Nejlepsi Woocommerce Sablony

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

10 nejlepších šablon pro oblast e-commerce

Když se rozhodnete pro obchodování po internetu, s velkou pravděpodobností si pro tvorbu a správu vašich stránek vyberete redakční systém WordPress. Tento redakční systém je nejpoužívanější na celém světě. Jednak je to jeho jednoduchostí, ale hlavně nespočetným množstvím šablon a rozšíření, které jsou mnohdy distribuovány zdarma. Ne vždy je však šablona zdarma tím optimálním řešením. Někdy je nutné, abyste se po vyhovující šabloně pořádně porozhlédli, případně si nechali vytvořit webové stránky na míru, což bývá finančně velmi nákladné.

Vybírejte podle účelu

Pro správný výběr šablony je vždy nutné, abyste si předem promysleli, jaký účel budou mít vaše webové stránky. V tomto článku se zabýváme šablonami vhodnými pro e-shop. Jedná se tedy o šablony, které jsou na tento účel optimalizovány, což pak budou dobře hodnotit i vyhledávače. Na současném trhu se můžete setkat i s prémiovými šablonami, které umožňují více různých použití. Tedy, že je šablona optimalizovaná pro vícero různých využití a až po instalaci si lze kdykoliv vybrat, jaké z rozvržení jako uživatel preferujete.

Pozor na kompatibilitu a testing

Bohužel není výjimečná situace, kdy člověk zaplatí za šablonu, a pak zjistí, že v některých aspektech mu přeci jen nevyhovuje. Může se také stát, že nejsou některé funkce plně kompatibilní s WooCommerce nebo již nainstalovanými doplňky. To pak má téměř zpravidla negativní dopad na vaše potenciální tržby. Navíc se nákup další šablony může dosti prodražit. Kromě toho by se situace mohla opakovat. Důležité tedy je, abyste si o šabloně zjistili, co nejvíce a vrhli se na testing. 

Důležité je, abyste pomysleli i na responzivitu webu, protože podstatná část lidí prochází sítě prostřednictvím svých mobilních zařízení. E-shop, jehož provozovatel tento aspekt opomine, může opravdu hodně ztratit.

Jaké jsou v současné době nejlepší šablony pro e-commerce?

Kromě toho, že jste rozhodli provozovat e-shop, byste se měli dopředu zamyslet, i nad tím, jaký segment zboží chcete prodávat. S tím by pak měla korespondovat i samotná šablona. Jen těžko si asi umíte představit e-shop s náhradními autodíly postavený na šabloně pro cukrárny a kavárny. Právě design šablony totiž patří mezi základní elementy, jež určují, jestli u vás zákazník nakoupí nebo váš budoucí e-shop po pár kliknutích nebo okamžitě opustí.

Flatsome

Flatsome

Šablona Flatsome pro WooCommerce v současné době patří k nejpoužívanějším placeným šablonám od vývojáře UX-themes. Je skvělou volbou pro e-shopy, ať už se jedná o módu, elektroniku nebo kosmetiku. Za její popularitou stojí široké portfolio možných úprav, ke kterým nebudete potřebovat žádného specialistu a poradíte si s nimi sami třeba u šálku dobré kávy.

Na druhou stranu bývá šablona Flatsome kritizována pro přílišnou velikost a taky pro skutečnost, že příliš mnoho možností uživatelského nastavení může vést mírně řečeno k chaosu. Nejlepší je jistě dát svému nápadu určitou formu díky drag and drop editoru. Další nevýhodou může pak být problematický přechod k jiné šabloně, pokud provedete za pomoci page buildera určité úpravy, které umožňuje pouze Flatsome.

Nicméně je tato šablona používána desítkami tisíc webů z oblasti e-komerce, což plně dokazuje její kvality. Obecně se pak šablona Flatsome označuje jako produkt, který stojí mezi oblíbenými šablonami Enfold a Avada, o kterých najdete informace níže.

Svým uživatelům nabízí Flatsome více než 300 různých layoutů s nimiž hravě svůj e-shop nastylizujete dle svých představ.

Obrovskou konkurenční výhodou je rychlost této šablony. Vývojáři tomuto aspektu věnovali maximální pozornost, protože jsou si vědomi, že každá setina sekundy snižuje konverze každého e-shopu.

