Jak vytvořit webové stránky v editoru Wix

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Jak vytvořit webovou stránku na Wix – podrobný návod

Tvorba webových stránek je dnes jednodušší než kdy dříve. Zároveň na internetu můžete najít nespočet nástrojů, které vám tvorbu webu usnadní, jak jen to jde. A jedním takovým nástrojem je právě wix.com. V rámci tohoto článku si ukážeme podrobný návod na to, jak snadno a rychle vytvoříte webové stránky, portfolio či e-shop pomocí tohoto online nástroje.

Registrace na wix.com

Než se pustíte do samotné tvorby webu, bude nutné si nejdříve založit u Wix.com účet. Tento proces samozřejmě není nijak dlouhý a zvládne jej úplně každý. Nejdříve je potřeba se dostat na hlavní stránku wix.com. Zde zvolíte možnost „Get Started“, která vás zavede na registrační formulář.

Hlavní stránka Wix.com
Hlavní stránka Wix.com
Registrační formulář na Wix.com
Registrační formulář na Wix.com

V rámci registračního formuláře vyplníte svůj e-mail, zvolíte heslo a můžete se registrovat. Kliknutím na tlačítko „Registrace“ odešlete svůj formulář. Zároveň se vám objeví nová stránka, na které vás Wix požádá o více informací. Můžete zvolit „Pojďme na to“ nebo přeskočit. Doporučujeme ale raději zvolit „Pojďme na to“. Usnadní vám to práci v budoucnu.

Wix: Doplňte více informací o projektu
Doplňte více informací o projektu

Nejdříve bude chtít Wix.com zjistit, pro koho tvoříte web. Máte na výběr hned z několika možností. Každá odpověď pak bude mít vliv na další otázky. Například zvolíte, proč stránku budete tvořit, respektive za jakým účelem ji budete tvořit. Pak se vás Wix.com zeptá, jaké zkušenosti máte s weby.

TIP: Jak vytvořit webové stránky

Wix: Web vytvářím pro...
Web vytvářím pro…
Wix: Tématem webu je...
Tématem webu je…
Wix: Zkušenosti s tvorbou webu
Zkušenosti s tvorbou webu

[TIP REDAKCE] Recenze: Wix je kreativní online nástroj pro tvorbu prosperujícího webu

Jaký typ stránek chci

Po zodpovězení opravdu základních otázek se vás Wix zeptá, zda chcete s tvorbou webových stránek pomoci nebo si je vytvoříte sami v editoru. Můžete si nechat poradit, přeci jen Wix ví, co dělá. Proto jsme zvolili možnost „Začít“.

Vytvořit webové stránky pomocí Wix ADI
 Vytvořit webové stránky pomocí Wix ADI

Po kliknutí na vás čeká další série otázek. Podle toho, co jste vyplnili v dotazníku výše, se vás Wix bude vyptávat na konkrétní představu a podobu webových stránek.

Wix: Jaký druh stránek budete chtít vytvořit?
Jaký druh stránek budete chtít vytvořit?
Wix: Co by na vašem webu nemělo chybět
Co by na vašem webu nemělo chybět
Wix: Pojmenujte si svou novou stránku
Pojmenujte si svou novou stránku
Wix: Chcete importovat obsah z webu, či doplnit Google mapy
Chcete importovat obsah z webu, či doplnit Google mapy
Wix: Vyberte své logo a doplňte další informace
Vyberte své logo a doplňte další informace

Jakmile vyplníte tyto základní údaje, pak můžete přejít na výběr motivu vašeho webu. Zde již záleží na vašich preferencích. Uvědomte si ale, že už přímo tvoříte web, i když to tak zatím nemusí vypadat.

Wix: Vyberte si motiv svého nového webu
Vyberte si motiv svého nového webu

V dalším kroku si pak můžete vybrat, jak by měla vaše stránka vypadat. Samozřejmě si pak můžete vzhled kdykoli upravit podle sebe. Vzhled bude záviset na tom, co jste nastavili před chvílí. Jakmile budete mít vybraný vzhled, můžete si ještě na váš web vybrat také další stránky, mezi které se řadí například stránka na „Kontakt“ apod.

