Bluehost recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Nadupaný hosting nejen pro WordPress od Bluehost

Bluehost je jeden z nejstarších WordPress hostingů, které znám. Ten za dobu svého fungování prošel skutečně razantními změnami, které mu skutečně prospěly. Proč vlastně uvažovat o zahraničním hostingu a proč zrovna o Bluehost? To se dozvíte v této recenzi.

Představení Bluehost.com

Bluehost je webhostingová společnost se sídlem v americkém Utahu, kde jsou také umístěny její servery. Historie společnosti spadá až do roku 1996. Ačkoliv, tenkrát šlo o dvě rozvětvené hostingové služby (50megs.com a 0catch.com), na kterých jejich majitel Matt Heaton sbíral zkušenosti s provozem internetové firmy. Ty pak v roce 2003 vložil pod jednu značku Bluehost.

Bluehost si za krátkou dobu získal velkou oblibu u blogerů, majitelů stránek a podnikatelů, kteří potřebovali pro své webové stránky kvalitní a spolehlivý hosting.

V roce 2010 se společnost stala součástí globální skupiny Endurance International Group, která pod svou záštitou provozuje desítky známých IT a webhostingových služeb jako například HostMonster, FastDomain nebo iPage

V současné době Bluehost poskytuje stabilní hostingové zázemí více než 2 milionům webových stránek po celém světě.

Služby Bluehost

Služby Bluehost by se daly shrnout do třech hlavních kategorií, které se dělí podle velikosti a náročnosti projektu. V jeho nabídce naleznete stabilní hostingové plány pro malé projekty, našlapaný hosting pro služby s velkým počtem návštěvníků nebo výkonný hosting pro e-shopy a jiné velké projekty.

Nabídka hostingových služeb je cílená především na projekty, které pohání systém WordPress. Doporučení na tento hosting můžete od roku 2005 nalézt i na samotných stránkách WordPress.org.

WordPress hosting

Základní hostingové plány se jmenují: WordPress Hosting, WP Pro a ECommerce. Každý z těchto plánů se pak dělí na několik specifických plánů s různými vlastnostmi a cenami, aby si z nich mohl vybrat skutečně každý. Myslím si, že nabídka cenových plánů a konfigurací hostingu sedne potřebám většiny webových projektů.

Recenze Bluehost nabídka WordPress hostingů
Hostingové plány pro WordPress od Bluehost.

Co nechybí ve WordPress hostingu:

 • Automatická instalace WordPressu po objednání hostingu
 • Automatický update WordPressu
 • Doména na jeden rok zdarma
 • SSL certifikát zdarma
 • 24/7 podpora
 • Jednoduchá administrace
 • Neomezený přenos dat

VPS a dedikovaný server hosting

Bluehost umí vyjít vstříc i těm nejnáročnějším zákazníkům a jejich velkým projektům. Proto má ve své nabídce VPS hosting různých konfigurací s využitím SSD disků, které přispívají k vyšší rychlosti a spolehlivosti serveru.

Výhodou VPS a dedikovaných serverů jsou nejen soukromí a kontrola nad nastavením serveru, ale i to, že vyhrazené servery, jejich hardware a výkon nesdílíte s nikým jiným. Díky tomu bude váš webový projekt stabilnější a připravený na opravdu vysokou návštěvnost. Více o VPS a dedikovaném hostingu se dočtete v našem článku: Co je to hosting a jaké jsou jeho typy.

Hlavní technické parametry hostingu:

 • PHP 7.3 a nižší
 • Vlastní PHP.INI
 • MySQL a PostgreSQL
 • POP3, IMAP
 • HTTP/2
 • NGINX+ Cache
 • Instalace oblíbených open source aplikací na jedno kliknutí (WordPress, Drupal, Joomla, Moodle atd.)

