Surfshark VPN recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Surfshark – VPN pro každého

VPN neboli virtuální privátní síť. Dá se říct, že VPN nám v dnešní době pomáhá chránit naše soukromí na internetu. Dnes už se dávno nejedná o žádnou technologickou novinku, spíše o nutnost. Přinášíme vám proto recenzi VPN Surfshark. Co vše tato virtuální privátní síť umí a dokáže?

Hlavní funkce Surfshark VPN

 • CleanWeb je funkcí, která vám pomůže zastavit načítání reklam. Tím můžete ušetřit za svá data a také zvýšit rychlost načítání. Taky vaše zařízení ochrání proti malware a zablokuje jiné nebezpečné reklamy.
 • Kill switch funkce, která je nezbytná v případě, že zpracováváte důležité nebo citlivé informace.
 • Se Surfshark VPN si naplno užijete dovolenou i v zemích s omezeným přístupem k internetu. Jednoduše si změníte IP adresu. Cenzura a blokace vám už nebudou stát v cestě. Vše se bude dít naprosto kontrolovaně a bezpečně. 
 • Díky Surfshark VPN, která vám zašifruje vaše vyhledání, se dostanete k organicky čistým výsledkům hledání. Vaše vyhledávání nebude ovlivněné informacemi, které jste vyhledávali dříve a které se dostaly do rukou reklamním agenturám a markeťákům. Stejně tak se vám nebudou zobrazovat cílené reklamy, a to díky funkci Surfshark Search. Funkce je dostupná pouze v plánech Surfshark One a Surfshark One+.
 • Surfshark Alert vám zaručí, že kdyby vašemu zařízení cokoli hrozilo, dozvíte se to v čas. Můžete se rozhodnout, zda si chcete nechat zasílat upozornění v momentě, kdy vaše data uniknou někam online nebo doporučení, kdy si změnit heslo, aby nedošlo k jeho prolomení. Můžete se rozhodnout, zda chcete každého čtvrt roku dostávat zprávu o úrovni svého zabezpečení. Funkce je dostupná pouze v plánech Surfshark One a Surfshark One+.
 • Alternative ID je funkcí Surfshark, která pro vás vytváří zcela novou online identitu a e-mail k použití na internetu. Tato funkce je k dispozici pouze v plánech Surfshark One a Surfshark One+.
 • Surfshark Antivirus je optimalizované a efektivní řešení pro ochranu proti virům. Chrání před viry a hrozbami nultého dne pomocí své lehké a uživatelsky přívětivé aplikace. Tato funkce je dostupná pouze v plánech Surfshark One a Surfshark One+.

Moje shrnutí recenze: Surfshark VPN můžete využívat i na více zařízeních najednou. Což je jen první způsob, kterým můžete ušetřit. Taky vám pomůže uniknout cenové diskriminaci – letenky, hotely, dovolené – jsou prostě někde levnější a někde dražší. VPN služba vám pomůže změnit si IP adresu, a tím si objednat letenky třeba z mexické IP adresy, která bude mít hotel o značnou část levnější.

Surfshark Vpn Ios 05
iOS aplikace Surfshark VPN: funkce.

Takže VPN pro bezpečnost stačí?

Teoreticky. Jde o to, že nikdy nebudete na internetu stoprocentně anonymní. To je fantazie, reálně to prostě není možné. Nicméně VPN dělá vše proto, abyste se k tomuto stavu dostali co nejblíže. Obsah, který vyhledáváte, zůstane jen mezi vámi a internetem, uschován před webovými stránkami třetích stran. 

Obsah, který vyhledáváte, vám poskytovatel VPN zakóduje tak, že pro třetí stranu, jež nezná smysl kódu, bude tato informace naprosto nečitelná. A bude jednoduše znít jako naprostý blábol. Smysl bude dávat pouze vám a poskytovateli VPN služby

V tomto momentě přichází další úskalí, žádný bezpečnostní systém není dokonalý. Každý kód se dá prolomit a každá šifra se dá vyřešit, stačí jen dostatek času, prostoru a vědomostí. Na dalších řádcích se podíváme na to, jak poskytovatelé VPN chrání své klienty před dešifrací třetí stranou. Ale ještě před tím…

Podle čeho si VPN vlastně vybrat?