Wix: Vyberte si rozložení vašeho webu
Vyberte si rozložení vašeho webu
Wix: Přidejte další stránky dle libosti
Přidejte další stránky dle libosti

Upravte si stránky podle sebe

Jakmile máte vše vybráno, můžete se pustit do úpravy samotných webových stránek. Tyto úpravy jsou velmi snadné a není potřeba umět jakkoli programovat. Samotný editor stránek můžete vidět na obrázku níže.

Takto vypadá editor ve Wix
Takto vypadá editor ve Wix

Celý editor Wix je založený na principu wysiwyg (what you see is what you get). Na kterýkoli prvek kliknete, objeví se vám vždy další možnosti nastavení a upravení dle vašich představ. V tomto je samotný editor velice jednoduchý a intuitivní.

Můžete se taky spolehnout na to, že nikdy neztratíte svoji rozdělanou práci. Wix totiž automaticky ukládá všechny změny, které provedete. Díky tomu máte jistotu, že se vám neztratí několikahodinová práce na vašich nových webových stránkách. Pro přesun jednotlivých elementů na stránce můžete využívat dvě šipky v pravém horním rohu. Ty slouží pro posun nahoru i dolů, dle libosti.

Šipky pro přesun částí webu
Šipky pro přesun částí webu

[TIP REDAKCE] Webnode vs. Wix: Který WYSIWYG editor na tvorbu webu si vybrat pro váš projekt?

Nové styly dle libosti

Abyste si mohli své webové stránky vyladit opravdu k dokonalosti, pak jednoduše postačí kliknout na „Vzhled“, kde se zobrazí další možnosti úprav konkrétní části webu. Zvolíte si jednoduše takový styl, který se vám nejvíce líbí.

Wix: Jednoduchá úprava stylu webu
Jednoduchá úprava stylu webu

Nemusíte vycházet ze sekcí, které jsou již nachystané ve vaší šabloně. Jednoduše můžete přidávat nové sekce pomocí tlačítka „Přidat“, kde si můžete zvolit přidání oddílu či rovnou celé nové stránky.

Wix: Přidávejte oddíly a stránky dle libosti
Přidávejte oddíly a stránky dle libosti

Pod tlačítkem „Přidat“ se nabízí skutečně obrovské množství nejrůznějších možností. Vždy si tak můžete vybrat to, co se vám líbí a co se vám na webové stránky hodí nejvíce.

Změňte také barvy a obrázky

Nastavení vzhledu a přesného rozmístění prvků je věc jedna. Zvolení dobré barevné kombinace je ale věc druhá. Pod tlačítkem „Vzhled“ můžete změnit barvy, fonty ale klidně uchvátit návštěvníky webu pomocí nejrůznějších animací. Vše záleží pouze na vaší nápaditosti, kterou při tvorbě webu pomocí Wix uděláte.

Wix: Upravte vzhled webu podle sebe
Upravte vzhled webu podle sebe

Všechny média, která se na stránce vyskytují, můžete velmi snadno nahradit jinými, zaměnit obrázky za videa a tak dále. Vše v intuitivním prostředí samotného Wix editoru. Práce s ním je jednoduchá a rychlá.

Responzivní web aneb optimalizace pro telefony

Přístupy přes mobilní telefon nebo tablet tvoří velkou část návštěvnosti prakticky všech webů. Je proto nesmírně důležité, abyste skutečně své webové stránky měli pro ně optimalizované. Pokud byť jen nějaká část nebude plně sedět pro mobily nebo nebude na malinké obrazovce čitelná, můžete ztratit nejednoho zákazníka. Proto je optimalizace velice důležitou součástí.

Naštěstí vám Wix umožňuje přepnout si váš web do rozhraní, které uvidí návštěvník na mobilním telefonu. Můžete si tak snadno přepnout aktuální zobrazení na zobrazení v rámci telefonu. V případě potřeby tak můžete snadno upravit některé prvky tak, aby se zobrazovaly správně i na mobilních telefonech.

Wix: Takto vypadá responzivní zobrazení
Takto vypadá responzivní zobrazení

Nezapomeňte v rámci optimalizace také na správnou optimalizaci stránky s kontaktem na vás či vaši společnost. Tato stránka je velmi často vyhledávaná v rámci návštěvnosti na webu. Měla by proto být dokonale zpracovaná!

Nezapomeňte přidat blog

Blog je jedna z částí webu, která dokáže přinést další návštěvnost navíc. Využívejte proto možnosti mít na svém webu blog. Můžete zde psát novinky kolem vaší společnosti, ale také užitečné informace pro zákazníky a návštěvníky. Navíc si tím zvýšíte také návštěvnost, což zase povede k vyšším prodejům. A to by byla škoda o tyto návštěvníky přijít.

