Webový editor Wix.com recenze a návod

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Wix je kreativní online nástroj pro tvorbu prosperujícího webu

Wix je platforma, která pro své uživatele připravila dokonalé zázemí pro tvorbu malých webových stránek, ale i velkého prosperujícího byznysu. Jak je to možné se dozvíte v této recenzi. Tak proč si Wix oblíbilo už tolik uživatelů?

Ještě než se do toho pustíme, jen malá poznámka. Pokud vás zajímá hlavně návod a preferujete učit se z videa, tak shlédněte následující Wix tutoriál z naší dílny.

Co je Wix

Wix je pravděpodobně nejpoužívanějším nástrojem pro tvorbu webových stránek na světě. S jeho pomocí si mohou webové stránky vytvořit naprostí začátečníci, kteří nemají s tvorbou ani pramalou zkušenost, i pokročilí webdesignéři, co už mají nějaký ten web za sebou.

Wix je WYSIWYG editor (What You See Is What You Get), který urychluje práci s vytvářením webových stránek. Výhodou WYSIWYG editorů, a tedy i platformy Wix, je možnost tvořit webové stránky bez znalosti programovacích jazyků.

Tvorba stránek se službou Wix vypadá asi tak, jako když si prohlížíte svoji webovou stránku, ale kromě samotného prohlížení můžete upravovat její rozvržení, měnit texty, nadpisy, obrázky a další věci tak, aby se vám stránka líbila. Tedy, jak stránku vidíte při jejím upravování, tak bude vypadat i po jejím zveřejnění. V tom je kouzlo všech WYSIWYG editorů, včetně Wixu.

Smyslem této platformy je zjednodušit tvorbu webů, e-shopů, blogů, a co nejvíce usnadnit práci s jejich spuštěním. Snad i díky tomu nabízí Wix, kromě klasického WYSIWYG editoru, ještě dokonalejší vymoženost. Tou je Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Jde o první umělou inteligenci, která pro vás sama navrhne vytoužené webové stránky. K tvorbě webu s Wix ADI stačí zodpovědět několik otázek, které se týkají vaší činnosti, jaké funkce na webu potřebujete, a jak by měl vypadat. Během pár minut za vás ADI vytvoří nový web.

Pro koho je služba určena

Wix je nástroj pro tvorbu webových stránek, který i v základu nabízí mnoho funkcí, které můžete k jejich provozu potřebovat. Svůj blog nebo online byznys může na Wixu rozjet téměř každý.

Mezi spokojené uživatele Wixu patří různé obchody, řemeslníci, volnonožci, živnostníci, muzikanti, herci, doktoři, grafici, ale také restaurace nebo wellness studia. Wix používá přes 150 milionů uživatelů po celém světě, takže si je nebudeme vyjmenovávat všechny, ale samotné číslo počtu uživatelů si myslím mluví za vše.

Wix je vhodný pro všechny firmy, služby, blogery, malé e-shopy nebo freelancery, kteří potřebují jednoduše vytvořit profesionálně vypadající webové stránky. Nicméně, Wix je také dobrý pro všechny lidi, co chtějí vytvořit web podle svých nejtajnějších představ, bez nutnosti přesvědčovat o svém nápadu nějakého programátora nebo webdesignéra.

S nástrojem můžete vytvářet jednoduché prezentační weby, blogy, ale také e-shopy nebo weby s robustním rezervačním systémem (například pro kurzy).

Kdo stojí za Wix.com

Wix založili v roce 2006 tři vývojáři – Avishai Abrahami, Nadav Abrahami a Giora Kaplan v izraelském Tel Avivu. Krátce na to získali finanční podporu od několika investičních skupin, které tím projevily důvěru ve vznik tohoto nástroje. 

První fáze veřejného beta testování proběhla už v roce 2007. O tři roky později už měla tato platforma pro tvorbu webových stránek přes 3,5 milionu uživatelů. Díky ohromnému nárůstu uživatelů získal Wix další finanční podporu ve výši skoro 200 milionů korun.

V roce 2011 vzrostla uživatelská základna na 8,5 milionu uživatelů, a tak přirozeně proběhla další kola investic, které se v konečném součtu vyšplhaly přes jednu miliardu korun. Od té doby rostl počet uživatelů raketovým tempem. 

Rok 2013 byl pro Wix přelomový. Jednak měl na kontě 34 milionů uživatelů, ale daleko významnější událostí byl vstup společnosti na americkou burzu NASDAQ.

Do současné doby si Wix oblíbilo už přes 150 milionů uživatelů po celém světě a toto číslo dál roste.

Hlavní vlastnosti služby

Na Wixu se tvoří stránky klasickým způsobem drag&drop (chyť a pusť). To je pochopitelné, protože jde o nejjednodušší možný způsob tvorby stránek. Do přednastavené šablony, kterých nabízí Wix přes 500, můžete vkládat další předpřipravené prvky, formuláře, obrázky, nadpisy a tak dále. Všechny vložené prvky pak můžete ještě různě stylizovat a nastavovat.

Wix recenze editor Wix
Představení editoru stránek Wix.com.

Pokud už jste nějaký drag&drop editor webových stránek vyzkoušeli, tak víte, že oblasti, do kterých je možné vkládat další prvky a různě je rozmisťovat, jsou omezené. Ze všech služeb, které jsem kdy vyzkoušel, umožňuje jedině Wix vložit prvek na jakoukoliv pozici ve stránce. Na obrázku níže demonstruji svobodu tohoto nástroje, hloupým, ale výrazným nápadem, kterou v jiných editorech neuděláte.

Wix recenze svoboda editoru Wix
Svoboda rozkládání prvků na platformě Wix.

V podstatě jsem přes sebe položil tři formuláře. Je to sice hloupost, jakou v praxi nikdy nevyužijete, ale dokazuje to svobodu, se kterou můžete platformu Wix používat. Tento způsob volnosti pohybu prvků vám umožní vytvářet skutečně originální weby. Místo formulářů, které takto překrývat nedoporučuji, může být jakýkoliv prvek. A tady už se nějaké praktické použití, které poslouží k lepšímu vizuálnímu dojmu ze stránek, určitě najde.