Pokud vás tento článek alespoň zčásti přesvědčil, že byste chtěli zkusit být v bezpečí, určitě se ptáte, co teď. Kde hledat, jak vybrat a kterou VPN zvolit. Zde jsou základní parametry:

 • Šifrování VPN – ověřte si, jaký způsob šifrování daný poskytovatel VPN využívá a zda je daný způsob v souladu s aktuálními standardy. (Momentálně AES-256.)
 • Pokrytí servery – dobrý poskytovatel VPN služeb by měl disponovat bohatým pokrytím serverů po celém světě.
 • Zatížení serverů – čím více serverů, tím menší je jejich vytížení. Čím menší vytíženost serverů, tím rychlejší připojení.
 • Protokoly VPN – základ VPN, skládají se z přenosových protokolů a šifrovaných standardů, které poskytují rychlý a bezpečný přístup k serverům VPN a zpět. Mezi nejznámější patří OpenVPN, WireGuard a IPSec IKEv2.
 • Multi-hop – zajímavá funkce VPN, která směřuje váš provoz skrz několik serverů současně.
 • Podpora zařízení – ještě, než se pro nějakou VPN službu rozhodnete, zjistěte si, zda daný poskytovatel podporuje zařízení, které chcete zabezpečit.

Faktor, který by pro vás neměl být rozhodujícím, ale jistě bude je cena. Určitě vás za dobu čtení tohoto článku napadlo, že byste si mohli prostě stáhnout jakoukoli VPN z internetu a nic neplatit. 

To můžete, samozřejmě. Ale neměli byste. A proč? Jednoduše proto, že platíte za své bezpečí. A pokud je důvod za něco utrácet, pak by to mělo být právě naše bezpečí. Ovšem nejen to, jde také o to, že servery, skrz které putují naše data u VPN služby, jsou fyzické. Jsou fyzické a jsou jich tisíce, jejich stavba a údržba stojí spoustu peněz, které VPN služby musí někde brát.

A tak, pokud máte VPN zdarma, pak jsou její majitelé buď malí superhrdinové, kteří se z vlastní kapsy snaží zachránit svět anebo mají přísun zvenčí. Což je minimální pravděpodobnost. Nejběžnější praxí VPN služeb zdarma je, že jejich služby jsou pomalé a nezabezpečené anebo sbírají vaše data, které mohou dále prodávat. 

Proč vybrat SurfShark VPN

Po přečtení této recenze už tušíte, co hledat u dobrého poskytovatele VPN. A tohle vše vám přináší Surfshark VPN. Surfshark vám nabízí více než 3 200 serverů v 100 zemích po celém světě

Surfshark Vpn Servery Ve Svete

Což je důležité nejen pro ochranu a rychlost, ale také, co jsme si zatím neřekli, pokud chcete koukat na seriál nebo například web stránku, která je v České republice z nějakého důvodu cenzurována, pak využijte Surfshark VPN, která vám změní IP adresu třeba na italskou a stránky tak nerozpoznají, že by pro vás měly být zakázané. Tedy, většinou to nerozpoznají.

Takže, pokud jste někdy chtěli vidět, co je jinak na americkém Netflixu, směle do toho. Surfshark vám to umožní. Také jsme před chvílí řešili, že každá šifra jde dříve nebo později rozluštit, tomu se ovšem Surfshark účinně brání. Tato VPN využívá metodu takzvaného PFS (Perfect Forward System), který mění klíč šifrování po určité době (obvykle každých deset minut). Což znamená, že pokud by někdo přece jen prolomil šifru, dokázal by rozluštit a vyčíst pouze data z uvedeného časového období, například těch deseti minut, kdy daná šifra platila. Po vygenerování nového klíče by narušitel musel šifru znovu prolomit.

Surfshark Vpn Macos 01
macOS aplikace Surfshark VPN: dostupné servery a lokality.
Surfshark Vpn Ios 09
iOS aplikace Surfshark VPN: dostupné servery a lokality.

Dostupnost

O Windows systému, Androidu a iOS zařízeních se snad nemusíme bavit. To je základ, který by měly nabízet všechny VPN služby, ovšem kromě toho, Surfshark nabízí bezchybnou ochranu taky pro Mac, Android TV, Linux, Chrome a Firefox

Surfshark Vpn Platforms
Aplikace Surfshark VPN jsou dostupné pro uvedené platformy.

Surfshark můžete získat do svého notebooku, telefonu, tabletu, počítače, chytré televize či prohlížeče. Výběr je pouze na vás. Můžete připojit neomezené množství zařízení, takže není problém mít VPN všude, za jeden poplatek.

