Bluehost Website Builder Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze Bluehost Website Builder pro WordPress: Jak postavit web bez znalosti programování?

Společnost Bluehost poskytuje hostingové služby od roku 2003 a dnes má více než 2 miliony zákazníků po celém světě.

Interní tým vývojářů společnosti Bluehost se podílí na vývoji základních částí systému WordPress od roku 2005. I proto lze říci, že Bluehost rozumí WordPressu na 100 %, dokáže optimalizovat hostingové služby pro WordPress weby, WooCommerce e-shopy a také kdykoli poskytnout podporu při řešení problémů na WordPress webech svých zákazníků.

Pokud jste si ještě nevybrali hosting pro svůj projekt WordPress, přečtěte si naši recenzi Recenze: Nadupaný hosting nejen pro WordPress od Bluehost, Bluehost je totiž hosting doporučovaný komunitou WordPress.

Přirozeným rozšířením služeb pro nadšence WordPressu je vytvoření vlastního builderu pro weby WordPress. A právě o tom bude řeč v našem článku.

Pro koho je Bluehost Website Builder určen?

Bluehost Website Builder je určen pro všechny, kteří potřebují nový web a rozhodli se pro jeho vytvoření použít volně dostupný CMS WordPress.

Bluehost Website Builder Recenze: Uvod

Jak se tvoří WordPress web?

Tvorba WordPress webu obvykle probíhá v těchto krocích:

 1. Vyberete si vhodný hosting, objednáte doménu.
 2. Většina hostitelů umožňuje nainstalovat WordPress jediným kliknutím. Instalace obvykle zahrnuje základní pluginy pro zabezpečení webu, ochranu proti spamu, nastavení mezipaměti pro zlepšení načítání webu, kontaktní formulář atd. A obsahuje také oblíbené volně dostupné motivy (šablony) WordPressu.
 3. Vyberete si vhodnou šablonu a upravíte její nastavení – obvykle zahrnuje možnosti změny rozložení prvků na domovské stránce, nastavení barev, písma, možnosti pro hlavní a postranní menu nebo menu v zápatí atd.
 4. Přidáte další pluginy s funkcemi, které na webu očekáváte a které nejsou součástí počáteční instalace.

Záleží jen na vás, zda použijete volně dostupné téma (šablonu) WordPressu, nebo si koupíte placenou. Pokud si vyberete šablonu, zaměříte se především na rozvržení prvků na webu. Šablona není zcela flexibilní, můžete vložit widgety do postranního panelu nebo patičky a přizpůsobit vzhled šablony podle svých představ.

Existuje však i jiná možnost: pokud chcete mít větší kontrolu nad designem svých webových stránek, pokud chcete mít možnost dosáhnout jedinečného uspořádání prvků na stránkách a podstránkách svého webu – navrhněte si je sami pomocí nástroje pro tvorbu stránek.

Co je to page builder?

Page builder je plugin, který vám umožní velice jednoduchým drag and drop způsobem navrhnout vzhled i funkčnost stránky. Rozdělíte stránku na bloky a přiřadíte do nich předpřipravené plně funkční prvky – widgety.

Vlastnosti bloku (velikost, barva, rozložení) a vlastnosti widgetu se nastavují pomocí nabídky kliknutím. Nemusíte nic programovat.

Pro WordPress existuje několik pluginů pro tvorbu stránek, Bluehost Website Builder je jedním z nich. Asi je zřejmé, že rozdíly mezi jednotlivými page buildery budou tyto: Intuitivní použití, WYSIWYG, typy a počet dostupných widgetů, počet vlastností konfigurovatelných pro daný widget… Vše, co vám usnadní práci při vývoji webu.

Ukázka tvorby webu v Bluehost Website Builderu

Pojďme se společně podívat, co nabízí Bluehost Website Builder pro tvůrce webových stránek WordPress. Pokud chcete používat nástroj Bluehost Website Builder, jakýkoli balíček, který si vyberete, zahrnuje hosting u společnosti Bluehost. Doménu si můžete zakoupit přímo u společnosti Bluehost, ale můžete také použít doménu zakoupenou u jiného registrátora (obvykle je levnější).