Mezi hlavní vlastnosti služby patří:

 • Svobodný drag&drop editor
 • Rychlost spuštění nových stránek
 • Propojenost se sociálními sítěmi
 • Přes 500 předpřipravených šablon vzhledu
 • Spousta možností nastavení
 • Možnost zdarma používat prémiové služby jako e-shop, členské sekce nebo rezervace

Za vyloženě vychytanou vlastnost považuji propojení Wixu se sociálními sítěmi jako Instagram nebo Facebook. Díky tomuto propojení můžete do stránek rychle vkládat vlastní média publikované na těchto sítích.

Svůj Wix web můžete spravovat i prostřednictvím mobilní aplikace. Ta vám usnadní publikování nových článků, komunikaci s uživateli nebo třeba sledování uskutečněných rezervací a prodejů.

Cenové balíčky

Wix nabízí celkem 8 cenových balíčků, z toho je jeden úplně zdarma, ale s podmínkou, že se na webu zobrazuje reklama Wix a používáte doménu třetího řádu ve tvaru https://vasejmeno.wixsite.com/vasefirma. Jednotlivé cenové balíčky se od sebe liší povoleným objemem přenesených dat, místem na disku, možností nahrání videa přímo na server Wix. U vyšších cenových variant nabízí Wix prémiové služby v podobě marketingových balíčků nebo poukazů na inzerci.

Wix recenze cenové balíčky Wix webové stránky
Cenové balíčky pro webové stránky.
Wix recenze cenové balíčky Wix e-commerce
Cenové balíčky pro podnikání a e-Commerce.

U nejvyšších tarifů nabízí Wix navíc možnost tvorby profesionálního loga s potřebnými právy pro komerční použití nebo přednostní VIP podporu, která je dostupná v angličtině, a to od pondělí do čtvrtka.

Pro používání vlastní domény pro projekt běžící na Wixu si musíte zaplatit alespoň nejnižší placený balíček služeb. S tím se vám také navýší množství přenesených dat a velikost místa na disku.

S balíčky pro podnikání a e‑Commerce získáte možnost přijímat platby online, a to bez povinných poplatků, které si účtují jiné platební brány.

Placené varianty služby Wix se platí na jeden rok dopředu. Před samotnou platbou se vám ke konečné ceně připočítá DPH dle země, ze které platbu provedete. Wix zaručuje vrátit platbu během 14 dní, pokud nebudete se službou spokojeni. To je dostatečný čas na plné otestování této platformy.

Šablony: Přes 500 předpřipravených variant vzhledu

Wix recenze šablony Wix
Ukázka výběru z 500 šablon v nástroji Wix.

Wix má ohromnou uživatelskou základnu. Díky tomu se dokáže rychle učit z jejích potřeb, a tak pro své uživatele připravil přes 500 šablon vzhledu, které je možné okamžitě použít u jakékoliv varianty služby. Tedy i u té zdarma.

S předpřipravenými šablonami se razantně urychluje průběh spuštění webových stránek. Po vybrání šablony se před vámi otevírá v podstatě hotový web, ve kterém stačí jen přepsat původní texty. Upravené stránky pak můžete ihned vypustit do velkého internetového světa.

Jak už to u podobných služeb bývá, tak i zde je možnost vybrat si jakoukoliv oborovou šablonu a tu přetvořit do úplně jiného odvětví. Například ze šablony pro hotely můžete vytvořit rezervační systém pro autopůjčovnu.

Wix vytvořil úctyhodné množství variant vzhledů šablon, ale určitě vás zajímá, zda se dokáží přizpůsobit mobilním zařízením. Dobrou zprávou je, že to dokáží. Šablony Wixu se perfektně přizpůsobí všem zařízením, ze kterých je jen mohou chtít uživatelé navštívit.

Vlastní šablona na Wix

Pokud si nevyberete ani jednu z více jak 500 dostupných šablon, máte možnost si ji vytvořit vlastními silami. Wix vám pro tyto účely otevře editor s úplně prázdnou stránkou. Rozvržení prázdné stránky je podobné rozvržení dokumentu například v MS Word. Ve Wix editoru tak můžete začít stavět svoji šablonu úplně od nuly. Vaší fantazii zde nebude nic bránit.

Wix recenze vlastní šablona
Rozvržení prázdné stránky v editoru Wix.

Hlavní vlastnosti editoru

Co se mi na Wixu líbí, je určitě jeho uživatelská přívětivost. Na to, kolik nabízí služeb, funkcí a nastavení, je až s podivem, že je uživatelské rozhraní editoru, tak jednoduché a přehledné.

Wix recenze jak vypadá editor Wix
Editor stránek Wix.

Vyjmenovat všechny vlastnosti editoru Wix by vydalo na silnější knihu, takže je zde nebudu vypisovat, ale zmíním jen ty opravdu zajímavé nebo užitečné.

V nástrojích editoru máte například možnost zapnout si pravítko, čáry a mřížky. Obojí usnadňuje umisťování a zarovnávání prvků na stránce. 

Pohyb některých vkládaných prvků je skutečně neomezený, takže jimi lze pohybovat, dle vlastní fantazie a potřeb, ve všech směrech. Tato funkce se bude jistě hodit při vytváření kreativních landing pages, kde je důležitý prvotní “wow” efekt.

Mezi hlavní ovládací prvky, které využijete při tvorbě stránek nejvíce, patří 7 tlačítek na levé straně monitoru. 

Wix recenze ovládací prvky editoru
Ovládací prvky editoru Wix.
 • Nabídka a stránky – otevře další nastavení a možnosti stránky. Zde můžete nastavovat SEO, rozvržení stránky nebo zamknout stránku jen pro uživatele s heslem nebo členy.
 • Pozadí stránky – dělá to co slibuje. Mění hlavní pozadí stránky.
 • Přidat – tímto tlačítkem se do stránky přidávají další prvky jako jsou textové bloky, nadpisy, videa, zvukové soubory a jiné. Prvků je opravdu mnoho.
 • Přidat aplikace – ve Wixu máte možnost přidat na stránky další aplikace. To je například online chat, komentářový systém, fórum nebo efektivní Facebook pop-up okno.
 • Média – slouží pro vkládání mediální souborů na stránky. Pokud propojíte Wix se svými sociálními účty, tak máte možnost rychlého vkládání i z nich.
 • Začít blogovat – zde můžete vytvořit vlastní blog a psát na něj příspěvky.
 • Rezervace – je správce rezervací.

