Porovnání oblíbených antivirových programů pro desktopy a mobilní zařízení

Nejlepší antiviry pro desktopy a mobilní zařízení

Jste zvědavý nebo obezřetný uživatel internetu? Častokrát je to právě naše zvědavost, která napomáhá šíření škodlivého softwaru. Otevřeme maily od neznámých uživatelů, navštívíme webstránky, které nejsou zabezpečeny, Neověřujeme si bezpečnost počítače, do kterého připojujeme USB nebo externí disk při kopírování dat…

Obezřetný uživatel svá zařízení může před bezpečnostními hrozbami ochránit antivirovými programy. Na trhu je jich mnoho. Jak si tedy z bohaté nabídky vybrat?


Naši partneři

UpGates.cz moderní e-shopy na míru

Jaké typy bezpečnostních hrozeb číhají na vaše zařízení připojená na internet? Hledáte základní antivirovou ochranu nebo komplexní ochranu před útoky hackery? Potřebujete ochranu jen pro váš počítač nebo pro všechna zařízení vaší rodiny, či firmy?

Abychom vám pomohli s rozhodováním, vytvořili jsme seznam kritérií pro výběr antivirového programu. V článku najdete produkty od nejoblíbenějších dodavatelů antivirových programů. Porovnali jsme navzájem jejich antivirové programy pro desktopy a pro mobilní zařízení, v závěru článku najdete přehledné tabulkové srovnání funkcionality. Podrobně jsme prostudovali doporučení od uživatelů na stránkách Trustpilot.com a G2.com a vybrali jsme pro vás nejčastější zmíněné kladně i záporné hodnocení pro tyto softwary.


Typy bezpečnostních hrozeb, které číhají na vaše zařízení připojená k internetu

Pokud nejste v oblasti bezpečnosti na internetu zcela doma, připravili jsme pro vás slovníček z této oblasti. Usnadní vám porozumění toho, které charakteristiky antivirových programů si všímat.

Co je to malware?

Malware je kus zlomyslného programovacího kódu, který má schopnost nakopírovat se do zařízení (nebo všech zařízení ve vaší síti) s cílem poškodit váš systém, různé aplikace nebo získávat vaše osobní údaje. Způsobí zpomalení nebo nestabilitu systému, poškozuje dokumenty nebo mění obsah souborů. Patrná je často i změna kapacity pevného disku.

Jako malware bývají označovány viry, počítačové červy, trojské koně, logické bomby, rootkity, bootkity, metoda tajných vstupů (backdoor), špehování software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware). Pojem malware zastřešuje všechny formy škodlivého kódu bez ohledu na způsob, jakým postihuje oběti, jak se chová nebo jaké škody způsobuje.

Co je počítačový virus?

Počítačový virus je kód, který má schopnost nakopírovat se do vašeho zařízení bez vašeho vědomí. Některé viry mohou být cíleně ničivé (přepisují pevný disk, mažou soubory), některé jsou pouze obtěžující (zobrazují různé zprávy). Viry lze klasifikovat podle různých kritérií – podle uložení v paměti, podle způsobu spuštění, podle způsobu infekce, podle chování.

Co je počítačový červ?

Počítačový červ nepotřebuje na své šíření hostitelský program. Je nejnakažlivějším typem z počítačových virů. Šíří se přes maily, když využije chyby v mailových aplikacích nebo přes počítačové sítě, když využije chyby v serverových částech aplikací. Sám aktivně vyhledává další programy v napadeném počítači, které by mohl poškodit i další servery v síti vhodné k napadení. Dokáže se sám replikovat a zasáhnout tak všechny počítače v síti.

Co je trojan?

Trojský kůň (trojan) je program, který kromě užitečné funkce obsahuje skrytou část. Tato se aktivuje při naplnění určité podmínky, někdy je spuštění navázané na konkrétní datum (1. duben, pátek třináctého, Nový rok, Vánoce). Skrytá část kódu pak provádí destrukční činnost, například maže nebo modifikuje soubory, formátuje disk apod. Trojský kůň se nedokáže sám replikovat ani infikovat soubory samostatně.

Co je logická bomba?

U některých virů se ničivý kód spouští až se zpožděním (např. v určitý den či po nakažení určitého počtu jiných hostitelů), to se označuje jako logická bomba.

Co je backdoor?

Backdoor neboli metoda tajných vstupů je typ malwaru, který obchází normální proces přihlášení do systému. Může to být druh trojského koně, když součástí aplikace, kterou si stáhnete je oprávnění pro vzdálený přístup pro jejího programátora.

Cílem je získat vzdálený přístup do databáze, aplikace, souborů na serveru a pod. a následně měnit nebo ukrást jejich obsah, spouštět programy nebo i aktualizovat malware.

Co je to keylogger?

Typ trojana, který dokáže odchytávat vše, co napíšete na klávesnici, tedy zaměřuje se většinou na odcizení hesel, přihlašovacích údajů, nebo i na citlivé konverzace. Využívá možnost nahrávat stlačování kláves (keylogging).

Co je rootkit?

Rootkit je program, jehož cílem je umožnit přístup do zařízení nebo aplikace nepovolenému uživateli. Jeho instalace může být automatizovaná nebo po cíleném útoku. Systém lze napadnout přes jeho známé chyby, nebo odhalením hesla (přes cracking, sociální inženýrství nebo phishing). Rootkit maskuje své soubory, spuštěné procesy, uživatelské účty, klíče i systémové registry. Detekce je proto složitější.

Co je bootkit?

Bootkit je typ rootkitu, který dokáže napadnout boot sektor pevného disku. Boot sektor obsahuje pro běžného uživatele nepřístupný program pro spuštění operačního systému. Může změnit seznam bootovacích příkazů a ovlivnit je ve svůj prospěch. V některých případech bootkit může poškodit i software, který je určen pro detekci malwaru a hackování.

Co je ransomvér?

Ransomvér neboli vyděračský software je typ malwaru, který po vniknutí do počítače uzamkne operační systém nebo různé soubory a zabrání uživateli v jejich využívání. Pokud chce používat své zařízení musí za odemknutí souborů zaplatit „výkupné“ (obvykle v kryptoměně). Zaplacení výkupného však nezaručuje, že budou vaše údaje opravdu dešifrovány.

Co je spyware?

