Recenze Private Internet Access VPN

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Private Internet Access je rychlá VPN s jednoduchým ovládáním

Bezpečný a soukromý přístup na internet, ale také možnost sledovat streamovací služby, snížit latenci nebo bezpečněji stahovat z P2P sítí. To jsou důvody, proč si lidé pořizují VPN. Chcete rychlou a bezpečnou VPN? Tak si pojďte přečíst recenzi Private Internet Access (PIA), což je VPN, kterou můžete používat na neomezeném množství zařízení současně. A čím dalším zaujme?

Pokud preferujete video, tak můžete shlédnout i video recenzi na našem YouTube kanálu Webhostingcentrum.

Představení Private Internet Access VPN

Za Private Internet Access je VPN stojí společnost Kape Technologies. Ta má pod svými křídly další nejlepší VPN jako je například CyberGhost VPN, ExpressVPN, ZenMate VPN a další možná přikoupí.

Private Internet Access (PIA) je na trhu už od roku 2010. Založil ji korejsko-americký podnikatel Andrew Lee, který chtěl VPN službou podpořit anonymizaci uživatelů chatovacího systému IRC (Internet Relay Chat). Nicméně doba šla kupředu a lidé nacházeli ve VPN mnoho dalších smyslů jejich využití. Za více než 10 let se z prostého nástroje na skrytí IP adresy stala docela sofistikovaná VPN s mnoha věcmi, které u konkurence nenajdete.

Private Internet Access Hp Sluzby

V roce 2019 koupila tuto VPN právě společnost Kape Technologies, což u řady uživatelů vyvolalo značné obavy o zachování jejich soukromí. Kape Technologies tehdy vynaložila dost úsilí na to, aby uživatele PIA přesvědčila, že soukromí a bezpečnost zůstanou hlavní prioritou společnosti.

Co je hlavním lákadlem této VPN?

Za sebe jako za uživatele bych na první místo rád vyzdvihnul jednoduchost aplikace. Všechny VPN mají jednoduché appky jako třeba NordVPN, ale Private Internet Access je asi ta nejjednodušší aplikace VPN jakou jsem zatím viděl. Přitom má spoustu nastavení a funkcí, které u VPN člověk potřebuje. 

Videoukázka aplikace Private Internet Access VPN.

PIA není jen o jednoduché aplikaci, ale hlavně o ochraně soukromí. Paranoidnější uživatelé mohou využít například anonymních plateb, kdy za VPN mohou platit pomocí kryptoměn nebo dárkových karet třetích stran, čím de facto chrání svoji identitu i před touto VPN. To je věc, která se u konkurence moc nevidí. 

Private Internet Access má přísné zásady udržování soukromí uživatelů, takže dodržují striktní politiku bez protokolování, která by měla být zárukou toho, že vaše data se nikde neshromažďují a neukládají. Nikde není uložena vaše IP adresa ani historie procházení.

Bezpečnost je to, co od VPN očekávám, takže je dobře, že se PIA takovým věcem opravdu věnuje. Jak je to s technickými záležitostmi?

Private Internet Access slibuje nejrychlejší VPN. To není nic neobvyklého, protože téměř každá VPN slibuje nejrychlejší servery na světě. Ve svém osobním testu jsem zjistil, že PIA má stabilní připojení a nízkou latenci, ale pozor, na jaké servery se připojujete. V exotičtějších oblastech, kde je méně serverů, může být latence vyšší, což nepotěší například milovníky hraní PC her. Private Internet Access je rychlá VPN.

Private Internet Access Funkce
PIA využívá některé z nejrychlejších protokolů na světě.

Nejlepší funkce Private Internet Access

Proč jsem napsal nejlepší funkce? Protože Private Internet Access toho umí daleko více, takže zde popíši jen ty podstatné funkce, které nesmí u VPN chybět.

Ochrana při hraní her

Private Internet Access Gaming Vpn
Vysoká rychlost a nízká odezva při hraní her.

