Nejlepsi Nastroje A Sluzby Na Tvorbu Loga

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Logo jednoduše a rychle – 15 top nástrojů a služeb pro tvorbu loga

Kdyby vás na ulici zastavili s otázkou, která nejznámější loga znáte, určitě by mezi nimi byla Coca-Cola, McDonald’s, Apple, Ikea, Nike, … A to bez ohledu na to, zda jste fanouškem těchto značek. Práce těchto společností na budování značky je tak vynikající, že je poznají téměř kdekoliv na světě jen podle jejich loga.

Potřebujete silné logo? V tomto článku vám doporučujeme nástroje pro tvorbu loga. Nástroje jsou užitečné různými způsoby – buď mají připravené šablony, nebo na základě vámi zadaných údajů vygenerují logo. Pokud si na to netroufáte, pomůžeme vám najít grafika pro tvorbu loga z platforem, kde nabízejí své služby v oblasti grafického designu.

Malý brainstorming předtím, než se pustíte do tvorby loga

Zamyslete se nad následujícími otázkami:

  • Použití loga: Kde všude budete logo potřebovat? Sídlo společnosti, vizitky, dárkové předměty, obaly produktů, obaly výrobků, web, sítě, billboardy, televizní reklamy…?
  • Co chcete svým logem vyjádřit: V jakém oboru pracujete? Jaké hodnoty jsou pro vaši společnost důležité? V čem se lišíte od konkurence? Popište svou společnost třemi slovy. Jakými třemi slovy by vaši společnost popsali vaši zákazníci?
  • Typ loga: Chcete logo s obrázkem, logo s písmeny, kombinaci obrázku a názvu společnosti nebo maskota? (Vzpomeňte si, jak Alzu poznáte podle otravného zeleného mužíčka nebo Dedoles podle tančících křečků…)
  • Technické detaily: Výstupní návrh loga by měl být vektorový soubor. To znamená, že soubor má příponu *.ai, *.cdr, *.eps, *.pdf pro tisk a potisk nebo *.svg pro web. Vektorové obrázky lze zvětšovat nebo zmenšovat, aniž by se zhoršila jejich kvalita. Naopak rastrové formáty s koncovkami *. jpg, *. png, *. tiff mohou mít zubaté okraje nebo mohou být při zvětšení rozostřené. (Logo můžete potřebovat také v rastrových formátech, např. při nahrávání profilových obrázků na sítě. Potřebnou velikost odvodíte z vektorového obrázku a uložíte jej v požadovaném formátu.)

Grafické nástroje pro tvorbu loga

Canva Logo (1)

Canva

Canva je online grafický nástroj pro vytváření jednoduché grafiky od letáků po obrázky, bannery, loga atd. pro webové stránky a sociální sítě.

Výhodou je velké množství šablon, obrázků, grafických prvků a fontů, které můžete při vytváření loga použít, a také možnost upravovat free šablony podle svých potřeb.

Canva je dostupná ve free verzi i placené pro verzi.

S placenou verzí aplikace Canva získáte více šablon, více různých grafických prvků, což může být výhoda pro méně zkušené grafiky. I v bezplatné verzi můžete do svých projektů vkládat vlastní obrázky. Možnosti jsou opravdu široké, ve většině případů vám bude bezplatná verze Canvy stačit.

Squarespace Logo

Squarespace Logo Maker

Squarespace Logo Maker je free online nástroj pro tvorbu loga od firmy Squarespace (která nabízí také WYSIWYG editor pro tvůrce webů).

Obsahuje mnoho ikon a stylů písma, má jednoduché rozhraní pro nastavení parametrů – barva, velikost. Výsledkem může být pěkné logo, ale nečekejte profesionální výsledek, jde jen o kombinaci vybrané ikony a písma.

Nemusíte se registrovat.

Adobe Illustrator Logo 1

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator je nástroj pro tvorbu vektorové grafiky. Vytvářejte nejen loga, ale také ikony, ilustrace, grafiku pro web, sociální média, obaly produktů a další. Můžete s ním navrhovat typografická i ručně psaná písma.

