Nejlepší WYSIWYG editory webových stránek (page buildery)

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Nejlepší WYSIWYG editory webových stránek

Chcete si vytvořit vlastní webové stránky? Dávno jsou pryč doby, kdy jste museli disponovat znalostí jazyka HTML nebo si museli najmout firmu, která se specializuje na vývoj webových stránek. Dnes už není třeba si ani stahovat žádný program na tvorbu webu, stránky můžete vytvořit díky webovým službám zcela jednoduše, rychle a bez nějakých odborných znalostí.

Služby, které uvedeme využívají k tvorbě internetových stránek tzv. WYSIWYG editor. Jde o zkratku z anglických výrazů “What You See Is What You Get”, tedy “Co uvidíte, to také dostanete”. Jde o to, že internetovou stránku vytváříte přímo v zobrazení tak, jak bude na internetu skutečně vypadat. Pokud totiž tvoříte web pomocí jazyka HTML, pracujete pouze s kódem stránky a výsledek si pak musíte zobrazit v internetovém prohlížeči. A které jsou tedy ty nejlepší webové služby pro tvorbu internetových stránek?

TIP REDAKCE
V tomto článku se vůbec nevěnujeme možnostem editorů ohledně e-shopových funkcí. Je to proto, že tému nejlepších e-shopových editorů jsme podrobně rozebrali ve zvláštním článku.

Nejlepší zahraniční website buildery

Webnode Logo

Webnode.cz

Český page builder webnode.cz nabízí velmi rychlou tvorbu stránek, navíc je rozhraní v češtině. Na začátku si můžete vybrat, zda vytváříte osobní stránky, nebo e-shop. Na výběr máte mnoho profesionálních šablon, rozhraní disponuje funkcí krok zpátky pro rychlý návrat poslední akce. Stránky je možné také alespoň základně optimalizovat pro vyhledávače. V základní verzi zdarma máte k dispozici doménu druhého řádu, 200 MB volného místa na disku a přenos 1 GB dat měsíčně. K tvorbě stránky můžete přizvat i další autory. Obrázky na pozadí je možné vybírat z bohaté knihovny a lze je také nechat animovat. Přečtěte si naše porovnání Webnode s WIX, ve kterém jsme se podrobněji podívali na jejich klady a zápory.

Recenze

Klady a zápory Webnode.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- v novém editoru nelze editovat CSS šablony
+ široký výběr šablon (100+ moderních šablon)
- nejkratší období, na které lze objednat placené tarify, je 1 rok
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení
+ přijatelná cena placených tarifů
+ lokalizace editoru i v českém jazyce
+ drag & drop editor
+ podporuje https
+ podpora v češtině
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ snadné nastavení souhlasu s cookies
+ podpora přes telefon (jen u placených programů), kontaktní formulář nebo e-mail

Wix Logo

Wix.com

Stránky wix.com nabízejí stovky nejrůznějších šablon, které jsou rozdělené do několika skupin jako jsou třeba fotografie, portfolio, blogy, cestování, hudba, móda a krása a mnohé další. Zvolit si lze ale i zcela prázdné šablony, které si do značné míry sami dotvoříte. Na stránku můžete vkládat video, obrázky, audio, ale také třeba chaty, fóra, ale i objednací formulář, nebo rezervační formulář i s nabídkou platebního systému. Všechny tyto možnosti nabízí Wix zdarma, ačkoliv působí velmi profesionálně. Veškeré součásti stránky je možné upravovat a měnit jejich podobu. Stránky tak mohou být zcela originální. Na stránkách se lze registrovat, nebo pro přístup využít facebookový účet, či účet od Google. Na našem webu si můžete přečíst porovnání WIX s Webnode, ve kterém jsme se oběma WYSIWYG editorům věnovali podrobněji.

Recenze

Klady a zápory Wix.com

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- centrum pomoci s návody jenom v angličtině
+ široký výběr šablon (600+ moderních šablon)- podpora jenom v angličtině
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- zálohování jen formou duplikace stránek nebo pomocí historie změn
+ drag & drop editor- nelze editovat CSS šablony
+ lokalizace editoru i v českém jazyce
+ podporuje https
+ možnost nechat umělou inteligenci (Wix ADI) nadesignovat stránku za vás
+ úpravy designu i kódu na míru pomocí Wix Code API
+ možnost použít předpřipravené webové aplikace
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek

Hostinger Logo

Hostinger.com

Hostinger poskytuje minimalistický website builder (editor stránek), který původně nesl název Zyro a byl provozován jako samostatná služba. Začátkem roku 2023 byla tato služba přenesena přímo do nabídky služeb na stránkách Hostinger jako Hostinger Website Builder. Tato služba poskytuje možnost vytvořit jednoduché webové stránky, blog nebo prezentační web pro firmu, ale také je možné s ním vytvořit e-shop. Protože je to WYSIWYG editor, tak je zde hlavní výhodou, že nemusíte umět programovat. Přesněji se zde tvoří stránky metodou drag&drop (chyť a pusť přesouvání prvků). Nejjednodušeji a nejrychleji se zde tvoří stránky na předpřipravených šablonách vzhledu, ale zajímavou možností je export webových stránek, kdy se builder pokusí vytvořit věrnou kopii z existujícího webu, kterou pak můžete jednoduše upravovat v tomto editoru.