Spyware neboli špehování software shromažďuje osobní informace uložené v počítači. Monitoruje webové stránky, které uživatel navštěvuje, někdy se zaměřuje i na sledování zboží, které si uživatel zakoupí online.

Co je adware?

Adware je vytvořen na šíření nevyžádané reklamy. Nemusí být vytvořen s cílem škodit. Nicméně může zpomalit systém, zpomalit rychlost internetu a může obsahovat i keyloggery. Během surfování na internetu zobrazuje uživateli vyskakovací okna, nebo nastavuje různé internetové stránky jako domovské. Často bývá nainstalován spolu s programy, které jsou volně ke stažení.

Co je sociální inženýrství?

Sociální inženýrství je způsob získávání citlivých osobních údajů nebo údajů o organizacích bez použití jakýchkoliv technických nástrojů. Primárním cílem sociálního inženýrství je zisk důvěry cílových osob.

Co je to spam?

Spam je nevyžádaná nebo irelevantní zpráva rozesílaná velkému množství uživatelů přes maily nebo různé chatovací služby za účelem reklamy, phishingu, šíření malwaru apod. Nevyžádaná znamená, že uživatel žádným způsobem neodsouhlasil její zasílání.

Co je to scam?

Typ podvodu, kdy podvodník přesvědčuje svou oběť, aby zaplatila například za zboží, službu nebo investovala na základě příslibu odměny v budoucnosti. Avšak k dodání zboží, služeb nebo úhradě finanční odměny ani po zaplacení nikdy nedojde. Podvodní firma může oběť kontaktovat telefonicky, přes sociální sítě, různé chatovací aplikace, mailem nebo prostřednictvím webové stránky.

Co je phishing?

Z anglického fishing (rybolov) byl odvozen název phishing – podvodné získávání citlivých údajů (osobní údaje, hesla, údaje z platební karty apod.) pomocí návnady. Nejčastěji je návnadou falešná stránka, která používá a napodobuje barvy a loga důvěryhodných stránek. Podvodník uživatele na stránku vyláká pomocí klamavého mailu, SMS zprávy, zprávy na sociální síti, webu apod. Méně pozorný návštěvník si nevšimne rozdíl a vyplní údaje na falešné webové stránce. Jeho údaje jsou pak zneužity například k vydírání, krádež peněz nebo pro krádež identity.

Co je to spear phishing?

Podvodní praktika rozesílání emailů zdánlivě od známého nebo důvěrného odesílatele s cílem získat citlivé informace. Při phishingu jsou stejné návnady zaslány tisícům uživatelů, při spear phisingu je podvodník zaměřen na jednoho konkrétního uživatele, od kterého chce vylákat údaje. Například odsledovat poslední objednávku v e-shopu a tvrdí, že platba neprošla a požaduje karetní údaje.

Co je to hoax?

Hoax je prostřednictvím internetu elektronicky šířena zpráva, v níž jsou uvedeny zavádějící nebo klamavé informace, přičemž je autor zprávy vydává za pravdivé. Navzdory své nesmyslnosti často vyzývá čtenáře, aby zprávu přeposlali dalším. Hoaxy často varují před nebezpečnými potravinami, nebezpečným účinkem léků, prosí o pomoc v nouzi nebo tvrdí, že přinášejí štěstí.


Jakým způsobem může být moje zařízení napadené malwarem?

Nejčastější cesty, kterými je zařízení napadené:

 • Malware se do počítače dostane jako příloha v mailu, po aktivaci se automaticky přepošle i všem vašim kontaktům.
 • Malware v mobilním telefonu se může poslat všem vašim kontaktům přes SMS.
 • Malwarem jsou ohroženy všechny komunikační aplikace: Aplikace na videohovory, sociální sítě, různé chatovací aplikace.
 • Někdy se malware uloží do počítače, pokud navštívíte napadenou webovou stránku. Nebo přes různé vyskakovací okna.
 • Virus můžete do svého počítače přenést i prostřednictvím infikovaného USB klíče nebo externího disku.
 • Pokud ignorujete aktualizace operačního systému nebo aplikací, ignorujete i opravy bezpečnostních chyb v nich. Vývojáři malwaru znají tyto bezpečnostní díry a proto je velmi dobře vědí využít ve svůj prospěch.

Jakým způsobem může být mé zařízení chráněno před malwarem?

 • Používejte antivirový program a udržujte ho aktuální: Komplexní antivirová řešení dokáží sledovat všechny vstupní místa, kterými by se malware mohl dostat do počítačového systému. Identifikují ho a eliminují. Pravidelnou aktualizací antivirového programu zajistíte ochranu před nejnovějším malwarem.
 • Firewall: Firewall v počítačové síti blokuje nebo povoluje síťové přenosy na základě přednastavených pravidel. Počítače se systémem Windows i MacOS jsou dodávány s vestavěným softwarem brány Firewall. Zkontrolujte, zda je povolena.
 • Akualizace operačního systému a aplikací: Aktualizace často obsahují opravy pro bezpečnostní chyby. Pokud si nestahujete a neinstalujete aktualizace, dáváte šanci malwaru využít tyto bezpečnostní díry a infikovat vaše zařízení. Pravidelně svá zařízení restartujte, pomůže to zaručit, že operační systém a aplikace budou aktualizovány.
 • Používejte silná hesla: Silné heslo by mělo obsahovat velká i malá písmena, čísla i další znaky. Pro každou aplikaci si vytvořte jiné heslo. Pokud si nevíte hesla zapamatovat, používejte na správu hesel password manažer.
 • Správce hesel – pasword manager: Aplikace na bezpečné uložení přihlašovacích údajů a dalších citlivých informací (např. karetní údaje, soubory s citlivými informacemi). Více v našem článku Nejlepší aplikace pro správu hesel.
 • Zálohujte důležité údaje: V případě napadení počítače budete moct využít kopii a o své údaje nepřijdete. Na zálohování použijte například USB klíče nebo externí cloudové úložiště.
 • Virtual private network (VPN): Na ochranu vašeho soukromí na internetu můžete použít VPN, které umožní anonymizaci vaší IP adresy. Více v našem článku Nejlepší virtuální privátní sítě (VPN).
 • Odpovědné chování na internetu: Neotvírejte maily a už vůbec ne jejich přílohy od neznámého odesílatele. Navštěvujte pouze důvěryhodné webové stránky. Nesdílejte vaše osobní údaje s neznámými lidmi ani na sociálních sítích. Nepotvrzujte a neodsúhlasujte různé formuláře bez jejich pozorného přečtení.
 • Zapněte rodičovské kontroly: Pro bezpečnost dětí na internetu, s možností omezit a monitorovat navštívené stránky, se zajímejte o možnost rodičovské kontroly a rodičovských zámků. Děti by neměly mít přístup na internet bez dozoru, nemusí být schopné rozpoznat nebezpečné stránky, mohou potvrdit různé formuláře a poskytnout osobní údaje.