Blog na Wix přidáte snadno tak, jak každou jinou stránku. Jednoduše vám postačí přidat stránku „Blog“, která už je optimalizovaná a vytvořená tak, aby mohla fungovat jako blog. Za pár kliknutí máte založený i firemní blog, není to úžasné?

Wix: Přidejte a spravujte firemní blog
Přidejte a spravujte firemní blog

Navíc celý blog můžete tvořit z prostředí Wix. Nemusíte tedy využívat prostředí třetích stran, ale blogový příspěvek jednoduše vytvoříte za pár kliknutí. Důležitý zde tedy bude především obsah, o který byste se měli starat vy, jakožto kapacity ve svém oboru.

Chcete také obchod?

Pomocí Wix můžete také vytvořit jednoduše obchod, tedy e-shop. Tato možnost je plně volitelná, takže záleží, jestli by se vám nějaký takový obchod reálně vyplatil. Pokud ale ano, můžete v prostředí Wix jednoduše vytvořit e-shop, spravovat své produkty, dopravu a další nezbytné propriety, které e-shop má.

E-shop vytvoříte podobně, jako blog. Stačí tedy pouze přidat stránku s e-shopovou nabídkou a máte vystaráno. Všechny produkty pak opět spravujete přímo z Wix prostředí, což je pro vás výhodné. Prakticky celý jeden web můžete ovládat a upravovat v jediném online prostředí, které je navíc velmi intuitivní.

Wix: Přidejte si e-shop a produkty
Přidejte si e-shop a produkty

Nastavení můžete měnit libovolně

Wix vám nabízí prakticky neomezené nastavení vašeho webu. Záleží jen na vás, jak si web pojmenujete, co na něm budete chtít a jak má vypadat například ikona v prohlížeči. Tohle všechno si nastavíte za pár kliknutí. Což je obrovská síla, kterou Wix disponuje a pro kterou se jedná o skutečně velmi oblíbený nástroj na poli tvorby webu.

Vedle toho můžete na svou stránku přidat také různé aplikace, které vám Wix nabízí. Pomocí nich můžete například získávat lepší statistiky o návštěvnosti webu, přidat tlačítka sociálních sítí či vylepšit své SEO, které vám dopomůže v lepších výsledcích ve vyhledávačích. Aplikace bychom rozhodně nezatracovali a pořádně je prozkoumali. Mohou vám hodně pomoci.

Wix: Přidejte také aplikace
Přidejte také aplikace

Spusťte svůj web!

Nyní už jen zbývá několik posledních kliknutí a máte hotovo! Když kliknete na tlačítko „Zveřejnit“, budete moci vypustit svoji stránku do světa. A to rozhodně chcete.

V rámci zveřejnění pak máte možnost zvolit si buď doménu třetího řádu, kde bude za vaším názvem webu ještě .wixsite.com. Tato doména je zdarma a nemusíte se tak stresovat s jejím sháněním a placením. Druhou variantou pak je, že si připojíte vlastní doménu, kterou už máte někde koupenou.

Wix: Propojte web s vaší vlastní doménou
Propojte web s vaší vlastní doménou

Podstatnou část Wix tvoří také jejich předplacené plány. Každý z plánů stojí jiné peníze za měsíc. Tyto předplacené plány vám ale usnadní tvorbu webu, podporu a mimo jiné také ovlivňují maximální velikost prostoru pro soubory na webové stránce. Ještě podotkneme, že jsou jiné cenové plány pro běžné weby a jiné cenové plány pro e-shopy. Ty pro e-shopy již mají zabudované platební brány a další nezbytnosti, bez kterých se internetový obchod neobejde.

Wix: Plány pro běžné webové stránky
Plány pro běžné webové stránky
Wix: Plány pro e-shopová řešení
Plány pro e-shopová řešení

Hotovo

V tuhle chvíli již umíte všechno podstatné, co byste s Wixem umět měli. Jsme rádi, že jste článek dočetli až sem. Doufáme, že vám pomohl a také doufáme, že se nyní pustíte do objevování a zkoušení nejen nového webu na Wixu, ale také do průzkumu dalších zajímavých článků, které vám jistě pomohou.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..