SEO nastavení na Wix

Dobrou zprávou je, že editor Wixu zvládá upravovat některé důležité SEO prvky stránek. V editoru si můžete například nastavit pěknou URL, titulek stránky nebo meta description (popisek, který je vidět ve vyhledávání).

Wix recenze nastavení SEO na Wix
Nastavení SEO na Wix.

Wix má také možnost nastavení pokročilého SEO. Díky ní můžete na stránky vložit strukturované značky Schema.org, ale také máte možnost vkládat vlastní meta tagy nebo nastavit kanonickou URL.

Propojení Wix s dalšími aplikacemi a službami třetích stran

Wix je celosvětovou službou, kterou používá přes 150 milionů uživatelů. Proto se není čemu divit, že umožňuje propojení s téměř 200 aplikacemi a službami třetích stran. To jsou pouze oficiálně podporované aplikace, jejichž seznam naleznete v nápovědě Wixu nebo je můžete vyhledat přímo ve Wix App Marketu.

Na popularitu Wixu reagují i ostatní oblíbené služby a aplikace, které tam lze používat, ale nenaleznete je v oficiálním marketu. Jejich provozovatelé připravili na svých stránkách návody, jak je s Wixem propojit. V ČR můžeme zmínit třeba prodejní formulář SimpleShop nebo platební bránu Pays.

Ve Wix App Market zřejmě nechybí nic, co byste mohli při svém online podnikání postrádat. Najdete v něm aplikace pro online platby, fakturace, emailing, propojení na sociální sítě nebo různé analytické nástroje. Jsme však v České republice a rádi používáme své oblíbené aplikace a služby, u kterých si můžeme jednoduše ověřit jejich transparentnost.

U placených variant služby získáte možnost vkládat do stránky vlastní trackovací a analytické kódy, které vám pomohou propojit Wix s oblíbenými službami.

[VIDEO] Představení editoru Wix.

Návod, jak vytvořit webovou stránku s Wixem

Registrace na Wix už nemůže být jednodušší. Buď vyplníte registrační údaje, nebo se přihlásíte pomocí svého Facebook a Google účtu. Ve všech třech případech se okamžitě dostanete na stránku s tlačítkem vyzývajícím k vytvoření nového webu.

TIP: Jak vytvořit webové stránky

Wix recenze registrace
Registrace do Wix.
 • Výběr druhu webových stránek. Typ stránek, které chcete vytvořit. Se zvoleným typem stránek budete přesměrováni na výběr šablon, kde upřesníte svoji volbu, a pak na výběr editoru.
Wix recenze výběr typu stránek
Výběr typu stránek na Wix.
 • Výběr způsobu, jakým budete nové stránky tvořit. Na výběr máte klasický WYSIWYG editor nebo umělou inteligenci Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Ta se vám pokusí sama navrhnout nový web na základě několika zodpovězených otázek.
Wix recenze výběr editoru Wix ADI
Výběr způsobu tvorby webové stránky.

Tvorba stránek s Wix ADI

 • V první kroku vyberete typ nebo obor webových stránek.
Wix recenze tvorba Wix ADI
Wix ADI výběr druhu webových stránek.
 • Na další obrazovce si můžete vybrat aplikace, které chcete na webu používat. Pokud žádnou nevyberete, tak ji můžete přidat později pomocí Wix Market App.
Wix recenze tvorba Wix ADI aplikace
Výběr z užitečných aplikací.
 • V dalších krocích po vás bude chtít Wix ADI jméno společnosti a v případě, že to chcete, tak můžete svůj web rychle propojit s Google Places. Odtud je Wix schopný naimportovat publikované obrázky a kontakty do stránek.
 • Po schválení importovaných informací a fotografií přejdete na obrazovku s výběrem motivů, kde si vyberete ten, který preferujete.
Wix recenze výběr motivu ADI
Wix ADI výběr motivu.
 • V posledním kroku si vyberete vzhled domovské stránky. Wix ADI vám dá vybrat ze tří variant stránek.
Wix recenze vzhled stránky
Wix ADI nabízí k výběru varianty rozvržení domovské stránky.
 • Nakonec se ocitnete v klasickém WYSIWYG editoru, kde můžete upravovat vzhled stránek dle libosti. Ovládání je intuitivní, takže se v něm dokážete rychle zorientovat.
Wix recenze Wix ADI úprava stránky
Finální úprava vytvořených stránek.

Tvorba stránek s editorem Wix

Při tvorbě stránek s editorem Wix je prvním krokem výběr šablony. Wix nabízí přes 500 šablon vzhledu, takže je skutečně z čeho vybírat. Jakoukoliv šablonu si nakonec můžete upravovat podle své fantazie.

Po výběru šablony se dostanete do editoru stránek, kde můžete začít s úpravami.

Wix recenze práce v editoru
Práce v editoru Wix.

Práce s editorem stránek Wix je intuitivní záležitost. Můžete si měnit cokoliv a jakkoliv chcete. Abych znovu zdůraznil svobodu, s jakou můžete v editoru pohybovat různými prvky, tak jsem pootočil hlavní nadpis stránky. Toto vám jen tak nějaký WYSIWYG editor neumožní.

Wix recenze práce v editoru rotace elementů
Otočení nadpisu o několik stupňů.

Praktická tvorba stránek s nástrojem Wix

Na upravování předpřipravených šablon není nic moc co vysvětlovat, takže si vytvořím vlastní stránku z prázdné šablony.