Cenové balíčky

Bluehost má ve své nabídce dostatečné množství cenových variant hostingových služeb, které jsou dostupné i blogerům nebo freelancerům s malými a nenáročnými webovými stránkami. Ale v jeho nabídce naleznete i dražší výkonné hostingové a serverové služby, na kterých by se neměl zadýchat náročnější webový projekt.

Struktura cen a služeb Bluehost je v podstatě jednoduchá. V nabídce jsou sdílené hostingové služby, VPS (virtuální servery) a dedikované servery. Protože mnoho uživatelů těmto odborným termínům nerozumí a je jim vlastně jedno, jak to na pozadí hostingu funguje, tak jsou jednotlivé služby pojmenovány jednodušeji.

Recenze Bluehost cena WordPress hostingů
Výběr hostingových balíčků: WordPress Hosting, WP Pro, ECommerce.

Pokud chcete na Bluehost provozovat projekt na WordPressu, tak si dle jeho náročnosti vyberete jeden z balíčků: WordPress Hosting, WP Pro, ECommerce. V podnabídce zvoleného hostingového tarifu si pak zvolíte jeho cenovou variantu. Ty se od sebe liší technickými parametry nebo přídavnými funkcemi. Ceny hostingu začínají na necelých 3 eurech za měsíc.

Recenze Bluehost cenové balíčky WordPress hostingů
Příklad cenových tarifů pro WordPress hosting od Bluehost.

Rozdíly cenových tarifů jsou většinou v dostupnosti různých doplňkových služeb nebo parametrech jako je velikost místa pro prezentaci, velikost a počet e-mailových schránek, počet databází nebo maximální počet subdomén.

Například u nejlevnějšího cenového tarifu Basic získáte 50 GB prostoru na disku, na který můžete umístit jeden webový projekt (webovou stránku) pod hlavní doménou s bezplatným SSL certifikátem. K tomu můžete vytvořit až 25 subdomén a 20 MySQL databází.

Tarif Plus už je v podstatě multihosting, na který můžete umístit neomezený počet webových projektů s neomezeným počtem domén druhého řádu. Aby bylo toto možné, tak máte k dispozici neomezený prostor na disku. Navíc můžete vytvořit neomezené množství e-mailových schránek nebo databází. Což je dle mého dobrá nabídka, kterou nemá lecjaká konkurence.

Dražší hostingové tarify se od sebe liší dalšími funkcionalitami. Mezi ně patří například automatické zálohování nebo služba Domain Privacy + Protection, která skryje informace o vlastníkovi domény ve veřejné databázi WHOIS a nahradí je obecnými kontaktními informacemi na Bluehost.

VlastnostiBasicPlusChoice PlusPro
Počet stránek1neomezenýneomezenýneomezený
Výkonstandardnístandardnístandardnívysoký
Počet emailů5neomezenýneomezenýneomezený
Úložiště pro emaily100 MBneomezenéneomezenéneomezené
Max. odeslaných emailů za 1 hodinu500500500500
Úložiště pro web50 GBneomezenýneomezenýneomezený
Max. počet souborů200 000200 000200 000300 000
Přenos datneomezenýneomezenýneomezenýneomezený
Registrace 1 domény zdarmav ceně tarifuv ceně tarifuv ceně tarifuv ceně tarifu
Počet subdomén25neomezenýneomezenýneomezený
Domain Privacy 1 domény zdarmaneneanoano
Dedikovaná IP zdarmaneneneano
SSL certifikát zdarmaAuto SSLAuto SSLAuto SSLAuto SSL
Prémiový SSL certifikátnenenePositive SSL
Počet MySQL databáz20neomezenýneomezenýneomezený
Max. velikost MySQL databáze5 GB5 GB5 GB5 GB
Max. využití MySQL databází10 GB10 GB10 GB10 GB
Max. počet databázových tabulek5 0005 0005 0005 000
Max. počet paralelních připojení k databázi150150150150
Marketingové ponukyne$200$200$200
SpamExpertsne1 doména1 doména2 domény
Automatické zálohynenev ceně tarifuCodeGuard Basic

Proč uvažovat o zahraničním hostingu?

