WEDOS Website recenze a návody

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: Hezký web za pár okamžiků s WEDOS WebSite

WEDOS WebSite (původně WEDOS Builder) je nový vizuální editor pro tvorbu webových stránek. Vyplatí se vůbec dát mu šanci? Má co nabídnout zkušeným webdesignérům a opravdu s ním dokáží vytvořit www stránky i nezkušení uživatelé?

Pokud preferujete video, tak můžete shlédnout i video recenzi na našem YouTube kanálu Webhostingcentrum.

Co je WEDOS WebSite?

WEDOS WebSite je online nástroj pro tvorbu webových stránek založený na blokovém WYSIWYG editoru (What You See Is What You Get), ve kterém se pracuje principem drag&drop (chyť a pusť) přesouvání a vkládání prvků. Když shrneme tuto odbornou hantýrku, jedná se vlastně o nástroj, se kterým by měl své vlastní webové stránky dokázat vytvořit úplně každý. A to bez znalosti programovacích jazyků.

Tvorba stránky vypadá asi tak, jako když si prohlížíte webovou stránku, ale s tím rozdílem, že na ni můžete cokoliv změnit a přidat. Nepotřebujete k tomu ani znalost programovacího jazyka, ani programátora. Stačí vám jen počítač a myš, kterou klikáte na jednotlivé upravované prvky.

Editor stránek WEDOS WebSite je tedy jednoduchý nástroj pro tvorbu webových stránek a prezentací. U nich jejich majitelé ocení hezký vzhled a správné fungování, ale také to, že do jejich vzhledu mohou jednoduše zasahovat a měnit ho podle svých představ.

Pro koho je služba určena?

Editor pro tvorbu webových stránek WEDOS WebSite je pro každého, kdo potřebuje rychle vytvořit hezký osobní nebo firemní web. S tímto editorem to nejen zvládne, ale může do svých stránek jednoduše vkládat další prvky jako jsou obrázky, nadpisy, textové bloky, prezentace, ceníky, galerie, videa a tak dále. 

Na Wedos WebSite mohou svůj web vytvořit například malé firmy, živnostníci, řemeslníci, právníci nebo kadeřnice. Oboru ani způsobu využití se meze nekladnou. Webovou stránku by měl s touto službou dokázat vytvořit skutečně téměř každý.

V editoru by vám nemělo chybět nic, co je důležité pro vytvoření kvalitní webové stránky.

Kdo stojí za WEDOS WebSite?

Za službou stojí česká webhostingová společnost WEDOS, která byla založena v roce 2010 většinovým akcionářem Josefem Grillem. Její zakladatel zúročil při startu nové společnosti zkušenosti, které získal ze své předchozí internetové firmy FORPSI.

WEDOS na sebe upoutal zákaznickou pozornost už na samém počátku budování společnosti. To bylo pojaté jako reality show. Budoucí zákazníci mohli v přímém přenosu sledovat přípravy prostor pro servery, stavbu chlazení, a nakonec umístění samotných serverů. To byla do té doby nevídaná událost a WEDOS si tím získal zájem široké veřejnosti.

Společnost pak začala svoji serverovnu vybavovat ekologicky úspornými servery Fujitsu s procesory Intel XEON 5600, což také kladně zapůsobilo na jejich potenciální zákazníky. Ti se o tomto kroku začali zmiňovat v různých online diskuzních fórech nebo na vlastních blozích. To mělo za následek další rozšíření povědomí o této nové webhostingové společnosti.

Už v roce 2013 se mohli všichni přesvědčit, že se marketingová strategie společnosti vyplácí, protože se právě v tomto roce stala největším poskytovatelem aktivních webhostingových služeb v ČR a pátým největším registrátorem českých domén.

Začátkem února 2019 se společnost stala největším webhostingem v České republice a také největším registrátorem domén s českou koncovkou .cz. Těch u nich měli zákazníci registrováno přes 250 000.

V roce 2020 je na WEDOS registrováno více než 344 000 domén a přes 104 000 webhostingů, které společnost provozuje pro téměř 247 000 zákazníků.

TIP REDAKCE:

[RECENZE] WEDOS je neomezený webhosting, co se vám bude hodit pro WordPress

Hlavní vlastnosti služby

WEDOS WebSite je jednoduchý vizuální drag&drop (chyť a pusť) editor stránek, který byl vytvořen pro to, aby s ním dokázali webové stránky vytvořit i naprostí začátečníci. Webové stránky můžete vytvořit na jedné z předpřipravených šablon nebo na prázdné stránce, na kterou jednoduše poskládáte celý web pomocí předpřipravených bloků.

Recenze WEDOS Website drag&drop editor
WEDOS WebSite drag&drop editor stránek.