Na co všechno se zaměřit při výběru antivirového programu?

Rozdělili jsme požadavky na antivirový program do dvou skupin. Základní požadavky zaměřeny hlavně na uživatelský komfort a požadavky závislé od vašeho chování na internetu.

Základní požadavky na bezpečnostní řešení

 • Je určeno pro požadovaný typ zařízení (počítač, tablet, mobil) a požadovaný typ operačního systému.
 • Odchytává pouze škodlivý kód a neblokuje užitečné programy.
 • Nezatěžuje nadměrně operační systém zařízení, nezpomaluje výkon ostatních aplikaci.
 • Mělo by mít jednoduché uživatelské rozhraní.

Požadavky závislé na chování uživatele na internetu

Podle institutu AV-Test denně na internetu přibývá okolo 350 tisíc nových malwarů. Je to obrovské číslo a antivirové systémy používají strojové učení, aby se dokázali s takovým množstvím kódu vypořádat.

Je i vaše zařízení ohrožené všemi typy bezpečnostních hrozeb? Do určité míry to závisí také na tom, na co všechno zařízení využíváte.

 • Dáváte si při surfování pozor a navštěvujete jen ověřené stránky?
 • Používáte maily a potřebujete ochranu proti spamu?
 • Využíváte sociální sítě a chatovací aplikace?
 • Povolíte různým aplikacím na vašem zařízení používat webovou kameru?
 • Provádíte přes internet platby kartou, přihlašujete se do internet bankingu?
 • Používáte mnoho aplikací, přístupů do eshopů a potřebujete správce hesel?
 • Odsouhlasíte běžně různé Obchodní podmínky nebo Podmínky používání aplikací a webů bez přečtení?
 • Potřebujete rodičovské kontroly a rodičovské zámky pro děti?
 • Připojujete se se zařízením i do veřejných free Wi-Fi?
 • Potřebujete zabezpečení pro více zařízení?

Vyberte si takový balík antivirového programu, který pokrývá ochranu pro všechny činnosti, které na internetu provádíte.


Nejznámější dodavatelé antivirových systémů a jejich produkty pro desktopy a mobilní zařízení

V načem článku pokračujeme přehledem dodavatelů antivirových programů. Pro každého dodavatele jsme vybrali do srovnání jeden produkt pro desktop a jeden pro mobilní zařízení. Přečtěte si, jaké funkcionality poskytují a na závěr nahlédněte do přehledného srovnání všech produktů v tabulkách.

Norton

Globální společnost Norton LifeLock (dříve známá jako Symantec) sídlí ve městě Tempe v Arizoně v USA. Původní firma vznikla již v roce 1982, několik krát měnila vlastníky a rozšiřovala oblast působení. Kromě bezpečnosti se věnovala i managementu informačních systémů.

Co najdete v nabídce Nortonu:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti nebo firmy, v balících pro 1, 5 nebo 10 zařízení.
 • Produkty pro systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • Norton 360 for Gamers – výkonná ochrana pro hráče počítačových her.
 • Zdarma je možné vyzkoušet Norton Mobile Security pro systém Android, Norton Mobile Security pro systém iOS nebo bezplatné nástroje na prověření výskytu virů a odstraňování virů.

Na stránkách Trustpilot nebo G2 byly produkty Norton uživateli kladně hodnoceny jako bezpečné. Negativní hodnocení byly v malém počtu. Týkaly se většinou dvou oblastí: 1. Zpomalení systému hlavně na starších zařízeních nebo při aktualizaci systému. 2. Automatické obnovení předplatného a stažení částky z platební karty uživatele.

Při předplatném softwaru se velmi často používá politika automatického obnovování plateb a jde podle nás spíše o nepozornost uživatele. Po zakoupení produktů si zkontrolujte nastavení ve vašem kontě, většinou bývá defaultně nastaveno automatické obnovování předplatného. Pokud zrušíte automatické obnovování plateb, tak nezapomeňte sledovat oznámení před vypršením licence, abyste si stihli licenci na používání antivirového programu včas prodloužit a vaše zařízení zůstaly ochráněné.


Norton 360 Standard pro 1 zařízení se systémem Windows nebo pro 1 zařízení se systémem Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Ochrana před viry, spyware, ransomware, malware.- Rodičovská kontrola - Monitorování a filtrování toho, jaké weby vaše děti navštěvují, jaké videa sledují, jaká slova vyhledávají. Sledování polohy GPS pro mobilní zařízení. Dostupné až v balících Norton 360 Deluxe a Norton 360 Premium (kromě zařízení se systémem Mac OS).
+ Zálohování počítače do cloudu s prostorem 10 GB (pouze pro systém Windows) - prevence před ztrátou důležitých dat.- Služba školní čas - v čase distančního vzdělávání zajistí nepřerušený přístup k internetu. Dostupné až v balících Norton 360 Deluxe a Norton 360 Premium (kromě zařízení se systémem Mac OS).
+ Norton Smart Firewall - sleduje odeslaná a přijatá data, blokuje podezřelé data, chrání před útoky a nežádoucím sledováním.
+ Norton Password Manager - správce hesel.
+ 100% příslib ochrany před viry, Pokud bude zařízení napadené virem a techniky Nortonu ho nedokáží odstranit, budou vám vráceny peníze.
+ Secure VPN pro bezpečné připojení zařízení i ve veřejné Wi-Fi.
+ SafeCut pro blokování nepovoleného přístupu ke kameře - pouze pro Windows.

Cena: 799 Kč za první rok používání / 1719 Kč za každý další rok užívání při roční platbě / 1589 Kč za dvouletou licenci.


