Surfshark Antivirus Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Surfshark Antivirus jednoduchá a odlehčená ochrana zařízení

Nejspíš to znáte: nainstalujete antivir a ten vám všechno zpomalí. Něco takového už do zařízení nechcete. Jenže, jak se chránit před hrozbami z online světa? Znám na to dobrý antivir od Surfshark. Ten je lehký, čistý a zbavený zbytečných funkcí. Ochrana funguje v reálném čase a vy ani nevíte, že nějaký antivir používáte. Jaký je Surfshark Antivirus? To vám prozradím v této recenzi.

Uživatelé chytrých zařízení jako počítače, tablety nebo mobilní telefony se dělí na dva tábory. Jedni antivirovou ochranu používají a druzí ne. Já patřím k tomu prvnímu táboru, protože si myslím, že používat antivir má v dnešní době obzvlášť velký smysl. S příchodem umělé inteligence se hrozby v online světě stupňují. Je dobré si hlídat všechny potenciálně ohrožené vstupy do zařízení. Proč to dělat manuálně, když to za pár drobných řeší antivirus?

Hlavní shrnutí: Antivirus patří do balíku Surfshark One. Nelze ho objednat samostatně. To ale nevadí, protože celý bezpečnostní balík vyjde levně. Máte v něm navíc VPN a další nástroje. Antivirus chrání před hrozbami jako malware, viry, phishingem a podobně. A samozřejmě vše skenuje v reálném čase. Já si myslím, že jeho výhodou je jednoduchost a lehkost. Surfshark antivirus nezatěžuje zařízení, takže vás nijak neomezuje při práci. Chrání vás a vy o tom nevíte.

Proč uvažovat o Surfshark Antivirus?

Pravděpodobně jste o tomto antiviru ještě neslyšeli. Ani se nedivím. Je to nový antivir. Značku Surfshark ale pravděpodobně znáte, protože ji patří jedna z nejlepších VPN se stejným názvem. 

1 Surfshark Antivirus Recenze

Antivirus dává pro značku Surfshark smysl, protože je to další nástroj, kterým mohou ochraňovat bezpečí uživatelských dat. Vlastně díky tomu vznikl celý balík pro zabezpečení zařízení a ochranu soukromí. Nazývá se Surfshark One a patří do něho Surfshark VPN, Antivirus, Search (bezpečný vyhledávač) a Alert (ochránce osobních údajů).

2 Surfshark One Predstaveni

Pro vás jako zákazníky je tento balík výhodný hlavně tím, že za jedny peníze dostanete více nástrojů, kterými snadno ochráníte svá data, identitu a zařízení před možnými hrozbami jako únik citlivých informací a napadení zařízení viry. A to na 5 zařízeních současně. Umí chránit před malware, blokuje reklamy a sledovací kódy a dokáže poznat phishingové stránky. To všechno v jedné jednoduché aplikaci, která zbytečně nevytěžuje systém a zařízení.

Funkce antiviru

3 Surfshark Antivirus Funkce

Překvapilo mě, že Surfshark Antivirus má funkce, jako aplikace, které jsou na trhu přes 20 let. Skenování v reálném čase, cloudová ochrana, ochrana webkamery a další. Je také certifikován Bulletinem Virus a nedávno obdržel dlouho očekávaný AV certifikát. Z pohledu bezpečnosti jde o prověřený antivirus. Podívejte se na tabulku, co vše dokáže tento antivirus řešit.

VlastnostSplňuje
Skenování virů v reálném čase
Detekce malware
Detekce podvodných stránek (phishing)
Blokování reklam
Blokování sledovacích kódů
Ochrana webkamery
Bezpečné vyhledávání na webu
Ochrana e-mailů
Pro více zařízení✔ 5
Blokování obsahu pro dospělé
Správce hesel

Skenování zařízení

Tohle je jedna z nejdůležitějších funkcí každého antiviru. Možnost plánovaného, plného nebo rychlého skenování je prostě základ bezpečnosti. Každý den do svých zařízení stahujeme různé soubory, o kterých vlastně pořádně nic nevíme. Tady přichází na řadu Surfshark Antivir se svojí aktualizovanou databází virů a hrozeb. Ten prověří soubory v zařízení za vás. 

4 Surfshark Antivirus Skenovani
Skenování můžete naplánovat.

Rychlý scan mě překvapil svojí rychlostí. Po spuštění prověřil přes 19 000 souborů za nějakých 32 vteřin. To je nesmírná rychlost.

5 Surfshark Antivirus Rychly Sken
Rychlé skenování.

Plné skenování trvá samozřejmě podstatně delší čas, ale klidně při něm můžete pracovat, protože nijak znatelně neomezuje výkon počítače.

Musím pochválit snadný přístup do funkce skeneru složek a souborů. Tato funkce se neskrývá někde v útrobách antiviru, ale je pěkně viditelná na jeho nástěnce. Když si stáhnete nový soubor z internetu, tak si ho můžete nechat jednoduše a rychle prověřit antivirem.

6 Surfshark Antivirus Skenovani Souboru
Skenování složek a souborů.

Ostatně Surfshark Antivirus skenuje soubory i při jejich stahování. Tohle jsem si nemohl nechat ujít, takže jsem si šel na Uloz.to pro soubor s virem. Takových tam najdete spoustu. Antivirus mě okamžitě upozornil, že soubor není v pořádku a přesunul ho do karantény. Tam už jen stačí soubor označit a smazat ho. 

7 Surfshark Antivirus Detekce Viru
Okamžitá detekce viru.

Ochrana kamery

Surfshark konečně chrání také webkameru. Respektive chrání kameru, protože na zařízeních jako mobilní telefon nebo tablet už to nenazýváme webkamerou.