Nejvyužívanější verzí je verze pro počítač a mobil. Především díky jednoduché aplikaci, kterou lze najít v internetovém obchodě (Obchod Play, Apple Store,…). Hodnocení aplikace se drží velmi vysoko. A recenze jsou především kladné, takže se nemusíte obávat aplikaci používat.

Cena VPN

Během mého zkoumání nabídky Surfshark jsem porovnával také balíčky předplatného a funkce, které jsou v nich obsaženy. Surfshark nedávno představil Surfshark One, komplexní balíček, který zahrnuje jejich službu VPN, Antivirus, Search a Alert produkty. Pro ty, kteří hledají ještě nadupanejší balíček, je zde Surfshark One+, který zahrnuje všechny funkce Surfshark One a přidává Incogni. Incogni je nástroj pro odstranění dat navržený k vymazání osobních informací uživatelů z mnoha databází datových makléřů, což zajišťuje další vrstvu soukromí. Co víc, Surfshark v současné době nabízí tyto balíčky se speciální slevou. Pokud uvažujete o rozšíření svých nástrojů pro online bezpečnost a soukromí, tyto balíčky by mohly stát za prohlédnutí.

Surfshark Vpn Price

Bezpečnost Surfshark VPN 

Na rozdíl od jiných VPN služeb (například CyberGhost, ExpressVPN) požaduje Surfshark dvoufázovou autentizaci, čímž snižuje možnost napadení účtu. Také tato VPN služba prošla nezávislým auditem, čímž potvrdila svou funkčnost a bezpečnost. 

Taktéž Surfshark využívá multi-hop funkci, o které jsme si něco napsali výše. Ta vaše data prohání hned přes dva servery a tím jim přidává dvojité šifrování. A když k tomu přičteme ještě to, že tato VPN využívá šifrování vojenské úrovně – 256-bitové AES šifrování k zabezpečení veškerého provozu odesílaného prostřednictvím svých serverů.  Máme tady prakticky neprolomitelný systém. U 256-bitového šifrování zatím nebyl odhalen jiný způsob rozklíčování než využití klíče. Odolává i útokům hrubou silou.

Oproti svým konkurentům je Surfshark VPN skvělá tím, že provozuje celou svou síť bez ukládání na pevné disky, což znamená, že v momentě, kdy se vypnou servery, všechny data se smažou. Čímž se stáváte ještě anonymnějším a nedostupnějším.

Surfshark VPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)36,415,537
EU (Frankfurt)34,3735,1911
Austrálie (Sydney, Melbourne)26,6312,02265
Nový Zéland (Auckland, Wellington)30,5211,3266
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)36,7620,07137
Brazílie (Sao Paulo)30,7320,11205
celosvětově (průměr)32,619,0153,5

Klady a zápory Surfshark

Klady (+)Zápory (-)
+ Dobrá dostupnost             - GPS lokace u některých aplikací
+ Neomezené množství zařízení    
+ Ochrana před malware            
+ Kill switch funkce           
+ 256-bit AES šifrování        
+ 30 dní na vrácení peněz

Hodnocení

Rozmanitost, funkčnost a rychlost připojení Surfsharku skrz jednotlivé servery mě nadchla. Ačkoli jsou na trhu další VPN, které nabízí více serverů, ve více zemích, není na tom Surfshark až tak špatně. Díky slušnému zastoupení serverů v Americe, se mi spolu se Surfsharkem odemkla hromada streamovacích a dalších platforem, ke kterým běžně nemám přístup – HBO Max, Disney+ či NBC Sport, ty se daly bez větších problémů využívat.

Co se týče desktopové aplikace, ta je přehledná a jednoduchá na ovládání. Stejně dobrá a jednoduchá je i mobilní aplikace. Konkurenci Surfshark nechává za zády i možností placení v kryptoměnách, 24/7 servisem pro zákazníky a ocenit se rozhodně musí také neomezený počet připojených zařízení, to se u prémiových VPN skoro nevidí.

Surfshark VPN vznikla v roce 2018, od té doby je držitelem několika ocenění, se kterými nemůžu jinak než souhlasit. Ačkoli jsou jisté body, které by tato VPN mohla ještě vypilovat (třeba změna GPS lokace tak, aby seděla s IP adresou), tak věřím, že o této službě ještě uslyšíme.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání nejlepších VPN.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..