Norton Mobile Security pro systém Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Ochrana proti malware, spyware, ransomware i adware.- Rodičovské kontroly.
+ Anti phishing ochrana.- Ochrana pro synchronizované smart zařízení, např. hodinky.
+ Ochrana před škodlivými webstránky.- Možnost uzamknout aplikace pomocí kódu.
+ Ochrana proti úniku citlivých dat. Zpráva o ochraně údajů - interaktivní mapa, kde je zaznamenáno kam aplikace zasílají vaše osobní údaje nebo fotky.
+ Skenování Wi-Fi.
+ Upozornění na potřebné aktualizace systému.

Cena: 575 Kč roční předplatné pro 3 mobilní zařízení za první rok / 959 Kč za první 2 roky a pak 575 Kč ročně.


ESET

Společnost ESET má centrálu v Bratislavě na Slovensku a regionální pobočky v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě a Asii. Na trhu je od roku 1992, kdy začala s prodejem prvních antivirových programů. Pomáhají chránit zařízení více než 100 milionům uživatelů ve více než 200 zemích po celém světě. ESET od roku 2003 získal nejvíce ocenění VB100 za detekci malwaru ze všech dodavatelů řešení internetové bezpečnosti na světě. Mezi jejich uživateli je velmi populární hlavně antivirus ESET NOD32.

Co najdete v nabídce ESETu:

 • Produkty pro domácnosti i pro firmy.
 • Produkty pro domácnosti pro systémy Windows, Mac OS, Android, Linux.
 • ESET Family Security Pack je výhodný balík pro 4 vaše zařízení s libovolnými operačními systémy z nabídky.
 • Pro firmy jsou v nabídce systémy na ochranu koncových zařízení, ochranu serverů, vzdálenou správu, analýzu hrozeb a bezpečnostní služby.
 • Všechny produkty ESET je možné bezplatně vyzkoušet, bez vyplnění platebních údajů.

Produkty ESET byli na webech Trustpilot nebo G2 uživateli kladně hodnoceny jako velmi bezpečné a se snadnou instalací. Negativní hodnocení byly ve velmi malém počtu. Většinou se týkaly zpomalení systému při hloubkové analýze hrozeb, která se však dá naplánovat i v době, kdy nepotřebujete využívat výkon počítače na vaši práci. Uživatelé vnímali produkty jako mírně dražší, než konkurenční produkty, pokud potřebují antivirový systém pro více zařízení.


ESET Internet Security pro 1 zařízení se systémem Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivirus a Antispyware - eliminuje všechny typy hrozeb včetně virů, rootkitů a spywaru.- Password Manager - správce hesel. (Až v balíku ESET Smart Security Premium.)
+ Anti-Phishing - ochrana proti phishingu.- Secure Data - šifrování dat a vyměnitelných zařízení jako USB. (Až v balíku ESET Smart Security Premium.)
+ Ochrana proti v PHP útokům - vyhledává škodlivé skripty ve Windows PowerShell a internetovém prohlížeči.
+ Ransomware Shield - blokuje malware, který se pokouší uzamknout vaše data.
+ Kontrola UEFI - monitorování integrity firmwaru.
+ Ochrana online plateb - speciální prohlížeč pro internetové platby a internet banking.
+ Firewall - ochrana zařízení na veřejných sítích.
+ Antispam - odfiltrování spamových mailů.
+ Ochrana před síťovými útoky - doplněk ke Firewallu, který chrání před škodlivou komunikací v síti.
+ Ochrana před botnety - ochrana před botnety, které šíří malware na další zařízení v síti.
+ Rodičovská kontrola - možnost blokovat jednotlivé stránky nebo kategorie stránek.
+ Ochrana webové kamery - upozornění, pokud chce některá aplikace použít kameru.
+ Zařízení v domácí síti - kontrola zranitelnosti routeru.
+ Anti-Theft - pomáhá najít ztracené nebo odcizené zařízení.
+ License Manager - správa systému přes webové rozhraní.
+ Technická podpora v češtině bezplatně - telefonicky, mailem.

Cena: 49,90 EUR roční předplatné / 74,90 EUR dvouleté předplatné.


ESET Mobile Security pro 1 zařízení se systémem Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivir.- Rodičovské kontroly.
+ Kontrola v reálném čase.
+ Protokol aktivit, zpráva o bezpečnosti.
+ Vzdálené uzamčení.
+ Vzdálená siréna.
+ Podpora pro tablety.
+ Zámek aplikací.
+ Anti-Phishing.
+ Plánovaná kontrola.
+ Poslední známá poloha.
+ Automatické aktualizace detekčních modulů.
+ Zařízení v domácí síti.
+ Bezpečnostní audit.
+ Ochrana plateb.

Cena: 289 Kč roční předplatné / 433 Kč dvouleté předplatné.

K dispozici je i free verze jen s antivirem.


Avast

AVAST Software je společnost se sídlem v Praze v Česku a dalšími sídly v Londýně ve Spojeném království a v Silicon Valley v USA. První antivirový program Avast byl uveden na trh v roce 1988. Produkty AVAST Software využívá více než 435 milionů uživatelů na celém světě.

Co najdete v nabídce Avastu:

 • Zabezpečení pro domácnosti i firmy.
 • Produkty pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozici pro domácnosti je Free Antivirus zdarma
 • Trial verze na 30 dní.
 • Firemní řešení pro malé, střední a velké firmy s nabídkou ochrany pro koncová zařízení, servery i cloud.
 • Můžete si zdarma otestovat, zda nebylo odchyceno heslo k vašemu mailu na stránce Avast Hack Check.

Podle hodnocení na stránce Trustpilot a G2 byly kladně hodnoceny bezpečnostní prvky produktů Avast. Negativní hodnocení byly v malém počtu a většinou souvisely se zobrazováním reklam na placené Avast produkty pro uživatele free verze. Někteří uživatelé uvedli, že jim bylo znemožněno instalování programů nebo počítačových her, byly označeny jako škodlivé a proto během jejich instalace bylo třeba antivirový systém deaktivovat. Uživatelé by upřednostnili, kdyby se hloubkové skeny nespouštěli automaticky, ale na vyžádání, protože někdy zpomalují systém. Pokud si zakoupíte balík Ultimate, tak musíte zvlášť instalovat každý program.


