Websupport The Hosting recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Dost dobře nadupaný webhosting od WebSupport

WebSupport je jeden z nejstarších slovenských webhostingů, který má globální ambice. Úspěšnou značku vybudoval na několika evropských trzích, včetně České republiky a Slovenska. Zajímá vás, jaký je jeho webhosting The Hosting a co vám může nabídnout? Pojďte si přečíst tuto recenzi.

Představení společnosti WebSupport

WebSupport je slovenská hostingová společnost. Její historie sahá až do roku 2002, kdy ji oficiálně spoluzaložili tehdejší studenti střední školy – Michal Truban a Pavol Stano. V současné době patří WebSupport mezi oblíbené webhostingy v Česku a na Slovensku, kde jde o jedničku mezi registrátory .SK domén.

WebSupport recenze představení
Představení webhostingu.

WebSupport nabídl na svoji dobu (rok 2002) poměrně převratnou službu v podobě neomezeného webhostingu. V té době to byla převratná nabídka, protože u ostatních konkurenčních webhostingů se jakýkoliv prostor nad rámec zaplaceného balíčku platil skoro zlatem. Tato strategie se WebSupportu vyplatila a už o 4 roky později hostoval na svých serverech přes 3000 domén.

Současná nabídka služeb této společnosti je trochu roztříštěnější, než tomu bylo na jejím počátku, ale díky tomu si z ní dokážou vybrat zákazníci s minimálními požadavky na výkon i zákazníci s vysokými nároky na rychlost, prostor a bezpečnost.

WebSupport je velká IT firma, která nabízí portfolio služeb spjaté se světem online. Kromě hostingu si můžete u této společnosti registrovat domény z celého světa, vytvořit vlastní webstránku nebo pronajmout vlastní VPS (co je VPS). V roce 2020 hostuje WebSupport přes 190 000 domén pro více než 140 000 zákazníků (zdroj: CzechCrunch). Tento hosting je také jedním z mála těch, kteří startovali v česko-slovenském rybníčku a za dobu svého fungování se z něho stal globální hráč, který poskytuje své služby napříč celou Evropou. Finsko, Maďarsko, Česko, Slovensko a Švédsko jsou země, ve kterých patří tato společnost mezi přední TOP 3 poskytovatele hostingu.

Služby WebSupport

WebSupport pokrývá velké množství služeb, které k onlinu prostě patří. Zákazníci si u něho mohou registrovat nejen .CZ, .SK a další národní domény, ale také mnoho světových domén jako jsou nTLD (.GURU, .STORE, .PARTY atd.) nebo generické domény jako .ORG, .NET, .COM a spousty dalších.

nabídka hostingu websupport
Nabídka služeb společnosti WebSupport.

U WebSupport si můžete také jednoduše vytvořit vlastní webstránku nebo e-shop bez znalosti programování (článek o WebSupport Vlastní webstránka). A pokud potřebujete zabezpečit svůj web, komunikaci mezi ním a návštěvníky, tak pak si zde můžete pořídit SSL certifikát.

To už jsme ale příliš odbočili, protože nás nejvíce zajímá webhosting The Hosting.

Verze webhostingu

Webhosting od společnosti WebSupport dostal příznačný název The Hosting. The Hosting má dvě varianty – The Hosting a The Hosting a WordPress. Varianty se od sebe příliš neliší. Konfigurace je stejná, takže hlavní rozdíl je v tom, že když si objednáte tarif The Hosting a WordPress, tak se vám po dokončení objednávky automaticky nainstaluje redakční systém WordPress. Se sumarizací objednávky vám následně přijdou přihlašovací instrukce potřebné pro přihlášení do administrace WordPress vašeho nového webu.

websupport verze webhostingu

The Hosting

The Hosting je klasický sdílený webhosting. Na výběr je zde ze 4 cenových tarifů. Nejlevnější cenový tarif je dobrý pro malé a středně velké weby, kterým ale stačí 1 GB sdíleného prostoru na disku. Pozor na to, protože prostor je sdílený mezi FTP, databázemi a e-maily. Proč pozor? Protože 1 GB prostoru pro samotný web je dostatečných, ale když to sdílíte s e-mailovou schránkou, tak můžete brzy tvrdě narazit na nedostatek místa.