Storefront

Storefront

Mezi nejoblíbenější volně distribuované šablony pro WooCommerce jistě patří i šablona Storefront. Tato šablona byla totiž vytvořena přímo vývojáři WooCommerce, díky čemuž je kompatibilní snad se všemi jejími rozšířeními. Je tedy zřejmé, že tato šablona si dala za základní úkol při svém vzniku poskytnout zákazníkovi kompletní produkt pro vytvoření opravdu povedeného e-shopu. Navíc v případě jakékoli aktualizace WooCommerce je bleskurychle dostupná aktualizace i pro tuto šablonu.

Velkou výhodou Storefront šablony je jednoduchost a dokonalá responzivita, skvěle tak funguje na všech mobilních zařízeních. I pro začínající uživatele je tato šablona přehledná a jednoduše nastavitelná. Na trhu je navíc řada rozšíření, které si můžete zakoupit, narazíte však i na praktické kousky zdarma. U placených rozšíření si dávejte pozor, zda se opravdu vyplatí. Aby vás pak sestavení e-shopu nevyšlo na podobnou částku, jako kdybyste si jej nechali sestavit od profesionálů na míru.

Už v základní verzi nabízí řadu barevných verzí i rozložení, ale i SEO kompatibilitu, což je velmi důležité. Kromě němčiny pak hravě zvládá všechny jazyky, což je překvapením. Jedná se tedy o počin, který se vývojářům z WooCommerce opravdu vydařil.

Avada

Avada

Nejprodávanější víceúčelová šablona Avada je skvělou volbou pro e-shopy postavené na redakčním systému WordPress. Není divu, protože uživatelé mnohdy o Avadě nehovoří jako o šabloně, ale jako o propracovaném komplexním a variabilním grafickém nástroji pro tvorbu webových stránek. Navíc je Avada přehledná a opravdu jednoduchá, takže celý web s ní dokáže i bez základních znalostí programování postavit i úplný začátečník.

Šablona Avada přináší svým uživatelům 38 předpřipravených designů stránek, čerpat však může z dalších 240 témat, kde si můžete hravě během okamžiku přetvořit rozložení celé stránky.

Problémem může být, že díky své celosvětové oblíbenosti a bezproblémové kompatibilitě s WordPress může řada webů vypadat podobně jako ten váš a vy tak ztrácíte na originalitě. To se samozřejmě dá vyřešit, jen to chce trochu času, protože Avada je opravdu komplexní nástroj. Pokud byste ji chtěli tuto šablonu zvládnout a vytěžit z ní maximum, počítejte s tím, že vás tomu budete muset věnovat nějaký ten čas a odpoledne u kávy stačit nebude.

Uživatelé i návštěvníci stránek si šablony Avada cení i pro její propracovanou responzivitu. Díky tomu nebudou mít návštěvníci vašich stránek problém s prohlížením z žádného mobilního zařízení.

K výstavbě stránek v šabloně Avada se používá Fusion Builder, který má intuitivní a tím velmi přívětivé uživatelské rozhraní. V případě předpřipravených šablon pak pracujete jednoduše pomocí drag and drop editoru.

Přečíst recenzi

Enfold

Enfold2

Dalším velmi zajímavým počinem v oblasti víceúčelových šablon, které jsou vhodné pro výstavbu e-shopů, je jistě již zmiňovaná šablona Enfold. Jedná se o placenou šablonu, která patří mezi nejstahovanější šablony od tvůrce Kriesi. 

Samozřejmostí u této prémiové šablony je instalace na jedno kliknutí. Prakticky okamžitě si tak můžete vybírat z desítek předpřipravených konceptů. 

Díky nízkému obsahu kódu na stránkách patří k velmi rychlým šablonám, což jistě přispívá k její oblíbenosti. Abyste zjistili, co tu chybí musíte hodně dlouho pátrat, ale pár výtek se jistě najde. Uživatele této šablony často trápí problém, že nemohou jednoduše vložit vlastní fonty. To totiž musíte udělat jedině přes CSS. Další výtku máme k chybějícím vzorovým již hotovým stránkám, které by vás mohly inspirovat a začátečníkům s nastavením pomoct. Oproti konkurenčním šablonám byste si měli dát také pozor na skutečnost, že šablona Enfold nepodporuje BuddyPress. 