Recenze

Klady a zápory Hostinger.com

Klady (+)Zápory (-)
+ jednoduché a intuitivní rozhraní editoru- oproti konkurenci je zde málo doplňků a propojení na jiné služby
+ dostatečně velký počet předpřipravených šablon vzhledu- e-shop lze založit až u tarifu Online Store
+ propojení s databází bezplatných obrázků- chybí čeština a slovenština
+ drag & drop editor s vodícími mřížkami
+ u vyšších tarifů možnost vkládat HTML do stránek

Mozello Logo

Mozello.cz

Služba mozello.cz sice pochází z Lotyšska, je ale plně lokalizovaná do českého jazyka. Díky tomu můžete v mateřském jazyce využít spoustu vychytávek ne až tak obvyklých pro WYSIWYG editory webových stránek, jako například měnit šablony i po vyplnění dat stránek, editovat stránky na mobilu, snadno vytvářet jazykové mutace a využívat prostor až 500 MB pro stránky v neplaceném programu. V každém z tarifů (i neplaceném) je také možné vytvořit na stránkách internetový obchod.

Recenze

Klady a zápory Mozello.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- není možný přechod z placeného programu na webovky zdarma
+ široký výběr šablon- podporu sice lze kontaktovat i telefonicky (kromě e-mailu), bohužel pouze na Lotyšském čísle
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- Mozello neposkytuje e-mailové schránky, nutné využít jiných služeb
+ přijatelná cena placených tarifů- integrování vlastní šablony je za nemalý poplatek
+ lokalizace editoru i v českém jazyce- chybí podpora zálohování stránek
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ velice intuitivní editor
+ editovat webové stránky lze i na mobilu nebo tabletu
+ služby jsou postaveny na cloudové infrastruktuře a CDN
+ kdykoli je možné přepínat mezi designy stránek
+ 500 MB prostoru pro web již při neplaceném programu
+ snadné nastavení souhlasu s cookies a vyskakovacích oken
+ možnost vkládat formuláře již ve verzi zdarma
TIP REDAKCE
Chcete si vytvořit vlastní webovky, ale nevíte, jak začít? Připravili jsme pro vás podrobného, ale srozumitelného průvodce, s kterým to hravě zvládnete. Více v článku Jak vytvořit webové stránky.
Instapage Logo

Instapage.com

Služba instapage.com je zaměřena na zvyšování konverzí, konkrétně pomocí vstupních stránek (landing pages). Na svých stránkách tvrdí, že průměrný konverzní poměr Instapage stránek je až 22 %, oproti běžnému 3% konverznímu poměru PPC kampaní. Kromě editoru vstupních stránek poskytují nástroje pro spolupráci v týmu, optimalizaci, testování a sofistikované nástroje pro agentury. Dále Instapage usnadňuje personalizaci landing page, takže je díky němu možné dosáhnout stavu, kdy pro každou reklamní kampaň a publikum bude specializovaná vstupní stránka.

Recenze

Klady a zápory Instapage.com

Klady (+)Zápory (-)
+ možnost vkládat HTML, CSS a Javascript kód- finančně náročnější (od 100$ měsíčně)
+ široký výběr šablon (170+ moderních šablon)- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- kontaktovat podporu lze jenom přes kontaktní formulář nebo live chat
+ intuitivní editor
+ podporuje https
+ napojení na 40+ dalších nástrojů
+ tvorba AMP stránek
+ možnost personalizování stránek dle reklam
+ A/B testování
+ kolaborace vícero uživatelů
+ nastavení uživatelských práv kolaborantů
+ heatmapy

Leadpages Logo

LeadPages.net

Služba leadpages.net není jen editor webových stránek. Sami sebe charakterizují jako “complete conversion toolkit”, tedy kompletní sadu nástrojů pro zvyšování konverzí. Mezi tyto nástroje patří přihlašovací formuláře, vyskakovací okna, upozornění, analytické nástroje atd. Kromě toho nabízí možnosti snadného napojení na další marketingové nástroje, aby bylo možné automaticky zpracovávat získaná data. Jak napovídá i název služby (slovo lead v marketingu znamená kontakt), kontakty na motivované uživatele a potenciální klienty patří mezi hlavní data, získání kterých lze službou optimalizovat.

Recenze

Klady a zápory LeadPages.net

Klady (+)Zápory (-)
+ široký výběr šablon (150+ šablon)- centrum pomoci s návody jenom v angličtině
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- editor i podpora jenom v angličtině
+ drag & drop editor- pro využití 14 denní zkušební doby zdarma je třeba vložit kreditku nebo PayPal účet
+ podporuje https
+ možnost jazykových verzí stránek pomocí externích služeb
+ možnost editovat HTML kód, CSS šablony a Javascript
+ možnost použít vyskakovací okna
+ optimalizován pro landing pages a sbírání leadů
+ možnost podúčtů pro snadnou týmovou spolupráci
+ A/B testování
+ napojení na 70+ externích služeb a nástrojů

Squarespace Logo

Squarespace.com

Pokud pro vás práce s anglickými editory není problém, můžete zkusit také squarespace.com. Je to kvalitní editor, který kromě běžných funkcí obsahuje integrované napojení na množství služeb, které byste pro své stránky mohli potřebovat, jako třeba na Google Mapy, PayPal, Disqus pro diskuze, fotobanky Unsplash a Getty Images atd. Proto by pojem “instalace pluginů” mělo být něco, co nebudete muset nikdy řešit.