 • Při výběru šablony zvolte prázdnou šablonu. Začít můžete s prázdnou stránkou, nebo se stránkou, která bude klasicky rozvržena. V této stránce pak jednoduše vyměníte původní prvky za své. Já však začnu s úplně prázdnou stránkou.
Wix recenze tvorba webu výběr šablony
Výběr webové šablony Wix.
 • První věc, kterou si vytvoříme, jsou podstránky webu, které budou v hlavní navigaci. Klikněte na první tlačítko editoru Nabídka a stránky. Zde pokračujte podle intuitivní navigace.
Wix recenze tvorba webu přidání stránky
Přidání nové stránky na Wix.
 • Vytvoření menu stránky. Klikněte na tlačítko + Přidat a z výběru vyberte položku Nabídka. Vyberte si tu, která se vám líbí a přetáhněte na místo, kam patří navigace webu. V navigaci se automaticky objeví podstránky webu, které jsme vytvořili v předchozím kroku.
 • Logo stránky. Protože nemám žádné logo, tak jsem si jedno vytvořil pomocí automatického tvaru a nadpisu. Klikněte na tlačítko + Přidat a z výběru vyberte položku Tvar a pak Text. Pokud máte obrázkové logo, tak ho vložte přes položku Obrázek.
Wix recenze tvorba webu editace loga
Hlavička webové stránky.
 • Vytvoříme hlavní část (nadpis) stránky. Pro urychlení stavby webu jsou zde předpřipravené pásy. Klikněte na tlačítko + Přidat. Najeďte na položku Pás a vyberte pás Vítejte. Po vložení pásu upravte text podle svého.
Wix recenze tvorba webu pŕidání bloků
Výběr předpřipravených pásů.
 • Jako další vložíme pás Služby, protože ty nesmí chybět na žádném firemním webu.
 • Nakonec vložíme pás Kontakt.

Tím jsme v pár jednoduchých krocích postavili celou vstupní stránku webové prezentace naší fiktivní firmy. Díky předpřipraveným pásům to nezabralo víc než 10 minut.

Wix recenze tvorba webu vytvořené webové stránky
Finální web.

Tvorba stránek s Wixem je intuitivní díky přehlednému editoru. Wix si je vědom toho, že nabízí mnoho funkcí, ve kterých se nemusí začátečníci okamžitě zorientovat, a proto má připravenou velice obsáhlou nápovědu. Nápověda Wixu je v současné době pouze v angličtině, ale na YouTube naleznete nespočet tutoriálů, které vám poradí se stavbou nového webu.

Wix recenze nápověda
Nápověda Wix.

Klady a zápory Wixu

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchý editor stránek- Při používání zdarma složitá URL
+ Rychlost vytvoření webu- Nápověda a podpora pouze v angličtině
+ Dostatek variabilní cenových balíčků- Reklama v hlavičce stránek při používání zdarma nebo u nejlevnějšího placeného balíčku
+ Přes 500 šablon vzhledu
+ Skoro 200 aplikací třetích stran k přímému napojení
+ Pokročilé SEO

Hodnocení a závěr

Wix není jen obyčejnou platformu pro tvorbu webových stránek, ale je to i robustní systém pro provoz efektivního online byznysu. 

U neplacené služby mě zklamal tvar URL adresy, která by se uživatelům stránek opravdu složitě pamatovala. Ze strany Wixu je to pochopitelný krok, protože při takovém množství registrovaných uživatelů by jim URL adresy brzy došly. Bez vlastní domény bych k Wixu nejspíš nešel. 

U Wixu jsem se obával zdlouhavé odezvy editoru při tvorbě stránek. Musím uznat, že je systém dobře odladěný, takže rozhraní editoru reaguje svižně. Při tvorbě stránek mě nic nezdržovalo. A to jsem mu dával opravdu pořádně zabrat.

Nejvíc jsem se u neplacené verze obával rychlosti načítání finálního webu. Tato obava se z části potvrdila. Musíme však vzít v úvahu polohu serverů, na kterých jsou stránky umístěné. Tyto servery se nachází v USA, takže to dost výrazně ovlivňuje samotné výsledky měření. Údaje v PageSpeed Insights jsou jen základním ukazatelem pro rychlost stránek, ale hlavním ukazatelem pak bývá samotné použití v nelaboratorních podmínkách. Když jsem stránky otevřel na svém mobilním telefonu, tak se dokázaly bleskově načíst. A to je to hlavní.

Wix recenze test rychlosti webových stránek
Test rychlosti v Google Page Insights.

Několikrát jsem si v článku pochvaloval svobodu tvorby stránek s WYSIWYG editorem Wix a musím to udělat i v závěrečném hodnocení. Vážně se mi líbí jednoduchost a způsob flexibilního pohybu a nastavení všech prvků na stránce. Připodobnil bych to k práci v grafickém programu, ale s tím rozdílem, že z grafického programu vám vyleze jen statický obrázek, ale z Wixu pěkný a 100% funkční web, co se zobrazí správně na všech chytrých zařízeních.

Potěšilo mě nastavení SEO a to konkrétně pokročilého SEO, kdy jdou do stránek vkládat strukturované data. Tyto drobnosti dělají finální stránky více přívětivější k vyhledávacím robotům. Díky tomu je pak dokáží vaši uživatelé nebo zákazníci snáze najít.

Na Wix se můžete spolehnout, protože je to ohromný nástroj, který pomůže k růstu vašeho projektu. Začít na něm můžete s malou webovou prezentací a jednou tam z ní třeba vytvoříte velký prosperující e-shop. Wix vám k tomu připravil perfektní zázemí s dostatkem podpůrných aplikací.

5/5 - (4 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

64 Komentářů

 1. zdravím, potřebuji vedet jak se na wix.com v eshopu dá změnit zobrazovaná částka. ukazuje mi to pořád v eurech. to já ale nechci. nevíte jak si s tím poradit?

