Marketing Miner: recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Marketing Miner: Poradí si bez něj SEO konzultant? (Recenze)

Abyste v dnešním vysoce konkurenčním online prostředí měli šanci uspět, nestačí mít jen kvalitní a originální obsah, protože ten na webové stránky vkládá řada dalších uživatelů. Dnes už se na svůj web musíte dívat komplexně z více stránek a neustále jej porovnávat s konkurencí. K tomu slouží řada SEO nástrojů, které mají přidanou širokou škálu funkcí. Mezi ně se řadí i nástroj Marketing Miner. Na to, co všechno tento nástroj dokáže se můžete podívat v následujících řádcích.

Co je Marketing Miner?

Ačkoli jsme výše označili Marketing Miner (dále jen MM) jako SEO nástroj, není to tak úplně pravda. Jedná se spíše o nástroj, který dokáže velmi efektivně vytěžovat data ze současného online prostředí. Tato data je pak možné používat pro různé potřeby a marketingové obory. MM disponuje více jak 40 minery, z nichž má každý svou funkci (např. kontrola existence a funkčnosti zpětného odkazu).

marketing miner recenze
Co je Marketing Miner

Obecně je možné říct, že MM je marketingový nástroj, který pro vás získává užitečná data z oblasti klíčových slov, URL adres, domén, ale i produktů. To vám pomůže odhalit slabá místa vašeho projektu, ale i příležitosti, na kterých je potřeba v krátkém čase zapracovat.  Kromě toho můžete s MM vyhodnocovat pokroky v oblasti organického vyhledávání, ale sledovat i vaši konkurenci, kterou pomocí nástrojů MM odhalíte rychleji a efektivněji.

Kdo je cílovou skupinou pro Marketing Miner?

MM je skvělým nástrojem, který hojně využívají SEO konzultanti, jenž si chtějí ušetřit hromadu práce a hlavně času, protože toho je vždy nedostatek. Tato cílová skupina pak využívá především KW minery, které jsou pro oblast práce s obsahem tím nejdůležitějším.

Díky monitoringu zmínek o brandu a dalších hlídaných výrazech získávají přehled nejen specialisté digitálního marketingu, ale i offline specialisté, kteří se zaměřují na služby zákazníkům a tištěné propagační materiály.

Copywriteři pak ocení nejen miner pro našeptávače, ten jim navrhne nejen vhodná klíčová slova, která do práce zpracovat, ale i témata dalšího obsahu. Tím pak narážíme samozřejmě i na content specialisty.

Produkťáky jistě potěší product minery, které analyzují produkty, které nemáte zalistovány na srovnávačích.  Jak je vidět MM přináší širokou oblast využití.

Kdo stojí za Marketing Minerem?

Jak z výše uvedeného MM je nástrojem na získávání dat z online prostředí. Jedná se o český nástroj, za nímž stojí Filip Podstavec. Původně měl MM podobu jednoduché API sady, kterou její tvůrce poskytoval kolegům v oblasti marketingu zdarma. Ta se postupně mezi specialisty začala šířit natolik, že to vedlo k přetížení serverů. Právě toto rozšíření vedlo ke vzniku první verze tohoto nástroje v roce 2015. První verze MM byla distribuována zdarma, následně byla zpoplatněna a později vyšla současná verze 2.0, která již pracuje v cloudovém prostředí.

Od roku 2015 se firma rozrostla a expandovala i na zahraniční trh, a to s verzí v angličtině. I tam se dočkala velkého ohlasu, který však není s úspěchem na českém trhu srovnatelný.

Hlavní funkce nástroje

MM je tvořen více než 50 různými nástroji a má tak široké portfolio funkcí. Už jen tento počet potvrzuje, že jde jednoznačně o velmi komplexní nástroj. S integrovanými nástroji můžete měřit klíčová slova, monitorovat PPC, sledovat pozice konkurence, kontrolovat vaše zpětné odkazy, monitorovat zmínku o brandu či webu a mnoho dalšího.

Za základní nástroje MM jsou považovány 4 hlavní minery, a to Keyword miner, Domain miner, URL miner a Product miner. Je zde i řada pokročilých funkcí jako kontrola plagiátorství nebo hledání podobných webů.

