Online kurzy pro vývojáře

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Online kurzy pro vývojáře

V pracovních nabídkách pro vývojáře často bývá jako benefit uvedeny další vzdělávání, semináře nebo možnost práce s nejnovějšími technologiemi. Zároveň mezi požadavky na kandidáta často bývá schopnost rychle se orientovat v nových technologiích, schopnost samostudia, samostatnost a proaktivní přístup.

Cílem firemního vzdělávání je kromě zvyšování kvalifikace zaměstnanců, i zvyšování motivace zaměstnanců. Pokud může zaměstnanec kariérně růst, s velkou pravděpodobností ve firmě setrvá dlouho. A o to přesně zaměstnavatelem jde – vychovat si odborníka a nabízet mu zajímavé výzvy, aby s radostí pracoval pro firmu dlouhodobě.

Proto se nebojte reagovat i na pracovní nabídky, kde zatím zcela nesplňujete požadavky. Pokud ve svém životopise prokážete „schopnost učit se“ a „aktivní přístup“ například zmínkou o absolvování online kurzů, personalista zpozorní a velmi rád vás pozve na pohovor. Pracujte na sobě a prodejte se!

Otevřete si dvířka k zajímavé práci ve vývojářském týmu například absolvováním některého z online kurzů na Udemy. Vybrali jsme nejoblíbenější kurzy pro vývojáře s vysokým počtem účastníků a vysokým hodnocením.

TIP REDAKCE
Zajímají vás i jiné typy kurzů a ne jen vývojářské? Pak si prohlédněte náš přehled vzdělávacích platforem se kterými si budete moci vybrat kurzy na vše od výmyslu světa.

Mobilní aplikace

Online kurzy programování mobilních aplikácí

Chcete se podílet na vývoji mobilních aplikací, které běží na různých platformách (iOS, Android, Apple TV, Web, Smart TV, konzoly)? Chcete vědět tvořit moduly a komponenty, které fungují na všech zařízeních? Pak si vyberte následující kurzy zaměřené přesně na tuto oblast.

iOS & Swift – The Complete iOS App Development Bootcamp

Kurz pro začátečníky, potřebovat budete jen počítač s MacOS. Všechny aplikace budou vytvořeny ve volně dostupné aplikaci Xcode 11. Absolvováním kurzu kromě znalostí získáte portfolio aplikací, kterými se můžete prokázat na pracovním pohovoru. Kurz obsahuje 59,5 hodin videa, 113 článků a 12 materiálů ke stažení a 12 kódovacích cvičení.


The Complete Android Oreo Developer Course – Build 23 Apps!

Kurz pro začátečníky, potřebovat budete pouze počítač s operačním systémem MacOS, Linux nebo Windows. Nejsou zapotřebí programátorské znalosti, vše se naučíte v kurzu. Kurz obsahuje 37,5 hodin videa, 119 článků.


Flutter & Dart – The Complete Guide [2021 Edition]

Framework Flutter od Google se používá na vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací. Potřebovat budete jen počítač s operačním systémem MacOS, Linux nebo Windows pro vývoj androidových aplikací, pro vývoj iOS aplikací je potřebný MacOS. Nejsou zapotřebí programátorské znalosti. Kurz obsahuje 42 hodin videa, 42 článků a 310 materiálů ke stažení.


React Native – The Practical Guide [2021 Edition]

React Native je framework na vývoj robustních mobilních aplikací, kde se využívá JavaScript. Potřebná je základní zkušenost s frameworkem React i s JavaScriptem. Kurz obsahuje 32,5 hodin videa, 47 článků a 301 materiálů ke stažení.

Weby, webové aplikace

Online kurzy pro vývojáře programování webových aplikacií

JavaScript je asi nejpopulárnější programovací jazyk mezi webovými vývojáři. Umožňuje přidat vizuální efekty a interaktivitu. Vybrali jsme pro vás kurzy, kde jsou řešeny různé příklady z praxe, např. validace formuláře, rezervace sedadel, kurzová kalkulačka, vyhledávací seznam, přehrávání videa, přehrávání zvuku, hry a další.

