Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.
Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.
Proč používat šablony od StudioPress na Genesis Frameworku místo page builderů?
Obsah
Trh, který se okolo CSM WordPress vytvořil, nabízí ohromný výběr šablon vzhledu. Ty můžete dále upravovat pomocí page builderů, se kterými vytvoříte senzační designy webů. Jenže pak zjistíte, že šablona je pomalá a neaktualizovaná. Nakonec ještě přijde klient, že by na web potřeboval přidat nějakou funkci, nebo že by si chtěl obsahové části webu spravovat sám. Jak to bravurně vyřešit? Řešení nabízí StudioPress se svým Genesis Frameworkem.
Co je StudioPress?
StudioPress je tvůrce frameworku Genesis, což je jeden z nejznámějších frameworků pro WordPress. Ale také je to tvůrce prémiových šablon pro WordPress, které jsou postavené na zmíněném frameworku. Právě framework vám umožňuje jednoduché upravování a rozšiřování šablon podle vlastních potřeb.
Redakční systém WordPress má kolem sebe obrovský ekosystém, který se skládá například i z tvůrců pluginů nebo vývojářů šablon. To dává uživatelům tohoto systému na jednu stranu ohromnou svobodu při výběru řešení pro jejich webové stránky, ale na druhou stranu zde vzniká paradox výběru, kdy si uživatelé nevědí rady s tím, které řešení je správné a vhodné pro jejich projekt. Vaše pozornost je roztříštěná mezi spoustu nabízených produktů, a vy nevíte, po kterém sáhnout.
StudioPress je tedy služba, kde si můžete zakoupit odladěné prémiové šablony, s dokonalým designem, postavené na Genesis Frameworku. Smyslem této služby je usnadnit hledání ideálního designu a správného technického řešení pro webové projekty.
Společnost StudioPress se stala v nedávné době součástí hostingové společnosti WP Engine. Tím uživatelům CMS WordPress odpadl další problém, který vznikal při procesu vytváření webových projektů. A to problém s hledáním vhodného managed hostingu.
Co je Genesis Framework?
Genesis Framework je framework pro WordPress. Frameworky si můžete představit jako knihovnu s připravenými funkcemi, které se u webových projektů používají stále dokola. Vývojáři tedy mají díky frameworkům jednodušší práci, protože nemusí neustále psát znovu stejné věci.
Genesis je tedy jakousi vrstvou mezi WordPressem a konečným vzhledem webu. Pokud tedy chcete pro WordPress vytvořit úplně novou šablonu, tak nebudete muset celou její strukturu psát od začátku, ale díky frameworku budete mít její nejdůležitější části a funkce hotové. Šablona už bude připravená na SEO, bude zabezpečena a odladěná pro výkon.
S Genesisem vám odpadne práce při vývoji vlastní struktury šablony a jejích důležitých funkcí.
Genesis Framework usnadňuje vývoj nových šablon. V případě šablon StudioPress vám zjednoduší modifikování a přidávání funkcí do těchto profesionálních wordpressových šablon.
Pro koho je StudioPress a Genesis Framework?
Šablony StudioPress a tedy i Genesis framework používá v současné době přes 500 000 webových stránek na celém světě. Šablony StudioPress jsou využitelné v jakémkoliv oboru a nebál bych se tvrdit, že je může na svůj web nasadit každý.
S Genesis Frameworkem už je to poměrně složitější. Kde je vlastně jeho výhoda? Upravovat vzhled stránek lze jednodušeji. Například s pomocí WordPress page builderů jako je Elementor nebo šablona Divi. Mimochodem, o té si můžete přečíst v našem článku recenze Divi.
S používáním Genesis Frameworku musíte mít alespoň znalost CSS a určitě se vám bude hodit i znalost programovacího jazyku PHP. Genesis Framework je jednoduše pro zkušenější webdesignéry nebo agentury, co potřebují u klientských webů vytvářet vlastní moduly na míru. V tom jim Genesis určitě výrazně ulehčí práci.
Šablony StudioPress
Prémiové šablony pro WordPress vypadají vždy úžasně. Tedy alespoň na obrázcích. Zkušení WordPressaři vědí, že ne každá na pohled nablýskaná šablona je pro web dobrá. Se StudioPress je to však jiné. Šablony vytvářeli zkušení designéři a webový konzultanti. Výsledkem jsou odladěné, rychlé a SEO přátelské šablony.
Šablony od StudioPress můžete použít na každém WordPress webu. Šablony si rozumí s editorem Gutenberg, ve kterém můžete snadno upravovat obsah jednotlivých stránek.