Klady a zápory Squarespace.com

Klady (+)Zápory (-)
+ široký výběr šablon (60+ moderních šablon)- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ podporuje https- Squarespace neposkytuje e-mailové schránky, nutné využít jiných služeb (např. napojení na G Suite)
+ možnost editovat CSS šablony a JavaScript- kontaktovat podporu lze jenom přes e-mail nebo live chat
+ velice intuitivní editor- kompletní jazykové verze webu jen s dalšími licencemi
+ služby jsou postaveny na cloudové infrastruktuře a CDN- chybí podpora zálohování stránek
+ kdykoli je možné přepínat mezi designy stránek- vypršení předplatného může už po 30 dnech vést k trvalému vymazání stránek
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení
+ možnost využít e-mail marketingové nástroje Squarespace (za příplatek)

Jimdo Logo

Jimdo.com

Editor webových stránek jimdo.com se možnostmi a kvalitou řadí mezi nejlepší WYSIWYG editory. A jako jediný z našeho seznamu nabízí možnost nechat umělou inteligenci nadesignovat stránky za vás. Stačí si vybrat, zda jde o osobní, nebo firemní stránky, zadat jméno projektu, vyplnit cíle a zaměření, spojit s Instagramem (pokud chcete), vybrat váš oblíbený styl a barvy a počkat na výsledek. Bohužel, protože Jimdo zatím nepodporuje češtinu, očekávejte výsledek s anglickými texty. Ty a cokoliv z výsledku si samozřejmě můžete upravit a dotvořit a pokud nejste spokojeni skusit proces znovu. Celý proces trvá jen pár minut, takže za pokus to rozhodně stojí.

Klady a zápory Jimdo.com

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ responzivní design, optimalizované pro mobilní zařízení- kontaktovat podporu lze jenom přes kontaktní formulář nebo e-mail
+ intuitivní editor- nejkratší období, na které lze objednat placené tarify, je 1 rok
+ podporuje https
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ možnost vložit CSS a Javascript kód
+ možnost vytvořit vlastní šablonu a upravovat HTML a CSS styly
+ možnost klientské sekce již ve verzi zdarma
+ možnost vkládat formuláře a ankety již ve verzi zdarma
+ 500 MB prostoru pro web již při neplaceném programu
možnost nechat umělou inteligenci nadesignovat stránku za vás

Webs Logo

Webs.com

Začít s tvorbou webu na stránce webs.com je velmi snadné. Vložíte váš e-mail, vepíšete heslo a zvolíte, který typ stránky hodláte vytvářet. Může to být osobní stránka, profesionální, e-shop, nebo stránka nějaké organizace. Služba nabízí mnoho velmi profesionálně vypadajících šablon, každou z nich ještě v dalších barevných mutacích. Na stránky můžete přidat tlačítko, kontaktní formulář, obrázky, fotogalerii, sloupce, titulky, video, nebo bloky textu, vše systémem drag and drop. Zahrnout lze také placení pomocí služby PayPal a podporu sociálních sítí. Na svých stránkách si můžete založit něco na způsob klubu a určitý obsah zpřístupnit jen konkrétním uživatelům.

Klady a zápory Webs.com

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ široký výběr šablon (350+ moderních šablon)- chybí podpora zálohování stránek
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- nelze editovat CSS šablony
+ drag & drop editor- není možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ v placených verzích technická podpora na e-mailu, telefonu i live chatu
+ podporuje https
+ nástroj na pomoc s optimalizací pro vyhledávače SEO Booster
+ možnost editovat HTML kód
+ služby jsou postaveny na cloudové infrastruktuře

Weebly Logo

Weebly.com

Chcete osobní stránky, blog, firemní stránky, nebo třeba e-shop? Editor na adrese weebly.com je zde pro všechny. Nabízejí spoustu šablon, ze kterých si jistě vybere každý. Na stránky můžete umístit blok textu, obrázek, fotogalerii, tlačítko, přihlášení k odběru newsletteru, mapu, kontaktní formulář, titulky a slide show. Prvky se vkládají velmi snadno, pomocí metody drag and drop tedy táhni a pusť. Editor nabízí i úpravu kódu HTML. Editor je k dispozici zcela zdarma, pokud chcete, můžete si objednat doménu prvního řádu. Pokud jste si ji už předplatili, můžete ji zde využít.