Protože je PIA rychlá VPN s nízkou latencí (ping), tak je vhodná jako VPN pro hraní her. Hráči určitě ocení vysokorychlostní připojení bez zbytečného zpoždění. Při hraní některých her se často hodí změnit svoji polohu (geolokaci). Třeba kvůli získání přístupu ke hrám, které mají geografickou blokaci. 

Blokování reklam, špionů a škodlivých webů

Private Internet Access Ochrana Pred Reklamou

Private Internet Access má unikátní MACE systém, který vyvinula osobně tato společnost, aby pomohla chránit soukromí svých uživatelů. Tento systém funguje lépe než AdBlock, Ghostery uBlock a podobné. Tuto funkci je potřeba v nastavení aplikace povolit. Vyzkoušel jsem to a funguje vážně dobře. Reklamy blokuje účinně a rychle, ale například reklamu na YouTube mi MACE neblokuje. Spolehnout se můžete na to, že bude blokovat tradiční otravné reklamní formáty, spyware a malware.

Ochrana soukromí a identity

6 Private Internet Access Ochrana Soukromi Online

VPN umí skrýt vaší IP adresu, takže v momentě připojení k VPN se stanete pro internetové služby anonymními uživateli. Musíte si tedy dát pozor, abyste se do služby nepřihlásili vlastními uživatelskými údaji, protože v tom momentě by vás daná služba poznala. Ale to je snad každému jasné. Když budete používat Private Internet Access, tak bude skrytá vaše reálná lokalita, IP adresa, komunikace mezi vámi a internetem je šifrovaná. Najednou můžete internet prohlížet svobodněji, než kdykoliv předtím.

Servery v 84 zemích

Private Internet Access Servery

Private Internet Access má údajně něco přes 35000 serverů v 84 zemích světa. Všude je zaručená přísná politika neprotokolování (neukládání dat o vás). Vyšší počet serverů by měl zaručit vyšší rychlost připojení odkudkoliv na světě. Jediné co se mi na této VPN nelíbí je nemožnost vybrat si server, ke kterému se připojíte. Můžete si vybrat pouze stát, kam se chcete připojit, ale v nabídce už chybí nějaké konkrétní lokace v daném státu. Private Internet Access tím asi řídí vytíženost serverů v jednotlivých místech, takže vás připojí tam, kde je zrovna nižší vytíženost a tím máte zaručenou větší rychlost připojení. 

Open-source VPN

Private Internet Access Opensource Transparentni Vpn

Open-source je otevřený kód, do kterého může každý nahlédnout. Proč by nás to jako uživatele mělo zajímat? Protože Private Internet Access je VPN s open-source aplikacemi. Společnost vlastně chce poukázat na svojí 100% transparentnost, takže dává každému k nahlédnutí zdrojový kód svých aplikací. Díky tomu může komunita kolem této služby analyzovat zdrojový kód a tím zjistit, zda je služba schopna dostát svým slibům o soukromí, bezpečnosti a tak dále. No a díky tomu se vlastně zvyšuje její důvěryhodnost.

Neomezeně zařízení současně

Private Internet Access Pro 10 Zarizeni

Private Internet Access je možné používat na neomezeném množství zařízení současně. Tato VPN má aplikace asi pro všechny operační systémy a pro řadu zařízení, kde nechybí iOS, Android, Windows, Linux, MacOS. Všude tady se můžete připojit. Protože se může přihlásit na neomezené množství zařízení současně, tak za jednu platbu může VPN používat doslova celá vaše rodina.

A co dalšího?

Private Internet Access disponuje všemi dalšími funkcemi pro ochranu uživatelů jako je například kill switch, který vás v případě výpadku VPN okamžitě odpojí od internetu, je zde dedikovaná IP (za příplatek), pokročilé dělené tunelování, ochrana při připojení k veřejné WiFi, skrytí IP, protokol WireGuard® a podpora pro L2TP a PPTP, které kvůli zastaralosti některé VPN nepodporují.

Cena VPN Private Internet Access

PIA patří k nejlevnějším VPN na trhu, ale má to jeden drobný háček. Nejlevněji vyjde při platbě na 2 roky dopředu. Pokud si objednáte VPN na 2 roky, tak máte cenu skoro o 82 % nižší oproti objednávce na půl roku. Není to nic nového a většina konkurenčních VPN zvolila tento model plateb. 