Pod nejlevnější tarifem je možné provozovat pouze 1 doménu/1 web, ale můžete vytvořit neomezený počet databází, e-mailů a subdomén. Vyšší tarify už jsou daleko zajímavější. První věcí je o dost větší diskový prostor a pak také možnost provozovat více domén a webů v jednom tarifu. Dá se říct, že vyšší tarify jsou multihostingy

U vyšších tarifů je možné provozovat i 10 domén 2. řádu pod jedním tarifem. Množství domén je závislé na zvoleném tarifu. U tarifu Start je možné mít na jednom hostingu 3 domény, u tarifu Standard 5 domén a u tarifu Pro dokonce 10 domén. Já mám multihosting v oblibě kvůli tomu, že když mě napadne nějaký nový projekt, tak ho mohu rozjet zde, protože pro něj mám okamžitě k dispozici prostor, a nemusím objednávat nový hosting. Když pak rozpočítáte cenu hostingu mezi tyto domény, tak dojdete k velice zajímavým částkám. Rozhodně se to vyplatí.

K dispozici máte 100-150 GB (v závislosti na vybraném tarifu) společného prostoru a můžete vytvářet neomezené množství databází, e-mailů a subdomén.

Byznys hosting

The Hosting pro podnikání, je webhosting pro náročnější komerční weby, které potřebují vyšší výkon a další extra výhody jako je vlastní SSL certifikát nebo profesionální analýza 

webu a nastavení webhostingu na míru, aby vše na vašem webu běželo bez zbytečných zádrhelů.

V této variantě webhostingu můžete provozovat jednu doménu. K dispozici máte 100 GB prostoru na disku a můžete vytvářet neomezené množství databází, e-mailů a subdomén.

The Hosting a WordPress

The Hosting a WordPress je webhosting s předpřipravenou instalací oblíbeného CMS WordPress a dalšími užitečnými doplňky pro SEO, analytiku a anti-spamovou ochranu. Na WebSupport serverech běží více než 21 000 wordpressových webů.

The Hosting a The Hosting a WordPress se od sebe liší pouze v tom slovíčku WordPress. Konfigurace tarifů jsou stejné. Nicméně, pokud chcete používat u Websupport WordPress, tak pak určitě vyberte tuto variantu hostingu. Jednak přijdete po objednání k nainstalovanému WordPress a pak je tento hosting vyladěný právě pro běh tohoto redakčního systému

popis wordpress hostingu
Nabídka výkonného hostingu pro CMS WordPress.

Porovnání parametrů balíčků webhostingu The Hosting

Technické parametry jednotlivých variant webhostingů The Hosting se v podstatě příliš neliší. Jak už jsem psal výše, tak hlavní rozdíl mezi webhostingovými balíčky je ve velikosti diskového prostoru a počtu domén, které můžete provozovat pod jedním hostingovým tarifem. 

Výbornou zprávou a dost výrazným zjednodušením výběru vhodného tarifu je například stejná konfigurace PHP pro všechny tarify sdíleného webhostingu. Právě konfigurace PHP a povolené limity jsou jedny z nejvyšších v ČR i na Slovensku. Taková konfigurace je u vyšších cenových tarifů skoro samozřejmost, ale překvapilo mě, že je stejná konfigurace dostupná i pro levnější tarify. Více v přehledné tabulce.

The Hosting a The Hosting a WordPress
Prostor na diskuOd 1 GB–150 GB dle tarifu
Přenos datNeomezený
Počet domén pod jedním tarifem1-10 dle tarifu
Počet databázíNeomezený
Počet e-mailůNeomezený
PHP memory_limit512 MB
PHP upload_max_filesize256 MB
PHP post_max_size256 MB
PHP max_execution_time600 s
Max. počet PHP procesů25
HTTPS na doméně (SSL certifikát)V ceně (Let's Encrypt)
Denní zálohováníAno (dostupné po dobu 14 dní)

Na podobně nastaveném webhostingu se nezadýchá lecjaký webový projekt. A to i ten více náročnější.