  Děkuji za zpětnou reakci

 2. Problém je že z wix.com nedostaneme žádné feedy (XML výtupy) pro heuréku.cz, zboží.cz nebo glami. Nebo víte o nějakém řešení ? Bez těchto zbožáků mi přijde WIX zcela nepoužitelný. Nebo něco přehlížíme, ale ani v recenzi není zmínka …. děkuji za radu

  1. Dobrý deň,

   nejaké možnosti tu predsa len existujú, ale nemám ich osobne odskúšané. Našiel som rozšírenia pre generovanie XML feedu pre Google Shopping.

   https://www.mysitemapgenerator.com/googlefeeds/platforms.str.wix
   https://feedonomics.com/supported-shopping-platforms/wixstores/

   A keď by ste už mala produktový XML feed pre Google Shopping tak ho ide cez českú službu https://www.mergado.cz prekonvertovať na akýkoľvek XML formát. Tým by ste dokázala zabezpečiť feedy aj pre Heuréku a akýkoľvek iný CZ,SK alebo zahraničný porovnávač zboží.

   Alebo tu je potom ešte možnosť dať si naprogramovať generátor XML feedov pre Wix a následne ho je možné ponúknúť aj ostatným na https://www.wix.com/app-market za poplatok.

 3. Dobrý den, mám dotaz ohledně poukazu na inzerci. Znamená to, že si v rámci poukazu mohu vybrat placené aplikace třetích stran, které budu mít v rámci placeného prémiového účtu zdarma? Děkuji za odpověď.

 4. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat jak je možné že se moje webovka nezobrazuje v Google vyhledávači..? Přes wix si zařizuji e-shop a vrazila jsem do něj už slušné peníze i práci.. nic méně jsem dnes narazila na spoustu negativních komentářů a zkušeností, které se mi bohužel potvrzují :/ Doufám, že to není tak jak jsem vyčetla již spoustukrát: Wix je nepoužitelný. Co si myslíte vy? :/ Děkuju předem.

  1. Dobrý den,
   je složité vám poradit, když neznám URL. Nicméně, aby se mohla nějaká stránka dostat do vyhledávače, tak je většinou potřeba ji tam přidat přes Google Search Consoli. Nejlepší je tedy vložit do Search Console adresu souboru sitemap.xml. Návod zde: https://support.wix.com/en/article/submitting-your-sitemap-directly-to-google . Pak je také důležité, aby na danou webovou stránku odkazovala jiná webová stránka.

   Wix je poměrně dobře použitelný, ale paradoxem je, že si v něm může vytvořit web každý. Wix lidem umožňuje dělat v editoru v podstatě cokoliv. To je jeho největší problém. Lidé pak na web přidávají spoustu balastu, překládají přes sebe prvky nebo přidávají spoustu zbytečných efektů. To všechno má za následek datově objemný web, který špatně funguje. A tady vzniká další řada potíží. Například problém s indexováním webů do vyhledávačů.

   1. Ešte doplním Jardu. Na Wix sa často objavujú na Internete negatívne recenzie, ale treba si uvedomiť jednu vec. Keď si pozriete na čísla koľko webov vo svete na tej platforme beží, nebude to úplne tak čierne. A keďže ide o veľký počet webov samozrejme aj tých negatívnych recenzií bude viac ako u menších platforiem a o pozitívne sa delí málokto.

    Wix má oproti iným builderom editor, ktorý Vám dá dosť veľkú mieru voľnosti. Pokiaľ človek nevie poriadne čo robí, dokáže vytvoriť viacemnej nepoužiteľný web, ako užívateľsky tak aj z pohľadu SEO. Taktiež sa často v recenziách rieši rýchlosť webov postavených na Wixe. Tu vidím dva problémy, samotné umiestnenie serverov, čo viem väčšinu infraštruktúry majú v Izreaeli alebo v USA. Čo sú od nás niekoľko tisícové vdzialenosti, čo sa samozrejme logicky prejaví an rýchlosti webu. Pretože signál musí pri každom zobrazení webu tú vdzialenosť skutočne precestovať. Ale toto sa dá riešiť službami typu CDN (Content delivery network). Ďalší problém sú obrázky, ľudia často na web nahrávajú obrázky s nesmyselne obrovskou dátovou veľkosťou. To ma nezanedbateľný dopad na rýhchlosť načítania. A toto sú problémy, čo sú neni spôsobené samotnou platformou, ale neznalosťou užívateľa. A takých je učite viac. Tým nechcem povedať, že je táto platfoma super. Mnou spomenuté problémy platia globálne nezávisle na platforme.

    Čo sa týka zobrazovania Vášho webu a jeho pozícií v rámci Google a Seznamu. Na to, aby sa dali robiť nejaké jasné závery museli by sme poznať o aké stránky sa konkrétne jedná. Ale obecne v dnešnej dobe spustením webu práca nekončí, ale práve len začína. Na to, aby ste mala solídne výsledky vo vyhľadávačoch je treba investovať nezanedbateľné množstvo času a financií do obsahu, SEO, linkbuildingu a pod. Samozrejme ďalším zdrojom návštevnosti sú PPC, ale tu si treba uvedomiť, že PPC Vám privedú ľudí len kým si budete za kampane platiť, keď kampaň vypnete nikto už na web nepríde pokiaľ, nemáte dostatočne silný brand ako napr. Alza. Kďežto z investícií do obsahu a SEO môžete ťažiť dlhodobo a ľudia Vám na web prídu organicky ,ale vyžaduje to kontinuálnu prácu.

 5. Dobrý den, hledala jsem možnost bezplatného webu (jsem kronikář obce), kam bych přešla z Webnode. Chtěla jsem vyzkoušet Wix, ale je pro mne důchodku příliš složitý + nápověda v angličtině + bezplatný obsah by se mi tam nevešel, takže bych si od Webnode nepomohla. Nyní mám ale problém, jak se z Wix ´odhlásit´, aby tam nezůstaly nějaké mé přihlašovací údaje či zadaný název webu. Připadám si tam, jak laplá do pasti.
  Děkuju za pomoc.

  P.S. stránku jsem nevytvořila, tím ani nezveřejňovala

  1. Dobrý deň, ako zmazať stránky nájdete v ich nápovede tu: https://support.wix.com/en/article/wix-owner-app-deleting-or-restoring-a-site#deleting-a-site . A ako zrušiť účet tu: https://support.wix.com/en/article/closing-your-wix-account .