Hlavní vlastností nástroje je jednoduché a rychlé vytváření webových stránek, ke kterému nepotřebujete umět programovat. Stránku tvoříte pomocí myši, přetahováním předpřipravených bloků, které dále upravujete různými podrobnými nastaveními.

Mezi hlavní vlastnosti služby patří:

 • Schopnost vytvořit webové stránky bez programování a znalosti HTML
 • Rychlé vytvoření, nastavení a spuštění webu
 • Velký výběr předpřipravených bloků
 • Intuitivní ovládání

Ačkoliv jsem v článku několikrát zmínil, že k vytvoření stránek nepotřebujete mít znalost programovacích jazyků, tak teď musím podotknout, že pokud ji máte, tak ji zde můžete také využít. Tedy zejména znalost HTML a CSS, ale i JS.

V editoru totiž můžete upravovat zdrojový kód jednotlivých bloků. Do celého projektu stránky pak můžete vkládat globální CSS a JS. Troufnu si tvrdit, že toto je funkce, kterou nemá lecjaký editor webových stránek.

Recenze WEDOS Website úprava HTML stránky
Editace zdrojového kódu bloku.

Ještě jednou však musím zmínit, že se při používání WEDOS WebSite obejdete i bez minimální znalosti výše zmíněných jazyků.

Šablony

Služba je v současné době ve fázi testování a zkvalitňování funkcí, ale už teď v ní naleznete dostatečný počet předpřipravených šablon vzhledu. V editoru je aktuálně víc jak 75 profesionálně vypadajících šablon a další průběžně přibývají. Ty jsou rozdělené na dvě kategorie: Business a Osobní.

Recenze WEDOS Website šablony
Výběr šablon WEDOS WebSite.

Šablon je sice v současné době poskrovnu, ale je jich dostatek na to, aby si na nich dokázali zákazníci postavit hezké webové stránky. V tom jim pomůže velké množství předpřipravených bloků, kterými se do stránek vkládá další obsah nebo jiné prvky (například formuláře).

Vlastní šablony

Vlastní šablonu si můžete v systému naklikat za pomoci připravených bloků. Svoji stránku začnete tvořit na „Prázdném plátně“. To je v podstatě úplně prázdná stránka, do které si vložíte předpřipravené bloky. Ty si tam poskládáte podle svých potřeb a fantazie. Nezávisle na systémových šablonách si vytvoříte vlastní šablonu s originálním vzhledem, který je plně responzivní a dokáže se správně zobrazit na různých zařízeních.

Hlavní vlastnosti editoru

Editor stránek WEDOS WebSite je velice intuitivní a jednoduchý nástroj. To je tedy i jeho hlavní výsada, kterou určitě ocení všichni jeho uživatelé. Okno editoru obsahuje 5 hlavních ovládacích prvků. Ostatní prvky pro nastavování, ukládání a úpravy se vám ukáží teprve, když je budete potřebovat. Většinou po najetí kurzoru myši na určité místo, které chcete upravit.

Recenze WEDOS Website ovládání editoru
WYSIWYG editor webových stránek WEDOS WebSite.

Když tvoříte webovou stránku s WEDOS WebSite, tak ji vlastně vidíte tak, jak bude vypadat v ostrém provozu. Výhoda tohoto systému tvoření stránek je právě v tom, protože okamžitě vidíte výsledky provedených úprav, což urychluje celý proces tvorby webu.

Kdybych hodně přeháněl, tak bych mohl tvrdit, že na stránku stačí vyskládat 3-5 předpřipravených bloků a web je v podstatě hotový. Tedy připravený ke spuštění do reálného provozu. Samozřejmě, v blocích musíte upravit texty a vyměnit obrázky za své, ale základní strukturu vzhledu už máte připravenou. Přepsat texty už je s vizuálním editorem hračka.

Přímo v editoru můžete provést test responzivity, abyste si dokázali představit, jak budou webové stránky vypadat na tabletu nebo mobilním telefonu. Tato užitečná funkce vám zásadně pomůže s finálním laděním vzhledu stránek, aby se zobrazovaly správně na různých zařízeních.

Úprava zdrojových kódů – každý předpřipravený blok můžete upravovat pomocí vizuálních nástrojů. Pokud máte potřebu měnit jejich zdrojový kód, tak vám to tento nástroj umožňuje. Do kódu můžete vkládat další HTML entity, kterým přidělíte například vlastní atribut class. Upravený blok si můžete uložit pro jeho opakované použití.

Nastavení stránky – u nastavení stránky máte možnost měnit titulek a popisek, co se zobrazí ve výsledcích vyhledávání. V nastavení můžete vkládat kódy, vlastní CSS nebo adresu Google fontů do hlavičky stránky.