Private Internet Access Cena Vpm 2023

Rozdíl v tarifech je tedy pouze v jejich délce platnosti. Na výběr je v současné době ze tří možností – platba na jeden měsíc, půl roku a platba na 2 roky. Čím kratší období, tím dráž VPN vyjde. 

Ještě jednou musím zdůraznit počet zařízení, která se mohou najednou připojit k VPN. PIA vám dovolí neomezený počet zařízení. Při porovnání s ostatními zde patří Private Internet Access k několika pár VPN, které umožňují připojit tolik zařízení. Tady musím dát jednoznačně palec nahodu.

Nakonec nesmím zapomenout na 30 denní garance vrácení peněz. Díky tomu si Private Internet Access VPN pohodlně a dlouhodobě otestujete. Když nebudete spokojeni, tak dostanete své peníze zpět.

Private Internet Access aplikace

Už jsem zde v recenzi o aplikacích psal, ale věnuji tomu ještě tuto sekci, protože je to důležité. Windows, MacOS, Linux, Android, iOS jsou takový základ, kde se dá očekávat, že bude mít tato VPN aplikace. Private Internet Access však je možné nainstalovat také jako plugin do prohlížečů Chrome, Firefox a Opera.

PIA můžete používat na routerech, chytrých televizích jako jsou Apple TV, Roku TV a zabezpečit můžete i svoji herní konzoli. Tato VPN jde zkrátka používat téměř všude. Jako běžný uživatel nenarazíte na žádné limity.

Private Internet Access VPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)42,8223,1696
EU (Frankfurt)51,8149,3317
Austrálie (Sydney, Melbourne)47,0543,63256
Nový Zéland (Auckland, Wellington)15,488,54279
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)39,5832,56138
celosvětově (průměr)39,331,4157,2

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost připojit neomezený počet zařízení najednou
- Nemožnost vybrat si server (pouze stát)
+ Skvělá bezpečnost- Dedikovaná IP za extra poplatek
+ Rychlá VPN
+ Podpora WireGuard Protocol
+ Aplikace jednoduché na ovládání

Hodnocení a závěr

Private Internet Access je VPN, která ničím neurazí. Na webu VPN je sice obrovský tlak na vyzdvižení bezpečnosti dat a jejich neukládání, ale o nějakém bezpečnostním auditu od třetí strany společnost nemluví. Na druhou stranu je PIA takzvanou OpenVPN, takže jejich zdrojový kód může kontrolovat a auditovat každý. Společnost se chlubí 100% transparentností a kdyby nebyla svým slibům schopna dostát, tak by asi své kódy nedávala veřejně k nahlédnutí. 

PIA disponuje vysokým počtem serverů, takže je to VPN s dobrou infrastrukturou. Mrzí mě, že si nemohu vybrat konkrétní místo (město) připojení v dané zemi. Například CyberGhost VPN toto umí a dá vám na výběr z více měst v dané lokalitě. Toto je věc, kterou asi běžný uživatel nevyužije, takže pokud to nepotřebujete, tak v Private Internet Access VPN nenajdete žádné omezení.

Možnost připojit neomezené množství zařízení v jeden čas je bezvadná nabídka, kterou využijete buď v rodině nebo s kolegy v práci. Když rozdělíte cenu VPN mezi jednotlivá zařízení, tak se dostanete na směšnou částku za pořízení VPN. Díky tomu patří PIA k nejlevnějším VPN na trhu.

Proč tuto službu použít? Určitě kvůli pokročilému šifrování dat, jednoduché aplikaci, velkému počtu serverů a rychlému připojení. Abych řekl pravdu, tak já si VPN vybírám hlavně podle aplikace. Chci, aby měla pokročilé možnosti nastavení, ale aby byla na používání jednoduchá. Toto Private Internet Access splňuje a proto se mi líbí.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání rychlých VPN.

5/5 - (6 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..