Recenze

Klady a zápory Weebly.com

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ široký výběr šablon (40+ moderních šablon)- Weebly neposkytuje e-mailové schránky, nutné využít jiných služeb
+ drag & drop editor- zálohovat i kopírovat stránky lze, ale obnova webu ze zálohy není možná
+ přijatelná cena placených tarifů
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení
+ podporuje https
+ 500 MB prostoru pro web již při neplaceném programu
+ možnost editovat HTML kód, CSS šablony a Javascript
+ mobilní aplikace pro kontrolu, správu stránek a interakci s návštěvníky
+ napojení na e-mail marketingový nástroj Weebly Promote
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ možnost vkládat formuláře již ve verzi zdarma
+ technická podpora na e-mailu i telefonu

Pagexl Logo

PageXL.com

Editor pagexl.com byl doslova stvořen pro jednostránkové weby. Díky responzivním šablonám v něm hravě vytvoříte stránky, které budou nejenže vypadat dobře na mobilu, ale půjdou na něm i snadno upravit. Takže když budete třeba na cestách a vyfotíte něco zajímavého, můžete fotku okamžitě přidat i na svoji webovou stránku.

Klady a zápory PageXL.com

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- nejkratší období, na které lze objednat placené tarify, je 1 rok
+ široký výběr šablon (45+ moderních šablon)- chybí lokalizace stránek, editoru, nápovědy i podpory v českém jazyce
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- kontaktovat podporu lze jenom přes kontaktní formulář nebo e-mail
+ přijatelná cena placených tarifů- nelze vytvářet vícestránkové weby (ale je možnost vložit texty pro Ochranu soukromí a Podmínky užití)
+ velice intuitivní editor- není možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ editovat webové stránky lze i na mobilu nebo tabletu- neposkytují e-mailové schránky, nutné využít jiných služeb
+ možnost exportovat zdrojové kódy stránek pro publikování jinde- není možnost klientské sekce
+ služby jsou postaveny na cloudové infrastruktuře
+ podporuje https
+ služba optimalizovaná pro jednostránkové weby
+ možnost vkládat formuláře již ve verzi zdarma
+ snadné použití animací u jednotlivých sekcí stránky

Fastpages Logo

FastPages.io

WYSIWYG editor FastPages je určen především na tvorbu cílových stránek (landing pages) a marketingových trychtýřů (funnels). Najdete zde podporu pro tvorbu formulářů, pop-up oken a možnosti pro propojení s různými aplikacemi. FastPages je nadstavba pro editor webových stránek AdPages. Cílem této nástavby bylo zrychlení načítání stránek. Tvůrcem je firma Delgo BV se sídlem v nizozemském Udene.

Recenze

Klady a zápory FastPages.io

Klady (+)Zápory (-)
+ trial verze zdarma na 14 dní- chybí lokalizace do češtiny a slovenštiny
+ garance vrácení peněz 30 dní- helpdesk je jen formou kontaktního formuláře, knowledge base nebo se můžete přidat do soukromé facebookové skupiny
+ je možná i jednorázová platba za celoživotní používání
+ více než 35 responzivních šablon
+ možnost vytvářet pop-up formuláře
+ možnost propojení formuláře se stránkou s poděkováním (zobrazí se po odeslání formuláře)
+ možnost publikovat stránku na vlastní doméně nebo subdoméně (CNAME záznamy jsou možné pouze pro subdomény)
+ možnost publikovat AdPage přes WordPress (je dostupný plugin)
+ dostupná je integrace se Zapier, MailChimp, ActiveCampaign. Přes službu Zapier pak můžete landing page propojit s více než 1000 dalšími aplikacemi
+ možnost vložení kódu pro integraci webu s PayPalem
+ Od prosince 2020 je dostupná i mobilní verze editoru.
+ Na webu je dostupná knowledge base se srozumitelnými návody.
+ Na blogu jsou různé tipy jak udělat zajímavou landing page.

Nejlepší české a slovenské nástroje na tvorbu webových stránek

Wedos Logo

WEDOS WebSite

Vizuální editor, page builder (stavitel stránek) od české webhostingové společnosti WEDOS. Stránky se v něm tvoří na předpřipravených šablonách vzhledu nebo na prázdné stránce, na kterou si snadno poskládáte webovou stránku pomocí předpřipravených bloků. Bloky jsou vlastně jednotlivé části stránky jako záhlaví, menu, hlavní nadpis, ceník, zápatí. Hotový web je možné optimalizovat pro vyhledávače, upravovat meta nadpisy nebo popisky. Do stránek můžete jednoduše vložit mapu, kontaktní formulář, fotogalerii a další pokročilé funkce.

WEDOS WebSite má dva placené tarify a jeden bezplatný. Tarif zdarma je vhodný pro jednoduchou webovou vizitku, protože v něm můžete vytvořit pouze jednu webovou stránku. Placené tarify už jsou téměř neomezené a hlavní rozdíly v nich jsou zejména v diskovém prostoru, kdy u levnějšího tarifu máte k dispozici 1 GB diskového místa a u dražšího tarifu dokonce 100 GB místa, a také v počtu návštěv, které mohou na web denně přijít.

