počet stránek poté necelých sto dolarů. To sice není tolik peněz, od pluginu, který se tváří jako bezplatný, by se toho ale dalo očekávat mnohem více. Na druhou stranu ale nabízí podporu WooCommerce a další funkcionality, které u jiných page builderů odemknete až za peníze.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Základní verze je zcela zdarma.- Některé základní funkce se vám odemknou až po zakoupení prémiových rozšíření.
+ Vytvořený web je responzivní.- Ve verzi zdarma nemáte nárok na zákaznickou podporu.
+ Uživatelské rozhraní je velice intuitivní a jednoduché.- Není vhodný pro tvorbu magazínu.
+ Kompatibilní i se staršími verzemi Wordpressu.

Themify Builder

Themify Builder

Themify Builder Pro nebyl celé roky aktualizován. To znamená, že se na něj za tu dobu nakupila spousta stížností a negativních recenzí. V posledních měsících ale tento page builder vstal z popela. Nabízí nové moduly a funkce, aby se i nováčkům stránky dobře stavěly. Otázkou ale zůstává, jestli se tomuto produktu opravdu podaří získat zpátky ztracené zákazníky. Spousta z nich si totiž stěžuje na špatně fungující podporu a chyby, kvůli kterým musí řada z nich budovat svoje web od píky. Je tedy jen na vás, jestli po tomto page builderu sáhnete. V tuto chvíli vám ale doporučujeme poohlédnout se po jiných alternativách, které zmiňujeme v tomto článku.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Desítky profesionálních šablon.- Záplava negativních recenzí.
+ Poměrně kvalitní prvky, s nimiž můžete vybudovat vaši stránku.- Při aktualizaci některých šablon mohou nastat nečekané problémy (nejde dále upravovat některé prvky, smazání některých funkcí, atp.).
+ Builder Pro umí pracovat s každou WordPress šablonou.- Rozhraní není intuitivní.
+ Vytvořené stránky jsou responzivní.

Na co si dát pozor při výběru WordPress page builderu?

V tomto článku jsme vám ukázali výběr těch nejzajímavějších page builderů pro redakční systém WordPress. Ještě než vás propustíme a necháme vás, abyste si některý z nich vybrali, přidáme ještě několik rad. K dobrému a informovanému rozhodnutí totiž potřebujete vědět, na co si dát při výběru pozor. A i u pluginů s tímto zaměřením takových věcí najdete poměrně dost.

Umí všechno, co potřebujete?

Není stránka jako stránka. Na internetu najdete firemní weby, jednostránkové weby, e-shopy, ale také obsáhlé magazíny. Nejprve si tedy jasně určete, co vlastně budete potřebovat. Sepište si seznam věcí a zkuste si web v hlavě představit. Podle toho pak budete schopní určit, jaké prvky budou pro základní funkčnost vašeho webu naprosto nezbytné. 

Pokud jste pozorně četli tento článek, určitě jste zjistili, že některé page buildery rozhodně nejsou vhodné pro stavbu magazínu. U magazínu je totiž potřeba celá řada prvků, bez nichž se u klasické firemní prezentace bez problémů obejdete. Důležitý je například slider na úvodní stránce. Ten čtenáři ukáže nejnovější nebo nejzajímavější články. K zahození nejsou ani komentáře nebo kvalitní řazení do kategorií. Nezbytných funkcí je nespočet. Před zakoupením proto dávejte pozor a vyberte si jen takový plugin, který vám všechna vaše přání dokáže splnit.

Skryté poplatky a chybějící funkce

S tímto problémem se setkáte především u „neplacených“ page builderů. Každý totiž potřebuje platit účty a jíst. Je proto nesmyslné myslet si, že robustní nástroj dostanete úplně zadarmo. Pokud na takový plugin narazíte, raději se přesvědčte, že s ním opravdu postavíte to, co chcete. Většina bezplatných page builderů totiž nabízí jen velice omezený počet modulů, s nimiž vytvoříte jen značně okleštěný web. Budou vám například chybět odkazy na sociální sítě, komentáře nebo vás bude obtěžovat copyright text v patičce webu. Většinou je tedy lepší si připlatit za kvalitní nástroj se všemi dostupnými funkcemi.

Spolupracuje opravdu se všemi šablonami?

Spousta tvůrců se kasá tím, že jejich page builder dokáže spolupracovat s každou šablonou. To ale většinou není pravda. Před zakoupením proto prozkoumejte recenze zákazníků, případně si produkt vyzkoušejte na vlastní pěst. Nejprve dejte přednost těm pluginům, které jsou dostupné zdarma, případně nabízí demoverzi ke stažení. Před odinstalováním si ale dejte pozor na to, aby po nich na vašem webu nic nezůstalo. V opačném případě si zaděláte na pořádný malér (padání, pomalé načítání, atp.).

Neočekávejte zázraky

Page buildery nejsou všemocné. Sice s nimi dokážete vytvořit úžasné a unikátní stránky, i oni ale mají své limity. Neočekávejte proto, že s jejich pomocí vytvoříte vysokorozpočtový magazín nebo uhrančivou firemní prezentaci. Mějte na paměti, že tvorba webu s pomocí page builderu spočívá v přesouvání a základní editaci už vytvořených modulů. Moc šancí na to, jak se odlišit od ostatních, tedy mít nebudete. S trochou kreativity a citu ale i tak dokážete vytvořit velice pohledný web.

Podporovaná verze WordPressu

Na závěr taková maličkost. Než si plugin zakoupíte, dávejte si pozor na to, aby ho vaše verze WordPressu vůbec podporovala. U starších aplikací by s instalací neměl být problém, u novějších už může dojít k nepříjemnostem. A to i v případě, že se vám plugin na váš web podaří naroubovat. Především starší šablony někdy nechtějí spolupracovat. Než si tedy nějaký page builder pořídíte, důkladně si prostudujte požadavky.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..