Nejlepší WYSIWYG editory webových stránek 2019

Nejlepší WYSIWYG editory webových stránek (page buildery)

Chcete si vytvořit vlastní webové stránky? Dávno pryč jsou doby, kdy jste museli disponovat znalostí jazyka HTML. Není třeba si ani stahovat žádný program, stránky můžete vytvořit díky webovým službám zcela jednoduše, rychle a bez nějakých odborných znalostí.

Služby, které uvedeme využívají k tvorbě internetových stránek tzv. WYSIWYG editor. Jde o zkratku z anglických výrazů “What You See Is What You Get”, tedy “Co uvidíte, to také dostanete”. Jde o to, že internetovou stránku vytváříte přímo v zobrazení tak, jak bude na internetu skutečně vypadat. Pokud totiž tvoříte web pomocí jazyka HTML, pracujete pouze s kódem stránky a výsledek si pak musíte zobrazit v internetovém prohlížeči. A které jsou tedy ty nejlepší webové služby pro tvorbu internetových stránek?

Webnode.cz

Webnode.cz

Český page builder webnode.cz nabízí velmi rychlou tvorbu stránek, navíc je rozhraní v češtině. Na začátku si můžete vybrat, zda vytváříte osobní stránky, nebo e-shop. Na výběr máte mnoho profesionálních šablon, rozhraní disponuje funkcí krok zpátky pro rychlý návrat poslední akce. Stránky je možné také alespoň základně optimalizovat pro vyhledávače. V základní verzi zdarma máte k dispozici doménu druhého řádu, 100 MB volného místa na disku a přenos 1 GB dat měsíčně. K tvorbě stránky můžete přizvat i další autory. Obrázky na pozadí je možné vybírat z bohaté knihovny a lze je také nechat animovat.

Vytvořit stránku

 

SimpleSite.com

SimpleSite.com

Na adrese simplesite.com můžete stránky vytvořit opravdu rychle a snadno. Nejprve si vyberete druh stránek (na výběr je blog, obchodní stránky a jiné), dále zvolíte barevný odstín stránek, potom pozadí stránek, hlavní obrázek na domovské stránce a vepíšete text záhlaví stránek. Zvolíte jméno a heslo, vepíšete svůj e-mail a zvolíte adresu vašich stránek. Pokud budete souhlasit s doménou druhého řádu ve tvaru vašejméno.simplesite.com, pak je doména zdarma. Pak už můžete začít plnit stránky obsahem. Tím může být text, obrázek, video, podpis, plakát, titulek, mapa, rozdělovník, nebo formulář pro kontaktování.

Vytvořit stránku

 

TIP REDAKCE
WordPress 5 přináší nový WYSIWYG editor Gutenberg.

Wix.com

Wix.com

Stránky wix.com nabízejí stovky nejrůznějších šablon, které jsou rozdělené do několika skupin jako jsou třeba fotografie, portfolio, blogy, cestování, hudba, móda a krása a mnohé další. Zvolit si lze ale i zcela prázdné šablony, které si do značné míry sami dotvoříte. Na stránku můžete vkládat video, obrázky, audio, ale také třeba chaty, fóra, ale i objednací formulář, nebo rezervační formulář i s nabídkou platebního systému. Všechny tyto možnosti nabízí Wix zdarma, ačkoliv působí velmi profesionálně. Veškeré součásti stránky je možné upravovat a měnit jejich podobu. Stránky tak mohou být zcela originální. Na stránkách se lze registrovat, nebo pro přístup využít facebookový účet, či účet od Google.

Vytvořit stránku

 

Weebly.com

Weebly.com

Chcete osobní stránky, blog, firemní stránky, nebo třeba e-shop? Editor na adrese weebly.com je zde pro všechny. Nabízejí spoustu šablon, ze kterých si jistě vybere každý. Na stránky můžete umístit blok textu, obrázek, fotogalerii, tlačítko, přihlášení k odběru newsletteru, mapu, kontaktní formulář, titulky a slide show. Prvky se vkládají velmi snadno, pomocí metody drag and drop tedy táhni a pusť. Editor nabízí i úpravu kódu HTML. Editor je k dispozici zcela zdarma, pokud chcete, můžete si objednat doménu prvního řádu. Pokud jste si ji už předplatili, můžete ji zde využít.

Vytvořit stránku

 

Webs.com

Webs.com

Začít s tvorbou webu na stránce webs.com je velmi snadné. Vložíte váš e-mail, vepíšete heslo a zvolíte, který typ stránky hodláte vytvářet. Může to být osobní stránka, profesionální, e-shop, nebo stránkau nějaké organizace. Služba nabízí mnoho velmi profesionálně vypadajících šablon, každou z nich ještě v dalších barevných mutacích. Na stránky můžete přidat tlačítko, kontaktní formulář, obrázky, fotogalerii, sloupce, titulky, video, nebo bloky textu, vše systémem drag and drop. Zahrnout lze také placení pomocí služby PayPal a podporu sociálních sítí. Na svých stránkách si můžete založit něco na způsob klubu a určitý obsah zpřístupnit jen konkrétním uživatelům.

Vytvořit stránku

 

eStránky.cz

eStranky.cz

Další českou službu najdete na adrese estranky.cz. Na první stránce vepíšete název stránky (bude zahrnutý v doméně druhého řádu), poté váš e-mail a zvolíte si heslo. Po rychlé registraci vás uvítá průvodce tvorbou stránek. Nejprve si vyberete určitou šablonu, kterých není mnoho. Poté zvolíte zatřídění stránek a vepíšete jejich popis a klíčová slova. Zadáte nadpis stránek, barvu nadpisu, upravíte menu stránek a nahrajete fotografie, které chcete na stránky umístit. Tím je prvotné  nastavení stránek hotové. Základní verze zdarma neumožňuje provoz e-shopu. Dále si lze zobrazit statistiky návštěvnosti stránek. Služba nabízí uživatelskou podporu v pracovní dny. Kdybychom to měli shrnout, jde o velmi prosté stránky, které nelze příliš upravovat, na druhou stranu je jejich tvorba extrémně snadná.

Vytvořit stránku

 

Zombeek.cz

Zombeek.cz

Platforma zombeek.cz vám umožní vytvořit si nejenom osobní web, ale také e-shop. V základní verzi je tvorba webu zdarma. Pokud si připlatíte, obdržíte větší hosting, nebo třeba možnost využití vlastní doomény. Služba nabízí šablony rozdělené do několika kategorií. Stránky lze vytvořit i pro zobrazení na mobilních telefonech a tabletech. Upravit lze záhlaví stránky, menu stránky, hlavičku. Na pozadí je mimo fotografie možné nahrát také efektní video. Kromě fotogalerie, kontaktu, patičky a dalších prvků je možné vložit třeba ceník a vybrat si z jeho několika podob. Web je navíc možné snadno stáhnout a zazálohovat na počítači. Ve skratce: Díky této službě získáte velmi profesionálně působící stránky, které jsou do velké míry upravitelné.

Vytvořit stránku

 

Zdroje:

Použité obrázky – Designed by Freepik

Newsletter

Získej novinky jako první!

Přihlášení bylo úspěšné.

Něco se pokazilo. Zkuste se přihlásit znovu.

(0 hlasů)
Loading...

1 Comment

  1. Pingback: Gutenberg: Nový WordPress WYSIWYG editor | Webhostingcentrum.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.