Recenze

Klady a zápory WEDOS WebSite

Klady (+)Zápory (-)
+ dostupná verze zdarma- služba je poměrně mladá a má pár mušek
+ možnost propojit stránku s téměř jakoukoliv službou nebo nástrojem třetí strany
+ předpřipravená napojení na oblíbené služby třetích stran
+ snadné ovládání
+ editace zdrojového kódu bloků
+ možnost vkládat vlastní HTML, CSS a JS
+ responzivní šablony optimalizované pro mobilní zařízení
+ velmi přijatelná cena
+ drag & drop editor
+ podporuje HTTPS
+ široký výběr šablon (75+)

Websupport Logo

Vlastní webová stránka od Websupportu

Jedním z dalších nástrojů pro tvorbu webových stránek je WebSupport Vlastní webstránka. Jedná se o jednoduchý online editor, který funguje na principu drag&drop (chyť a pusť). Stránky tvoříte na předpřipravené šabloně, do které vkládáte a přesouváte prvky jako jsou nadpisy, obrázky, formuláře a další. Tento WYSIWYG editor se velmi snadno používá a vytvoření vlastní webové stránky vám s ním nezabere dlouho. K dispozici jsou dva balíčky: Osobní webová stránka a Byznys webová stránka. S druhým typem balíčku máte na výběr z širší nabídky šablon, můžete v něm vytvářet také e-shop a využívat i další služby navíc.

Recenze

Klady a zápory Vlastní webové stránky od Websupportu

Klady (+)Zápory (-)
+ intuitivní ovládání editoru- u levnějšího balíčku menší výběr šablon
+ napojení na fotobanku- balíček Osobní webová stránka omezen počtem podstránek
+ dva cenové balíčky
+ možnost používat službu 14 dní v demo režimu
+ jednoduchý import článků v XML
+ možnost vkládání vlastních scriptů a HTML
+ služba je v češtině a slovenštině

Mioweb Logo

Mioweb.cz

Do skupiny českých editorů můžeme zařadit také mioweb.cz. Na pohled je to WYSIWYG online editor jako každý jiný, ale na rozdíl od ostatních je postaven na populárním WordPressu. To umožňuje využít část pluginů pro tento systém (kompatibilních s Miowebem) pro případné rozšíření funkcionality webových stránek. Ta je i v základní verzi velmi široká, protože na Miowebu najdete kromě šablon a drag and drop editoru možnost postavit e-shop, blog, využít A/B testování, affiliate provizní program, napojení na e-mail marketingové nástroje, členské sekce, prodejní kampaně atd.

Recenze

Klady a zápory Mioweb.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ široký výběr šablon (25+ moderních šablon)- nejkratší období, na které lze služby objednat, je 1 rok
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- jazykové verze webu jen na jiné doméně nebo subdoméně zkopírováním a přeložením obsahu (mimo jednoduché weby)
+ lokalizace editoru i v českém jazyce- jazykové verze webu jen s dalšími licencemi
+ drag & drop editor- obnova webu ze zálohy je zpoplatněna
+ podporuje https
+ podpora v češtině
+ A/B testování
+ možnost použít vyskakovací okna
+ napojení na e-mail marketingové nástroje
+ možnost šablonu upravovat vlastními CSS styly
+ možnost úprav pomocí WordPress pluginů nebo child-themes

Webglobe Logo

Webglobe.cz

Webglobe toho nabízí poměrně hodně a mimo jiné také možnost vytvořit si svůj vlastní web. Používání tohoto webeditoru je poměrně jednoduché, přesto na Webglobe.cz najdete rozsáhlou poradnu plnou důležitých informací, zajímavých rad a prověřených tipů. Zákazníkům je také k dispozici podpora v češtině i slovenštině, a to i o víkendech či během svátků. Na výběr je z 60 předpřipravených šablon, které se dají dále upravovat. Do šablony nahrajete fotky či texty a vlastní stránku zveřejníte jedním jediným kliknutím. Základní verze je zdarma a nabízí limit 100 MB, zabezpečení pomocí SSL a možnost vytvořit jak desktopovou, tak mobilní variantu webu. Za pár set korun měsíčně získáte až 3 GB a také vlastní doménu na 1 rok zdarma.

Klady a zápory Webglobe.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ poradna k dispozici i přes víkend a svátky- web editor je zdarma pouze k doméně registrované u Webglobe
+ dostupná verze zdarma
+ široký výběr šablon (60)
+ zabezpečení pomocí SSL
+ možnost vytvořit desktopovou i mobilní verzi webu
+ snadná obsluha
+ u zpoplatněného tarifu možnost vkládat vlastní HTML
+ automatické i vlastní zálohy

Zombeek Logo

Zombeek.cz

Platforma zombeek.cz vám umožní vytvořit si nejen osobní web, ale také e-shop. V základní verzi je tvorba webu zdarma. Pokud si připlatíte, obdržíte větší hosting, nebo třeba možnost využití vlastní domény. Služba nabízí šablony rozdělené do několika kategorií. Stránky lze vytvořit i pro zobrazení na mobilních telefonech a tabletech. Upravit lze záhlaví stránky, menu stránky, hlavičku. Na pozadí je mimo fotografie možné nahrát také efektní video. Kromě fotogalerie, kontaktu, patičky a dalších prvků je možné vložit třeba ceník a vybrat si z jeho několika podob. Web je navíc možné snadno stáhnout a zálohovat na počítači. Ve zkratce: Díky této službě získáte velmi profesionálně působící stránky, které jsou do velké míry upravitelné.