Avast Ultimate pro 1 zařízení se systémem Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Balík Avast Ultimate obsahuje produkty Avast Premium Security, Avast Secureline VPN, Avast Cleanup Premium, and Avast Anti Track.- Password manager na správu hesel.
+ Blokuje viry a spyware v reálném čase.- Rodičovské kontroly.
+ Ochrana proti ransomware.
+ Ochrana proti škodlivým webstránkám.
+ Firewall.
+ Blokování nežádoucího použití webkamery.
+ Ochrana hesel uložených v internetovém prohlížeči.
+ Ochrana před vzdáleným ovládáním počítače hackery.
+ Automatická aktualizace operačního systému a aplikací.
+ Avast Secureline VPN pro bezpečné připojení i ve veřejných Wi-Fi sítích.
+ Avast Cleanup Premium dá nepoužívané aplikace do spánkového režimu, čímž se šetří výkon počítače. Pomáhá třídit a vymazat nepoužívané programy a trial verze.
+ Avast Anti Track pomáhá odstranit vaši digitální stopu. Digitální stopa hackerům může odhalit vaši lokalitu, operační systém, který používáte, webstránky které navštěvujete, ale také citlivější informace jako např. údaje platební karty, medicínské informace, vaše čísla účtů apod.

Cena: 1190 Kč za první rok, 1990 Kč za další roky.


Avast Premium Security pro 10 zařízení se systémem Windows, Mac OS, Androidd, iOS

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Blokování virů, spyware a škodlivých aplikací.- Rodičovské kontroly.
+ Web Shield pomáhá blokovat škodlivé stránky.
+ Anti Theft zachytí fotografie a audio, pokud byl telefon ukraden.
+ Zamknutí telefonu na dálku.
+ Trekování ztraceného telefonu.
+ Zjištění poslední známé polohy telefonu.
+ Photo Vault na uzamčení fotografií PIN kódem nebo otiskem prstu.
+ App Lock na uzamčení aplikací PIN kódem nebo otiskem prstu.
+ Wi-Fi Security na ochranu zařízení ve veřejné Wi-Fi.
+ Šetření baterie, čištění nepoužívaných souborů, zrychlení RAM.
+ Měření času stráveného používáním aplikací.

Nelze zakoupit samostatně pro 1 zařízení. Pouze v balíku pro 10 zařízení. Cena: 990 Kč pro 10 zařízení roční předplatné za první rok, 1590 Kč za další roky.


Avira

Globální společnost Avira sídlí v Tettnang v Německu, další sídlo má v Burlingame v Kalifornii v USA. Na trhu je více než 30 let a její produkty ochraňují více než 500 milionů zařízení po celém světě. Produkty pro internetovou bezpečnost od firmy Avira pravidelně získávají výborné hodnocení v testech AV-Test a AV-Comparatives za bezpečnost i snadné používání.

Co najdete v nabídce Aviry:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti i pro firmy.
 • Pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozici je i základní verze antivirového programu Avira Free Security zdarma.
 • Pro placené balíčky je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu licenci pro 5 nebo 25 zařízení na měsíc, rok, 2 roky a 3 roky.

Podle hodnocení uživatelů produktů Avira na stránkách Trustpilot nebo G2 byly kladně hodnoceny spolehlivost, jednoduchá instalace a nezpomalování systému. Negativně byly uživately hodnoceny reklamy na placené verze programů ve free verzi a příliš časté novinky posílány mailem. A také povinné nainstalování Opery a rozšíření do prohlížeče. Nespokojených uživatelů však bylo jen velmi malé procento.


Avira Internet Security pro 1 zařízení se systémem Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Zabezpečení zařízení v reálném čase.- PC Speed ​​& Tune-up Tools - odstranění nepotřebných souborů, zrychlení počítače, ochrana souborů heslem, čištění dat uložených z internetového prohlížeče a pod. (Dostupné až v balíku Avira Prime.)
+ Bezpečné surfování na internetu.- VPN - pro bezpečné připojení na internet i ve veřejné síti. (Dostupné až v balíku Avira Prime.)
+ Ochrana před zablokováním vašich dat ransomwarem.
+ Blokování phishingových útoků.
+ Ochrana dat a identity, zabezpečená platba kartou a internet banking.
+ Skenování připojitelných zařízení na malware (např USB klíč).
+ Software updater - updatuje operační systém, aplikace i drivery.
+ Password manager - přístup přes master heslo, generování hesla, synchronizace pro více zařízení, šifrované úložiště.

Cena: 35,95 EUR roční předplatné / 63,95 EUR dvouleté předplatné / 79,95 EUR tříleté předplatné (asi 940 Kč / 1670 Kč / 2085 Kč).


Avira Security Pro pro 1 zařízení se systémem Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time antivirová ochrana.- VPN bez limitu. (Až v balíku Avira Prime Mobile.)
+ Blokování škodlivých stránek.
+ Password manager.
+ Kontrola mailu na možné odcizení dat.
+ Ochrana kamery a mikrofonu.
+ Možnost uzamknout aplikace.
+ Centralizovaná správa přístupových práv všech nainstalovaných aplikací na jednom místě.
+ Skenování Wi-Fi.

Cena: 5,95 EUR roční předplatné (asi 155 Kč).


Panda Security

Panda Security je globální firma se sídlem v Bilbao, Španělsku. Má dalších 16 poboček v různých zemích. Vznikla v roce 1998, kdy uvedla na trh první antivirový program, v roce 2004 uvedla na trh kompletní bezpečnostní systém TruPrevent Technologies, v roce 2007 produkty na skenování cloudu, v roce 2010 jako první použila nový bezpečnostní model založený na datové a behaviorální analýze. Její produkty používá více než 30 milionů uživatelů ve 180 zemích.

Co najdete v nabídce Panda Security:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti i pro firmy.
 • Pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozici je i základní verze antivirového programu Panda Free Antivirus zdarma.
 • Všechny produkty pro domácnosti jsou dostupné pro 1, 3, 5, 10 a neomezený počet zařízení. Ceny jsou pro více zařízení výhodnější.
 • Pro firmy je v nabídce adaptivní ochrana, ochrana koncových zařízení, správu systémů, ochrana emailů, správa aktualizací, šifrování disků pomocí technologie BitLocker a platforma pro správu a monitorování systémů.
 • Možné vyzkoušet si trial verze produktů.