Naopak velkou výhodou této šablony je opravdu vymazlená responzivita. Díky tomu ji uživatele mohou pohodlně prohlížení webu z mobilních zařízení. Rovněž stojí za zmínku, že již v základu jsou tlačítka pro sdílení na sociální sítě, což u mnohých šablon i v současné době, kdy jsou „socky“ tahounem chybí. 

Při vlastní tvorbě stránek jistě oceníte drag and drop editor, se kterým jsou práce na webu uživatelsky přívětivé.

BeTheme

Betheme

Vystavět si svůj e-shop na šabloně BeTheme je velmi jednoduché a účelné. Šablona je plně kompatibilní s WooCommerce a zakládá si především na jednoduchosti, SEO kompatibilitě, rychlosti, responzivitě a rozsáhlém množství předpřipravených stránek. 

V současné době nabízí BeTheme více než 600 předpřipravených stránek a každý den přibývají další. Okouzlit své uživatele dokáže i díky nepřebernému množství fontů, které šablona podporuje.

Vytváření stránek v šabloně BeTheme je intuitivní a poradí si s ním každý i bez základních znalostí programování. Své vlastní stránky si uživatelé vytvářejí za pomoci page builderů Muffin Builder, Elementor nebo Visual Composer. Nejprve si uživatel zvolí layout a následně pak jednotlivé komponenty.

Jedná se o šablonu, která bez dalších rozšíření skvěle zvládá i práci se sociálními sítěmi nebo třeba Google mapami. Velkou výhodou při vytváření vlastního webu je možnost klonování celých stránek případně jejich částí, aby je bylo možné použít jako výchozí nastavení na dalších stránkách. Součástí šablony BeTheme je pak i rozšíření Rider. Díky tomuto rozšíření můžete hravě přidávat třeba animace do pozadí nebo si detailně pohrát s rozvržením stránek.

Při tom všem nám však chybí v BeTheme podpora seznamu videí, ale i podpora frontend builderu.

Hugesale

Hugesale

Ať se rozhodnete na svém e-shopu prodávat módní oblečení nebo autodíly, patří Hugesale mezi vhodná řešení. Dokonalá je především responzivita této šablony, díky čemuž si můžete být jistí velmi slušnou návštěvností a konverzí i z mobilních zařízení.

I když byste na první pohled řekli, že se jedná o jednoduchou šablonu, zejména pro menší e-shopy opak je pravdou. Šablona Hugesale je skvělou volbou pro e-shopy různých velikostí a nabízí jejich tvůrcům nespočetně mnoho možností, jak design webu uchopit. Samozřejmostí je ovládání pomocí drag and drop editoru, díky čemuž nemusíte vůbec rozumět programování. 

Na druhou stranu předpřipravené stránky mají opravdu povedený design, díky kterému web vypadá od první minuty velmi důvěryhodně, ale i moderně. Určitě vás potěší i možnost 14denní zkušební doby, protože si můžete nezávazně vyzkoušet, zda se jedná o to pravé ořechové právě pro vás.

Šablonu Hugesale používají především v zahraničí i B2B e-shopy, kde šablona slaví mimořádné úspěchy.

MegaMart

Megamart

MegaMart je víceúčelová responzivní šablona, která je plně kompatibilní s WooCommerce. V rámci této šablony můžete očekávat hromadu skvělých vychytávek, ať už se jedná o backend editor KingComposer Page Builder s uživatelsky přívětivým ovládáním nebo více jak 600 fontů z Google Fonts. 14 předem připravených layoutů pak ocení nejen začátečníci.

Tím však výhody této oblíbené šablony pro výstavbu nekončí. Těšit se můžete na detailně propracovanou navigaci celým e-shopem včetně standardní 5krokové pokladny, nechybí samozřejmě ani drobečková navigace či přepínání zobrazení produktů v mřížce nebo seznamu. Vaše budoucí zákazníky pak potěší Pop-Up nákupní košík. 

Šablona MegaMart je kompatibilní se všemi současnými prohlížeči, má integrovány tlačítka pro sdílení na sociálních sítích, nechybí ani důležitá SEO optimalizace či vícejazyčná podpora. Ani na blog tvůrci této šablony nezapomněli, a tak můžete zlepšovat umístění vašeho e-shopu ve vyhledávačích díky zajímavým článkům s dobře nastavenými klíčovými slovy alespoň, než si značka získá jméno.

