Propojení dopravce PPL a WooCommerce od Toret

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Propojení PPL a WooCommerce od Toret

Společnost Toret se postarala o vytvoření prémiového pluginu, který integruje do e-shopu na WooCommerce službu PPL. Pokud využíváte na svém e-shopu tento způsob dopravy, tak pak by vám tento plugin neměl ujít. Pojďte se podívat, jak se dá jediným kliknutím vytisknout přepravní štítek, odeslat balík do systému PPL, vygenerovat nebo například odeslat trackovací číslo zákazníkům.

Kdo je Toret?

Toret je známá společnost, která se věnuje vývoji pluginů pro WooCommerce lokalizovaným do češtiny a slovenštiny. Ve WordPress/WooCommerce komunitě je Toret známým pojmem a zárukou určitého standardu kvality a podpory. Nicméně také je to místo, kde se dá sehnat užitečný doplněk (plugin) pro e-commerce platformu WooCommerce.

TIP! Nejlepší a nejdůležitější pluginy pro WooCommerce

Jaké má funkce plugin Toret PPL?

toret ppl

Co všechno tento plugin umí? Je toho spousta a o kousek níž v tomto článku se vám pokusím popsat nejdůležitější funkce. Já osobně jsem od pluginu očekával ušetření času při rutinních pracech jako je podání objednávky do systému PPL, tisk štítků, objednávání svozu, odesílání trackovacích URL pro sledování balíků. To všechno plugin dokáže.

Kompletní správa zásilky

Napojení na PPL API (účet). Foto: Toret.cz

Plugin umí napojit WooCommerce e-shop na PPL API. Díky tomu je možné zásilku plně spravovat přímo z WooCommerce, takže není nutné přecházet na web společnosti PPL a do jejich neintuitivního webového systému. Objednávku lze odeslat do systému PPL, smazat ze systému PPL, vytisknout štítek balíku, získat sledovací odkaz nebo objednat vyzvednutí balíku.Všechno je možné provádět doslava na jedno kliknutí. A to z přehledu objednávek nebo z jejich detailu.

Podpora služby PPL Parcelshop

toret woocommerce ppl parcelshop
Vyhledání partnerského místa (parcelshopu).

PPL jde trendem parcelshopů, což jsou partnerská místa, kde je možné nechat balík uložit kurýrem a vyzvednout si jej, kdy se vám to hodí. U WooCommerce byl donedávna problém v tom, že nebylo možné zákazníkům dát výběr těchto smluvních míst. Teď se to mění, protože plugin Toret PPL umí zákazníkům nabídnou seznam poboček (parcelshopů) i s kompletními informacemi o výdejním místě.

Doprava na adresu – PPL Private a PPL Business

Vlastně ani nevím, proč to má PPL takto pojmenované. V jednoduchosti jde o možnost doručení balíku přímo na zvolenou adresu. PPL zde rozlišuje mezi firemními a normálními zákazníky. PPL Private podporuje v současné době přes 20 zemí.

Podání objednávky do systému PPL

Podání objednávky do systému PPL
Podání objednávky do systému PPL. Foto: Toret.cz

Plugin umožňuje dvě možnosti podání objednávky do systému PPL. A to buď manuálně nebo automaticky. Automatizace tohoto procesu je pravděpodobně ta preferovanější volba, protože dokáže ušetřit spoustu času, který byste strávili zbytečnou rutinou. Podání balíku však vyžaduje zadat hmotnost, takže tady Toret doporučuje nastavit váhu na úrovni produktů.

Automatické podání se nastavuje v hlavním nastavení pluginu PPL. Manuální podání je možné udělat jedním kliknutím ze seznamu objednávek nebo přímo z detailu objednávky.

Ověření věku

Toto je malá, ale určitě užitečná funkce. Plugin podporuje ověření věku. Vybrat si můžete mezi 15+ a 18+. Ověření je možné nastavit pro libovolný produkt, takže není striktně nastaveno pro celý e-shop. Ověření funguje automaticky, takže pokud se v košíku nachází jeden produkt podléhající ověření, tak bude objednávka požadovat ověření věku.

Vytváření štítků pro balíky a jejich tisk

Tisk štítků z přehledu objednávek
Tisk štítků z přehledu objednávek. Foto: Toret.cz
Tisk štítků z detailu objednávky.
Tisk štítků z detailu objednávky. Foto: Toret.cz

Pryč jsou časy, kdy jste museli štítky vypisovat ručně nebo je složitě tisknout přes aplikaci PPL. Štítky teď dokážete vygenerovat a vytisknout přímo z administrace e-shopu WooCommerce. Údaje už jsou jednou zadané, takže nemůže dojít k chybě při přepisování. To je další věc, která ušetří velké množství času a zbytečné práce.

Od PPL je potřeba vyžádat si rozsah čísel zásilek. Ty nastavíte přímo v pluginu v hlavním nastavení. Štítek vytváří všechny potřebné údaje, které PPL vyžaduje, takže je nutné ještě do nastavení e-shopu vyplnit tyto údaje:

 • Název společnosti odesílatele viditelný na štítku
 • Kontaktní osoba odesílatele viditelná na štítku
 • E-mail odesílatele viditelný na štítku
 • Telefonní číslo odesílatele viditelné na štítku

Objednání vyzvednutí balíků

Manuální objednání svozu balíků a administrace e-shopu
Manuální objednání svozu balíků a administrace e-shopu. Foto: Toret.cz

Objednání svozu jde zase na jedno kliknutí. Objednání vyzvednutí objednávek kurýrem je možné provést automaticky nebo manuálně. Při manuálním objednání stačí v přehledu balíků kliknout na ikonku auta a pak si vybrat datum, kdy si má kurýr pro balík přijet. U automatického objednání musíte tuto volbu nejprve povolit v hlavním nastavení pluginu. Celý proces proběhne tak, že při vytvoření zásilky dojde k automatickému objednání svozu na další den.

Všechny funkce Toret PPL:

 • Kompletní správa zásilky z WooCommerce
 • Podpora služby PPL Parcelshop (výdejní místa) v ČR, SR, HU, AT, DE A PL
 • Podpora služby PPL Private (doručení na adresu)
 • Podpora služby PPL Dopolední balík
 • Automatické nebo manuální odeslání objednávky do systému PPL
 • Generování štítků balíku k tisku
 • Objednání svozu balíků na jedno kliknutí
 • Sledování balíků (přes odkaz)
 • Nastavení ceny dopravy podle hmotnosti
 • Nastavení dopravy zdarma
 • Dobírka i s možností příplatku a s nastavením zdarma „od“
 • Použít adresu výdejního místa jako dodací adresu
 • Kontrola hmotnosti a rozměrů zásilky při odeslání do systému PPL
 • Přehledné informace o vybrané pobočce

Sleva 25% na prémiové WooCommerce pluginy

Naši čtenáři si mohou prémiové WooCommerce pluginy od Toret.cz pořídit se slevou 25% a více. Stačí navštívit náš projekt slevynahosting.cz, kde najdete vždy aktuální slevové kupóny.

Zhodnocení na závěr

Není asi potřeba opakovat, že Toret PPL dokáže ušetřit spoustu času. Jestliže už nějaký plugin od této společnosti používáte, tak určitě víte, že mají perfektně zpracovanou dokumentaci a šikovnou uživatelskou podporu. Asi není proč váhat s nasazením PPL do svého e-shopu.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..