Pracujete v oblasti ecommerce? Zaměřte se na Elasticsearch. Je to open source full-textový vyhledávač, který umožňuje práci s velkým objemem dat – uložení, vyhledávání, analyzování v téměř reálném čase.

20 Web Projects With Vanilla JavaScript

Je zapotřebí základní znalost HTML, CSS a JavaScriptu. Kurz obsahuje 16 hodin videa, 1 článek a 20 materiálů ke stažení.


JavaScript: Understanding the Weird Parts

Pochopíte základní i pokročilé koncepty v JavaScriptu. Je potřebná základní znalost JavaScriptu a PC s prohlížečem. Kurz obsahuje 11,5 hodin videa, 7 článků a 50 materiálů ke stažení.


Complete Guide to Elasticsearch

V kurzu se naučíte jak se instaluje Elasticsearch v různých operačních systémech, jak funguje indexování, sestavování dotazů, mapování, zaměříte se na různé vyhledávací metody. Potřebné jsou základy práce s terminálem a JSON. Kurz obsahuje 12 hodin videa, 3 články a 3 materiály ke stažení.

Programovací jazyk Python

Online kurzy programovacího jazyka Python

Kolik programovacích jazyků umíš, tolikrát jsi programátorem. Proč se naučit Python a kde začít? Python má jednoduchou syntaxi, je open source s velkou komunitou uživatelů, může být používán v různých operačních systémech. Jeho znalost je velkou výhodou pro datové analytiky a vývojáře softwarů v oblasti financí, strojového učení i internetu věcí.

Začít doporučujeme nejlehčí úlohou a tedy nejprve se naučit jazyk jako takový – základní syntax, rozdíly mezi Python 2 a Python 3. Pak se zaměřte na nejčastěji používané moduly a zjistěte na co slouží různé knihovny. Nakonec můžete přejít k distribuovaným aplikacím, ve kterých mohou být použity různé databázové systémy i programovací jazyky. Naučte se použít Python v spojitosti s nimi. Buď navážete na své dřívější pracovní zkušenosti, nebo si vyhlédnete konkrétní pracovní pozici a zjistíte, které technologie jsou vyžadovány.

2021 Complete Python Bootcamp: Go from zero to hero in Python

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé. Naučíte se vše od základů po unit testy. Nejsou zapotřebí žádné znalosti, pouze počítač s internetem. Kurz obsahuje 22 hodin videa, 14 článků a 19 kódovacích cvičení.


The Python Mega Course: Build 10 Real World Applications

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé. Naučíte se naprogramovat desktopovou, webovou nebo mobilní aplikaci v Pythonu. Naučíte se mapování a „scrapování“ (stahování obsahu stránek) z webu, analýzu a zobrazování dat. Kurz obsahuje 29,5 hodin videa, 85 článků, 42 materiálů ke stažení, 1 test a 70 kódovacích cvičení.


Learning Python for Data Analysis and Visualization

Naučte se analyzovat a vizualizovat data s Pythonem. Potřebujete základní znalosti Pythonu a matematické myšlení. Kurz obsahuje 21 hodin videa, 3 články a 4 materiály ke stažení.


Python for Financial Analysis and Algorithmic Trading

Kurz pro ty, co chtějí ovládnout finanční analýzu. Zdokonalíte se v Pythonu a naučíte se využívat různé knihovny pro oblast financí – jupyter, numpy, pandas, matplotlib, statsmodels, zipline, Quantopian a další. Potřebujete základní znalosti Pythonu a základní znalosti ze statistiky a algebry. Kurz obsahuje 16,5 hodin videa, 9 článků a 2 materiály ke stažení.


Learn Python & Ethical Hacking From Scratch

Naučíte se základy Pythonu i teoretické základy o etickém hackingu. V praktické části se zaměříte na různé programy – backdoors, keyloggers, credential harvesters, network hacking tools, website hacking tools a další. Potřebná je pouze základní znalost IT, vše ostatní se naučíte v kurzu. Potřebujete počítač s alespoň 4GB RAM. Kurz obsahuje 25 hodin videa, 1 článek a 12 materiálů ke stažení.

