Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.
Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.
Ovládejte vaši domácnost jednoduše, stačí jen promluvit
Obsah
Není to tak dlouho, kdy ovládání domácnosti pouhým slovním pokynem znělo jako science-fiction. V současné době je běžné, řadu věcí ovládáte stisknutím několika tlačítek na mobilu třeba z pohodlí vašeho gauče. Mnohem pohodlnější je však ovládat vybavení vaší domácnosti hlasem. Stačí si jen zapamatovat ty správné pokyny.
Se správným hlasovým asistentem odpadá řada starostí
Na současném trhu je řada hlasových asistentů, kteří vám pomohou s dosažení maximální funkčnosti vaší chytré domácnosti, těmi nejznámějšími pak jsou Google Assistant, Amazon Alexa a Siri. Tito hlasoví asistenti se dokážou postarat díky chytrým termostatům o správnou teplotu, upozorní vás na kapající vodu nebo špatně dovřené okno. Jejich možnosti jsou však ještě mnohem širší.
Dnes se dozvíte více o hlasovém asistentu od společnosti Google, který má nejširší podporu jazyků ze všech třech výše uvedených asistentů.
Jak funguje Google Assistant?
Hlasový asistent Google Assistant je velmi rozšířený, protože podporuje nejen mobilní zařízení s operačním systémem Android, ale skvěle komunikuje i s iPhony a iPody.
Skvělé je, že umělá inteligence u tohoto hlasové asistenta dosáhla takové úrovně, že je již komunikace obousměrná a pracovat s vaším asistentem můžete prakticky ihned. Stačí jen říct: „Hey, Google“ a můžete rozkázat, ať ztlumí světlo, pustí vaši oblíbenou skladbu nebo trochu přitopí. No a když si chcete přispat a sluníčko vám začíná svítit do očí, stačí rozkázat, aby stáhl žaluzie.
Tím samozřejmě praktičnost nekončí, a naopak vás na mnoho věcí asistent sám upozorní. Třeba, že vám kape pračka a hrozí tak pohroma nebo můžete na dálku vypnout určité zásuvky. Různé chytré přístroje tak můžete snadno spárovat s jedním systémem.
Důležité je si uvědomit, že v každé části domu nebo bytu musí být dostupné připojené mikrofony, které dají vědět centrále a rozhodně by všechny měly být připojeny k internetu. Některé funkce jsou sice dostupné off-line, ale jejich opravdu poskromnu.
Chytrá domácnost s Google Assistant se umí postarat i o bezpečí vašeho domu, i když zrovna nejste v dosahu, protože můžete na dálku i zamknout díky chytrým zámkům a upozornit vás na pohyb za pomoci kamer či pohybových čidel.
I když už vám dokáže hlasový asistent od Googlu přečíst ranní noviny v českém jazyce, česky zatím neumí a pokyny mu tak musíte zadávat v některém z více jak třicítky podporovaných jazyků.