Klady a zápory Zombeek.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- nejkratší období, na které lze objednat placené tarify, je 1 rok
+ výběr ze 7 moderních šablon- kontaktovat podporu lze jenom přes kontaktní formulář nebo e-mail
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- zatím není možnost vícero jazykových verzí webových stránek
+ velmi přijatelná cena placeného tarifu- chybí podpora zálohování stránek
+ lokalizace editoru i v českém jazyce- není možnost klientské sekce
+ drag & drop editor
+ podporuje https
+ podpora v češtině
+ snadné nastavení souhlasu s cookies
+ možnost editovat HTML kód a CSS šablony
+ 500 MB prostoru pro web již při neplaceném programu

Webgarden Logo

Webgarden.cz

I když Webgarden podporuje již v základní verzi bez poplatků spoustu funkcí, které u jiných editorů nejsou k dispozici ani u placených verzí, nemůžeme jej doporučit pro stránky, kde se očekává návštěvnost z mobilních zařízení. Je to kvůli tomu, že šablony, které jsou u Webgarden k dispozici, nejsou responzivní. Na mobilu tedy webové stránky nemusí vypadat dobře nebo přehledně. Pokud ale mobilní uživatelé nejsou vaší cílovou skupinou, pak rozhodně stojí tenhle český editor za vyzkoušení. V bezplatné verzi (bez zakoupeného tarifu) se zákazníkům webu bude zobrazovat reklama. Webgarden ale nabízí hned 3 tarify, které začínají již na něco málo desítkách korun, a s kterými získáte několik dalších užitečných možností.

Klady a zápory Webgarden.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- kontaktovat podporu lze jenom e-mailem
+ široký výběr šablon (100+ šablon)- šablony nejsou responzivní
+ podpora v češtině- méně moderní vzhled šablon
+ přijatelná cena placených tarifů- chybí podpora zálohování stránek
+ lokalizace editoru i v českém jazyce- nemá podporu jazykových verzí webu
+ podporuje https
+ drag & drop editor
+ podporuje newslettery
+ možnost klientské sekce již ve verzi zdarma
+ snadné nastavení souhlasu s cookies
+ možnost vkládat formuláře a ankety již ve verzi zdarma
+ možnost editovat CSS šablony
+ podpora chatovacích služeb Smartsupp.com a Zopim.com

Estranky Logo

eStranky.cz

Další českou službu najdete na adrese estranky.cz. Na první stránce vepíšete název stránky (bude zahrnutý v doméně druhého řádu), poté váš e-mail a zvolíte si heslo. Po rychlé registraci vás uvítá průvodce tvorbou stránek. Nejprve si vyberete určitou šablonu, kterých není mnoho. Poté zvolíte zatřídění stránek a vepíšete jejich popis a klíčová slova. Zadáte nadpis stránek, barvu nadpisu, upravíte menu stránek a nahrajete fotografie, které chcete na stránky umístit. Tím je prvotní nastavení stránek hotové. Základní verze zdarma neumožňuje provoz e-shopu. Dále si lze zobrazit statistiky návštěvnosti stránek. Služba nabízí uživatelskou podporu v pracovní dny. Kdybychom to měli shrnout, jde o velmi prosté stránky, které nelze příliš upravovat, na druhou stranu je jejich tvorba extrémně snadná.

Klady a zápory eStranky.cz

Klady (+)Zápory (-)
+ je ZDARMA- méně moderní vzhled šablon
+ široký výběr šablon (35+ šablon)- editor nepodporuje drag & drop
+ responzivní šablony, optimalizované pro mobilní zařízení- nejkratší období na které lze objednat placené tarify je 1 rok
+ přijatelná cena placených tarifů- není možné editovat meta title
+ lokalizace editoru i v českém jazyce- komerční stránky je nutné provozovat v nejdražším placeném tarifu
+ podporuje https
+ podpora v češtině
+ možnost editovat HTML kód a CSS šablony
+ technická podpora na e-mailu i telefonu
+ podpora chatovacích služeb Smartsupp.com
+ možnost vícero jazykových verzí webových stránek

Často kladené dotazy

Možnost jednoduše vytvářet a upravovat webové stránky je jednou z hlavních výhod těchto systémů. Není nutné mít technické znalosti, umět programovat a vzdělávat se v této oblasti. Navíc moderní webové stránky už zdaleka nejsou tak jednoduché jako kdysi a kromě HTML ve většině případů vyžadují znalost programovacích jazyků a jiných webových technologií.

Tato vlastnost vyplývá z jednoduchosti, hlavně absence programování a nutnosti vzdělávat se v této oblasti, což bývá velice zdlouhavé. Není to důležité jen pro lidi, kteří neví jak programovat, ale i pro profesionály a podnikatele, protože místo programování webů nebo instalaci a úpravě CMS můžou věnovat čas jiným činnostem.

Díky univerzálnosti a širokém uplatnění WYSIWYG editorů jsou jejich provozovatelé schopni nabídnout vytvoření webových stránek velkému počtu lidí. To jim následně umožňuje rozprostřít náklady na vývoj a nabídnout cenu velice konkurenceschopnou s jinými alternativami tvorby www stránek a jejich hostování.

Velice často dokonce nastává situace, že tyto služby poskytují tvorbu web stránek zdarma. V tom případě bývá většinou služba monetizovaná umístěním reklamních ploch na vaše webové stránky. Ale o tom později.