Datová věda

Online kurzy pro programátory - dátová věda

Možná na vás čeká příležitost v datové vědě. Zpracování velkých dat postupně proniká do všech oblastí. Bankovnictví, finance, automobilový průmysl, doprava, herní průmysl, zdravotnictví, ale vznikají i nové oblasti jako jsou bioinformatika, biomedicína atd. Staňte se specialistou na analýzu a vizualizaci dat pomocí některého z následujících kurzů.

Machine Learning A-Z ™: Hands-On Python & R In Data Science

Kurz zaměřený na strojové učení – teorie, algoritmy a využití knihoven. Nejsou zapotřebí žádné znalosti, jen trochu středoškolské matematiky. Kurz obsahuje 44 hodin videa, 73 článků a 38 materiálů ke stažení.


Data Science A-Z ™: Real-Life Data Science Exercises Included

Kurz slibuje, že zažijete všechny „bolesti“ datového analytika, tj. naučíte se jak si připravit a očistit data, i jako je vizualizovat a vytvářet modely. Nejsou potřeba žádné programovací znalosti. Všechny použité nástroje jsou dostupné ve free verzi nebo jako demo a budou instalovány během kurzu. Kurz obsahuje 21 hodin videa a 7 článků.


R Programming A-Z ™: R For Data Science With Real Exercises!

R je programovací jazyk a volně dostupný software pro statistické modelování. Využívá se pro data mining a datové analýzy. Statistici ho mají rádi, protože obsahuje mnoho nástrojů na vizualizaci dat (ggplot2, scatterplot3D, lattice, highcharter atd.). Kurz obsahuje 10,5 hodin videa a 6 článků.

Analýza softwarových systémů

Online kurzy analýzy softvérových systémů pro programátory

Říká se, že v IT sféře je málo žen. Není to pravda. Mnohé z nich nacházejí uplatnění jako IT analytičky nebo projektové manažerky. Podstatou práce je pochopit systém a připravit srozumitelnou dokumentaci pro zákazníka i programátory. Každá firma má svou metodiku, ve které jsou definovány postupy práce a výstupy – šablony analytické a testovací dokumentace, uživatelské příručky apod. Analytik musí umět popsat funkcionalitu systému, datové struktury, propojení různých systémů a na to se používají UML diagramy. Získejte přehled o analytické práci v některém z následujících kurzů.

Software Development From A to Z – OOP, UML, Agile and more

Kurz se zaměřuje na základní koncepty softwarového vývoje. Je určen i pro začátečníky, nejsou zapotřebí žádné předešlé zkušenosti s vývojem aplikací.

Kurz obsahuje 5,5 hodin videa, 6 článků, 6 materiálů ke stažení a 7 programovacích cvičení.


Master the Coding Interview: Data Structures + Algorithms

Kurz vysvětluje základy uložení dat v různých programovacích jazycích. Kurz je určen i pro začátečníky. Výhodou je základní znalost některého programovacího jazyka. Kurz obsahuje 19 hodin videa, 52 článků, 4 materiály ke stažení a 1 programovací cvičení.


Scrum Certification Prep + Scrum Master + Agile Scrum Training

Kurz se zaměřuje na koncept agilního vývoje softwaru Scrum. Je určen i pro začátečníky, nejsou zapotřebí žádné předešlé zkušenosti s vývojem aplikací.

Kurz obsahuje 2 hodiny videa, 21 min audio, a 21 článků.

Vybrali jste si?

Vybrali byste si více z kurzů v našem článku? Správně! Doplňování znalostí funguje různými směry:

  • Získáte přehled o mnoha technologiích. Vaše znalosti budou cenné pro propojování různých systémů. Pro vaši schopnost dívat se na systém shora. Nemusíte znát detaily každého programovacího jazyka nebo prostředí, na to se soustředí jiný člen vývojářského týmu.
  • Čím více se na něco specializujete a čím více znalostí v dané oblasti získáváte, tím jste na trhu práce zajímavějším kandidátem pro seniorské pozice. Ceněná je hlavně vaše důslednost a trpělivost, cit pro detaily.

Zaměstnance, který se umí rychle zorientovat v nových technologiích chce každý zaměstnavatel.

Zdroje:

Ilustrační obrázky: Pixabay, Pexels.

Přidat hodnocení

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..