Keyword miner

recenze marketing miner klicova slova
MM: Miner na klíčová slova

Miner na klíčová slova je skvělým nástrojem zejména pro oblast SEO, nejenže je dokážete vyhledat, ale také dosti detailně zanalyzovat. O tom, že je slovo v online marketingu velmi silnou zbraní jste již jistě v rámci svých projektů přesvědčili a je tak nutné této oblasti neustále věnovat pozornost. Právě práce s obsahem je pro řadu webových stránek stěžejní.

Hledanost slov/frází

recenze marketing miner hledanost klicovych slov
MM: Hledanost klíčových slov

Do tohoto nástroje stačí vložit seznam klíčových slov a obratem dostanete přehledný výpis jejich hledanosti na Seznamu i Googlu. Zároveň zde na jednom místě vidíte i ceny za proklik v Sklik.cz a Google Ads.

Pozice klíčových slov

Pozice klíčových slov v Marketing Miner
MM: Pozice ve vyhledávačích

Samozřejmě, že nechybí nástroj pro zjištění, na jaké pozici se váš web nachází v hledanosti určitých klíčových slov či frází. Výpis aktuálních pozic vašich klíčových slov nebylo nikdy jednodušší sestavit, navíc MM prohledává vždy prvních 60 pozic, což je více než dostačující. Analýzu klíčových slov provádí MM každý den, případně jednou za 14 dní a počet měřených slov se liší podle druhu tarifu. S pravidelným reportem indexovatelnosti, tak snadno zjistíte, na čem je nutné v obsahu zapracovat.

Monitoring

Marketing miner monitoring zmínek
MM: Monitoring zmínek

Za opravdu velkou výhodu tohoto marketingového nástroje je považována právě tato funkce, která hlídá zmínky o vámi předem nastavených klíčových slovech. Díky tomuto monitoringu tak zjistíte, kde se mluví třeba o vaší značce nebo zaměstnancích. To vám pak dává prostor v diskusních fórech nebo v recenzích obratně reagovat.

Našeptávání

recenze marketing miner naseptavani klicovych slov
MM: Našeptávač klíčových slov

Velmi šikovný je MM také v oblasti našeptávačů, protože vám dokáže poradit taková klíčová slova, která by vás ani nenapadly. V MM najdete seznam slov v našeptávačích vyhledávačů, a to z Googlu, Bingu, Youtubu, Wikipedie, Seznamu, Sbazaru a Zbozi.cz.

Nástroj pro správu landing pages

marketing miner recenze správa landing pages
MM: Správa landing pages

Při neustálých změnách, které na vašich webových stránkách musíte provádět, se může stát, že u jednotlivých landing pages budete mít přiřazena nevhodná klíčová slova. Abyste neztratili přehled, můžete si toto nastavení zkontrolovat díky tomuto nástroji.

Podobné stránky

recenze marketing miner podobne stranky
MM: Podobné stránky

Abyste zjistili, kdo je vaše konkurence anebo si otevřeli dveře ke spolupráci je vhodné si vyhledat podobné weby. MM vám na základě sady klíčových slov tyto stránky vyhledá, pro případnou spolupráci vám pak sám najde i kontaktní stránku webu, aby vám ušetřil, co nejvíce práce.

Celková analýza SERPu

recenze marketing miner serp analyza
MM: SERP analýza

Ačkoli se již analýze vaší konkurence věnuje již výše uvedený nástroj, je tu ještě jeden, který zjistí, kdo jsou vaši největší konkurenti v jednotlivých tématech. V jejich soupisu vám pak předloží i základní informace o daných webech, jako jsou jejich URL adresy, titulky, meta popisy apod.

Domain miner

recenze marketing miner domain miner
MM: Nabídka domain minerů

Doménové minery vám dodají kontaktní informace k doménám, IP adresy, XML feedy konkurenčních webů, ale také návštěvnost těchto webových stránek podle Alexa ranku či zda se celá site mapa stránek zobrazuje korektně.

Nástroje doménových minerů jsou skvělou pomůckou nejen pro markeťáky a SEO konzultanty, ale i pro webdesign, linkbuilding.

URL miner

URL minery kontrolují jednotlivé URL adresy, které do tohoto mineru zadáte. Samozřejmě, že nemusíte vypisovat celý seznam ručně. Soubory můžete načíst jak z RSS, tak ze sitemapy, dále pak ze souborů ve formátu TXT, ODS, XML a mnoha dalších. URL minery kontrolují statusy stránek, rychlost načtení, responsive apod. Jeho ovládní je navíc velmi jednoduché.