Cenová nenáročnost vyjde najevo taky když si pak porovnáte cenu placené stránky vytvořené prostřednictvím WYSIWYG editoru s náklady, které byste museli běžně zaplatit při tvorbě webů jinými způsoby:

 • registrace domény (u web builderů býva v ceně placené služby),
 • pronájem webhostingu (u web builderů v ceně služby),
 • nákup šablony (kvalitní WordPress šablony stojí stovky až tisíce Kč, u grafických editorů jsou zpravidla v ceně) nebo grafický návrh stránek,
 • programátorské práce,
 • technická podpora méně zkušených uživatelů.

U web builderů je podstatná výhoda v tom, že správa webových stránek z technického hlediska nestojí na uživateli ale na poskytovateli služby. Protože službu nabízí mnoha uživatelům, většinou mají už vyřešenou škálovatelnost (tedy možnost navýšit kapacitu služeb podle potřeby) a také optimalizovanou rychlost načítaní stránek. Běžně se to řeší kromě použití mnoha serverů i prostřednictvím cloudu nebo CDN, proto z hlediska uživatele není třeba řešit jinde běžné migrace na lepší webhosting, VPS nebo výkonnější dedikovaný server.

O bezpečnost stránek a datové infrastruktury se taky stará především provozovatel služby a ne uživatel. Ten ovšem musí také dodržovat základní pravidla bezpečnosti (jako například držet svá hesla v tajnosti). Nemusí ale řešit aktualizace, záplaty, následky hackerských útoků a podobně.

Následující seznam neberte jako výčet vlastností platných pro všechny web buildery. Některé jimy mohou trpět, ale najdou se i takové, které jsou od začátku navrhnuty tak, aby měli konkurenční výhodu a těmito neduhy netrpěly.

Závislost projektu na konkrétní firmě

Taky se to dá nazvat závislostí na konkrétním technickým řešení. Provozovatel služby totiž může libovolně navýšit ceny nebo ukončit svou činnost. A protože až na výjimky je nemožné nebo těžké exportovat stránky a zprovoznit je na jiném serveru, je tedy jediným řešením vytvořit stránky úplně od základu v konkurenční službě.

Tím pádem by mohl být zákazník tak trochu rukojmým narozdíl od například open source CMS systémů, které lze zvyčejně relativně snadno přesunout z jednoho webhostingu na jiný. Naštěstí konkurence web builderů je veliká, takže bezbřehé zdražování asi nehrozí. Ale jisté riziko krachu firmy bohužel stále existuje.

Omezené možnosti úprav designu a HTML

I když editory webových stránek obsahují často velké množství šablon, které lze navíc mnoha způsoby přizpůsobovat, není možné je přizpůsobovat libovolně. Také už z principu sdíleného systému nebývá v silách provozovatele nabídnout individuální úpravu stránek, jak tomu může být u CMS systémů nebo www stránek na míru.

Ale jak jste si jistě mohli všimnout u popisů jednotlivých služeb, najdou se i editory, které tento nedostatek řeší tím, že nabízí možnost editovat HTML, CSS a případně i JavaScript kód stránek a šablon samotnými uživateli. Tím se možnosti vlastních úprav podstatně rozšiřují pro ty, co umí kódovat v těchto jazycích, nebo si najmou programátora pro provedení úprav na míru.

SEO a rychlost

U některých méně kvalitních služeb může nastat problém s optimalizací pro vyhledávače (SEO) nebo rychlostí stránek. Může to být způsobeno mnoha faktory, například zastaraným nebo špatně navrhnutým kódem nebo pomalými servery. Nebo například u celosvětově působících služeb může rychlost snižovat jednoduše vzdálenost serverů od uživatele. Pokud například čitatelé vašeho blogu budou spíše v ČR, ale budete mít stránky od americké služby, která by měla servery jen v Americe, data stránek by se načítaly pomaleji, než kdyby server byl umístěn v Praze už jen kvůli vzdálenosti, kterou by musely překonat po vedeních.

Tyto problémy se ovšem netýkají jen editorů webových stránek a jsou běžné pro většinu typů stránek a optimalizace těchto oblastí řeší každý dobrý webmaster. Narozdíl od jiných systémů s tím bohužel uživatel WYSIWYG editorů, tedy kromě stěžování si u poskytovatele, nic moc nenadělá. Ani softvér, ani infrastrukturu totiž nemá v rukou a pokud se tím poskytovatel nezabývá, nemá to jak ovlivnit.

Proto lze jen doporučit obezřetnost při výběru konkrétního poskytovatele. Vyplatí se najít si recenze nebo ještě lépe změřit, jak si finalisté vašeho výběru vedou pro vaši cílovou oblast. U některých nástrojů pro měření rychlosti webových stránek si totiž můžete zvolit, odkud se má měření provádět.

Co se týče SEO, to je věda, nebo spíše umění na sáhodlouhé diskuze. Kromě testů, které hodnotí kvalitu kódu stránek z pohledu optimalizace pro vyhledávače dbejte na to, zda editor, který zvažujete umožňuje nastavit alespoň základní parametry: meta titulek (meta title) a meta popis (meta description). Na co je dobré se tím zabývat najdete v našem článku o zvýšení hledanosti stránek. Ostatně, pokud námi uvedené WYSIWYG editory základní SEO nastavení neuměly, v přehledu vlastností jsme vás na to upozornili.