Adobe Illustrator můžete používat i v iPadu, kde máte možnost ukládat své projekty do služby Creative Cloud, abyste je měli k dispozici kdekoli.

Adobe Illustrator lze také propojit s Adobe Photoshopem, vrstvy grafiky zůstanou zachovány. Je to nástroj používaný profesionálními grafiky, ale jeho základní funkce jsou intuitivní a mohou je používat i laici.

Jedná se o placený nástroj s měsíčním paušálním poplatkem, zdarma si můžete vyzkoušet bezplatnou verzi.

Coreldraw Logo

CorelDRAW

CorelDRAW je balíček grafických programů pro tvorbu vektorové grafiky.

Můžete s ním vytvářet loga, ilustrace. Používá mnoho nástrojů pro tvarování a kreslení křivek. Lze jej použít také k zalamování stránek časopisu nebo brožury. Má podpůrné nástroje pro vytváření vlastních fontů a také pro úpravu fotografií.

Projekty je možné ukládat v cloudu, takže k nim máte přístup kdekoliv, kde jste připojeni k internetu.

Jedná se o placený nástroj s ročním paušálním poplatkem nebo možností jednorázového zakoupení doživotní licence. Používají ho profesionální grafici a ilustrátoři, ale zvládnou ho používat i laici.

Inkspace Logo

Inkspace

Inkspace je free grafický nástroj pro tvorbu vektorové grafiky, ale zvládá i rastrovou grafiku. Můžete v něm vytvářet loga, ilustrace, kresby atd. a měnit jejich měřítko.

Váš projekt lze exportovat do různých formátů kromě *.jpeg.

Aplikace funguje na různých operačních systémech – Windows, Mac, Linux, mobilní verze neexistuje. Obsahuje mnoho nástrojů pro tvarování a kreslení křivek. Umožňuje práci ve vrstvách.

Funkčnost Inskpace je srovnatelná s profi nástroji Adobe Illustrator či CorelDRAW. Je k němu mnoho tutoriálů a uživatelské fórum, kde můžete najít různé návody.

Inkspace si stáhnete do svého počítače. Pokud vyjde nová verze, stáhnete si ji a přeinstalujete novou verzi. Automatické aktualizace nejsou podporovány.

Nástroje pro generování loga

Wix Logo Maker

Wix Logo Maker

Online generátor loga vhodný i pro začátečníky. Pro vytvoření loga se musíte přihlásit (přes google, facebook, e-mail).

V několika krocích vyplníte název společnosti, obor podnikání, jaký styl loga chcete (moderní, hipsterské, nadčasové, formální…), kliknete, které z nabízených log se vám líbí, a generátor vám nabídne 15 verzí loga na výběr. Můžete také vygenerovat další.

Ve zvolené verzi pak můžete změnit název, slogan, ikonu, upravit barvu, písmo. Logo si můžete stáhnout pro komerční účely až po zaplacení (jednorázová platba). Zdarma si můžete stáhnout pouze free sample a vyzkoušet, jak vypadá na vašich webových stránkách, v dokumentu atd.

Tailor Brands Logo

Tailor Brands

Online generátor loga i pro grafiky začátečníky. Pro vytvoření loga se musíte registrovat.

V několika krocích vyplníte název společnosti, obor podnikání, vyberete typ loga – obrázek, písmo, iniciálu, zvolíte geometrický tvar nebo ikonu, styl písma (hravé, dětské, formální, rukopisné, malba atd.) a systém pak na základě zvolených kombinací vygeneruje logo.

Můžete si přizpůsobit barvy a písma, ale v každém profilu lze uložit pouze jedno logo. Můžete ho znovu vytvořit, znovu vygenerovat.

Použití různých formátů loga je zpoplatněno měsíčním paušálním poplatkem. Pokud se rozhodnete nepokračovat v placení, zůstane vám právo logo používat, ale již nebudete moci vytvářet nové velikosti a barevné varianty.