Hlavní vlastnosti editoru:

 • Přehledné ovládání
 • Možnost upravovat HTML kód bloků
 • Možnost vkládat vlastní CSS

Ceník

WEDOS WebSite nabízí celkem 3 cenové tarify: Free, Profi a Premium. Tarify se od sebe samozřejmě odlišují, ale co mají všechny společné, je možnost získat doménu na první rok zdarma. A to i u tarifu Free, který je zdarma, jak nám napovídá jeho název.

Ceník a porovnání tarifů Wedos Website
Ceník WEDOS WebSite.

Cenový tarif Free vypadá na první pohled lákavě. Mohu ho používat zdarma a ještě dostanu zdarma doménu pro první rok. Jenže s tímto tarifem vlastně vytvořím jen jedinou stránku webu, takže je dobrý leda tak na nějakou jednoduchou webovou vizitku.

Tarify Profi a Premium už nejsou nijak omezené počtem stránek webu. Podstránek můžete vytvořit neomezený počet. Rozdíl mezi placenými tarify je například v maximálním množství denní návštěvnosti, kdy web na tarifu Profi zvládne denní návštěvnost 10 000 návštěv a web na tarifu Premium 100 000 návštěv denně.

A ještě jeden podstatný rozdíl se týká bloků. V cenových tarifech Free a Profi chybí možnost vkládat do stránek mapy. 

A proč uvažovat o tarifu Premium? Například kvůli prostoru na disku. Ale daleko zajímavější je podle mě chystaná funkce HTML editoru, který jsem v této recenzi testoval. Dobrým pomocníkem je také určitě verzování a klonování stránek nebo napojení na nástroje třetích stran.

Propojení WEDOS WebSite s dalšími aplikacemi a službami třetích stran

WEDOS se snaží o to, aby šlo jeho nástroj co nejjednodušeji spojit s dalšími službami a nástroji. To tedy znamená, že v něm najdete několik napojení na oblíbené služby, které díky tomu budete moct jednoduše integrovat do vlastních stránek.

Recenze WEDOS Website integrované služby
Ukázka integrovaných služeb.

Tyto nástroje vám pomohou například s přijímáním plateb, nabízením webinářů, shromažďováním e-mailových adres nebo monitorováním marketingových kampaní.

V nástroji WEDOS WebSite můžete vkládat zdrojové kódy do záhlaví stránek, můžete je vkládat do jednotlivých bloků, ale můžete je vložit i přímo do stránky pomocí předpřipraveného bloku pro vkládání vlastních kódů. Díky tomu můžete používat nejspíš jakoukoliv službu, na kterou si vzpomenete. 

Používat můžete například služby:

Návod, jak vytvořit webovou stránku s WEDOS WebSite

Po registraci do služby, která je opravdu blesková, před sebou uvidíte administrativní rozhraní. V něm můžete spravovat nahrané obrázky nebo nastavit přístup nástrojům třetích stran, které chcete se svojí stránkou propojit. Na stránkách začnete pracovat kliknutím na tlačítko Vytvořit novou stránku.

Recenze WEDOS Website návod tvorba stránek
Administrativní rozhraní služby WEDOS WebSite.
 • V prvním kroku si vyberete buď jednu z předpřipravených šablon vzhledu, nebo začnete stránku tvořit od nuly na prázdném plátně. Pak už jen kliknete na Spustit builder.
Recenze WEDOS Website návod výber šablony
Začátek tvorby webové stránky.
 • Po najetí myší na ozubené kolo se vám zobrazí další možnosti nastavení a práce s blokem. Blok můžete uložit do oblíbených, přesouvat ho, editovat jeho zdrojový kód, resetovat ho do původního stavu nebo ho úplně smazat.
Recenze WEDOS Website úprava bloku
Práce s blokem stránky.
 • Jednotlivé bloky stránek se skládají z různých prvků jako například text, nadpis nebo fotografie. Po najetí na ně myší se zobrazí ozubené kolo, které rozkryje další možnosti nastavení (Podrobný editor). U obrázků můžete měnit třeba styl rámečku nebo jeho zaoblení. U textů se dá měnit velikost, barva, zarovnání a tak dále.
Recenze WEDOS Website nastavení prvků bloku
Podrobné nastavení prvku bloku.
 • Na podrobnější úpravu textu se dostanete jeho označením myší. Tím se zobrazí další možnosti pro jeho formátování, které jsou podobné funkcím z textového editoru MS Word.
Recenze WEDOS Website úprava textu
Práce s textem v editoru WEDOS WebSite.

Praktická tvorba stránek s nástrojem WEDOS WebSite

Na vytvoření stránky z předpřipravené šablony není moc věcí k předvádění, tak si ukážeme v praxi, jak vytvořit webovou stránku z „prázdného plátna“. Tedy úplně z ničeho a od začátku.