U všech variant sdíleného webhostingu můžete přepínat mezi verzemi PHP. A to od verze 5.3 až po nejnovější. Pro každou doménu můžete zdarma aktivovat SSL certifikát, který zabezpečí komunikaci mezi webem a jeho návštěvníky. 

Na rychlosti dnes záleží ze všeho nejvíce. Na nic není čas. Proto jsou data uložená na rychlých SSD discích a na webhostingu je nasazený rychlejší protokol HTTP/2. Web na takovém protokolu pak může být výrazně rychlejší než web na zastaralém protokolu HTTP/1. Pokud vás tato problematika zajímá, pak doporučuji článek Rychlý protokol HTTP/2: S nasazením na weby na nic nečekejte.

Ceny webhostingu

Ceny tarifů webhostingu se liší podle zvolených parametrů. Jako zákazník máte výhodu v tom, že můžete vybírat webhosting pouze podle ceny, podle množství domén, které chcete pod jedním hostingem provozovat, a hlavně podle velikosti místa na disku, co budete potřebovat. Ostatní parametry a konfigurace jsou stejné pro všechny tarify sdíleného webhostingu.

Ceník tarifů The Hosting

ceník tarifů the hosting
Ceník tarifů The Hosting.

Ceník tarifů The Hosting a WordPress

Tarify webhostingu The Hosting pro WordPress jsou 3: Základ, Standard a Deluxe. Cenové tarify se od sebe zase liší velikostí diskového prostoru a množstvím domén, které budete chtít provozovat pod jedním tarifem WordPress hostingu.

ceník tarifů the hosting a wordpress
Ceník tarifů The Hosting pro WordPress.

Představení administrace webhostingu WebSupport

WebSupport má vlastní administrátorské rozhraní WebAdmin, přes které by měl webhostingové služby dokázat spravovat i začátečník. Rozhraní je moderní a responzivní, takže není problém jej zobrazit na mobilních telefonech.

WebSupport recenze webadmin představení
Administrace webhostingu WebSupport.

Administrace je opravdu přehledná a hrozně se mi líbí různé statistiky. Na hlavní obrazovce správy webu okamžitě vidíte využití prostoru na disku, který se dělí mezi FTP, e-maily a databáze.

WebSupport recenze webadmin správa webů
Hlavní stránky správy webu.

Pro fajnšmekry a zkušené webadministrátory jsou zde k dispozici statistiky vytížení CPU, což je poměrně zajímavá funkce WebAdminu, kterou vidím na sdíleném hostingu snad prvně.

WebSupport recenze webadmin statistiky
Statistika vytížení webového CPU.

Nebudu tvrdit, že jsem se v administraci okamžitě orientoval. Pokud chcete vytvořit e-mailovou schránku, FTP účet, databázi, tak okamžitě víte, kam zamířit. Tyto funkce mají v administraci vlastní položky, takže jsou na první pohled viditelné. 

Problém nastal, když jsem hledal nastavení PHP. To totiž v administraci vlastní položku nemá. Po delším zkoumání nápovědy, která bohužel není v tomto konkrétním případě moc nápomocná, jsem nakonec nastavení PHP našel. Tam jsem ho nečekal, ale bylo tam.

WebSupport recenze webadmin nastavení PHP
Pěkně skryté nastavení PHP.

Pro ukázku přikládám obrazovku výkonnostního nastavení PHP u WebSupport.

WebSupport recenze webadmin nastavení PHP výkon
Výkonnostní nastavení PHP The Hosting tarifu Pro jednu stránku.

Vytvoření e-mailové schránky je o dost jednodušší. Nebál bych se tvrdit, že na to přijdete hned i jako úplný nováček ve světě webhostingů. Ačkoliv to podle obrázku nevypadá, tak stačí jen kliknout na položku E-maily a dostanete se na seznam e-mailových schránek s tlačítkem pro vytvoření nové e-mailové schránky.

WebSupport recenze webadmin vytvoření emailové schránky
Vytvoření e-mailové schránky.

Nakonec ukázky administrace webhostingu WebSupport nesmím zapomenout na jejich Virus skener. Tím si můžete nechat jednoduše proskenovat soubory, které máte na webhostingu, zda neobsahují nějaký škodlivý virus.