Podle hodnocení produktů Panda Security na stránkách Trustpilot a G2 byly kladně hodnoceny bezpečnostní prvky i všestrannost ochrany. Negativní hodnocení byly v malém počtu a většinou se týkaly falešných poplachů (nesprávně označené neškodné soubory jako škodlivé jsou zablokovány) pro některé verze Windows.


Panda Dome Complete pro 1 zařízení se systémem Windows

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana proti virům.- Update Manager pro správu aktualizací systému a aplikací. (Dostupné až v nejvyšším balíku PREMIUM.)
+ Antivirus a Firewall.- VPN bez limitu. (Dostupné až v nejvyšším balíku PREMIUM.)
+ VPN s limitem 150MB / den.- 24/7 Premium technická podpora. (Dostupné až v nejvyšším balíku PREMIUM.)
+ Ochrana vaší Wi-Fi.
+ Skenování externích zařízení (např. USB klíč).
+ Rodičovské kontroly - sledování a omezení používání zařízení dětmi.
+ Identifikace škodlivých stránek při surfování na internetu, nakupování a internet bankingu.
+ Ochrana proti ransomvéru.
+ Data Shield - možnost zašifrovat citlivá data.
+ Password manager.
+ Cleanup Tool - pro zvýšení rychlosti zařízení, vymaže nepoužívané soubory.

Cena: 42,59 EUR roční předplatné / 84,59 EUR dvouleté předplatné / 127,19 EUR tříleté předplatné (asi 1110 Kč / 2205 Kč / 3315 Kč).


Panda Mobile Security pro 1 zařízení se systémem Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana.- Rodičovské kontroly.
+ Skenování na požadavek.- Password manager.
+ Skenování SD karty.
+ Ověřování přístupových práv instalovaných aplikací.
+ Možnost vymazat citlivá data zařízení na dálku.
+ Anti Theft lokalizace zařízení na dálku. I pro smart hodinky.
+ Blokování nevyžádaných hovorů.
+ Zamknutí aplikací pomocí PIN.
+ Theft alert pořídí fotografii "zloděje" po třech neúspešnch pokusech o odemknutí telefonu.
+ Motion alert vás upozorní, pokud někdo hýbe vašim mobilem.
+ Remote alarmem spustíte alarm na dálku, pokud váš telefon byl ukraden.
+ Pokud se váš telefon a smarthodinky příliš od sebe vzdálí, spustí se alarm.
+ VPN s limitem 150MB/den.

Cena: 5,24 EUR za roční předplatné / 8,24 EUR za dvouleté předplatné / 10,49 EUR za tříleté (asi 140 Kč / 215 Kč / 275 Kč).


McAfee

Obchodní společnost McAfee známá také jako McAfee Associates (1987-2014) nebo Intel Security Group (2014-2017) je globální firma se sídlem v Santa Clare v Kalifornii v USA. V současnosti jsou produkty McAfee používané na ochranu více než 600 milionů zařízení. Produkty opakovaně získávají certifikáty AV-Test, AV-Comparatives a SE Labs.

Co najdete v nabídce:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti i pro firmy.
 • Pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • Možnost bezplatného antivirového programu.
 • V nabídce je možnost dvouleté předplatné pro 1 nebo 5 zařízení a roční nebo dvouleté předplatné pro 10 zařízení.
 • Pro firmy je v nabídce ochrana koncových zařízení i ochrana pro cloudy.

Podle hodnocení na stránkách Trustpilot a G2 byly uživately kladně hodnoceny bezpečnostní prvky a spolehlivost ochrany pro placené verze produktů. Negativní hodnocení se týkaly většinou free verze, kde se zobrazuje mnoho pop-up oken. A také automatické obnovování předplatného. Co je však spíše v důsledku nepozornosti, když uživatel automatické obnovování defaultně nastavené.


McAfee Total Protection Individuální pro 1 zařízení se systémem Windows, Mac OS, Android nebo iOS

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Antivirus.- Ochrana webkamery.
+ Secure VPN 1 licence - pouze pokud je nastaveno automatické obnovování předplatného.- Rodičovské kontroly.
+ Optimalizace výkonu zařízení, šetření přenesenými daty (např. blokuje autoplay videí na stránkách).- Zálohování v cloudu.
+ Home Network Security - zabezpečení Firewallem.
+ Password Manager.
+ Blokování škodlivých stránek.
+ McAfee Shredder zajistí vymazání citlivých souborů tak, aby nebylo možné je vysledovat.
+ Možnost šifrovat citlivé soubory při uložení do zařízení šifrováním 256-bit AES.
+ Zákaznická podpora.

Cena: 1499 Kč za roční předplatné.


Kaspersky

Kaspersky je globální společnost se sídlem v Moskvě, v Rusku a pobočkami po celém světě. Firma byla založena v roce 1997. Produkty Kaspersky chrání zařízení více než 400 milionů uživatelů a 250 tisíc korporátních klientů. Informace a data získávána od uživatelů jsou procesované ve Švýcarsku. Produkty opakovaně získávají certifikáty AV-Test, AV-Comparatives, SE Labs a další. Kromě toho firma Kaspersky zřídila i Transparency Center (centra transparentnosti) ve Švýcarsku, Španělsku, Malajsii a Brazílii pro důvěryhodných partnerů a veřejné instituce pro kontrolu kódu společnosti, aktualizací softwaru a pravidel detekce hrozeb.

Co najdete v nabídce:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti i pro firmy různých velikostí od malé firmy po velké korporátní firmu.
 • Produkty pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozici je i základní verze antivirového programu Free Antivirus zdarma.
 • Všechny produkty pro domácnosti jsou dostupné pro 1, 3, 5 zařízení. Možné je roční nebo dvouleté předplatné.
 • Vyzkoušet si lze 30 denní trial verze produktů.
 • Pro firmy je v nabídce ochrana koncových zařízení i ochrana pro cloudy.

Podle hodnocení na stránkách Trustpilot a G2 byly kladně hodnoceny bezpečnostní prvky a spolehlivost ochrany. Negativní hodnocení byly v malém počtu a většinou tak jako u ostatních systémů souvisely s automatickou obnovou licence po roce. Kromě automatického stažení peněz uživatelům vadí i vyšší částka než pro nové zákazníky. Snížená částka za první rok používání a následně vyšší částka za ostatní roky je běžná obchodní taktika pro snadnější získání nových zákazníků. V nabídce je i dvouletá licence, která je cenově výhodná.


