Symplex Vpn Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Symlex VPN – dobrá VPN pro Android nebo iOS? Povím vám to!

Symlex VPN je poměrně nová služba. Vznikla teprve v roce 2019, takže je pochopitelné, že máte spoustu otázek, které se týkají funkcí, bezpečnosti i transparentnosti služby. Na to se v této recenzi podíváme. Také vám ukážu některé chyby, které Symlex VPN má. Nechybí ani test rychlosti této VPN. Je to rychlá VPN? Odpovědi jsou v recenzi.

Jak už jsem psal, tak Symlex VPN je mladá VPN služba, která prochází svými prvními zkouškami z dospělosti. Upřímně vám hned v úvodu říkám, že v současné době má smysl Symlex VPN používat hlavně na Android a iOS. Aplikace pro Windows má nějaké chyby. Ty vám ukážu v tomto testu, ať víte, co si budete instalovat.

1 Symlex Vpn Aplikace Windows
Aplikace Simlex VPN pro Windows.

Testoval jsem odblokování streamovaného obsahu, protože tady měla v minulosti Symlex VPN dost problémů. Dříve odblokování streamovacích serverů nefungovalo. Jak je to teď? Mě odblokování streamovaného obsahu fungovalo spolehlivě.

Rychlý přehled o Symlex VPN

Na Google Play má Symlex VPN přes 500 000 instalací a její hvězdičkové hodnocení pomalu stoupá ke 4 hvězdičkám. Aplikace pro Android mě překvapila svojí jednoduchostí a nenáročností. V aplikaci nečekejte velké množství nastavení. Čekejte jednoduchost při volbě serverů a připojení se k nim. Symlex VPN je zatím pro nenáročné uživatele, kteří chtějí jednoduchou aplikaci. A tu dostanou.

Bezpečnost uživatelských dat by měla být ošetřena zejména proti zvědavým očím amerických, kanadských, anglických, australských a jiných úřadů. Společnost pochází z Bangladéše a registraci má ještě v Jižní Africe. Z toho důvodu nepodléhá zmíněným státním úřadům. Bangladéš ani Jižní Afrika nepatří mezi takzvané státy 14EYEs nebo 5EYEs. Jinak se můžete u VPN spolehnout na klasickou metodu šifrování AES-256 na armádní úrovni. Úniku vašich dat do nepovolaných rukou se nejspíš obávat nemusíte.

Symlex VPN má přes 100 serverů ve více než 65 zemích světa. Ono to na první pohled nevypadá nijak zázračně, ale věřte mi, že to bohatě stačí. Jiné VPN rády čarují s čísly množství serverů, ale ve skutečnosti jde jen o marketing, protože pro uživatele vysoké tisíce serverů postrádají větší smysl. Dalším překvapením jsou ruské a čínské VPN servery. V Číně prý funguje Symlex bezproblémově. Nechce se mi tam teď kvůli tomu cestovat, takže nezbývá než věřit oficiálním zprávám.

Ačkoliv se Symlex VPN snaží zaujmout na přesyceném VPN trhu nové uživatele, tak její cena nepatří mezi nejnižší a v konkurenci jsou o něco levnější služby s odladěnějšími aplikacemi.

Ale pojďte se podívat test Symlex VPN sami, ať zjistíte, jestli má smysl ji instalovat na své zařízení.

Odblokování streamovacích serverů

Dříve bylo smyslem VPN služeb zajistit uživatelskou bezpečnost. Dneska je to spíše o odblokování streamovacích serverů, které nemožňují uživatelům z jiných částí světa sledovat lákavý obsah.

Takhle to například vypadá, když chcete z jiné části světa sledovat pořad na streamu anglické BBC. Nemůžete sledovat jejich pořady. Je to právě kvůli omezení, které plynou z autorských práv. Je to deprimující, ale jediné řešení je použití VPN.

2 Symlex Vpn Odblokovani Obsahu
iPlayer bez použití Symlex VPN.

Po připojení na UK server varování, že iPlayer funguje pouze ve Velké Británii, zmizí. Díky tomu si mohu pustit svůj oblíbený pořad. Nemusel jsem cestovat do UK, ale pouze jsem se pohodlně připojil k VPN.

3 Symlex Vpn Odblokovani Obsahu
Odblokovaný iPlayer s použitím Symlex VPN.

Moje zkušenost s odblokováním streamovacích serverů s použitím Symlex VPN je dobrá. Symlex VPN funguje podle předpokladů- odblokuje streamovaný obsah pro uživatele z jiných částí světa.

Jak je VPN rychlá?

