Aiomatic Content Writer Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: AIomatic – OpenAI ve WordPress na automatiku

Umělá inteligence nejen na psaní textů se stala fenoménem posledních týdnů. Asi vás napadlo, jak nechat psát AI články pro WordPress zcela automaticky na zadaná témata. Našel jsem za vás dobrý plugin, který to vyřeší. V tomto článku vám ukážu, jak funguje.

Jde o plugin pro WordPress, který má spoustu možností nastavení. Upřímně, to nastavení je asi největší věda. Když nic nezanedbáte a nastavíte plugin dobře, tak vám bude s využitím OpenAI generovat mnoho textů skoro zadarmo. Dokonce můžete tohoto automatického blogera změnit ve stroj na peníze. Tedy za předpokladu, že chytíte dobrou niku a získáte z ní dobrou návštěvnost.

Samozřejmě ty výsledky nejsou vždy ideální, takže je často potřeba zásah editora, který text poupraví, vylepší jeho formátování a dodá obrázky. Vlastně obrázky umí plugin také dodat z bezplatných zdrojů. Často se ale netrefí do tématu.

Teoreticky tedy budete mít texty od levného copywritera rychleji a přímo ve vašem WordPress, ale potřeba editování zde ani náhodou neodpadá. S tím se musí počítat. Stejně jako u levného copywritera.

1 Openai WordPress Plugin
Automatický AI copywriter.

Zní to senzačně jednoduše. Nicméně plugin má i nějaké mouchy. Když pominu nějaké bugy v nastavení nebo to, že občas vygeneruje nesmyslný text nebo v textech občas opakuje pasáže, tak je tady jedna jeho velká potíž. Víte jaká? Ten plugin je snadno zjistitelný. To znamená, že Google ho snadno na webu najde a bude vědět, že používáte plugin pro generování AI textů. Jestli to Google bude, nebo nebude vadit, o tom se můžeme jen dohadovat. Flame war může začít právě teď.

Samozřejmě záleží na vaší šikovnosti. Například by se to dalo maskovat tím, že plugin nainstalujete na “skrytý” web, ze kterého budete obsah automaticky exportovat do “ostrého” webu.

Výhodou pluginu je jeho napojení přímo na OpenAI, čímž se minimalizuje cena za každé volání API. Tady narážím hlavně na to, že podobných pluginů je více, ale musíte využívat jejich napojení na OpenAI, za které zaplatíte o něco vyšší cenu.

Co AI plugin pro WordPress umí

WordPress plugin AIomatic využívá AiomaticAPI nebo OpenAI API (GPT-3, GPT-4). Jeho hlavním smyslem je automatické psaní a publikování obsahu ve WordPress s využitím AI enginů. Můžete buď publikovat nové příspěvky nebo aktualizovat staré příspěvky novým obsahem relevantním pro daný článek.

AI můžete například přikázat, aby psala pozitivní nebo negativní recenze produktů, dialogy mezi různými osobami, komentáře k událostem, články související s názvem konkrétního příspěvku a mnoho dalšího. Tvůrce pluginu sám říká, že limity pluginu jsou pouze ve vaší představivosti.

Je pravdou, že posledních několik měsíců se mi hlavou často honí to, jak něco zadat AI, aby přišla s co nejlepším výsledkem. Budoucnost patří optimalizaci AI příkazů.

Plugin umí také automaticky vygenerovat doporučený (featured image) obrázek pro příspěvek, který najde v bezplatných zdrojích obrázků jako je Pixabay, Pexels, MorgueFile nebo Flickr.

2 Openai WordPress Plugin Obrazky
Napojení na obrázkové banky.

Kromě toho se umí plugin napojit na WPML nebo automaticky překládat obsah přes Google Translator asi do všech možných jazyků.

3 Openai WordPress Plugin Preklad Obsahu
Výběr jazyků pro překlad.

A pak jsou zde desítky dalších nastavení, kterými je možné vyladit generované texty k dokonalosti. Tohle ale už je hodně velká věda. Ten, kdo ji zvládne, bude králem výsledků vyhledávání (SERP).

4 Openai WordPress Plugin Nastaveni Generovani Textu
Nastavení generátoru náhodných vět.

Jak se s pluginem pracuje

S AIomatic se pracuje poměrně jednoduše, ale je zde mnoho nastavení, které musíte vyzkoušet sami na svých zadáních. Na předchozích obrázcích jsem vám ukázal možnosti nastavení celého pluginu, kde je také potřeba vložit OpenAI API klíč. Ten si vytvoříte ve svém OpenAI účtu zde

Další velká várka nastavení se nachází přímo na zadání témat (článků) k blogování. Tato nastavení je možné zadat defaultně pro všechna zadání. A toto hlavní nastavení pak můžete ještě poupravit v každém setu zadání. Záměrně píšu v setu zadání, protože se zde nebavíme o generování jednoho článku na jedno téma, ale na jednotky až stovky témat pro jeden set zadání. Samozřejmě je možné vygenerovat i jeden článek, ale od toho je tady třeba Copywriting.cz.