Po zadání domény a zpřístupnění Buildera se spustí průvodce, pomocí kterého krok za krokem vytvoří kostru webu během několika minut. 

V prvním kroku vyberete oblast, které se vaše podnikání týká – buď z nabízeného seznamu, nebo zadáním klíčových slov do vyhledávacího pole. Systém vám v pravé části nabídne šablonu vytvořenou pro danou oblast:

Bluehost Website Builder Recenze: Vyber Oblasti Pro Vyber Sablony

Pokud jste spokojeni, můžete vždy přejít k dalšímu kroku průvodce pomocí tlačítka „Continue“ (Pokračovat).

V druhém kroku zadáte název webu a slogan:

Bluehost Website Builder Recenze: Nazev Slogan

Ve třetím kroku vyberete obrázek na pozadí, k dispozici je rozsáhlá knihovna fotografií, ale můžete nahrát i vlastní obrázky:

Bluehost Website Builder Recenze: Vyber Obrazku

Ve čtvrtém kroku si vyberete písmo – opět je zde možnost nahrát i vlastní písma:

Bluehost Website Builder Recenze: Vyber Fontu

V pátém kroku vyberete barevné schéma, je možné zvolit jednu z výchozích kombinací, ale také vlastní barvy (to jsou barvy, které se zobrazují na pozadí za obrázky nebo v jiných částech webu):

Bluehost Website Builder Recenze: Vyber Farebni Schemy

V dalším kroku můžete vybrat typ nabídky – se zarovnáním vlevo, vpravo, na střed atd.:

Bluehost Website Builder Recenze: Styl Menu

V posledním kroku průvodce zadáte své kontaktní údaje, které se zobrazí v zápatí stránky:

Bluehost Website Builder Recenze: Kontaktni Informace

Potom kliknete na tlačítko „Finish“ (Dokončit) a vygeneruje se vám první návrh webu, který se otevře v Bluehost Website Builderu. Při prvním použití si můžete prohlédnout témata zobrazená v nabídce v pravém horním rohu, která vám vysvětlí, jak se v Builderu dále pracuje:

Bluehost Website Builder Recenze: Vygenerovana Stranka

Bluehost Website Builder je WYSIWYG editor – takže přímo na stránce, kterou upravujeme, vidíme konečnou podobu stránky. Zvolili jsme šablonu, ve které byly přednastaveny některé podstránky, jejichž seznam je v rozbalovací nabídce v horní liště. Kdykoli chcete některou z nich upravit, stačí ji vybrat z rozbalovací nabídky a zobrazit ji k úpravám. 

Bluehost Website Builder Recenze: Pridat Sekci

Dále v horní liště najdete:

 • Ikony pro zobrazení náhledu webu v desktop nebo mobilní verzi. O responzivitu se stará nástroj samotný, nemusíte zvlášť navrhovat mobilní verzi. 
 • Tlačítka Preview a Publish – jakmile je návrh hotový, můžete stránku publikovat.

Vlevo je menu s možnostmi pro úpravu aktuálně zvolené stránky:

 • Sections: Můžete doplnit do stránky různé sekce. Na výběr jsou šablony pro zobrazení fotogalerií, map, produktů, ikon na sociálních sítích, týmových fotografií atd. Jednoduše je přetáhněte myší z rozevírací nabídky a vložte na zvolené místo, zbytek obsahu stránky se posune. Aktivní část je označena modrým rámečkem.
 • Menus&Pages: Zobrazí se vám aktuální seznam stránek v hlavním menu. Můžete změnit jejich pořadí, přidat do seznamu další stránky. Některé automaticky vygenerované podstránky můžete odstranit a naopak můžete vytvořit vlastní nové podstránky.
 • Appearance a Settings: Můžete nastavit různé vlastnosti jako barvy, pozadí, zarovnání apod. pro jednotlivé sekce. Aktivní sekce, pro kterou nastavujete vlastnosti, je vždy označena modrým rámečkem. Můžete také upravovat jednotlivé prvky podle toho, co daná sekce obsahuje – měnit obrázky, popisky, prolinkování, tlačítka atd.
 • Blog: Nastavení, jak se bude zobrazovat blog.
 • Bluehost vs. WP Admin: Bluehost Website Builder je kompatibilní s editorem Gutenberg. To znamená, že některé části stránky můžete navrhnout v nástroji Builder a některé v nástroji Gutenberg – v nabídce jsou ikony pro přepínání mezi nástroji Bluehost Website Builder a WP Admin. Pokud v editoru Gutenberg najedete myší na vybranou sekci a v pravém horním rohu se zobrazí ikona Bluehost Website Builder – tuto sekci nelze v editoru Gutenberg upravovat. Je však možné přidat další sekce a vložit do nich bloky Gutenberg. Ne vždy to však platí i naopak, protože ve WordPressu můžete používat nejrůznější pluginy a některé z nich nemusí být kompatibilní se službou Bluehost Website Builder.
 • E-mail Marketing: V závislosti na zvoleném balíčku máte k dispozici sekce pro propojení webových stránek s nástrojem pro zasílání newsletterů.

Porovnání balíčků Bluehost Website Builderu

K dispozici jsou 3 balíky služeb: Basic, Pro, Online Store. Bluehost doporučuje balíček Basic pro osobní blogy, Pro pro firemní zákazníky nebo e-shopy s digitálními produkty a Online Store pro e-shopy s fyzickými produkty. Slevy platí pro první rok používání, při delším používání jsou ceny mírně vyšší.

Základní nastavení a hosting

Každý balíček zahrnuje hosting s neomezeným počtem webů. Bluehost nabízí hosting vyladěný pro optimální výkon WordPressu, jsou poskytovány automatické aktualizace WordPressu. Samozřejmostí je snadná instalace certifikátu SSL a pomoc při registraci domény. Za první rok používání domény neplatíte.

Bluehost Website Builder Recenze: Dostupne Funkce 01

Balíčky se liší pouze možností „Domain Privacy Included“, která zajišťuje anonymizaci údajů o vlastnictví domén v příslušných registrech. Jinými slovy, nezobrazí se tam váš e-mail a nebudou vás spamovat skupovači domén.

Možnosti designu

Bluehost Website Builder nabízí více než 300 responzivních šablon ve všech balíčcích a dalších 30 premium šablon jek dispozici ve dvou vyšších balíčcích.

Bluehost Website Builder a jeho jednoduché administrační rozhraní vs. výchozí editor WordPress Gutenberg a administrační rozhraní WordPress? Můžete mezi nimi přepínat, připravit některé části stránky pomocí nástroje Bluehost Website Builder a některé části stránky pomocí bloků editoru Gutenberg.

K dispozici jsou také vlastní úpravy CSS, možnost importu vlastních písem, karusely pro dynamické zobrazování obsahu atd. Ne všechny widgety jsou k dispozici v základním balíčku, např. přihlášení k odběru newsletteru, recenze, reference zákazníků atd.

Bluehost Website Builder Recenze: Dostupne Funkce 02

Funkce pro marketing

Ve všech balíčcích můžete využít následující funkce: vytvoření landing page, ikony sociálních sítí, tlačítka, šablony formulářů, správa newsletterů prostřednictvím Creative Mail, nastavení „timeru“ s odpočítáváním na stránce (např. kdy bude akce apod.), zobrazení recenzí ze sociálních sítí.

Bluehost Website Builder Recenze: Dostupne Funkce 03

Podpora pro tvorbu formulářů

Do všech balíčků můžete vložit kontaktní formulář, přihlašovací formulář, upravit potvrzovací e-maily. Pouze ve dvou vyšších balíčcích však můžete používat formulář pro přihlášení k odběru newsletteru a formuláře pro vlastní e-maily.