Logaster Logo

Logaster

Jednoduchý online generátor loga – poskytne vám logo v různých verzích pro web, vizitky, dokumenty apod.

Vyplníte název společnosti, slogan, oblast podnikání, vyberete barvu (pro jedno generování je možné zvolit až 9 barevných variant) a systém vám nabídne několik verzí loga. Ikonka je generická na základě zvolené oblasti podnikání.

Pro stažení loga musíte být zaregistrováni. Tato služba je zpoplatněna, zdarma lze stáhnout pouze logo s vodoznakem.

Looka Logo

Looka

Velmi jednoduchý online generátor loga.

Zvolíte si oblast podnikání, vyberete sadu log, která se vám líbí – podle obrázku, barvy, zadáte název a slogan, pak symbol (pouze kategorii, nikoli konkrétní ikonu) a systém vám nabídne několik verzí loga.

Chcete-li logo upravit nebo stáhnout, musíte být zaregistrováni. Můžete upravit nastavení pro různé kombinace barev, písem a symbolů, ale rozložení prvků je dáno šablonami.

Jedná se o zpoplatněnou službu, můžete si vybrat, zda si stáhnete pouze logo, nebo celý balíček pro branding.

Logomaker Logo

LogoMaker

Logomaker je online služba, která nabízí dvě možnosti – vygenerování loga, nebo zadání požadavku na vypracování loga profesionálem podle vašich představ.

Pro generovaní loga nemusíte být registrovaní, stačí postupně v několika krocích zadat název firmy, typ loga (iniciály, ikony, odznak, písmo) a zvolit typ fontu. Následně vám systém vygeneruje několik verzí loga. Vybranou verzi můžete dále editovat, změnit barvy, fonty, velikost fontů či přidat další text.

Pokud si chcete logo také stáhnout, musíte se zaregistrovat.

Pokud si chcete nechat vytvořit logo od profesionála, jedná se o placenou službu, jejíž cena začíná na 99 dolarech, a společnost nabízí i další služby v oblasti brandingu.

Služby grafiků

Fiverr Logo (1)

Fiverr

Fiverr je globální platforma, která nabízí nabídky od freelancerů a profesionálů v různých kategoriích od grafického designu přes tvorbu webových stránek a marketing až po lifestyle.

Fiverr můžete využít, pokud hledáte někoho, kdo vám s tvorbou loga pomůže. Prodejci služeb mají v popisu nabízených služeb ukázky práce a recenze zákazníků. Při výběru designéra se opírejte o tyto reference.

Vzhledem k tomu, že na Fiverru nabízejí své služby nejen profesionálové, ale i hobby grafici, jsou ceny příznivé.

Behance Logo

Behance

Behance je platforma vlastněná společností Adobe, kde mohou grafičtí designéři prezentovat svá portfolia a nabízet své služby.

Vyhledávejte podle klíčových slov v obrázcích, a pokud vás některý osloví, můžete si „najmout“ jeho autora na výrobu loga pro vás.

Každý grafik má ve svém profilu uvedeny oblasti, na které se specializuje, a abyste ho mohli oslovit, musíte být zaregistrováni. Podle toho, jak je nastaven jeho profil, ho můžete oslovit třemi způsoby: Full Time Job, Freelance Job nebo Conversation (práce na plný úvazek, jednorázová pracovní nabídka, konverzace). Zde si dohodnete všechny podrobnosti.

Druhým způsobem, jak můžete najít grafika, je zadat „job“ v kategorii Jobs. Popíšete, co potřebujete, a čekáte na odpověď. Zveřejnění nabídky je zpoplatněno.

Decigncrowd Logo

DesignCrowd

Zajímavý koncept hledání grafického designéra nabízí platforma DesignCrowd. Přidáte zadání, které je chápáno jako „soutěž pro grafiky“, a během stanovené doby (3, 5, 10 dní) dostanete hotové návrhy od designérů z celého světa.

Vyberete si pouze jeden „vítězný“, další úpravy můžete koordinovat s designérem.