Díky uvedeným výhodám a nevýhodám se dá ve zkratce říct, že editory www stránek se hodí pro:

 • nespecializované webové stránky a webové prezentace (tedy pro projekty, které nevyžadují specifické úpravy), například běžné blogy nebo webové vizitky sloužící jako prezentace firem a živnostníků,
 • projekty krátkodobého charakteru, např. svatební stránky,
 • weby, kde jde o rychlost vytvoření a úprav, protože:
  • není třeba nic instalovat, ani objednávat webhosting nebo server,
  • není třeba trávit čas zadáváním požadavek, komunikováním detailů a platit za každou změnu jako u webů na míru,
 • prototypování a testování nápadů na produkty či služby – nízké vstupní finanční a časové náklady znamenají nižší riziko ztráty v případě, že projekt nebo podnikatelský nápad nevyjde.

Naopak pokud jde o weby se speciální funkcionalitou, o internetové stránky, kde se očekává vysoká návštěvnost nebo kde jde o nemalé peníze, tam se pravděpodobně vyplatí spíš uvažovat nad CMS systémem nebo stránkami na míru. Ku příkladu srovnávače cen jsou specializované weby, které asi v žádném editoru naklikat nepůjdou.

Jak jste si jistě všimli, většina WYSIWYG editorů nabízí možnost vytvoření webu zdarma. Tak jako v každém byznysu, i provozovatelé těchto služeb ale potřebují z něčeho žít a nabízet jen webovky zdarma asi není ta pravá cesta. Proto často motivují uživatele k přechodu na placené tarify několika způsoby:

 • nemožností použít vlastní doménu pro web zdarma,
 • omezením funkcionality,
 • omezením počtu www stránek, které jde vytvořit a
 • přítomností reklamy.

Pokud nejde jen o hobby projekt, budete si skoro jistě muset připlatit za možnost své vlastní domény. Je to proto, že lidé jsou zvyklí na jednoduché domény typu www.jmenowebu.cz (což se odborně nazývá doménou 2. řádu) a domény typu www.jmenowebu.webnode.cz (domény 3. řádu) na ně většinou nepůsobí důvěryhodně a dostatečně profesionálně.

I když se tak může zdát, že neplacené verze jsou zbytečné, není tomu tak. Kromě projektů, kde na tom nesejde, vám to totiž umožňuje vytvoření internetových stránek zdarma odzkoušet a zjistit

3.4/5 - (5 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

5 Komentářů

 1. Anglické slovo design pochází z latinského výrazu designare (s významem označit, vyznačit).

  Slovo design v češtině si ponechává původní zápis – psaní dizajn je tedy nespisovné. Jiná je situace ve slovenštině – fonetická transkripce (přepis) slova design (dizajn) je spisovná.

  Příklad:

  Musím tě pochválit za ten design, návrh je výborný.

  Designové bytové dekorace se vždy skvěle prodávaly – lépe, než ty obyčejné.

  prosim o opraveni teto zavazne chyby predešm dekuji

 2. Hle, člověk hledá WYSIWIG , tj. něco jako ‚tiny standalone portable ofline freeware html editor‘
  ALE jde pod tím označením na vašem webu je přehled (vesměs) mizerných komerčních online služeb kšeftujících na pozadí i všech frontách s daty zoufalců co takový posun interpretace pojmů sezobnou i s daty návštěvníků jejich webů: opravdu je tak skvěle honorováno takové cílené uvádění v omyl za účelem zmatení čtenáře?

  1. Názor Vám brať, nebudem aj keď s ním nesúhlasím. My sme skoro všetky hore spomínané služby reálne skúšali a väčšina z nich svoju službu plní veľmi dobre (niektoré samozrejme lepšie, iné horšie). Pre bežné prezentačné stránky, firemné weby a menšie eshopy sú tieto služby vo väčšine prípadov plne dostačujúce.

   To čo niektoré služby robia, či nerobia s užíavteľskými datami je vec druhá, ale väčšinou sa tieto problémy týkajú bezplatných služieb, kde sa prevádzka tých služieb musí nejak zaplatiť. A ak si ešte v dnešnej dobe niekto myslí, že je niečo zadarmo, je na omyle. Samozrejme tým netvrdím, že obchodovanie s užívateľskými dátami je správne, každý z nás by si mal 2x rozmyslieť, či a kde svoje dáta poskytne.

   A ešte k tej výčitke, že v texte spomíname page/website buildery ako WYSIWYG editory. Myslím si, že by ste sa mal pozrieť čo táto skratka v skutočnosti znamená https://en.wikipedia.org/wiki/WYSIWYG. WIX, Zyro a aj ostatné sú aj WYSIWYG editory, v zahraničí sa používajú všetky spomínané popisy. Samozrejme programátor pod týmto výrazom bude hľadať editory typu TinyMCE, CKEditor, Summernote a pod. Ale to nemení nič na tom, že oba prípady spĺňajú podstatu skratky WYSIWYG.

 3. Jirka má pravdu, v nadpisu máte WYSIWYG editory a místo toho popisujete komerční redakční systémy. A jsem si jistý, že i vy rozdíl velice dobře chápete. Měl byste se stydět – i za připitomělou argumentaci na jeho příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..