Pokud si například koupíte šablonu z obrázku s názvem Navigation Pro, tak se vám do WordPressu stáhne i demo obsah. Ten můžete v Gutenbergu jednoduše upravit. Přepíšete texty, změníte fotografie a případně smažete prvky, které na stránce nechcete.
Dosud je to tedy stejné, jako s jakoukoliv jinou šablonou pro WordPress. Rozdíl je zde samozřejmě ve všudypřítomném Genesis Frameworku, se kterým můžete zakoupenou šablonu dále upravovat a rozšiřovat.
Co je WP Engine?
WP Engine je managed hosting. Výhodou managed hostingů je, že u nich klient nemusí řešit výběr technického zázemí nebo jiné technické záležitosti a škálování s růstem projektu. Je to v podstatě „bezstarostný“ hosting, kde nemusíte nic řešit. Pokud váš projekt roste, tak na pár kliknutí myši zvýšíte vyhrazené místo i výkon serverů a chod vašeho webu nebude ohrožen.
WP Engine je hosting odladěný speciálně pro webové projekty na CMS WordPress. Samozřejmě lze na něm hostovat i jiné webové projekty. V současné době jej používá přes 120 000 zákazníků po celém světě. Těm může poskytnout perfektní technické zázemí, větší bezpečnost, a hlavně, výkonné servery pro větší rychlost jejich WordPress webů.
Co je hosting?
Provozovatel hostingu vám pronajímá vyhrazené místo na serverech s určitým výkonem. Výkon serverů je stupňovaný podle náročnosti projektu. Cenové tarify hostingu jsou pojmenované jednoduchými názvy, které v sobě odráží velikost projektu. Například u WP Engine je to tarif Startup, který je pro nenáročné projekty jako blogy nebo malé weby. Druhým příkladem může být tarif Growth, který je pro projekty, kde se očekává rychlý růst. Více se můžete dočíst v našem článku: Co je hosting a jaké jsou jeho typy.
Ceny WP Engine
WP Engine nepatří mezi nejlevnější WordPress hostingy, ale určitě patří mezi ty výkonnější, na kterých se nezadýchá malý ani velký webový projekt. Když na WP Engine mluvíme o malém projektu, tak mluvíme o webu, který může mít návštěvnost 25 000 lidí měsíčně, což už je poměrně vysoká návštěvnost a serverová náročnost.
S nejnižším cenovým tarifem Startup získáte na hostingu 10 GB místa na disku, 50 GB přenosu dat a možnost provozovat jednu webovou stránku. Co tedy stojí na tomto hostingu tolik peněz?
Hosting je totiž nabitý funkcemi a technologiemi, které přispívají k vyšší bezpečnosti a stabilitě webových stránek. V ceně je rovněž síť pro doručování obsahu (CDN – Content Delivery Network) pro rychlejších načítání stránek v různých částech světa.
Také si můžete zvolit páteřní cloudovou platformu, Amazon Web Services nebo Google Cloud Platform, která zaručí bezchybný chod a dostupnost i nejnáročnějším webovým aplikacím.
Také nezáleží na tom, zda váš web navštíví 10 000 uživatelů za den nebo za minutu. Váš WordPress web bude mít zázemí patentovaného frontendového systému EverCache®, který udrží váš web rychlý i v nejnáročnějších chvílích a špičkách provozu.
Závěr
Představili jsme si šablony a framework Genesis od společnosti StudioPress a taky profesionální hosting pro WordPress od jejich sesterské společnosti WP Engine.
Výhodnost používání šablon od StudioPress je tedy hlavně v tom, že jsou to šablony, na kterých spolupracovali zkušení profesionálové. Díky tomu jsou vyladěné, jak po technické stránce, tak po stránce UX (uživatelské přívětivosti). Tím vám odpadá hlavní problém s výběrem správné šablony.
Genesis Framework vám pomůže při vytváření vlastních šablon pro WordPress, protože nebudete muset znovu vymýšlet kostru nebo nějakou funkci šablony, ale sáhnete do knihovny frameworku, odkud ji použijete pro svůj projekt. To se vám bude mimochodem hodit i při upravování šablon od StudioPressu nebo při přidávání modulů na míru do webu.
Díky frameworku budete mít pod kontrolou výsledný kód šablony, který bude čistší, a také její další prvky jako jsou různé zbytečné JavaScripty nebo zbytečné styly CSS, které page buildery používají.
S frameworkem můžete klientům připravit widgety, pomocí kterých budou upravovat obsah na jednotlivých částech webu. Tím nedojde k poškození designu, ke kterému by mohlo dojít, kdybyste pustili klienta přímo do nastavování stránky v page builderu.
Tak teď už jen zbývá se zeptat: Zalíbily se vám tyto služby a když tak proč (ne)? Používáte WordPress framework? Dejte nám o tom vědět v komentářích.