URL miner marketing miner
MM: Náhled URL mineru

Status code

MM status code
MM: Status code

Miner Status code kontroluje, zda na webu nemáte neexistující stránky typu 404 nebo zcela nefunkční stránky, které vás při indexaci poškozují.

Rychlost načítání stránek a responzivita

marketing miner rychlost nacitani stranek
MM: Rychlost načítání stránek a responzivita

Rychlost načítání stránek a použitelnost pro mobilní zařízení patří mezi základní ukazatele, které určují postavení vašich stránek ve výsledcích vyhledávání. Díky tomuto mineru, tak můžete prověřit své weby, zda je vše optimální a na nedostatcích zapracovat.

Fulltext Index Checker

markenting miner kontrola indexovani
MM: Fultext Index Checker a URL indexability

Dalším šikovným nástrojem je jistě miner, který zjišťuje, které vyhledávače stránky indexují a které ne. Opět dostanete velmi šikovnou tabulku s výsledky vyhledávání jak na Seznamu, tak i v Googlu.

URL indexability

Následně se dostáváme k mineru, který doplňuje právě výše zmíněný Fulltext Index Checker, protože zjišťuje, zda jsou vůbec vaše stránky indexovatelné. Tedy zda nemají zakázanou indexaci případně jestli jsou kanonizované. Vhodné je tento miner použít spolu s výše uvedeným Fulltext Index Checkerem, abyste výsledky dostali ucelené.

Plagiarism Checker

marketing miner kontrola plagiatorstvi
MM: Plagiarism Checker

Tento miner pro vás hlídá, zda někdo nevykrádá váš web a tím vám neodvádí vaši zaslouženou návštěvnost. Ačkoli na tyto situace český zákon pamatuje, málo kdo si to hlídá, a ještě méně lidí dokáže tyto situace vyřešit. Díky tomuto mineru máte v ruce poklady, na jejichž základě můžete požádat provozovatele stránky o stažení těchto informací případně přistoupit k předžalobní výzvě apod.

Naopak mnohé tento nástroj dokáže uklidnit, protože zjistí, že se třeba u některých webů mýlili.

Broken Link Checker

MM funkcnost cilovych stranek
MM: Broken Link Checker

Každý by si měl hlídat, zda všechny odchozí odkazy umístěné na webu mají funkční cílové stránky. Tento miner za vás zjistí, které linky jsou již nefunkční a vy je tak můžete jednoduše opravit.

Sociální signály

marketing miner pro socialni signaly
MM: Sociální signály

Dalším velmi praktickým minerem je ten pro sociální sítě,  protože spolupracuje s vašimi sociální sítěmi. Dodá vám přehled o nejvíce sdílených příspěvcích, včetně analýzy důvodů jejich sdílení.

Analýza obsahu webu

marketing miner obsahova analyza
MM: Analýza obsahu webu

Díky tomuto nástroji jednoduše a přehledně zjistíte, jak máte, u kterých stránek nastavenou sémantiku. Hravě tak odhalíte případné problémy a můžete je ihned opravit.

Product minery

Zejména provozovatelé e-shopů ocení minery, které se věnují jejich produktům. Díky nim hravě zjistí, které produkty jsou nejprodávanější nebo jaké produkty nemají zalistovány na Heurece či Zboží.cz.

MM akademie

marketing miner akademie
MM Akademie

Prvotní nastavení MM se může zdát poněkud složité, ale s orientací v nástroji a jeho nastavením vám jistě pomohou videa a návody, které MM obsahuje. Kromě toho jsou pak pravidelně pořádány workshopy, kde se můžete naučit ovládat veškeré funkce tohoto bohatého nástroje.

Ušetří vám hromadu času

Nejste to jen vy, i další lidé chtějí výsledky, co nejrychleji a irituje je čekání na zhotovení reportu. Samozřejmě MM to také chvíli trvá, ale nemusíte na něj čekat v daném okně, dokonce můžete zavřít i prohlížeč. Až je report hotový přijde vám emailová notifikace, včetně odkazu ke stažení ve formátu .xlsx.

Propojitelnost s dalšími nástroji

Samozřejmostí MM je jeho propojitelnost s Google Search Console, Google Analytics a dokonce i se SEO nástrojem Ahrefs.

MM je skvěle implementovatelný do všech současných CMS, uživatele WordPressu jistě potěší plugin, který byl vydán letos na jaře a práci s MM jim značně zjednodušší.