Bluehost Website Builder Recenze: Dostupne Funkce 04

Podpora pro tvorbu e-shopu

Balíček Basic neobsahuje žádné widgety pro spuštění e-shopu, balíček Pro je určen pro digitální produkty a balíček Online Store je určen pro fyzické produkty. Řešení e-shopu je založeno na pluginu WooCommerce e-shop a umožňuje přijímání online plateb, integraci s PayPal.

Co se týče designu e-shopu, k dispozici jsou škálovatelné šablony pro domovskou stránku e-shopu, pro detail produktu a kategorie produktů. Můžete si vytvořit design podle svého vkusu.

V nejvyšším balíčku pro fyzické produkty můžete definovat různé úrovně poštovného, používat funkce pro opakované předplatné produktů, rezervace schůzek nebo správu daní a poplatků pro různé země.

Bluehost Website Builder Recenze: Dostupne Funkce 05

Ceny balíčků Bluehost Website Builderu

Dostupné jsou tři balíčky s ročním nebo tříletým předplatným:

Bluehost Website Builder Recenze: Porovnani cenovych balicku

První rok získáváte slevu, další roky se automaticky cena zvyšuje na „běžnou cenu“.

První rok máte i doménu bez poplatků (pokud jste ji zaregistrovali přes Bluehost). 

Není možné si vyzkoušet nástroj zdarma v trial verzi, avšak na youtube Bluehostu najdete videa s demem jednoduchého webu i demem e-shopu.

Výhody a nevýhody Bluehost Website Builderu

Klady (+)Zápory (-)
+ Velké množství šablon.
- Základní balíček neobsahuje podporu pro eshop.
+ Velké množství fotografií pro použití na webu.
- Není možné zakoupit jen nástroj, součástí balíčku je také hosting.
+ Jednoduché a intuitivní ovládání. Průvodce prvotního návrhu + WYSIWYG.
- Nástroj je pouze v angličtině, ale všechny texty v šablonách se dají měnit, můžete tedy vytvořit pěkný web i v češtině nebo slovenštině.
+ Možnost přepínání mezi Bluehost Website Builderem a základním WordPress editorem - tedy lze využít výhod a škálovatelnosti obou.
- Ne všechny WordPress pluginy jsou kompatibilní s Bluehost Website Builderem.

Shrnutí a závěr

Velkou výhodou Bluehost Website Builderu je, že si sami můžete navrhnout rozložení stránek, vycházíte přitom z množství šablon, doplníte si vlastní sekce, barevnost, obrázky.

Bluehost Website Builder je jednoduchý WYSIWYG editor pro nové WordPress weby. Není vhodný pro redesign webu, jelikož můžete zjistit, že některé pluginy, které jste použili na svém současném webu, nebudou s nástrojem Builder kompatibilní. 

Vnímam ho jako užitečný nástroj pro ty, kteří stojí před volbou, jakou platformu pro vývoj webových stránek zvolit a jaký hosting zvolit. Blueshost hosting je optimalizován pro WordPress stránky a je doporučován WordPress komunitou. A protože hosting je součástí každého balíčku Bluehost Website Builder, je to dobrá kombinace.

Pokud jste zkušený uživatel WordPressu, možná výhody Bluehost Website Builderu nevidíte. Téměř vše můžete nastavit i s dobře zvolenou šablonou a pluginy. Pokud jste však ve WordPressu nováčkem, bude pro vás průvodce pro počáteční vytvoření webu a následné úpravy WYSIWYG jistě srozumitelnější. Nemusíte hledat šablonu (zdarma nebo placenou), snažit se pochopit, kde co nastavit, nemusíte hledat pluginy (zdarma nebo placené), abyste přidali požadovanou funkci, a celý web snadno vytvoříte za pár hodin.

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..