 • V administraci služby kliknu na tlačítko Vytvořit novou stránku a vyberu Prázdné plátno.
Recenze WEDOS Website tvorba webu v praxi
WEDOS WebSite Prázdné plátno editoru.
 • Teď budeme do prázdné stránky jednoduše přesouvat předpřipravené bloky. Začneme blokem, který je zde pojmenován jako Hlavičky. Vyberte si podle svého vzhled záhlaví stránky. Tahem myší ho přesuňte do prázdné stránky. Ostatní bloky, které na webu potřebujete, vložte do stránky stejným způsobem, jako hlavičku.
Recenze WEDOS Website tvorba webové stránky v praxi
Výběr hlavičky stránky.
 • Jako další věc, kterou musím udělat, je přepsat původní texty na své.
Recenze WEDOS Website tvorba webové stránky
Editovaní textu stránek.
 • Po vložení všech bloků a jejich upravení, zbývá nastavit stránce titulek, popisek (title a meta description), které se budou zobrazovat uživatelům ve vyhledávačích. Vyplnění titulku a popisku pomůže dohledatelnosti stránky a její SEO (optimalizaci pro vyhledávače).
Recenze WEDOS Website tvorba webu nastavení SEO
Cesta k nastavení webové stránky.
Recenze WEDOS Website tvorba webu konfigurace SEO
Nastavení webové stránky nejen kvůli SEO.
 • V dalším kroku musíme stránku uložit. To provedete kliknutím na zelené tlačítko Uložit nyní. Nakonec ji zbývá, kliknutím na tlačítko ke zveřejnění, poslat do reálného světa.
Recenze WEDOS Website tvorba webu uložení stránky
Zveřejnění webové stránky.
Recenze WEDOS Website tvorba webu finální webové stránky
Finální webová stránka.

Klady a zápory WEDOS WebSite

Klady (+)Zápory (-)
+ dostupná verze zdarma- služba je poměrně mladá a má pár mušek
+ možnost propojit stránku s téměř jakoukoliv službou nebo nástrojem třetí strany
+ předpřipravená napojení na oblíbené služby třetích stran
+ snadné ovládání
+ editace zdrojového kódu bloků
+ možnost vkládat vlastní HTML, CSS a JS
+ responzivní šablony optimalizované pro mobilní zařízení
+ velmi přijatelná cena
+ drag & drop editor
+ podporuje HTTPS
+ široký výběr šablon (75+)

Sleva 50% na službu WEDOS WebSite

Naši čtenáři si mohou službu WEDOS WebSite pořídit se slevou 50% a více. Stačí navštívit náš projekt slevynahosting.cz, kde najdete vždy aktuální slevové kupóny na služby WEDOS.

Hodnocení a závěr

Zdálo by se, že je WEDOS WebSite další kapkou v moři WYSIWYG editorů stránek. Těch je na trhu opravdu nepřeberné množství. Většinou se u nich špatně hledají nějaké výhody nebo přidaná hodnota, kterou by vyčnívaly nad konkurencí. 

Nástrojem pro tvorbu stránek od společnosti WEDOS jsem mile překvapen. Služba je poměrně mladá, takže se sem tam vyskytne nějaká muška, se kterou je potřeba se poprat. Mě docela trápilo označování textu, který jsem chtěl dále upravovat. Často se mi třeba před kurzorem myši schovávala tužka, na kterou se má kliknout kvůli editování textu. Jak jsem psal, je to nová služba, takže se s nějakou chybkou musí počítat.  

Hodně dobrá se mi zdá možnost editovat zdrojový kód jednotlivých bloků stránek. To je věc, kterou většina uživatelů k tvorbě stránek nepotřebuje, protože nevědí, jak ji využít. Nicméně, řadě zkušených webdesignerů tato funkce zjednoduší práci s editorem, který se tím pádem pro ně stává vlastně velice použitelným a užitečným nástrojem.

Test rychlosti načítání stránek dopadl průměrně. Nijak jsem se nesnažil optimalizovat používané obrázky. Ty jsem do editoru vkládal v plném rozlišení. Naměřený údaj je průměrný, ale dostačující pro rychlé zobrazení i na mobilních zařízeních.

Recenze WEDOS Website test rychlosti
Test rychlosti v Google PageSpeed Insights.

WEDOS WebSite je jednoduchý nástroj pro tvorbu hezkých webových stránek, které s ním zvládnou vytvořit nezkušení začátečníci. Zkušeným uživatelům pomůže třeba s rychlou tvorbou podpůrných landing pages pro své projekty. Určitě ho zkuste.

4.3/5 - (7 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..