Atomion

Atomion

Nepříliš známou šablonou je pak Atomion, který vyniká zejména tím, že je vhodný i pro německy mluvící země, což se tak často nevidí. Tedy hlavně u šablon určených pro WooCommerce. Za tím, že ještě není příliš rozšířená nestojí nízké kvality této šablony, ale poměrně nedávné vydání nové verze této šablony.

Navíc němčina není jen podporovaným jazykem v šabloně, ale je dostupná i kompletní podpora v německém jazyce, takže to dělá z této šablony skvělou volbu pro e-shopy provozované v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Design této šablony je velmi jednoduše strukturovaný, takže dá vyniknout především samotným produktům. Další výhodou této šablony je pak podpora Gutenbergu, skvěle strukturovaný nákupní košík a nechybí ani designová blogová sekce. Právě na to byste si také měli dávat u řady šablon pozor, protože na pořádný e-shop prostě blog patří. Zejména pak u firem a značek, které se na trhu teprve snaží prorazit.

Jistě vás potěší i integrovaný systém pro hodnocení od vašich zákazníků, ale i tzv. wishlist, který se postupně prosazuje ve všech moderních e-shopech. Zároveň se nejedná jen o šablonu, ale kompletní balíček, který integruje restriktivní právní základy.

Halena

Halena

Velmi jednoduše, ale efektivně působí i šablona Halena, která nechává vyniknout zboží díky svému minimalistickému designu, jež je navíc i velmi moderní, a to nejen díky inspiraci severským stylem. A i když to tak na první pohled nevypadá, je tato šablona tvořena komplexním balíkem pokročilých funkcí. Správa stránek postavených na této šabloně je tak velmi jednoduchá a nákupní prostředí na zákazníka působí velmi přívětivě.

Úctyhodná je pak především nabídka fontů, kterých nabízí více než 2 500. Samozřejmostí je pak možnost integrace vlastních SVG souborů. Co se týče úprav záhlaví webu, tak si můžete zvolit z 15 základních variant, které si můžete libovolně upravovat dle vlastního uvážení.

V této šabloně nechybí ani šikovné ajaxové vyhledávání, a to nejen v produktech, ale i kategoriích, a to včetně použití šikovných filtrů. Co se pak samostatných produktů týče, nabízí Halena možnost prohlížení produktu v módu 360 °, v různých barevných variantách, ale i vložení videa do detailu produktu. Vaše zákazníky pak jistě potěší i možnost použít tzv. wishlist.

Merchandiser

Merchandiser

U moderních minimalistických šablon ještě zůstaneme, protože za velmi povedenou, jednoduchou a zároveň elegantní šablonu jistě platí i Merchandiser. Díky vytříbenému designu, který se zaměřuje čistě na produkt, nerozhodí zákazníkovi pozornost žádné rušivé elementy. Za zmínku stojí i propracovaný košík, u kterého řada konkurenčních šablon z řady WooCommerce pokulhává.

Vlastní instalaci a nastavení designu zvládnou i začátečníci již za pár minut, a to díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní. Při tvorbě vlastních stránek pak můžete jako pagebuilder použít oblíbený Elementor, Elementor Pro, WPBakery nebo Gutenberg.

Další výhodu, kterou díky své jednoduchosti tato šablona nabízí, je její rychlost. Díky opravdu bleskovému načítání nehrozí, že by zákazníci opouštěli stránky pro dlouhé načítání produktů. Samozřejmostí je pak responzivita pro všechny typy zařízení.

Šablona Merchandiser nabízí jednoduchou administraci a přehlednost pro návštěvníky webu. Kromě vlastní prezentace produktů pak nechybí ani blog.

Pokud zabrousíme čistě do oblastí, které jsou stěžejní pro e-shopy, pak vás jistě potěší, že Merchandiser umožňuje nastavení měny, jazyka i měrných jednotek. Zákazníci pak jistě ocení i funkce geolokace, díky čemuž je zadávání adresy jednodušší.

Samozřejmě, že byste na trhu našli ještě mnohem více zajímavých šablon. Avšak těch 10 výše uvedených jsou správnou volbou pro výstavbu jakéhokoli e-shopu. Doufáme, že jste výše našli dostatečnou inspiraci i pro váš e-shop.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..