Purevpn Recenze Cover

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: PureVPN, jak funguje levná VPN?

PureVPN má každou chvilku nějakou lákavou nabídku na zakoupení výhodných tarifů. Z toho důvodu si ji v této recenzi dovolím nazvat jako nejlevnější VPN. Tedy alespoň v současné době. Jak PureVPN funguje, je to rychlá VPN a vyplatí se za ty peníze? To se dozvíte v této recenzi.

PureVPN má na internetu většinou kladné recenze, ale když se podívám například do Google Play, tak tam má 4 hvězdičky. To je o kousek horší hodnocení oproti konkurenci, ale známe tyhle recenze. Většinou je špatné hodnocení aplikací zaviněné například tím, že mají sami uživatelé špatně nastavené zařízení a podobně. Rozhodl jsem se tedy udělat vlastní test a recenzi PureVPN, kde se kouknu na to, jak tahle služba ve skutečnosti funguje. 

Moje shrnutí recenze: Výsledky testu mě překvapily, ale musím dodat, že jsou tady některé věci, které se mi nelíbí. Například spatné chování pluginu pro internetový prohlížeč. Ale hodně se mi líbí výhodná cena za tuto VPN. Oproti ostatní službám proto stojí určitě za zvážení.

Co je PureVPN?

PureVPN je placená VPN služba s více než 6500 servery v 78+ zemích světa. Jak už jsem psal, tak v době psaní recenze patří k nejlevnějším VPN, které je možné zakoupit. Možná se ptáte, zda nabízí vše, co od VPN očekáváte? Ano nabízí. Tady jsou další důvody, proč si PureVPN pořídit: 

  • nabízí například možnost připojit 10 zařízení v jeden okamžik, jinak můžete PureVPN nainstalovat na neomezený počet zařízení
  • aplikace dostupné pro: Windows, Mac, Android, iOS, Linux, herní konzole, routery, chytré TV
  • garance vrácení peněz 31 dní
  • podpora 24/7
  • nízká cena
Purevpn Hp Sluzby

Tato VPN služba má vynikající výsledky testů rychlosti, a to i na vzdálených serverech. Samozřejmostí jsou také vysoké bezpečnostní zásady, ale na druhou stranu musím poznamenat, že PureVPN má servery například v Rusku. Právě z Ruska se některé VPN stáhly kvůli tomu, že vládní úřady chtějí kontrolovat data na serverech umístěných na území ruské federace. Například ExpressVPN servery v Rusku nemá. To samozřejmě znamená určité nebezpečí pro uživatele využívající ruské VPN servery. Jak je to v tomto případě s bezpečností u PureVPN nevím a nehodlám o tom spekulovat. Každopádně musím právě tu přítomnost serverů v Rusku pochválit, protože ve srovnání s konkurenčními VPN je tohle pro PureVPN velká výhoda.

Proč používat PureVPN?

Protože vám pomůže vyřešit některá bezpečnostní rizika, která ze samotného používání internetu plynou. A také vám například pomůže odblokovat streamovací služby, umožní stahovat z torrentů nebo hrát hry. Pro všechny tyto aktivity je PureVPN rychlá a vhodná VPN.

Odblokujete streamovací služby

Ať už chcete sledovat živé sportovní přenosy nebo sledovat nový seriál, který je pro vaši lokalitu blokovaný, VPN vám s tím pomůže.

2 Purevpn Odblokovani Poradu

PureVPN má vysokorychlostní servery v různých částech světa, takže by to samo o sobě  mělo zaručovat, že se sledovaný pořad nezasekává, a je možné jej sledovat plynule. Bez omezení.

3 Purevpn Odblokovani Poradu
Příklady streamovacích služeb.

V aplikaci není nutné hledat složité nastavení. Stačí, když se připojím k serveru dané země, pro kterou není služba blokovaná. U VPN aplikací máte výhodu v tom, že je můžete používat na různých zařízeních, takže sportovní přenos můžete sledovat na mobilním telefonu. Třeba ve vlaku při cestě do práce, nebo když jste s babičkou v kostele.

Můžete stahovat bezpečně z torrentů

P2P sítě v sobě nesou různá bezpečnostní rizika. Jednak sdílíte soubory s ostatními uživateli. To v sobě nese riziko, že se k vám může kdokoliv připojit. Díky tomu odhalí IP adresu. To zvyšuje bezpečnostní riziko zařízení, které používáte.

