Expressvpn Aircove Wifi Router

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Aircove WiFi router s vestavěnou VPN od ExpressVPN

Problematika řešení bezpečnosti soukromí a ochrana citlivých dat má stoupající tendenci. Používání VPN je jednou možností, jak chránit své soukromí při používání internetu. Z toho důvodu vznikl první WiFi 6 router s vestavěnou VPN od ExpressVPN. Co takový WiFi router umí a kolik stojí peněz? To vše vám prozradím v tomto článku.

ExpressVPN patří k jedněm z nejlepších VPN. Problém VPN aplikací je však v tom, že je potřeba s nimi stále pracovat, zapínat je, kontrolovat je, a hlavně na ně nezapomínat. Musíte si zkrátka dávat pozor na to, aby byla aplikace připojená k síti VPN. 

Možná si říkáte, že je to maličkost. Jenže teď si představte, že v domácnosti máte několik chytrých zařízení, která jsou neustále připojená k internetu. To může být několik mobilních telefonů, herní konzole, tablet, počítač, chytrá televize, Apple HomePod, Google Nest a další moderní vychytávky. V USA je podle průzkumů v každé domácnosti kolem 25 takových nechráněných zařízení připojených k domácí WiFi. Teď si představte, že je musíte všechna ručně připojit k VPN síti.

Co je ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router?

Je to WiFi router s vestavěnou VPN od ExpressVPN. Jeho výhodou je, že ho během 5 minut nastavování připojíte k VPN a všechna zařízení, která jeho prostřednictvím připojíte k internetu, už se budou připojovat k internetu přes chráněnou VPN. Tím vlastně budete chránit všechna zařízení v domácnosti nebo v kanceláři. 

1 Co Je Expressvpn Aircove Wifi Router
WiFi router s vestavěnou VPN najde největší využití v domácnosti.

Nespornou výhodou je, že nemusíte chránit všechna zařízení zvlášť, ale jsou připojená k chráněné virtuální privátní síti okamžitě po připojení k WiFi routeru. Co se ale stane, pokud budete chtít obejít geolokaci kvůli výhodnější rezervaci letenky nebo kvůli odblokování streamovací služby? Musíte přepnout do jiné geolokace všechna zařízení připojená k WiFi routeru Aircove? Ne, funguje to daleko lépe. Aircove umožňuje více zařízením používat VPN pro různé účely. 

Jak funguje Aircove Wi-Fi 6 Router?

V praxi WiFi router funguje tak, že si koupíte router. Ten připojíte k internetu a přihlásíte k VPN službě od ExpressVPN. Tady je potřeba počítat s tím, že k routeru musíte v budoucnosti přikupovat předplatné VPN. Vlastně je to WiFi router s vlastní VPN aplikací, se kterou můžete najednou spravovat VPN připojení na všech zařízeních, která jsou k routeru připojena.

WiFi router Aircove umožňuje více zařízením používat VPN pro různé účely. V praxi to funguje tak, že si v administračním rozhraní aplikace routeru nastavíte činnosti jako například Streaming, Sledování francouzské TV, Stahování z P2P, Domov. Pod tyto činnosti přiřadíte jednotlivá zařízení připojená k WiFi routeru. Každá činnost může používat jiný server (jinou geolokaci). Router sám pozná, jaké zařízení má připojit na příslušný VPN server. Respektive router ví, pod jakou činnost má to zařízení připojit. Takže můžete mít třeba notebook připojený na server v Izraeli, kvůli levnějšímu bookingu letenek, ale na televizi můžete přes USA server sledovat odblokovaný Netflix. V jeden čas a přes jeden VPN router.