   Pokiaľ je pre Vás problém anglická nápoveda dokážete si pomôcť cez https://translate.google.com, stačí do poľa kde zadávate frázu pre preklad zadať niektorý z hore uvedených odkazov. A Google Vám automaticky preloží celú stránku do Vami zvoleného jazyka. Tu je ukážka ako na to https://translate.google.com/?sl=auto&tl=cs&text=https%3A%2F%2Fsupport.wix.com%2Fen%2Farticle%2Fadi-deleting-your-site&op=translate . Potom stačí kliknúť na odkaz v poli s prekladom a web by ste mala mať preložený v danom jazyku. Samozrejme je to strojový preklad, takže nie vždy výsledok bude ideálny, ale účel by to malo splniť.

   Čo sa týka platformy pre Vaše potreby, skúste pozrieť na https://wedos.website, je to zatiaľ v beta verzii, ale stojí za tým jednička na hostingovom trhu v ČR, takže časom to bude určite použiteľná služba. A vyhnete sa problému s jazykom, keďže ide o českú službu. Skúšať môžete zadarmo.

   Druhá varianta pre Váš prípad je skúsiť osloviť https://www.websupport.cz/freeweb, pre Vaše potreby by ste mala mať možnosť získať priestor na web ZDARMA.

 6. Dobrý den,
  zajímalo by mě, jak je to s publikováním videí na Wixu? Všechno to jede přes Wix Video? Jak velké video lze nahrát? Rychlost přehrávání? Nikde jsem nenašla, zda je možné dát full screen obrazovky přehrávaného videa, jako tomu jde třeba u youtube. Je možné propojovat prostředí webové stránky s youtube nebo vimeo? Chtěla bych založit stránku na Online fitness videokurz a právě váhám, zda to realizovat ve Wixu.
  Děkuji moc za zpětnou vazbu.

  1. Dobrý deň,
   osobne s Wix videom nemám skúsenosť. Ale na platforme sa určite dajú vkladať videá z YouTube alebo Vimeo.

   https://support.wix.com/en/article/wix-editor-adding-a-video-from-youtube
   https://support.wix.com/en/article/wix-editor-adding-a-video-from-vimeo

   Ale osobne na Vami spomínané účely by som využil YouTube alebo Vimeo, kde ste neni nijak obmedzovaná veľkosťou videa a ich prehrávače majú super podporu naprieč platformami a poskytujú všetky Vami požadované funkcionality. A zároveň si tak môžete budovať napr. aj YouTube kanál.

 7. Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na věc ohledně fakturace. Plánujeme spustit nový eshop přes eshopovou platformu wix. Jako platební bránu budeme mít comgate. Dělá wix faktury, kterou jsoiu platné v rámci ČR (jsme plátci DPH)? Nebo potřebujeme k tomu další nástroj jako je např. FAPI? Děkuji předem za odpověď.

  1. Dobrý deň,
   priznám sa, že v tomto prípade som si neni 100% istý, lebo osobne eshop na Wixe neprevádzkujem a ani nikoho konkrétneho nepoznám, ale vygenerovať legislatívne správu faktúru by Wix mal dokázať https://support.wix.com/en/article/about-wix-invoices. Skôr bude problém EET. Ale Wix ma celkom šikovné API, takže ideálne je napojiť eshop cez API na službu ako je FAPI, ale k tomu budete potrebovať programátora, lebo na Wix app markete (https://www.wix.com/app-market/) som nejaké hotové riešenie nenašiel.

 8. Dobrý den,

  měla bych dotaz ohledně e-shopu. Potřebovala bych přidat zákazníkem volitelné datum doručení objednávky, ale nemůžu tuto možnost nikde najít. Je tu možnost pouze zadat do kolika dní bude objednávka doručena. Existuje pro to třeba nějaká aplikace?
  Prosím poraďte, moc děkuji.

 9. Dobrý den,

  můžete mi prosím poradit, jak přidat do Aplikace Wixu stránku z Webu? Aby se ta tabulka ze stránky zobrazovala přímo v Aplikaci?
  Snažím se to najít, ale nějak se k tomu nemůžu prokousat.
  Když tak pošlu Web a přiblížím to.

  Díky!!

  1. Dobrý deň,

   nie som si istý, či som pochopil správne Vašu otázku. Ale ak myslíte ako vložiť obsah z externej stránky (bez kopírovania obsahu) na Váš web tak na to bežne slúži HTML tag iframe. Návod ak ho použiť na Wixe nájdete tu https://support.wix.com/en/article/wix-editor-using-iframes-to-display-visible-content-on-your-site a tu nájdete bližšie info k samotnému tagu https://www.jakpsatweb.cz/html/ramy.html#iframe.

 10. Dobrý den,

  s wixem už pracuju roky a teď jsem se rozhodla si na něm založit i e-shop. Ale nemůžu pořád přijít na pár věcí… Dá se nějak přidat jako možnost platby úplně normální manuální převod na účet (bez poskytovatele) – nevím jak to správně popsat… Prostě, že kupující dostaně číslo účtu a převede si to jak chce…?

  1. Dobrý den Veroniko,
   Určitě to jde. Prostě si zadáte jako platební metodu Převod na účet a zákazníkům budete posílat číslo účtu i s variabilním symbolem.

 11. Kam se mohu prosím obrátit pro informaci u WIX v češtině? Potřebuji zjistit identifikátor sady DNS serverů. Ten potřebuji k převedení mojí domény k WIXu.
  Děkuji

 12. Dobrý den,
  potřeboval bych poradit ohledně editorů wixu. Aktuálně jsem již v pokročilém editoru, avšak při zakládání webové stránky jsem ho zvolil ihned, tudíž jsem přeskočil možnost základního nastavení přes editor ADI. Tento můj (špatný) krok má za důsledek, že můj web není „responsible“ na všech zařízeních. Aby byl web přizpůsobitelný, pokusil jsem se ho nastavit přes „grid lines“, avšak ani to nefunguje. Rozhodl jsem se proto, že web předělám od začátku formou ADI i přesto, že ztratím všechen obsah. Nyní však zjišťuji, že se nemohu vrátit z Editoru do editoru ADI.
  Nevíte někdo, jak se mohu dostat zpět do ADI, či jak vyřešit problém s responsibilitou webu?
  Mockrát děkuji za jakékoliv rady.