Cenové balíčky

MM je uživatelům nabízen ve 5 různých tarifech, jedná se o tarif Minee, Custom, Miner, Digger a Machine. Na každý z těchto tarifů se můžete níže podívat podrobněji.

Recenze Marketing Miner Cenove Balicky
Marketing Miner Cenové balíčky

Minee

Základní verze Minee je zdarma a je vhodná zejména pro nováčky, kteří si chtějí ovládání nástroje především vyzkoušet. Tarif Minee, který je značně osekaný, nabízí následující možnosti:

 • vložení 5 dotazů najednou,
 • naráz může běžet pouze jeden proces,
 • měsíčně můžete otestovat maximálně 1 000 dotazů,
 • 3 dotazy na prémiové minery najednou,
 • 3 dotazy na exkluzivní minery najednou,
 • 1 pravidelný report měsíčně,
 • můžete sledovat pouze jeden projekt,
 • data se zpracovávají pomaleji.

Miner

Nejnižší prémiový tarif MM Miner vám přináší řadu výhod oproti tarifu Minee. Tento tarif je vhodný zejména v případech, kdy kontrolujete práci externí poradenské marketingové firmy v mnoha oblastech nebo hledáte způsob, jakým vaše webové stránky dále směřovat. Tarif Miner vám nabízí:

 • 1 000 řádků na vstupu,
 • 1 proces najednou,
 • 100 000 dotazů měsíčně,
 • 300 dotazů na prémiové minery najednou,
 • 100 dotazů na exkluzivní minery najednou,
 • 2 pravidelné reporty za měsíc,
 • 1 projekt,
 • prioritní zpracování dat.

Digger

Tarif Digger je takovou zlatou střední cestou, která je vhodná pro externí SEO konzultanty či marketingové poradce, kteří pracují na několika projektech současně. Tarif Digger nabízí mnohem vyšší limity pro dotazy či počet projektů. V rámci tohoto tarifu můžete očekávat:

 • 20 000 řádků na vstupu,
 • 2 procesy najednou,
 • 1 000 000 dotazů měsíčně,
 • 3 000 dotazů na prémiové minery najednou,
 • 1 000 dotazů na exkluzivní minery najednou,
 • 4 pravidelné reporty za měsíc,
 • 10 projektů,
 • prioritní zpracování dat.

Machine

Nejvyšší prémiový tarif je vhodný zejména pro agenturní zaměstnance, pozor však na to, že přístup není pro více lidí. Na druhou stranu limity pro dotazy a celkový počet projektů jsou opravdu velmi bohaté. V rámci tarifu Machine tak získáte:

 • 40 000 řádků na vstupu,
 • 3 procesy najednou,
 • 10 000 000 dotazů měsíčně,
 • 6 000 dotazů na prémiové minery najednou,
 • 2 000 dotazů na exkluzivní minery najednou,
 • 6 pravidelných reportů,
 • 20 projektů,
 • prioritní zpracování.

Custom

Zvolit si můžete také speciální tarif Custom, který si můžete nastavit tak trochu na míru. Jedná se tedy o tarif na zakázku, který vám umožní sledovat třeba i 200 projektů. Kromě počtu sledovaných projektů si u tohoto tarifu volíte i počty kreditů pro vaše dotazy či analýzu obsahu URL.

Klady a zápory Marketing Miner

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost vyzkoušet zdarma s verzí Minee.- Není možné, aby nástroj používalo více lidí.
+ Komplexní nástroj s hromadou minerů.- Náročnější prvotní nastavení
+ Rozsáhlá databáze návodů pro začátečníky a řada workshopů
+ Možnost nastavit si tarif na míru.
+ Monitoring zmínky o nastavených klíčových slovech.
+ Kontrola vykrádání webu
+ Rozsáhlá škála jednorázových analýz
+ Sledování konkurence.
+ Reporty na email a push notifikace
+ Velmi dobrá odezva podpory

Hodnocení a závěr

Ačkoli je používání Marketing Mineru trochu náročnější, jedná se o velmi komplexní nástroj, který hravě nahradí několik dříve používaných SEO nástrojů. Díky MM budete mít podrobný přehled nejen o vašich webech, ale i webech konkurence.

Jakmile se s ním naučíte pracovat, získáte všechny data rychle a přehledně a ušetříte si hromadu času. S MM by se měl aspoň okrajově seznámit každý marketingový specialista, SEO konzultant, copywriter, ale i affiliate partner.

4.2/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..