2 Aircove Wifi Router Nastaveni
Využití VPN k různým účelům díky skupinám zařízení. Foto: ExpressVPN
3 Aircove Wifi Router Nastaveni
Foto: ExpressVPN

V běžném životě to znamená, že si nemusíte stahovat VPN aplikaci do všech zařízení, ale dokážete vše obsloužit z jednoho místa. Nastavení a připojení routeru je jednoduché díky intuitivnímu průvodci, takže si dovolím tvrdit, že nastavit Aircove dokáže připojit běžný uživatel chytrých zařízení.

Kolik stojí ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router?

ExpressVPN Aircove Wi-Fi Router stojí 169 $. Nicméně jde o zaváděcí cenu na Amazonu v USA. V současné době je totiž Aircove router dostupný pouze pro tamní trh. Běžná maloobchodní cena by měla být 189,9 $. K této ceně je potřeba připočítat předplatné za službu ExpressVPN (recenze ExpressVPN). Roční předplatné stojí 99.95 $.

4 Aircove Wifi Router Amazon

ExpressVPN Aircove Wi-Fi 6 Router v obchodě Amazon.

V době psaní recenze (23.9.2022) už jsem měl v obchodě Amazon běžnou cenu. Router vás bude stát tedy 190 $ jednorázově + 99.95 $ každý rok. Pokud VPN používáte, tak pak se vám to pravděpodobně vyplatí používat.

Porovnání ExpressVPN Aircove ostatními WiFi routery

Na trhu už jeden WiFi router s vestavěnou VPN existuje. Jde o Vilfo VPN router. Ten ale stojí 399 $ + 99 $ ročně za službu VPN. Problém Vilfo routeru je podle mého názoru hlavně v tom, že nemá tolik propracované uživatelské rozhraní. Osobně bych ho méně zkušeným uživatelům nedoporučil, protože by jej zřejmě nedokázali nastavit. Nicméně má v sobě řadu dalších pokročilých funkcí, které se budou zajisté líbit geekům a jiným technoidům. ExpressVPN Aircove bych doporučil všem běžným uživatelům, kteří potřebují chránit připojení, ale kteří nechtějí s nastavením VPN routeru ztrácet čas. Vilfo VPN router bych zase doporučil zkušenějším uživatelům, kteří potřebují pokročilé funkce, statistiky a podobně.

Expressvpn Aircove Wifi Pouziti

Srovnávat Aircove router s obyčejnými routery nemá v tomto případě smysl. Obyčejný router můžete také natvrdo připojit k VPN, ale nemáte v něm možnost vytvářet skupiny zařízení, a už vůbec to nezvládnete nastavit jednoduše jako právě v ExpressVPN Aircove.

Technické specifikace ExpressVPN Aircove

Aircove používá Wi-Fi 6 pro rychlejší a spolehlivější bezdrátové připojení, které umožňuje rychlosti až 1 200 Mbps (600 Mbps pro 2,4 GHz a 1 200 Mbps pro 5 GHz).

Typ WiFiWiFi 6
StandardyIEEE 802.11 b/g/n/ac/ax, MU-MIMO
Pásma WiFi2,4 GHz , 5 GHz
Rychlost WiFi přenosu1 200 Mbps
Konektory1 x WAN Ethernet port, 4 x LAN Ethernet, 1 x 12V/1,5A DC vstup
PaměťDDR3L 512 MB / NAND-FLASH 128 MB
ZabezpečeníWPA2/3
Rozměry210 x 120 x 36,8 mm, 445 g
Dosah WiFi pokrytí480 m2 (1600 stop čtverečních)
Omezení počtu zařízeníBez omezení počtu zařízení, testováno více než 100 současných připojení

Shrnutí na závěr

Jestliže používáte VPN a chtěli byste jednoduše chránit připojením k VPN soukromí všech zařízení v domácnosti nebo v kanceláři, tak ExpressVPN Aircove WiFi router vám ušetří spoustu práce a možná i peněz. Na druhou stranu musím zmínit, že ExpressVPN Aircove VPN router je zatím možné koupit pouze v USA, ale to se nejspíš brzy změní a router bude dostupný všude po světě.

3.7/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..