Black Friday

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Black Friday: Jak najít ty nejlepší slevy?

Pomalu, ale jistě se blíží Black Friday neboli Černý pátek, každoroční svátek slev a výprodejů. Přestože v tuzemsku vstoupil do výraznějšího povědomí teprve před pár lety, do slevového šílenství se zapojuje stále větší a větší množství obchodníků. Abyste našli skutečně ty nejlepší slevy a nenaletěli podvodníkům, připravili jsme si pro vás praktické tipy, jak se připravit Black Friday.

Připravte se s předstihem

Do dne D sice ještě pár dní zbývá, ale vězte, že právě teď je ten nejlepší čas na přípravu. Abyste využili těch nejvýhodnějších nabídek, nenechali se zlákat zdánlivě výhodnými slevami a nic vám neuteklo, vyplatí se nenechat nic náhodě a do příprav na Black Friday se pustit pěkně s předstihem. 

1. Seznam přání

První krokem by mělo být především sepsání věcí, které byste během výprodejů rádi pořídili. Ať už jde o dárky pod stromeček, vysněný mobil či spotřebiče do domácnosti, sepište si seznam všech produktů, na které si děláte zálusk. Nejen, že vám neunikne žádná výhodná nabídka, ale především se vyhnete nákupu zbytečností, které vlastně ani nepotřebujete.

2. Rozpočet

Druhým krokem by mělo být stanovení rozpočtu. Stejně jako v předchozím bodě platí, že v záchvatu nákupního šílenství a lákavých slev můžete nakoupit za více, než by se vaší peněžence líbilo. Stanovením jasného limitu se této nepříjemné situaci snadno vyhnete.

3. Průzkum cen

Se stanovením rozpočtu vám pomůže také včasný průzkum cen. Znalost průměrných cen daného produktu navíc přijde vhod i z hlediska podvodů na zákazníky a falešných slev, které jsou bohužel stále častější praxí. Zkrátka a dobře, nenecháte se nalákat první zdánlivě výhodnou nabídkou a křiklavým poutačem, který slibuje nejvýhodnější nabídku na trhu.

4. Odběr newsletterů a sociální sítě

Včasná příprava přijde vhod i z hlediska hledání té nejlepší nabídky. Mnoho obchodů totiž kromě běžných slev přímo na e-shopu odměňuje věrné zákazníky dodatečnými slevovými kódy či včasným upozorněním na spuštění výprodeje. 

Aby vám neutekla žádná akce ani slevový kód, nezapomeňte se u svých oblíbených obchodů přihlásit k pravidelnému newsletteru, či je sledovat na sociálních sítích. 

Buďte při nákupech v bezpečí 

Přiznejme si na rovinu, online nákupy s sebou nesou také určitou míru rizika, a to zejména z hlediska krádeže důležitých osobních informací, včetně přístupových údajů k vaší platební kartě. Rozhodně byste tak neměli podcenit (alespoň dočasné) pořízení kvalitní VPN neboli privátní virtuální sítě, která ochrání vaše osobní informace před odhalením. Nespornou výhodou použití VPN při nákupech je nejen ochrana před hackery, ale také cenovou diskriminací, kdy e-shop uměle zvyšuje ceny na základě vašeho předchozího vyhledávání či znalosti vaší geologické polohy.

Pokud jde o samotnou bezpečnost, za zmínku stojí také SSL šifrování. Chcete-li si být jisti, že jste při nákupech v online světě v bezpečí, je důležité nakupovat na e-shopech s SSL šifrováním, které zajišťuje bezpečnost osobních údajů, chrání před phishingem a zvyšuje důvěryhodnost webové stránky. Webové stránky s SSL certifikátem začínají „https://“ a v adresním řádku prohlížeče mají symbol zámku. Přestože to neplatí ve všech případech, při nákupech v e-shopech bez SSL šifrování mohou být ohroženy vaše osobní údaje ohroženy.

VPN – aktuální akční nabídky

Purevpn Logo

PureVPN.com

Musk20

Details


20% sleva na všechny plány PureVPN.
Ivacy.com logo

Ivacy.com

RADAR10

Details


Extra sleva 10% na licenci Ivacy VPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.
Purevpn Logo

PureVPN.com

pure10

Details


Extra sleva 10% na licenci PureVPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.
Symlexvpn Logo

SymlexVPN.com

WEBSITERADAR

Details


Speciální sleva na všechny typy předplatného Symlex VPN. Hodnota slevy se počítá na základě zvoleného typu předplatného.
TurboVPN.com Logo