WebSupport recenze webadmin virus skener
WebSupport Virus skener.

Instalace WordPress a dalších aplikací na jedno kliknutí

V administraci WebSupport nechybí oblíbený instalátor aplikací. Na jedno kliknutí můžete nainstalovat WordPress, Joomla, Drupal nebo PrestaShop. Těch kliknutí je nakonec více, ale smyslem instalátoru je usnadnění instalace těchto systémů. A to bez nutnosti vytvářet databáze a kopírovat soubory přes FTP.

instalátor aplikací na jedno kliknutí
WebSupport instalátor oblíbených aplikací včetně CMS WordPress.

WordPress nakonec nainstalujete na 2 kliknutí a vyplnění potřebných údajů pro přihlášení do jeho administrace. To není tak úplně špatné. Po pár vteřinách se můžete přihlásit do administrace nainstalovaného WordPressu.

WebSupport recenze instalace WordPress II. krok
Instalace WordPress. Druhé kliknutí.

Rychlost webhostingu

K testu jsem použil plugin FakerPress se 7 vygenerovanými příspěvky a původním článkem Hello World. Vygenerované příspěvky obsahovaly obrázky různého rozlišení. Při testování byla použita šablona Twenty Twenty a ve WordPressu byl nainstalovaný jediný plugin, a to zmíněný FakerPress.

WebSupport recenze PageSpeedInsights rychlost webových stránek
Test rychlosti v Google PageSpeed Insights nemohl v této konfiguraci dopadnout jinak.
WebSupport recenze webpagetest rychlost webových stránek
Test nástrojem WebPageTest.org. Time to First Byte (TTFB) by se mi líbil rychlejší.
WebSupport recenze Sucuri rychlost webových stránek
Sucuri Load Time Tester: Test rychlosti načtení webu z různých míst světa.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchá a responzivní administrace
- Některé položky administrace se špatně hledají
+ Výkonnostní konfigurace je stejná pro všechny tarify webhostingu
+ PHP memory limit 512 MB
+ SSL certifikát zdarma
+ Podpora 24/7
+ Možnost zkoušet hosting na 14 dní zdarma
+ Neomezené množství e-mailů, databází a subdomén

Sleva pro naše věrné čtenáře

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet webhosting od WebSupport, máme pro Vás speciální kupón díky, kterému při objednávce hostingu na 1 rok získáte 2 měsíce navíc ZDARMA.

Závěr a hodnocení

WebSupport je osvědčená značka a prověřený hosting. Díky svojí kvalitě patří mezi nejpoužívanější nejen u nás, ale i v dalších evropských destinacích. Jeho služby jsou přehledné a srozumitelné i začátečníkům.

Asi to největší překvapení u WebSupportu je jeho stejná konfigurace pro všechny tarify webhostingu. PHP memory limit 512 MB, max execution time 600s nebo třeba upload max filesize 256 MB. To jsou hodnoty, které zákazníkům jen tak někdo nenabídne. A už vůbec ne u nejlevnějších tarifů webhostingu.  

Další dobrou vlastností webhostingu je možnost vytvořit neomezený počet databází, subdomén a e-mailových schránek, kde je pro vás jediným limitem sdílený prostor na disku, který ale můžete kdykoliv za příplatek zvětšit. 

Jediným zádrhelem u WebSupportu bylo hledání nastavení PHP v jeho administraci. Nenašel jsem ho ani podle návodu, který na webu mají. Nakonec mě napadlo kliknout na ty 3 tečky v seznamu služeb. A tam se to nastavení schovávalo. Asi je zde skryté kvůli začátečníkům.

Začátečníkům se naopak bude líbit jednoduché vytváření e-mailových schránek, vystavení SSL certifikátu nebo instalace aplikací na „jedno“ kliknutí. Tyto funkce naleznou okamžitě a díky jednoduché administraci také okamžitě pochopí, co se po nich chce. 

Proč si to vlastně neotestovat na vlastní kůži? The Hosting můžete u WebSupportu objednat a používat okamžitě, ale zaplatit jej můžete až za 14 dní, nebo vůbec. A když nebudete spokojení ani po této době, tak vám tato společnost garantuje vrácení peněz.

4.2/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..