Na začátku článku jsem zmínil, že Bluehost je firma z USA, jejíž servery se nachází v Utahu. Tedy také v Americe. Takže se nabízí otázka: proč vlastně hostovat webový projekt v zahraničí?

Pokud plánujete se svým projektem oslovovat především zahraniční návštěvníky nebo máte ambice vytvořit globální službu, pak budete muset také řešit rychlost načítání a odezvy stránek na jednotlivých kontinentech.

Například český server je od amerického kontinentu velice vzdálený. Ačkoliv je přenos dat po internetu stále rychlejší, tak se na takovou vzdálenost nevyhnete zpoždění. Toto zpoždění je pro vzdálené uživatele více než znatelné a nepříjemné. Aby nebyli cizí návštěvníci stránek frustrovaní z pomalého načítání webu, tak je dobré zvážit zahraniční hosting, který vyřeší latenci načítání stránek.

Dalším důvodem může být například bezkonkurenční nabídka služeb, kterou tuzemské společnosti nedokáží vyrovnat.

Jak objednat Bluehost hosting?

Potom, co si vyberete vhodný hostingový balíček s cenovým tarifem, tak přejdete do další fáze objednávání. V té budete vyzváni k zadání nového doménového jména nebo jména domény, kterou už vlastníte a chcete ji používat u Bluehost. Vlastní doménu pak musíte  nasměrovat na servery Bluehost nastavením DNS nameserverů (ns1.bluehost.com, ns2.bluehost.com) nebo sadou nameserverů NSSET BLUEHOST.

 1. Registrace nebo přidání domény
Recenze Bluehost objednání hostingu
Registrace nebo přidání domény do Bluehost.

Bluehost nabízí při prvním objednání služeb registraci domény na jeden rok zdarma. Jedinou nevýhodou je, že to nemůže být česká .CZ a slovenská .SK doména. Ty prostě Bluehost registrovat neumí. Musíte si je tedy registrovat jinde a na Bluehost je nasměrovat.

 1. Vyplnění kontaktních údajů, výběr platebního intervalu, objednání doplňkových služeb a platba

V této části budete požádáni o vyplnění kontaktních a fakturačních údajů. Potom přejdete na výběr platebního intervalu. Na obrázku si můžete všimnout výrazných slev při výběru delších platebních intervalů.

Recenze Bluehost objednání hostingu platba
Interval plateb služeb a výběr doplňkových služeb Bluehost.

V další části platební stránky si můžete vybrat doplňkové služby, které by se vám mohly hodit pro provoz webových stránek.

Mezi doplňkové služby patří:

 • Codeguard – je vlastně zálohovací služba, která denně zálohuje váš web a stará se o jeho bezpečnost, kdy sleduje, zda na něm nedochází k nechtěným změnám. Jedním kliknutím můžete vyvolat například zálohu webu z předchozího dne.
 • Bluehost SEO Tools – je balíček nástrojů, které vám například pomohou s indexací stránek do vyhledávačů Google a Bing, s měřením návštěvnosti nebo optimalizací webových stránek pro vyhledávače.
 • SiteLock Security Essential – je základní rozšíření, které vám pomůže webové stránky ochránit před malware a škodlivými útoky.

Nakonec dojde na vyplnění platebních informací. Platit můžete kartami VISA, MasterCard, ale také přes PayPal.

 1. Potvrzení platby a vytvoření účtu.

Po kliknutí na tlačítko Create Account se dostanete na stránku, kde si nastavíte heslo pro svůj nový Bluehost účet.

Recenze Bluehost objednání hostingu potvrzení platby
Potvrzení platby a odeslání potvrzovacího e-mailu.

Představení administrace Bluehost

Protože jsem si objednával nový WordPress hosting, tak jsem se po objednání služeb dostal na stránku, která mi pomůže s vytvořením nových webových stránek. Tento krok lze přeskočit, ale pokud jím projdete, tak na jeho konci získáte nainstalovaný WordPress s vámi vybranou wordpressovou šablonou.