4 Purevpn P2p Servery
Servery vhodné pro P2P sítě v aplikaci PureVPN.

Stahování z torrentů není vlastně nelegální. Často se z torrentů stahují věci jako vědecké studie a jiná data, linuxové distribuce, aktualizace softwaru a podobně. Tedy torrenty nejsou pouze o nelegálním stahování filmů nebo software.

Výhoda používání P2P sítí je v tom, že se data stahují od několika různých zdrojů. To mi umožňuje stáhnout data velice rychle.

Budete procházet internet anonymně

Jakmile se připojíte k nějaké webové stránce, tak o vás začnou získávat data instituce jako poskytovatel internetu, stránka, kterou navštěvujete, reklamní i analytické služby a další. Ono to samo o sobě není nebezpečné, ale problém je, že pak o vás mají velké množství různých informací. V některých zemích se k těmto datům mohou dostat také vládní úřady. 

5 Purevpn Anonymni Prohlizeni Internetu

Podle mého názoru jsou ale největším zlem a rizikem při prohlížení internetu poskytovatelé připojení a hned za nimi marketingové agentury. Poskytovatel internetu má možnost sledovat navštívené stránky, stažené soubory, online konverzace. Toto jsou velice citlivá data, a to i v případě, kdy neděláte cokoliv nelegálního. 

A samozřejmě marketingové agentury. Ty vás zkoumají zase z jiné stránky. Protože na internetových stránkách jsou umístěné různé analytické kódy, tak mají reklamní agentury snadnou práci udělat si váš osobnostní profil. Oni sice nevědí, kdo přesně jste, ale vědí, co preferujete, kde nakupujete, jaké máte zvyky při prohlížení internetu. Podle toho na vás dokáží dobře zacílit reklamu. Více se o shromažďování a dat dozvíte v recenzi Incogni – nástroje pro žádost výmazu osobních údajů.

Při používání bezpečné VPN se najednou těmto špionům ztratíte z dosahu. Při používání PureVPN vás prostě nevidí. Najednou jste v online světě svobodnější.

Správce hesel PureKeep

VPN sítě se předhánějí a snaží se uživatelům přinést další bezpečnostní funkce. Jednou z takových funkcí je správce hesel. Já osobně mám oblíbeného správce 1Password. Jenže ten zase nemá VPN. Dneska už bych si asi samostatného správce nevybral. Tedy, ne v případě, že bych si pořizoval VPN.

PureKeep je správce hesel ve službě PureVPN. Musím vás upozornit na to, že není úplně zdarma. Samozřejmě si za něj připlatíte, ale cenově vyjde o dost levnější než například samostatný správce hesel jako je práce 1Password, NordPass nebo LastPass. Výhod používání správců hesel pro ukládání hesel a jiných informací je nespočet. Odkážu vás na náš článek – nejlepší správce hesel, kde si o tom můžete přečíst více informací.

Jak funguje PureVPN?

V některých recenzích jsem četl, že PureVPN má problémy s odpojováním, také, že se ke spoustě serverů není možné připojit. Tato kritika se v recenzích týká většinou android aplikace PureVPN. Jak to bylo u mě? 

U mě aplikace PureVPN fungovala dobře. Ani jednou se mi nestalo, že by se mi odpojila a nenarazil jsem na server, kam by nebylo možné se připojit. Samozřejmě netvrdím, že se to stát nemůže. PureVPN sama přiznává, že aplikace pro Android používá protokoly OpenVPN, které mohou být v některých regionech omezeny, a proto dochází k častému odpojování. Z toho důvodu doporučuje použít ruční konfiguraci L2TP.

Musím pochválit, že plugin PureVPN pro internetové prohlížeče funguje samostatně nezávisle na aplikaci. Tedy, že není potřeba instalovat aplikaci pro Windows, a můžete používat pouze rozšíření v internetovém prohlížeči. Nedávno jsem si na toto stěžoval v recenzi ExpressVPN, kde to takhle nefunguje. To mě fakt u té předražené VPN štvalo.

Je PureVPN rychlá?

PureVPN je rychlá VPN. Abych vás o tom přesvědčil, tak jsem udělal několik měření na servery v různých částech světa. Mohl bych tady popisovat, jak mě PureVPN ohromila svojí rychlostí, ale myslím, že tabulka s naměřenými hodnotami bude mluvit sama za sebe.