TurboVPN.com

Admitad10

Details


Extra sleva 10% na předplatné Turbo VPN. Slevu lze kombinovat s dalšími slevami.
Purevpn Logo Sleva 20%
PureVPN.com
Slevový kód
20% sleva na všechny plány PureVPN.
Ivacy.com logo Sleva 10%
Ivacy.com
Slevový kód
Extra sleva 10% na licenci Ivacy VPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.
Private Internet Access Logo Sleva 83%
PrivateInternetAccess.com
Sleva
Sleva 83% na předplatné Private Internet Access VPN na 2 roky + 4 měsíce navíc ZDARMA.
Valid until 30. 4. 2024
NordVPN.com logo Sleva až do 69%
NordVPN.com
Sleva
Získejte až 74% slevu a ti, kteří si zakoupí 1letý nebo 2letý plán NordVPN, automaticky získají 3 měsíce navíc!
Valid until 12. 6. 2024
Purevpn Logo Sleva 10%
PureVPN.com
Slevový kód
Extra sleva 10% na licenci PureVPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.
Oystervpn Logo (1) Akce
OysterVPN.com
Sleva
Získejte doživotní licenci na OysterVPN za pouhých 39,99 $.
Ipvanish.com Logo Sleva až do 75%
IPVanish.com
Sleva
Sleva až do 75% na předplatné VPN IPVanish.
Purevpn Logo Sleva až do 81%
PureVPN.com
Sleva
Sleva 81% na předplatné na 2 roky + 4 měsíce ZDARMA.
Avg Logo 2 Slevy až do 60%
AVG.com
Sleva
Slevy až do 60% na vybrané produkty AVG.
Hidemyname Logo Sleva 75%
Hidemy.io
Sleva
Ušetřete až 75 % na předplatném VPN HideMy.name.
Fastestvpn Logo Sleva až 89%
FastestVPN.com
Sleva
Sleva až do 89% na předplatné FastestVPN
Planetfreevpn Logo VPN ZDARMA
FreeVPNplanet.com
Sleva
Planet VPN ZDARMA.
Itop Vpn Logo Sleva až do 80%
iTopVPN.com
Sleva
Sleva až do 80% na předplatné iTop VPN.
Symlexvpn Logo Sleva
SymlexVPN.com
Slevový kód
Speciální sleva na všechny typy předplatného Symlex VPN. Hodnota slevy se počítá na základě zvoleného typu předplatného.
Expressvpn.com Sleva 49%
ExpressVPN.com
Sleva
Sleva 49% na licenci ExpressVPN na 1 rok.
Expressvpn.com 30 dní ZDARMA
ExpressVPN.com
Sleva
Vyzkoušejte ExpressVPN na 30 dní ZDARMA.
Protonvpn.com Logo Sleva až do 50%
ProtonVPN.com
Sleva
Sleva až do 50% na předplatné Proton VPN.
TurboVPN.com Logo Extra sleva 10%
TurboVPN.com
Slevový kód
Extra sleva 10% na předplatné Turbo VPN. Slevu lze kombinovat s dalšími slevami.
Vypervpn.com Logo Sleva 50%
VyprVPN.com
Sleva
Sleva až do 50% na předplatné VyprVPN.

Užitečné online nástroje

Kromě VPN existuje také celá řada dalších online nástrojů, které vám pomohou ušetřit (nejen) při Black Friday výprodejích. Jedná se o nejrůznější portály a rozšíření prohlížečů, které vám pomohu odhalit ty nejlepší ceny i případné nekalé obchodní praktiky e-shopů, který bude lepší se vyhnout.

1. Cashback a kupony

Pokud vás čekají velké nákupy, cashback je jasnou volbou. Přestože se nejedná o slevu jako takovou, část z nákupu získáte zpátky, což se zejména u nákladnějších nákupů rozhodně vyplatí. V českém prostředí patří mezi oblíbené a spolehlivé cashback portály například refundo.cz.

Kromě cashbacků můžete během Black Friday využít také slevových kuponů. Ty si můžete buď dohledat na konkrétních slevových portálech například kuponovnik.cz, nebo využít rozšíření pro prohlížeče, které automaticky prohledá všechny dostupné slevové kódy pro daný e-shop. 

2. Nástroje pro sledování ceny

O falešných slevách už jsme se dnes bavili – jedná se o situace, kdy prodejci nabízejí zdánlivě výrazné slevy nebo snížení cen produktů, ale ve skutečnosti nejsou ceny tak výhodné, jak se zdají. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se vyhnout falešným slevám, a to pomocí portálů pro sledování vývoje ceny

Zobrazení historie cen produktů vám pomůže určit, zda je aktuální „sleva“ skutečně výhodná. Tyto portály zároveň umožňují nastavit cenová upozornění na případný pokles ceny pod určitou hladinu, čímž se vyhneme rychlému rozhodování na základě zdánlivých slev a umožníme vám počkat na skutečně výhodnou nabídku. Na portálech pro sledování cen lze zpravidla porovnat ceny mezi různými prodejci, díky čemuž najdete tu nejlepší dostupnou cenu pro konkrétní produkt. Příkladem těchto portálů budiž Heuréka nebo Hlídač shopů

Jak získat nejvýhodnější nabídky?

Na závěr se pojďme podívat, jak letošní Black Friday využít skutečně na maximum a získat zboží za opravdu ty nejlepší ceny. 

  1. Nezaspěte nejlepší nabídky: Nejlepší nabídky často velice brzy zmizí. Pokud máte v hledáčku konkrétní produkt, rozhodně nečekejte s jeho nákupem na poslední chvíli!
  2. Pozor na davy – v kamenných prodejnách i ty internetové: Během sezónních výprodejů a speciálních akcích mohou být obchody přeplněny zákazníky, což může vést k problémům s dostupností produktů. Při nákupu online může dojít k přehlcení e-shopu a dalším technickým problémům.
  3. Ušetřete si nepříjemnosti přečtením podmínek pro vrácení: Před nákupem si přečtěte podmínky pro vrácení zboží, které se mohou u řady e-shopů během Black Friday měnit.
  4. Zkontrolujte dobu doručení: Zjistěte, jak dlouho trvá doručení objednaného zboží. To je důležité, zejména pokud potřebujete produkt v určitém termínu – například pod stromeček. 
  5. Pozor na podvodníky: Buďte opatrní při nakupování od neznámých prodejců nebo na podezřelých webových stránkách. Podvodníci se mohou pokusit získat vaše osobní údaje nebo peníze prostřednictvím falešných nabídek.
  6. Používejte zabezpečené platební metody: Při online nákupech upřednostňujte zabezpečené platební metody nebo placení přes PayPal. Tyto metody obvykle poskytují ochranu před neoprávněnými transakcemi.
  7. Udržujte své osobní informace v bezpečí: Nezveřejňujte zbytečně své osobní údaje a buďte obezřetní, pokud vás e-shop žádá o více informací, než je nezbytně nutné pro provedení nákupu. 
5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..