Jak Usetrit Pri Online Nakupech S Vpn

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Nejlepší způsoby, jak ušetřit při nakupování na internetu

Kdo by nechtěl ušetřit? Nakupování přes internet, ať už oblečení, elektroniky, nábytku, ale také letenek či pobytů je stále oblíbenější. Je ovšem zajímavé, jaké faktory ovlivňují výši ceny, za kterou můžete na internetu nakupovat. Jak můžete tyto faktory využít ve svůj prospěch a při nakupování na internetu ušetřit?

Ušetřete při nakupování na internetu s pomocí VPN

VPN (zkratka anglického Virtual Private Network, v překladu „virtuální privátní síť“) je služba, díky které se můžete na internetu pohybovat anonymně a bezpečně. Dokáže totiž mimo jiné skrýt IP adresu zařízení, z kterého se připojujete, a tak jsou veškeré vaše aktivity schované před nežádoucími pohledy. VPN vás také chrání před útoky, kterým můžete být na internetu vystaveni.

VPN vám ale rovněž umožňuje změnit polohu vašeho zařízení, které pro prohlížení internetu používáte. Bez použití VPN se dá poměrně snadno zjistit, z jakého místa jste připojení. VPN dokáže tuto informaci skrýt tím, že vám poskytne jinou adresu. Takže se můžete připojovat z Brna, ale navenek to bude vypadat, že se připojujete například z Londýna.

To má hned několik využití a v článku níže se dozvíte, jak tuto funkci využít právě pro získání těch nejlepších cen při nakupování přes internet. Chcete-li se o VPN obecně dozvědět více, v tomto článku najdete vše potřebné včetně seznamu těch nej VPN.

Jak využít rozdílné ceny s pomocí VPN?

To, že věci stojí v různých zemích různé částky, není nic nového. Je ovšem zajímavé, že se to netýká pouze kamenných prodejen, ale také internetových obchodů. Zde přichází VPN a její možnost změnit si svou polohu na v podstatě jakoukoliv zemi chcete. Z různých experimentů, při kterých byly sledovány ceny v e-shopech po dobu několika dní, přičemž se měnila výchozí poloha připojení, vyplývá, že to, z jaké země si daný produkt kupujete, může mít a většinou také má vliv na konečnou cenu. Týká se to nákupu hmotných věcí, ale i těch nehmotných jako jsou softwarové licence, předplatné stream TV a nebo třeba letenek a ubytování. Jednoduchá změna vám tak může pomoci ušetřit nemalé peníze.

Ušetřete s VPN na ubytování

Jednou z oblastí, kde můžete VPN využít pro získání nižší ceny, je plánování dovolené. VPN a změna polohy, z které nakupujete, se totiž promítá i do cen rezervací ubytování. Zde ale záleží, v jaké zemi se chcete ubytovat, a jakou zemi pro svůj nákup zvolíte. Hledáte-li ubytování v rámci Evropské unie, pak budou ceny velmi podobné, ať už se přihlašujete z jakékoliv jiné země v EU. Pro nižší ceny je proto ideální zvolit například USA nebo některou z asijských zemí. A naopak, jestliže se chcete ubytovat v USA, nevolte si některý z amerických států, ale raději některou z evropských zemí. Možná vám bude chvíli trvat, než najdete nejnižší cenu, ale kvalitní VPN umožňují změnit polohu jedním kliknutím a vzhledem k tomu, že konečná cena se může lišit o desítky procent, trochu času navíc se vám do nákupu rozhodně vyplatí investovat.

Levné letenky s VPN

U letenek má VPN ještě širší využití. Výsledky prováděných experimentů odhalily, že rozdíly v samotných cenách letů se příliš neliší, pokud je zkoušíte zakoupit z různých zemí. Ušetřit tak můžete pár desítek korun a může se zdát, že vám to za ten čas, který jste hledáním ideální ceny ztratili, ani nestojí. Je ovšem zajímavé, že podle toho, z jaké země letenky nakupujete, můžete mít přístup k rozdílným leteckým společnostem a jejich letů. Díky tomu můžete například jako virtuální obyvatel Norska využít jiné lety a aerolinky než jako obyvatel České republiky. A v mnoha případech nabízí tyto letecké společnosti lety za nižší ceny. Lišit se samozřejmě mohou další aspekty letu jako je doba jeho trvání či místa odletu nebo příletu, proto si pečlivě kontrolujte veškeré informace o letu, abyste nebyli překvapení.