PureVPN – test rychlosti připojení

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)50,4733,75109
EU (Frankfurt)42,8840,2122
Austrálie (Sydney, Melbourne)10,913,15543
Nový Zéland (Auckland, Wellington)30,314,51332
Brazílie (Sao Paulo)16,4317,52227
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)26,2927,79112
Rusko (Moskva)54,9834,951
celosvětově (průměr)33,223,1199,4

Kolik stojí PureVPN?

PureVPN má několik cenových tarifů. Nejvýhodněji vyjde nejdelší cenový tarif, který je na 27 měsíců, ale zaplatíte pouze za 24 měsíců a k tomu dostanete 3 měsíce zdarma. To je hodně lákavá nabídka, kvůli které jsem PureVPN označil jako nejlevnější VPN. Je tedy otázkou času, zda PureVPN zdraží nebo zůstane cena stále takto výhodná. 

Purevpn Cena 2023

Nejdráž vyjde předplatné na jeden měsíc. Tato forma předplatného je nevýhodná u všech VPN. Pro příklad mohu zmínit Private Internet Access nebo NordVPN. O něco výhodnější je tarif na 12 měsíců, ale tady už musíte počítat s tím, že vyjde proti tarifu na 27 měsíců pouze o nějakých 10 dolarů levněji. To už se prostě vyplatí vzít ten nejdelší tarif.

Jak ušetřit za PureVPN?

PureVPN má jako každá nejlepší vpn každou chvilku různé marketingové pobídky. To znamená, že vám nabídnou výhodnější cenu. Mě se například stalo, když jsem si prohlížel ceník PureVPN na jejich webu, že na mě vyskočilo okno s nabídkou předplatného na 5 roků. Pokud bych to využil, tak by mě 1 měsíc PureVPN vyšel na 1,49 dolarů. Tím vyjde cena na jedem měsíc o něco levněji, než v tarifu na 27 měsíců. Trvá to docela dlouho, než to okno vyskočí, a je to tedy bez záruky. Další možností je využít slevový kód, se kterým máte tu slevu jistou, a nemusíte čekat na vyskočení okna.

7 Purevpn Sleva

Na jakých zařízeních je možné PureVPN používat?

PureVPN je možné používat na jakémkoliv zařízení. Aplikace jsou dostupné pro operační systémy Windows, Mac OS, Linux, také pro iOS, Android. Doplňky je možné stáhnout do internetových prohlížečů Chrome, Firefox. PureVPN je můžete používat v chytrých televizích, routerech a tak podobně.

6 Purevpn Aplikace

Screenshoty z aplikací Windows a Android PureVPN

Klady a zápory PureVPN

Klady (+)Zápory (-)
+ Výhodná cena- Plugin v prohlížeči nastaví VPN připojení pro celý systém
+ Možnost používat na 10 zařízeních najednou
+ Funguje na streamovací a sportovní servery
+ Aplikace pro různé systémy a prohlížeče

Závěr

Doufám, že jsem vám v této recenzi dokázal, že se nemusíte obávat PureVPN koupit. Nějaké chyby určitě má, ale to má každá VPN služba. Sice jsem dal do záporů, že je aplikace pro Windows méně přehledná, ale na druhou stranu je poměrně jednoduchá na ovládání. Jen mi prostě nesedl její světlý vzhled. Ten si možná bere z nastavení Windows. 

Co se mi nelíbí víc je to, že když používám plugin PureVPN v internetovém prohlížeči a připojím se s ním k VPN, tak se nastaví VPN připojení v celém systému. Například Private Internet Access (recenze) toto nedělá, a je to lepší. Vlastně z toho důvodu ten plugin mám pouze v tom prohlížeči, ne? Musím pochválit, že plugin funguje i bez nainstalované aplikace ve Windows. Tohle třeba ExpressVPN neumí.

Doporučil bych PureVPN? Ano, doporučil. Prvním důvodem je její výhodná cena, dalším důvodem jsou všechny nezbytné bezpečnostní funkce, rychlé VPN připojení, a vlastně jednoduchost používání aplikací. Zkuste si PureVPN sami, protože mají 31denní garanci vrácení peněz, tak je to bez rizika.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání nejlepších VPN.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..