Recenze Bluehost vytvoření webových stránek
Formulář pro bližší specifikaci vytvářené stránky.
Recenze Bluehost zákaznická administrace
Administrace hostingu Bluehost.

Základní administrační rozhraní je velice intuitivní a přívětivé pro začátečníky, kteří nemají s administracemi hostingů zkušenosti. 

Z administrace můžete spravovat nejen svůj účet a webové stránky, ale můžete také objednávat další služby nebo kupovat prémiové šablony a pluginy pro WordPress.

Po kliknutí na položku Advanced se dostanete do rozhraní cPanel, což je vlastně grafické rozhraní pro pokročilé nastavování hostingu.

Recenze Bluehost administrace cPanel
Bluehost administrace cPanel.

V cPanelu můžete vytvářet například další databáze, FTP účty, ale také máte přístup k různým analytickým nástrojům nebo možnost upravovat soubor PHP.INI. To už je ale práce pro opravdu zkušené webmastery.

Instalace WordPress a dalších aplikací na jedno kliknutí

Díky cPanelu můžete na svém hostingu u Bluehost instalovat oblíbené webové aplikace na jedno kliknutí. V nabídce jsou desítky různých redakčních systémů jako WordPress, Joomla nebo Drupal, ale také anketní nebo ERP systémy.

Recenze Bluehost instalace WordPress na kliknutí
Výběr open source aplikací pro instalaci na jedno kliknutí.

Instalace WordPress může proběhnout na pouhé jedno kliknutí. Na výběr máte buď rychlou instalaci nebo vlastní instalaci, kde si nastavíte další podrobnou konfiguraci WordPress.

Recenze Bluehost instalace WordPress na kliknutí pomocí Softaculous
Instalace WordPressu u Bluehost na jedno kliknutí.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Doména na první rok zdarma- Nelze přímo registrovat CZ a SK domény (používat lze)
+ Výrazná sleva při platbě služeb za jeden a více roků- Administrace a podpora jsou pouze v angličtině
+ Automatická instalace a aktualizace WordPress
+ Základní administraci hostingu zvládnou i začátečníci
+ Zákaznická podpora 24/7
+ Soubory jsou na rychlých SSD discích
+ U vyšších cenových tarifů možnost hostovat neomezené množství domén (stránek) na neomezeném prostoru
+ Možnost nakupovat šablony a pluginy z administrace

Závěr a hodnocení

Bluehost je klasická velká společnost, která se snaží vyhovět všem zákaznickým vrstvám. Z toho důvodu v její nabídce nalezneme nespočet hostingových služeb a cenových tarifů, ze kterých by si měl být schopen vybrat téměř každý.

Velice se mi líbí politika u vyšších cenových tarifů, kdy máte za pakatel k dispozici neomezené místo pro stránky s neomezeným počtem domén. Pokud chcete zkusit nabízet vlastní webhostingové služby nebo chcete mít prezentace klientů na jednom místě, tak u Bluehost jsou pro to velice vlídné podmínky. A jako zkušený webmaster určitě oceníte přítomnost rozhraní cPanel pro správu hostingu.

Pokud bych na Bluehost přišel jako málo zkušený, nebo úplně nezkušený uživatel, tak bych musel ocenit jednoduchost a intuitivnost administrace. V té snadno založíte e-mailovou schránku, ale také přidáte další doménu, na které snadno vytvoříte nový WordPress web. Na jedno kliknutí, bez nutnosti cokoliv složitě nastavovat.

Na Bluehost najdou vše potřebné profesionální webmasteři, kteří ocení pokročilé možnosti dalšího nastavování hostingu a jeho parametrů. Na své si přijdou také začátečníci. Ti se díky jednoduché administraci na hostingu neztratí a dokáží na Bluehost vytvořit svůj velký projekt.

3.7/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..