Zveřejnění úkolu je zpoplatněno. Balíček si vyberete podle počtu zaslaných příspěvků (1, 3, 6, 50, 100, 150), které obdržíte. Balíček také určuje počet designérů, kteří se „soutěže“ účastní, a také to, kolik revizí vítězného návrhu můžete požadovat.

Kromě toho můžete tento základní balíček kombinovat s dalšími službami, jako je expresní doručení, soukromý projekt, top designér atd. Každá služba je zpoplatněna.

Ceny jsou mnohonásobně vyšší než nabídky z pracovních portálů, jako je Fiverr, ale můžete si být jisti, že na vašem úkolu pracují profesionální grafici.

K dispozici je také záruka vrácení peněz, pokud návrh nebude dodán nebo pokud si nevybere nic z nabízeného.

DesignCrowd samozřejmě nabízí různé grafické služby, nejen návrh loga, ale také webdesign, design triček, vizitek, letáků atd.

99designs Logo

99Designs

Také 99Designs je postavený na konceptu „soutěže“.

Můžete si zakoupit balíček služeb, např. logo + branding, logo + web, logo + vizitky atd. Ceny jsou ve srovnání s ostatními platformami z článku vyšší, ale zase máte záruku, že na vašem úkolu pracují profesionálové, kteří byli portálem prověřeni.

Nemáte možnost měřit, kolik návrhářů se „soutěže“ zúčastní, ale máte možnost s nimi komunikovat a požadovat úpravy jejich návrhů v průběhu trvání soutěže. Do 7 dnů si můžete vybrat „vítěze“. Samozřejmostí je záruka vrácení peněz v případě vaší nespokojenosti.

Kromě loga si můžete nechat vyrobit i další druhy designů.

The Logo Company Logo

The Logo Company

Společnost Logo Company také najímá profesionální grafiky. Na vašem zadání pracuje 5 grafiků, které můžete požádat o revizi, překreslení, jiné barevné varianty atd. Nakonec vyberete jeden vítězný návrh.

Jako další placenou službu můžete přidat návrh vizitek, návrhy loga ve formátech a velikostech pro sociální média a návrhy vizuálů pro záhlaví sociálních médií.

Podobný koncept jako předchozí dva, ale za mírně lepší cenu.

Závěr

Někdy je i logo z generátoru nápadité, ale pokud přesto očekáváte jedinečnost a originalitu, zkuste to s grafickými nástroji, kde je možnost přizpůsobení větší než v generátorech. Generátor kombinuje ikony, písma a barvy a výsledkem je několik verzí loga, ve kterých je původní pouze název vaší společnosti a použité barevné kombinace. Ikonky a rozvržení prvků loga mohou být stejné pro mnoho dalších uživatelů, jelikož jsou tvořeny na základě šablon. Zároveň vás generátory často nutí za vygenerované logo zaplatit, zdarma poskytují pouze zkušební vzorek nebo obrázky s vodoznakem.

Pokud se nebojíte si nastudovat různé návody, pomohou vám nástroje pro tvorbu loga. I jejich používání je často intuitivní, zkusíte si vytvořit dvě tři loga, abyste se s nástrojem seznámili, vyberete si šablonu a přepracujete ji podle svých představ, nebo použijete vektory z fotobank a přepracujete je podle svých potřeb. Nejdůležitější je mít už předem představu o typu loga, použitých fontech písma a barvách. Prozkoumejte loga svých konkurentů – co když i oni použili stejný nástroj a vybrali si stejnou free šablonu loga?

Pokud máte větší projekt a váš rozpočet to umožňuje, svěřte tvorbu loga do rukou odborníků. Přečtěte si několik článků o síle brandingu a značky, které vás přesvědčí a naučí, že logo není jen pár písmen a obrázek, ale celá věda o firemní komunikaci. Přečtěte si několik případových studií o rebrandingu, které vás zase přesvědčí a naučí, že se vyplatí mít komunikaci firmy profesionálně nastavenou od začátku a neměnit logo až ve chvíli, kdy se vaše firma rychle rozroste nebo chcete expandovat do zahraničí.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..