Kaspersky Total Security pro 1 zařízení se systémem Windows, Mac OS nebo mobily

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Optimalizace výkonu zařízení.- Skenování vyměnitelných zařízení.
+ Ochrana proti virům a ransomwareu.- Zálohování v cloudu.
+ Blokování seznamu navštívených stránek.
+ Blokování škodlivých stránek při surfování.
+ Blokování webkamery - pouze pro Windows a Mac OS verzi.
+ Ochrana proti phishingu.
+ Při platbách přes internet se používá zabezpečený prohlížeč - pouze pro Windows a Mac OS verzi.
+ Rodičovské kontroly.
+ Password manager.
+ Zálohování fotek a dalších souborů ve vašem zařízení - pouze pro PC verzi.

Cena: 1504,5 Kč roční předplatné / 2634,99 Kč dvouleté předplatné.


Kaspersky Internet Security pro Android

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Skenování zařízení na požadavek i automaticky.- Rodičovské kontroly.
+ Anti phishing ochrana.
+ Rozšíření Android Wear pro ochranu vašich smart zařízení.
+ Anti Theft ochrana - ochrana citlivých dat při zcizení nebo ztrátě mobilního zařízení.
+ Možnost uzamknout aplikace pomocí kódu.
+ Ochrana proti spywaru.

Cena: 918 Kč roční předplatné / 1606,49 Kč dvouleté předplatné.


Bitdefender

Bitdefender je rumunská společnost se sídlem v rumunské Bukurešti a s pobočkami v USA, Evropě, Austrálii a na Středním východě. Společnost byla založena v roce 2001. Její produkty využívá více než 500 milionů zařízení ve více než 150 zemích. Produkty opakovaně získávají certifikáty AV-Test, AV-Comparatives a další.

Co najdete v nabídce:

 • Produkty jsou určeny pro domácnosti i pro firmy různých velikostí.
 • Produkty pro operační systémy Windows, Mac, Android, iOS.
 • K dispozici je Antivirus Free Edition zdarma.
 • Produkty pro domácnosti jsou dostupné pro 1, 3, 5, 10 zařízení. Možné je roční, dvouleté nebo tříleté předplatné.
 • Pro firmy je v nabídce ochrana koncových zařízení i ochrana pro cloudy a různé další služby.

Podle hodnocení na stránkách Trustpilot a G2 byly kladně hodnoceny bezpečnostní prvky i spolehlivost ochrany. Negativní hodnocení byly pouze v malém počtu a týkaly se například příliš častých notifikací (např. stránky s platebními bránami vyžadovaly použití funkcionality pro bezpečné placení, zapnutí mikrofonu při práci vyžadovalo vždy schválení užívání) nebo zpomalení systému při starších zařízeních.


Bitdefender Premium Security pro 10 zařízení a operační systémy Windows, Mac OS, Android nebo iOS

Seznam funkcionality dostupné pro Windows.

Obsahuje (+)Neobsahuje (-)
+ Real time ochrana.- Zálohování v Cloudu.
+ Ochrana proti virům, spywaru, adwaru.- Kontrola připojovaných zařízení (např. USB klíč).
+ Několik vrstvá ochrana proti ransomwaru.
+ Ochrana proti phishingu.
+ Firewall.
+ Bezpečné nakupování na internetu přes zabezpečený prohlížeč.
+ Anti spam ochrana.
+ Anti Theft ochrana.
+ Ochrana mikrofonu a kamery.
+ Ochrana pro různé operační systémy (Windows, Mac OS, Android and iOS).
+ Optimalizace výkonu zařízení.
+ VPN.
+ Password manager.
+ File Shredder - bezpečné mazání souborů, aby byly nevystopovatelné.
+ Prioritní zákaznická podpora.
+ Rodičovské kontroly - monitorování navštívených stránek i omezení času stráveného na zařízení.

Není možnost zakoupit licenci pouze pro 1 zařízení, ale cena je srovnatelná s ostatními produkty v článku. 10 zařízení dle vašeho výběru s operačními systémy Windows, Mac OS, Android, iOS.

Cena: 1602,75 Kč za první rok / 3699 Kč za další roky.


Bitdefender Mobile Security pro 1 zařízení se systémem Android

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost vyzkoušet nextHosting balík Starter na 14 dní zdarma.- Zákaznická podpora je dostupná pouze v době od 7:00 do 23:00.
+ Na administraci je používán cPanel - srozumitelně a intuitivně kategorizované rozhraní.- Není vhodný na jednotlivé malé projekty, spíše pro vývojáře, který umí hosting naplno využít pro více projektů.
+ CPanel umožňuje instalovat WordPress na jedno kliknutí, jakož i další aplikace (Drupal, Joomla, Magento, PrestaShop atd.)- Na stránce zatím není mnoho návodů k použití, proto je to hosting spíše pro zkušené uživatele.
+ LiteSpeed ​​Enterprise,
+ Nejlevnější balík sdíleného hostingu nextHosting Starter poskytuje 60 GB prostoru s limity 40 domén, 50 databází, 1 GB PHP memory limit, neomezený PHP execution time, 50 emailových schránek a 500 emailů za hodinu.
+ Data jsou uložena na NVMe SSD discích, což zrychluje načítání webu.
+ Automatické SSL certifikáty.
+ Možnost aktualizace verze databáze i verze PHP v admin rozhraní.
+ Pravidelné zálohování webu - denní zálohy až 15 dní.
+ Antivirová ochrana vašich webů ImunifyAV+.
+ Ve vyšších balíčcích je umožněno rozdělení hostingu na podúčty a jsou dostupné extraslužby Backup Plus (možnost zálohování projektu v intervalech kratších než 24 hodin), Redis (nastavení Cashe), Sphinx Search (ultrarychlé vyhledávaní) a také soukromý Gitlab.
+ Možnost hostovat PHP aplikace, NodeJS, RubyOnRails nebo Python s využitím pouze jednoho hostingového balíčku.
+ Možnost debugovat PHP aplikace pomocí X-Ray debuggeru.
+ Možnost sledovat výkonnost vašeho webu přes Continual Tracking.
+ Zákaznická podpora přes mail, twitter, telefonicky nebo přes chat.
+ Na stránce je zobrazen monitor výpadků poskytovaných služeb.

Cena: 299 Kč roční předplatné.