Rychlost VPN je u této VPN srovnatelná s konkurencí. Musím ale poznamenat, že měla na některých vzdálenějších lokacích, v době provádění rychlostního testu, docela problémy. Těžko říct, čím to bylo způsobené. Možná šlo o náhlý technický problém na vzdáleném serveru nebo má problémy sama Symlex VPN. 

Uvedu to na příkladu. Připojil jsem se kvůli rychlostnímu testu na server v New Yorku. Zde jsem měl problém měřící službu vůbec načíst. Nemohl jsem načíst ani jiné webové služby. Po nějaké době se to podařilo. Provedl jsem několik testů se stejně špatným výsledkem. Koukněte na další obrázek.

4 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojeni
Test rychlosti připojení na server v New Yorku.

Nechtělo se mi věřit, že má Symlex VPN takové problémy. Jak už jsem psal v recenzi, tak jde pravděpodobně o náhlý technický problém. Připojil jsem se proto s VPN do New Jersey. To je také v USA a navíc je to hodinu a půl jízdy autem od New Yorku. Z toho pohledu je to skoro stejná část USA. 

5 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojeni
Test rychlosti po připojení do New Jersey.

Tady už žádný problém s připojením nebyl. Takže Symlex VPN funguje v USA, ale je možné, že budete mít občas problémy s připojením do určitých míst. Na štěstí má tahle služba zrovna v USA mnoho serverů.

6 Symlex Vpn Seevery V Usa
Některé servery Symlex VPN v USA.

Abych z toho udělal nějaký závěr. Symlex VPN si v rychlostním testu, v porovnání s dalšími, které patří do elity nejlepších VPN, vedla velice dobře. Rychlostně je srovnatelná. 

Každopádně jsou zde drobné problémy. Zejména na vzdálenějších místech. Například jsem testoval připojení v Austrálii a zde je připojení hodně pomalé. 

7 Symlex Vpn Test Rychlosti Pripojeni Sydney
Měření rychlosti VPN – Sydney.

Takže v porovnání s jinými konkurenty v Sydney Symlex VPN prohrála v rychlosti připojení. Více vám ukáže tabulka měření.

Symlex VPNPureVPNExpressVPN
Austrálie (Sydney)
Download (Mbps)1,5110,9137,69
Upload (Mbps)0,933,1510,63
Ping (ms)363543283
Porovnání rychlosti připojení Symlex VPN,  PureVPN, ExpressVPN.

Tohle by vás ale nemělo od této služby odradit, protože věřím, že tyto problémy brzy vyřeší. Můžu vás ubezpečit, že u ostatních serverových lokalit bylo měření srovnatelné s konkurencí, připojení bylo stabilní a rychlé.

Symlex VPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)41,079,37123
EU (Frankfurt)42,189,6118
Austrálie (Sydney, Melbourne)1,510,93363
Rusko (Moskva)35,319,5461
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)14,742,43200
Brazílie (Sao Paulo)28,174,61231
celosvětově (průměr)27,26,1166,0

Test Android a Windows aplikací

Aplikace Symlex VPN mají důležité bezpečností prvky. Vyzdvihnu Kill switch. Pak tady nechybí funkce Split tunnel, se kterou lze nastavit, pro jaké aplikace se bude používat VPN připojení a jaké mají výjimky. V úvodu recenze jsem si stěžoval na Windows aplikaci a pochválil jsem Android aplikaci. Stojím si za tím. Tady vám vysvětlím proč. 

Aplikace pro Android

Určitě existují lepší nebo srovnatelné VPN aplikace pro Android. Já si u aplikací v mobilních telefonech cením hlavně jejich jednoduchosti. To je pro mě při používání nejdůležitější. Pokud pominu bezpečnost.

U VPN aplikace pro Android jsem nenašel žádnou chybu. Líbí se mi její minimalistický vzhled a oceňuji minimum možností nastavení. Mě osobně to dává smysl a z mé zkušenosti je to i lepší, protože řada méně techničtějších uživatelů nebude mít při používání aplikace problémy.

9 Symlex Vpn Aplikace Android
Aplikace pro Android.

Aplikace pro Windows

Aplikace Symlex VPN pro Windows není odladěná. Aplikace funguje správně, ale při jejím používání narážím na některé chyby v UX (uživatelské přívětivosti). Například jdete do nastavení aplikace, ale pak není úplně jasné, jak se dostat zpět na úvodní obrazovku. Až po chvilce jsem si všiml té šipky s bílým pozadí. Je to věc, na kterou se dá zvyknout. Jsou tu ale jiné věci, které nechápu.

10 Symlex Vpn Aplikace Windows

První problém vzniká při stažení aplikace pro Windows. Tu si stáhnete v .zip archivu. Ten musíte extrahovat a pak se proklikat složkami na instalační soubor. Proč nemůžu stáhnout instalační soubor rovnou?