8 Surfshark Antivirus Ochrana Webkamery

Ochrana kamery se stará o to, aby nikdo nezískal neoprávněný přístup ke kameře nebo webkameře v zařízení. Tohle je v dnešní době obzvlášť užitečná funkce, protože získat takový přístup je docela snadné. Pak vás může kdokoliv sledovat na dálku, aniž byste o tom věděli. Kdyby náhodou nějaká aplikace nebo webová stránka chtěla spustit webkameru, tak vás na to antivirus okamžitě upozorní. Kromě toho můžete v antiviru nastavit výjimky pro aplikace, které mohou kameru spouštět. 

Stále aktuální databáze hrozeb

Ochrana před hrozbami by nebyla pořádná, kdyby neměl antivir často aktualizovanou databázi hrozeb. Surfshark aktualizuje databázi v podstatě každý den, protože stejně takovou rychlostí se objevují nové viry a malware. 

Co v Surfshark Antivirus chybí?

Antivirové společnosti se předhánějí, jaké funkce do svých aplikací přidají. Dnes není výjimkou, že v antiviru máte správce hesel, dětskou kontrolu nebo blokování obsahu pro dospělé. Tohle v Surfshark Antiviru zatím nenajdete. Záměrně jsem napsal zatím, protože si myslím, že v budoucnu na tom společnost zapracuje. Možná to ale nepřidají, protože by to byly další funkce, které by nějakým způsobem mohly zvyšovat minimální systémové požadavky. Necháme se překvapit.

Cena Surfshark Antivirus

Jak už jsem psal, Surfshar Antivirus není možné koupit samostatně, a je součástí balíčku Surfshark One. V tom jsou další nástroje, mezi kterými je nejdůležitější VPN. Bezpečné vyhledávání nebo ochrana účtů – Surfshark Alert, jsou vlastně jen takové bezpečnostní doplňky, bez kterých si dokážu svůj život představit. 

9 Surfshark Antivirus Surfshark One Cena
Základní cena za VPN

Pokud byste pořizovali VPN, tak vás bude stát stejnou cenu, jako celý balík Shurfshark One. Jenže tady máte v tom balíku VPN a antivirus, což je neodolatelná nabídka.

10 Surfshark Antivirus Surfshark One Cena
V objednávce je ještě potřeba potvrdit objednání celého balíku Surfshark One. 

Když ještě uvážíte, že k nákupu Surfshark One snadno získáte slevový kupon s 80% slevou, tak se to rozhodně finančně více než vyplatí.

11 Surfshark Antivirus Uplna Cena
Cena předplatného na 24 měsíců za celý balík Surfshark One s využitím slevy

Když to srovnám například s Avast Ultimate, tak Surfshark One vyjde cenově o něco výhodněji s lepší VPN a snad i s lepší pověstí. Pokud tedy potřebujete VPN a antivirus, tak Surfshark Antivirus stojí za úvahu. Pokud chcete pouze antivir, tak pak se podívejte na naše srovnání nejlepších antivirů.

Jak nainstalovat Surfshark Antivirus

Instalace antiviru je jednoduchá, ale někoho by mohla zmást. Tím jak si pořizujete Surfshark One, tak si do zařízení instalujete i VPN. Po nainstalování aplikace tak musíte jít na záložku antiviru a aktivovat ho.

12 Surfshark Antivirus Download
Stačí stáhnout aplikaci.

Minimální systémové nároky Surfshark Antvirus

  • Platformy: Windows 10 (32bitový a 64bitový), macOS 10.15 (Catalina), Android 5 a všechny jejich novější platformy.
  • Místo na disku: minimálně 2 GB pro Windows a 500 MB pro macOS a Android volného místa na disku (bude vyžadováno další místo pro dočasné soubory a soubory v karanténě).
  • Stálé připojení k internetu (pro aktualizace aplikací a databází a pro zamezení falešně pozitivních výsledků ze Surfshark Cloud Protect).

Používání aplikace

Používání aplikace je díky jednoduchosti intuitivní, takže se nikde neztratíte a okamžitě vše pochopíte. Více vám napoví obrázky níž.

Windows 

Doporučuji udělat po instalaci úplnou kontrolu zařízení, tím získáte jistotu, že v něm nemáte nějakou hrozbu. Spuštění skeneru je snadné. Můžete jeho spuštění také naplánovat na nějakou pozdější hodinu. Chcete Li mít nad pořádkem v zařízení kontrolu, tak naplánujte pravidelné skenování.

Android

Na Androidu je aplikace vážně jednoduchá. Vyberete si, co chcete použít a kliknete na to. U antiviru vlastně máte na výběr jen spuštění skeneru.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Rychlý a jednoduchý antivirus- Nemožné koupit samostatně
+ Dobrá cena
- Chybí některé nástroje oproti konkurenci
+ Kvalitní detekce hrozeb
+ Použitelné na Windows, macOS a Android
+ Ochrana kamery

Závěr

Surfshark Antivirus je bezpečná a lehká aplikace. Lehká je na použití i na systémové nároky. Výkon zařízení nijak nezatěžuje. Určitě záleží na jeho konfiguraci, ale z minimálních systémových požadavků je znát, že je Surfshark na dnešní dobu poměrně nenáročný.

Já si myslím, že jednoduchá aplikace je jednou z výhod tohoto antiviru, protože je snazší ji používat. Nikde nemusíte hledat složité nastavení. Aplikaci nainstalujete, spustíte a jednoduše nastavíte. Za zkoušku nic nedáte, protože máte garanci vrácení peněz, když nebudete spokojení. Já věřím, že budete. Zkuste si antivirus sami.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..