5 Openai WordPress Plugin Article Editor
Nastavení úprav článku pro všechna zadání.

Jak automaticky generovat AI texty s AIomatic

Na první pohled je to jednoduché. Po prvním testu uvidíte, že to zase tak snadné není. Je důležité vyzkoušet všechny možnosti nastavení, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Pokusím se vám to ukázat na následujících řádcích.

Na obrázku už vidíte vstup pro zadání. Asi nejzajímavější je pole “Post Title List / TXT file URL / RSS Feed URL”. Tam můžete překopírovat vlastní seznam témat nebo je vložit jako TXT z URL nebo přímo RSS zdroj. Lidé a vyhledávače mají rádi čerstvý obsah, takže v dalším sloupci nastavíte, v jakém intervalu mají články vycházet a hned vedle nastavíte, kolik článků má vyjít ve stejnou dobu.

6 Openai WordPress Automaticke Generovani Textu
Základní nastavení.

Nakonec na vás čeká Nastavení a upřesnění příkazu. Jak už jsem psal, tak si vše můžete přednastavit defaultně. Pokud jste to neudělali, tak klikněte na nastavení a můžete pilovat kvalitu AI výstupu. Jak na to vám poradí tooltipy přímo u nastavení nebo video od tvůrce pluginu na prodejní stránce.

7 Openai WordPress Pokrocile Nastaveni
Pokročilé nastavení pro výstup.

Pokud dáte vygenerovat text bez nějakého nastavení, tak dostanete pár odstavců textu bez formátování. Nicméně záleží na tématu, protože pro některá témata jsou generované texty absolutně nesmyslné a krátké, pro jiná témata jsou obsáhlé a s lepšími informacemi.

8 Openai WordPress Vystup Bez Nastaveni
AI text na téma “modré světlo” bez nastavení pluginu.

V dalším výstupu už jsem trochu upřesnil nastavení, takže jsem AI přikázal článek v češtině, a hlavně, aby označila nadpisy tagem H2. Zadal jsem to špatně, takže jako H2 označila a do textu vložila hlavní nadpis, pod který správně zařadila nadpisy H3.

9 Openai WordPress Vystup
Lépe strukturovaný článek na cca 2400 znaků.

S lepším zadáním už text vypadá docela jinak, ale ještě to není ono. Pracovat by se s tím ale už dalo, protože jde o docela dobře strukturovaný text,

10 Openai WordPress Vystup
Lépe formátovaný článek na 4900 znaků.

Pro text na obrázku jsem použil pouze strohý příkaz “Write an article in Czech using HTML with H2,H3,lists and bold,about: “%%post_title%%”. Jak jsem psal v tomto článku, tak limity zadání jsou jen ve vaší fantazii. Tady se bude lámat chleba v AI obsahu. Kdo vymyslí lepší zadání, kdo dodá AI lepší vstupní data, toho “content will be KING”.

Nejlepší na tom je, že si plugin můžete vyzkoušet jako demo. Když kliknete na tlačítko, tak sjeďte kousek dolů po stránce a tam hledejte ten zelený obdélník, který je na dalším obrázku. Jediné, co budete potřebovat, je váš vlastní API klíč z OpenAI.

11 Aiomatic Vyzkouset
Zkuste si demo.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Přímé napojení na OpenAI- Dokumentace není dokonalá
+ Žádné limity na zadání
- Plugin se dá na webu snadno najít
+ Expertní možnosti nastavení

+ Automatický překlad textu

+ Napojení na WPML

+ Možnost nastavit vlastní custom fields

Závěrečné shrnutí

AIomatic je povedený plugin, který toho za tu cenu nabízí neskutečně hodně. Je tam pokročilé nastavení všeho možného, jdou tam zadávat pokročilé příkazy, které mohou být “nekonečně” dlouhé a mohou obsahovat různé požadavky na to, jak chcete, aby AI napsala text. Tady jsou limity ve vašem myšlení a způsobu formulace, kterou je potřeba vypilovat k dokonalosti, protože AI nerozumí úplně všemu. Teď už vám nic nebrání, abyste si udělali vlastní automatický blog na nejrůznější témata. RIP výsledky vyhledávání.

4/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..