11 Symlex Vpn Aplikace Windows
Stažení VPN pro Windows.

K instalaci aplikace musím udělat 4 kliknutí. Tři kliknutí jsou potřebné k tomu, abych se vůbec dostal k instalačnímu souboru a čtvrté kliknutí je potřeba k zahájení instalace. To je přesně o 3 kliknutí víc než u konkurence. Největší problém vidím v tom, že si aplikaci stahujete v .zip archivu. To je velká uživatelská překážka.

12 Symlex Vpn Aplikace Windows
4 kliknutí k zahájení instalace VPN aplikace.

Když projdete tyto 4 kroky potřebné k instalaci, tak narazíte na bezpečnostního strašáka Microsoft SmartScreen. Ten chrání uživatele před phishingem, malware už od Windows 8. Zde je tedy potřeba potvrdit, že chcete aplikaci opravdu spustit. 

13 Symlex Vpn Aplikace Windows
Microsoft SmartScreen při spuštění instalace Symlex VPN.

Nejspíš to neznamená nic strašného a Symlex VPN prostě musí zapracovat u Microsoft na důvěryhodnosti. U uživatelů to pro začátek mnoho důvěryhodností nevzbudí. Nicméně toto se mi stalo už u mnoha aplikací, které dnes patří mezi důvěryhodné a SmartScreen už na ně neupozorňuje.

Další aplikace

Symlex VPN je možné používat na všech moderních zařízeních – Android, iOS, Windows, MacOS, takže Linux aplikaci zde nenajdete. Ne, dělám si legraci. Aplikace pro Linux se chystá.

14 Symlex Vpn Dalsi Aplikace

Kolik stojí Symlex VPN?

Symlex VPN stojí od 2,05 $ za měsíc až po 5,99 $ měsíčně. Pokud se ve světě VPN aplikací nepohybujete, tak čím nižší cena za měsíc je, tím delší období si musíte předplatit dopředu. Aby jste dosáhli na cenu 2,05 $ za měsíc, tak si musíte VPN předplatit na 24 měsíců (2 roky). To vyjde na 49,99 $ a pokud máte štěstí na slevovou akci nebo najdete slevový kupon na VPN, tak můžete mít cenu ještě nižší.

14 Symlex Vpn Cena

Vy už tušíte, že předplatné na nejdelší časové období vyjde nejvýhodněji. Ať si vyberete jakýkoliv tarif, tak můžete být připojeni na 5 různých zařízeních současně v jeden okamžik. Takže můžete tuto VPN používat na všech zařízeních v rodině. Vlastně s jakýmkoliv tarifem můžete využívat všech výhod této služby. Jediný rozdíl je v ceně. Možná pochybujete, zda je Symlex VPN dobrá. Já bych se jí nebál, ale vyzkoušejte si ji sami. Symlex VPN garantuje 7 denní vrácení peněz. Bez udání důvodu. Pokud vám nebude vyhovovat, tak si řeknete o peníze zpět.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Jednoduchá aplikace pro Android- Aplikace pro Windows potřebuje vylepšit
+ Rychlá VPN
- Nestabilita některých připojení
+ Přes 65 serverových lokalit (zemí)

Hodnocení a závěr

Možná jste z recenze trošku v nejistotě, jestli Symlex VPN zkusit. Je to dobrá služba, které budou přibývat funkce a bezpečnostní prvky. Je to mladá VPN, takže to je pochopitelné. Abych řekl pravdu, tak se mi líbí, že neobsahuje tolik nastavení. Funguje jednoduše na odblokování streamů, na anonymizaci na internetu. Funguje v Číně. Tedy údajně, protože jsem to nemohl osobně otestovat. 

V aplikaci najdete tu nejdůležitější bezpečnostní funkci – kill switch, který vás při výpadku VPN odpojí od internetu úplně. Když píšu o aplikacích, tak pochvalu si zaslouží ta pro Android. Naopak pochvalu nezaslouží aplikace pro Windows. Ne, že by nešla používat, ale protože má nějaké chyby, které je potřeba opravit. 

Jak je to s kvalitou a stabilitou připojení? Kromě těch zmíněných chyb při měření rychlosti jsem u Symlex VPN nezaznamenal jiné potíže se stabilitou nebo kvalitou připojení. Nezaznamenal jsem problémy ani při obcházení autorských práv na streamovacích službách. 

Konečný verdikt nechám na vás samotných. Vyzkoušejte si tuhle službu se 7 denní zárukou vrácení peněz, když se vám nebude líbit. To je bezva obchod, ne?

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání nejlepších VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..