 13. Dobrý den,

  když se mi zaregistruje nějaký člověk na web, tak musí u svého profilu dát, že je veřejný. Do té doby ho nikdo nevidí, ani já, jenom v nastavení Wixu.
  Dá se nějak nastavit, aby ten profil byl veřejný hned po registraci?
  Myslím, že ze začátku se to zobrazovalo automaticky, ale teď už bohužel ne.

  Děkuji za radu.

  1. Dobrý deň,

   myslím si, že táto zmena bude súvisieť zo zavedením GDPR a ďalšími zmenami v oblasti ochrany osobných údajov, keďže táto problematika sa posledné roky nerieši len v rámci EU. Takže užívatelia dostali možnosť zverejniť (skryť) svoj podľa svojich preferencií profil a samozrejme ako to už v prípade takýchto nastavení býva defaultne je profil neverejný a užívateľ zmenou nastavenia stvrdzuje, že súhlasí s jeho zverejnením.

 14. Dobrý den,

  především děkuji za předchozí odpověď.

  Ještě mám dotaz ohledně jazyků na Webu. Existuje nějaká možnost, že si cizinec přepne jazyk z češtiny na angličtinu? Hodně by mi to pomohlo. Já totiž každou větu překládám a dám to v Aj do závorky.

  Děkuji

 15. Dobrý den,

  dal jsem na web chat od wixu. Jako Admin webu psát lidem mohu, ale členové si nemůžou psát mezi sebou. Nastavený to samozřejmě mám, ale háže to chybu.

  Nevíte, kde by mohl být problém?

  Děkuji

  1. Dobrý deň,

   v tomto Vám bohužiaľ neporadíme. Ale pokiaľ Wix vracia nejakú konkrétnu chybu byť Vami tak sa obrátim priamo na podporu, keďže pôjde pravdepodobne o technický problém na ich strane nie len o chybnú konfiguráciu.

 16. Dobrý den,
  vytvořili jsme stránky na wixu, od včerejška jsou v provozu. Bohužel zatím bez zabezpečení HTTPS. V anglické podpoře je uveden postup, jak SSL, HTTPS nastavit. Bohužel jsem toto nastavení v české verzi ani po dlouhém hledání neobjevil. Mohl by mi prosím někdo z vás poradit jak na to? Mohl by být problém v tom, že jsem si doménu a e-mailové schránky ponechal na českém hostingu ?
  Budu vděčný za jakoukoliv radu, a děkuji – MV

  1. Dobrý deň,

   skúste pozrieť na tento návod v dokumentácii https://support.wix.com/en/article/troubleshooting-your-ssl-certificate

   V prípade domény u hostingu by nemal byť problém. Pre maily sa využívajú MX záznamy. A a AAAA záznamy podľa všetkého máte nasmerované na Wix, čiže certifikát pre doménu by sa mal dať vystaviť. Ešte môže byť problém v tom, že ak ste menil DNS záznamy, niekedy to pár hodín trvá, kým sa zmena prejaví naprieč celým Internetom, tak možno keď ste skúšal SSL certikát aktivovať tak ešte sa zmeny úplne neprejavili a nešiel vystaviť.

 17. Dobrý den.
  Prosím o pomoc s nastavením DNS záznamů na WIXu pro emailové služby od ONEBIT.
  Doména od ONEBIT byla připojena úspěšně a poměrně jednoduše. Potom jsem ale chtěl připojit email a dostal jsem od onebit instrukce pro změnu záznamů A, CNAME a 2x MX záznamů. Všechny parametry jsem změnil, email funguje, ale bohužel doména je OFFLINE. Podpora onebit už mi nedokáže více pomoci.
  Mnohokrát děkuji za jakékoliv doporučení.

  1. Moc nerozumím dotazu. Máte doménu u Wixu a chcete ji přesměrovat na Onebit nebo naopak? Pokud máte doménu u WIX a web chcete mít u Onebit, tak budete mít nejspíš v tomto případě nějakou chybu v A záznamech.

 18. Dobrý den.
  Domény a emaily mám u onebit, weby dělám na wixu. Poslal bych Vám všechny příslušné screeny obrazovky pro přiblížení, ale tady to bohužel nejde.
  Poslední zpráva od podpory onebit.cz:
  „Zaslané DNS záznamy z naší strany se týkají pouze poštovních služeb. Jedná se o MX záznamy a jeden CNAME/A/TXT na subdoméně mail.skolabajku.cz a smtp.skolabajku.cz. Na těchto subdoménách předpokládám prezentaci nechcete provozovat. Pokud ano, tak tyto záznamy do DNS nezanášejte.
  Ostatní DNS záznamy, pravděpodobně to budou A nebo CNAME záznamy na domény:
  skolabajku.cz
  http://www.skolabajku.cz
  .skolabajku.cz
  je potřeba nechat výchozí, tak jak je předepisuje Wix. Stejně je potřeba postupovat u druhé domény.“

  Bohužel mi to příliš nepomohlo, proto se obracím na Vás.

 19. Dobrý den,
  můžete mít prosím poradit, jak nastavit aby bylo horizontální nastavení na mobilu stejně funkční jako vertikální. Aby se poměr horního meny změnil a nezůstalo logo šíleně obrovské? Aby se zachovala výška záhlaví?
  děkuji michala

 20. Dobry den,
  rada bych se zeptala, zda je mozne ziskat nejaky kontakt ci doporuceni na osobu, ktera je schopna pomoci s praktickymi upravami webu na Wixu. Se strankami mi pomahala kamaradka, ktera jiz nema prostor se tomu venovat a ja sama, ac drobne upravy umim, bych obcas potrebovala pomoci s vetsimi zmenami…navic na to nemam prislis casu, ma napln prace je jina a nedokazi se na to prilis soustredit a mam obavu, ze bych to v tuto chvili spise rozhazela… 🙂
  Moc dekuji za jakekoli „nasmerovani“ :-).