Cena dovolené závisí na více faktorech

Ubytování i letenky můžete pořídit různými způsoby. Existují rezervační stránky jako Booking.com a další, které vám nabídnou lepší ceny za ubytování, než jaké byste získali přímo od samotného ubytovacího zařízení. Jejich využívání vám proto také pomůže ušetřit. U rezervací ubytování hraje navíc roli i čas, kdy nákup provedete. Nelze přesně říci, že nákup ráno vás vyjde levněji než nákup večer, pokud ale na rezervaci nespěcháte a můžete jí věnovat více dní, prohlídněte si nabídku v různé časy, abyste odhalili, která denní doba vás vyjde nejlevněji. Pokud využijete více možností, jak na ubytování ušetřit, tedy změnu polohy s pomocí VPN, nákup přes rezervační stránky a nákup v ideální čas, může se cena vaší dovolená snížit opravdu výrazně.

Levnější nákupy v zahraničí?

Je už poměrně známý fakt, že prodejci upravují ceny svých produktů pro různé země. Ukážeme si to na konkrétním příkladu. Navštívili jsme stránku známého a oblíbeného obchodu IKEA, a to konkrétně její českou a německou verzi. Vybrali jsme si stejný produkt v obou e-shopech a cenu v eurech převedli podle aktuálního kurzu na české koruny. Zde je výsledek:

Ikea Porovnani
Porovnání cen stejného produktu na Ikea.cz a Ikea.de

Takhle to vypadá, že stačí nakupovat na různých verzích e-shopu a ušetříte. Ale má to jeden háček: připlatíte si za dopravu do ČR, čímž se může cenový rozdíl velice snadno smazat. Nemluvě o tom, že některé e-shopy své zboží do České republiky ani nedovážejí. Což je případ i německé IKEY z našeho příkladu, která své zboží dováží pouze na území Německa.

VPN vám pomůže tyto nefér praktiky obejít

Každý prodejce má samozřejmě právo určovat cenu svých výrobků, je ale nefér, že fakt, že žijete v nějaké zemi, ovlivňuje to, za kolik můžete nakupovat. Moderní doba ovšem nabízí moderní řešení. Díky VPN si ale můžete užívat výhodnějšího nakupování snadno a rychle a ušetřit můžete téměř na čemkoliv. Není to ovšem vždy tak jednoduché a někdy má nakupování s pomocí VPN i svá úskalí, vše si ale vysvětlíme níže.

Ušetřete peníze za elektroniku, nábytek apod.

Rozdílné ceny nabízí i tuzemské e-shopy, kdy vás nákup v jednom může vyjít až o stovky korun levněji než v jiném. A to platí také o nákupech v e-shopech pro jiné země. Asi nejvýznamnější rozdíly v cenách můžete zaznamenat při nákupu elektroniky jako jsou smartphony a notebooky. Je ovšem důležité vzít v potaz i další aspekty nákupu hmotných věcí. Jak jsme již zmiňovali výše, velice problematická je doprava, náklady na níž mohou převýšit rozdíl v nákupní ceně – a to ještě v případě, že je doprava do vaší země možná.

Jednou z možností je využití společností, které za vás produkt v zahraničí nakoupí a přepošlou vám jej. I to ale něco stojí a je vždy nutné pečlivě si pročíst podmínky nákupu a dovozu, zejména co se týče poplatku za proclení. Nákup hmotných věcí přes internet s pomocí VPN není tedy vždy tak ideální, jak se může na první pohled zdát.

Ušetřete peníze za software

Bez ohledu na to, zda si nějaký software kupujete celý, nebo chcete využít jen předplatné, i zde se mohou ceny lišit podle země, z jaké nakupujete. To zahrnuje produkty od společností Microsoft, Adobe, IBM a mnoha dalších. Rozdíly nemusí být tak významné, ale každá ušetřená koruna se hodí. Nemluvě o tom, že právě software často nakupují podniky pro více svých zaměstnanců a při hromadných nákupech už lze ušetřit tisíce ne-li více korun.

Skvělým příkladem, jak ušetřit, je také nákup samotné VPN. Jednotlivé VPN se totiž liší nejen svou cenou, ale také tím, co nabízí. Abyste mohli naplno využívat možnosti změny polohy, budete potřebovat VPN, která má nejširší nabídku serverů v různých zemích po celém světě. Takové VPN ale bývají dražší, ovšem i některé levné VPN vám mohou pomoci k získání levnější nabídky vámi vybrané VPN, kterou budete dále využívat pro další spořivější nakupování.

Ušetřete peníze za streamovací služby

Můžete také ušetřit peníze za streamovací služby jako jsou Netflix, Amazon Prime Video, Google Play a iTunes. Zde je ovšem problematické, že pokud si službu zakoupíte v jedné zemi, budete ji moci používat stejně jako lidé v této zemi. A nabídka se může výrazně lišit. Ovšem s pomocí VPN a opět změnou polohy můžete získat přístup do všech nabídek, bez ohledu na to, odkud je reálně sledujete. Využívání VPN pro sledování streamů je zcela legální, ovšem některé streamovací služby ji mohou ve svých podmínkách užití zakazovat a jejím používáním tak riskujete zablokování služeb. Před tím, než se rozhodnete VPN pro sledování streamů využít, přečtěte si pečlivě všechny informace.