Rychlé a přehledné tabulkové srovnání antivirových programů pro desktopy

Viz přehledné srovnání funkcionality a cen antivirových programů pro desktopy z našeho článku.

Obecně je nabídka funkcionality antivirových programů a balíků velmi podobná. Většina firem poskytuje zvýhodněné ceny při zakoupení antivirového softwaru pro více zařízení (1, 3, 5, 10) nebo při dvouletém a víceletém předplatném. Do srovnání jsme vybrali takové balíky, které pokrývají co největší množství bezpečnostních hrozeb pro jedno zařízení se systémem Windows. Takové srovnání může dát jasnější představu, které rysy daný software má a nemá a hlavně srovnání cen pro přibližně podobné balíky je objektivní.

Jelikož antivirové programy mohou zařízení na škodlivý software a hrozby skenovat v reálném čase, mohou mírně zatěžovat systém, proto si vždy na stránce dodavatele ověřte minimální požadavky na zařízení, které vybraný antivirový program požaduje.

Norton 360 StandardESET Internet SecurityAvast UltimatePanda Dome CompleteMcAfee Total Protection IndividuálníKaspersky Total SecurityBitdefender Premium SecurityAvira Internet Security
Free antivirus--anoano-anoanoano
Firewallanoanoanoanoano-ano-
VPNano-anoano*ano**-ano-
Ochrana webkameryanoanoano--anoano-
Password managerano--anoanoanoanoano
Skenuje připojovaná zařízení---ano---ano
Rodičovské kontroly-ano-ano-anoano-
Záloha v clouduano-------
Cena799 Kč první rok,
1719 Kč další roky,
nebo
1589 Kč dvouleté předplatné
1490 Kč roční předplatné,
2268 Kč dvouleté předplatné
1190 Kč první rok,
1990 Kč další roky
42,59 EUR roční předplatné,
84,59 EUR dvouleté předplatné,
127,19 EUR tříleté předplatné
(cca 1110 Kč / 2205 Kč / 3315 Kč)
1499 Kč roční předplatné1504,5 Kč roční předplatné,
2634,99 Kč dvouleté předplatné
1602,75 Kč první rok - pro 10 zařízení,
3699 Kč další roky - pro 10 zařízení
35,95 EUR roční předplatné,
63,95 EUR dvouleté předplatné,
79,95 EUR tříleté předplatné
(cca 940 Kč / 1670 Kč / 2085 Kč)
 • Limitovaný měsíční přenos dat.
 • ** Pouze pro automaticky obnovované předplatné.

Nejvíce funkcionality za nejlepší cenu poskytuje Bitdefender Premium Security. Jeho cena pro 10 zařízení je přibližně stejná jako cena ostatních antivirových programů pro jedno zařízení. Nelze zakoupit licenci pouze na jedno zařízení, ale zřejmě by nebyl problém najít v jedné domácnosti více zařízení, které chcete zabezpečit. Bohužel jeho předplatné následující po prvním roce jsou již výrazně dražší, takže doporučujeme dát si na to pozor a případně změnit za jiný.


Rychlé a přehledné tabulkové srovnání antivirových programů pro mobilní zařízení

Eset, Avast, Panda Security, Bitdefender a Avira mají zvlášť odděleny produkty podle operačních systémů pro Windows, Mac OS, Android a iOS.

Norton, Kaspersky a McAfee mají své antivirové programy postavené tak, že je jeden společný produkt pro všechny platformy. Zakupujete si pak určitý počet licencí téhož produktu pro různá zařízení. Balíky pro 3, 5, 10 zařízení bývají cenově zvýhodněné. Chcete-li ochránit více zařízení, určitě se vyplatí sáhnout po takovém balíku.

Kromě multiplatformového produktu v nabídce dodavatelů většinou najdete i samostatné produkty pro mobilní zařízení.

Norton Mobile SecurityESET Mobile SecurityAvast Premium SecurityPanda Mobile SecurityMcAfee Total Protection IndividuálníKaspersky Internet SecurityBitdefender Mobile SecurityAvira Security Pro
Skenování malwaru automatickyanoanoanoanoanoanoanoano
Skenování malwaru na požádáníanoanoanoanoanoanoanoano
Skenování WiFianoanoano----ano
Anti Theft ochrana-anoanoano-anoano-
Anti phishinganoano--anoanoano-
Zámek aplikací-anoanoano-anoanoano
Ochrana citlivých dat přes PINano-ano-ano---
Upozornění na aktualizace systémuano-ano-----
Ochrana pro propojené smart zařízení---ano-anoano-
Password manager----ano--ano
VPN---anoano-ano-
Rodičovské kontroly------ano-
Cena575 Kč roční předplatné pro 3 mobilní zařízení,
959 Kč dvouleté předplatné pro 3 mobilní zařízení, pak 575 Kč ročně
289 Kč roční předplatné,
433 Kč dvouleté předplatné
990 Kč první rok pro 10 zařízení, pak 1590 Kč ročně5,24 EUR roční předplatné,
8,24 EUR dvouleté předplatné,
10,49 EUR tříleté předplatné
(cca 140 Kč / 215 Kč / 275 Kč)
1499 Kč roční předplatné918 Kč roční předplatné,
1606,49 Kč dvouleté předplatné
299 Kč roční předplatné5,95 EUR roční předplatné (cca 155 Kč)

I při srovnání antivirových programů pe mobilní zařízení se nám nejvíce svou funkcionalitou zamlouval produkt od Bitdefenderu. Přestože je jeho cena v porovnání s ostatními trochu vyšší, tak poskytuje i VPN a rodičovské kontroly. VPN nebo rodičovské kontroly jsou většinou samostatně placené aplikace, takže ve výsledku je cena s ostatními srovnatelná. Produkty Bitdefenderu opakovaně získávají výborné výsledky v testech AV-Test, AV-Comparatives a dalších.


Zhodnocení a závěr

Pomohl vám náš článek trochu se zorientovat v internetové bezpečnosti? Vsadíte na Bitdefender, který vyšel z našeho srovnání vítězně? Napští nám do komentářů vaše zkušenosti s antivirovými programy.

Na závěr připomeneme: Nezapomínejte, že své počítače, tablety a mobily kromě antivirových programů lze částečně chránit i svým odpovědným chováním na internetu, používáním silných hesel a pravidelnou aktualizací antivirového programu, operačního systému a aplikací.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..