  1. Dobrý deň,

   pokiaľ hľadáte niekoho na správu v rámci CZ-SK je asi narozumnejšie skúsiť nájsť niekoho cez weby ako je webtrh.cz, webdeal.cz, nakoduj.to, jaudelam.cz jaspravim.cz, stovkomat.cz, prípadne cez Facebook skupiny ako sú Vývojári a pod.

 21. Dobrý den,
  máme problém s tím, že jsme si přes seznam.cz zajistili firemní e-maily obsahující doménu zaregistrovanou u wixu a začali jsme je využívat přes MS Outlook. Máme celkem 3 firemní e-maily a po krátké době se vyskytl problém, že nám nechodí e-maily ze seznam.cz.
  Nevíte někdo, prosím, kde by mohla být chyba a jak by to mohlo jít vyřešit?
  Předem děkuji za pomoc.

 22. Dobrý den, měla bych dotaz – nikde jsme nenarazila u WIX na možnost překladu stránek i do jiného jazyka. Pokud je možnost mít stránky i v jiném jazyce, kde to najdu/vytvořím a příp. je zdarma nebo za poplatek, prosím?

  1. Dobrý den,
   je to jednoduché. Jděte do editoru na úpravu webu. Tam klikněte na nastavení (v horním menu) a sjeďte na Multilingual. Pak už pokračujte podle průvodce.

 23. Dobrý večer, děkuji za nápovědu . Můžu jen ještě jeden dotaz, prosím – multilingual je zpoplatněný nebo v té verzi zdarma? Děkuji

 24. Dobrý den,

  mám dotaz. Dá se u stránek restaurace nějak nastavit aby se automaticky (například v 15:00 každý den) skrylo denní menu?

  A druhý dotaz: Lze nějak nastavit aby se automaticky u denního menu měnilo datum?

  Díky moc.

 25. Dobrý den, jak funguje zveřejnění webových stránek vytvořené ve Wixu, když mám svoji doménu a svoje webovky bych chtěl aktualizovat?

  1. Moc nechápu dotaz. Pokud na webu provedete změnu a chcete tam poslat Google, tak potřebujete použít nástroj Google Search Console. Nicméně Google na tu změnu za čas přijde sám.

 26. Dobrý den, mám prosbu. Vytvořil jsem si jednoduché stránky we Wixu a chtěl bych je využít i pro mobilní verzi. Pro mobilní verzi jsem je samozřejmě trochu zjednosdušil a upravil, ale mám s tím problém. V mobilu se stránky načtou daleko od levého okraje, takže obrázek na pozadí začíná cca ve třetině displeje telefonu. Není viditelná ani nabídka. Pokud si náhled zadám ještě v editoru, je všechno v pohodě, ale na mobilu (a to nejen na mém) už je to zobrazeno špatně. Už jsem to nastavení prolezl (dle mého) celé, ale chybu nemůžu odstranit. Díky moc za případnou rady.

  1. Ona tam ta chyba určitě někde bude. Může ji způsobovat třeba ten obrázek nebo cokoliv jiného. Bohužel s tím se špatně radí. Ona to bude nakonec prkotina, ale najít ten problém nebude snadné.

 27. Dobrý den, lze nějak změnit šablonu wixu? Chtěla bych jinou šablonu, která mi přijde nyní lepší než je ta aktuální na mém webu.
  Děkuji za radu.

  1. Změna šablony není tak jednoduchá, protože musíte přenést všechny texty a další prvky většinou manuálně. To znamená vytvořit nový design a do toho to kopírovat.

 28. Dobrý den,
  wix je hezký, ale ta technická podpora je za trest :O Sice chatbot funguje, ale dopátrat se nějakého živého konzultanta je vcelku fuška. Je tam nějaký systémový font, který nemá českou diakritiku a tak výstup vypadá jako začátky kódovaní na základce – všechno hezký, ale č, ř a ů tam chybí a je zobrazeno nějakým arialem. Nejedná se o obyč text, ale třeba možnosti „Filtrovat podle“ nebo „seřadit podle“. U toho není žádná možnost výběru čehokoliv.
  U prvního ticketu vůbec nepochopili podstatu problému a poslali nějakou obecnou odpověď. Teď napíšu druhý a pokud dál budou dělat mrtvého brouka, tak asi zruším svůj prémiový plán.

  1. Ok, úspěch. Začal jsem „obnovovat původní vzhled“ všude možně a konečně to zabralo. Je to taková klasika WYSIWYG editorů 🙂

 29. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jak do Wix e-shopu vložit při zadávání způsobu platby naší českou Balíkovnu a Zásilkovnu? Vůbec nevím, jak propojit e shop s tímto přesměrováním. Popřípadě zda někdo neví, kde hledat někoho, kdo by mi pomohl problém vyřešit? V eshopu je to docela zásadní věc 🙂 zatím koho jsem oslovila mi odpověděl, že s wixem nepracuje.

  děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  1. Dobrý deň,

   Zásilkovna aj Balíkovna sú lokálny dopravcovia, takže Wix nemá ich služby implementované priamo v základe, takže je potrebné ich doninštalovať ako rozšírenie buď z Wix App Marketu (ak existuje, v tomto prípade som žiadne nenašiel) alebo sa to dá riešiť cez externého dodávateľa (vývojára) Wix rozšírení. Pre zásilkovnu som našiel tohto http://czwix.cz/zasilkovna.html. Pre Balíkovnu som rozšírenie nenašiel, ale myslím si, že za úplatu by vám vedel pomôct aj poskytovateľ toho rozšírenia pre Zásilkovnu.

 30. Mám dotaz nefungují nám u Vás stránky a prý nejsou zaplaceny jak máme postupovat a jak to popřípadě zaplatit dělal nám to kamarád a já to neumim Předseda Motorgate z.s. Ičo 03121453 předem děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..