Nejlepší VPN pro nákup na internetu

Private Internet Access Logo

1. Private Internet Access

Recenze

Nordvpn Logo

2. NordVPN

Recenze

Cyberghost vpn Logo

3. CyberGhost VPN

Recenze

Expressvpn Logo 1

4. ExpressVPN

Recenze

Často kladené dotazy

Rozdílné ceny se týkají v podstatě veškerého zboží či služeb, které pořídíte online. Levněji můžete pořídit elektroniku, dovolenou včetně letenky i ubytování, ale také předplatné některých stream TV, licence vašich oblíbených programů a mnoho dalšího.

Rozdíly jsou v některých případech zanedbatelné, zatímco v jiných můžete ušetřit až 75 %. Bohužel nejde říci, z jaké země vás nakupování přes internet vyjde nejlevněji. Ceny se mění a každý obchod může k této problematice přistupovat jinak. Některé e-shopy mají své ceny stejné bez ohledu na to, odkud si jejich zboží kupujete. Abyste tedy našli tu nejlepší cenu pro vás, budete možná muset trochu experimentovat. Vyzkoušejte si na své VPN nastavit různé země a sami uvidíte, zda se ceny produktu, o který máte zájem, budou lišit.

Ideální je, pokud vaše VPN nabízí co největší a nejrůznorodější množství zemí, ze kterých se můžete připojit. Samozřejmě, že takové VPN patří k těm dražším. Je ale zajímavé, že můžete využít levnější či dokonce bezplatnou VPN a s její pomocí zkusit najít levnější nabídku na vámi vyhlédnutou dražší, prémiovou VPN.

Podle několika provedených experimentů nemají cookies na ceny žádný vliv. Je tedy jedno, zda si cookies před nákupem vymažete, ceny nabízených produktů to nijak neovlivní.

Ceny zůstávají stejné také v různé doby nákupu. To platí pro většinu produktů, při nákupu letenek či ubytování se ale ceny mohou lišit i podle toho, kdy tuto službu nakupujete. Pokud vyzkoušíte zaplatit ubytování či letenky z různých zemí a v různou dobu, můžete na své dovolené ušetřit více než polovinu.

Ovlivnit cenu nákupu může také změna jazyka webu, který si prohlížíte. Mnoho e-shopů a dalších stránek má možnost zvolit si jazyk, v jakém se vám budou zobrazovat. Pokud z češtiny přepnete na angličtinu, můžete si v některých případech povšimnout rozdílu v cenách. Princip je podobný jako při změně polohy VPN, protože pro e-shop často znamená změna vašeho jazyka změnu polohy, z které nakupujete. Může se pak ale stát, že vám e-shop nabídne nejen nižší ceny, ale také dopravu určenou pro danou zemi, kterou vy, kteří nakupujete reálně v ČR, nebudete moci využít. U softwaru, letenek, ubytování či jiných „nehmatatelných“ věcí ale tímto limitováni nebudete.

Pro to, abyste ušetřili při nákupech na internetu, je důležité změnit svou polohu do jiné země než z které nakupujete. V rámci jedné země se ceny totiž nijak neliší.

Jsou služby jako například Netflix, jejichž nabídka se liší podle země, z které je využíváte. Pokud pro nákup předplatného na Netflixu zvolíte například Nizozemsko, budete mít k dispozici nizozemskou a nikoliv českou nabídku seriálů a filmů.

I v tomto případě ale využijete VPN, která mimo jiné slouží k odblokování tzv. geo-blockingu. Geo-blocking je omezení přístupu uživatelům, které závisí na jejich poloze. Vy v ČR nebudete mít přístup ke stejným pořadům na Netflixu jako lidé v Americe. Pokud si ovšem s pomocí VPN změníte svou polohu na některý z amerických států, tato nabídka se vám odemkne. Takto můžete VPN využívat i pro sledování například sportovních stream TV, které mají obsah určený pouze pro obyvatele dané země a lidem sledujícím mimo ni je jejich obsah uzamčený.

Jestliže používáte kvalitní VPN, která vám zajistí dostatečnou anonymitu a především bezpečí, rizika nejsou žádná. Nakupovat přes internet s pomocí VPN je totiž zcela legální a neměli byste s tím mít jediný problém. I se zapnutou VPN můžete bez problémů nakupovat, objednávat letenky či ubytování či se přihlašovat k předplatným různých streamovacích služeb.

3.7/5 - (9 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..