České a slovenské affiliate sítě (Seznam)

České a slovenské affiliate sítě (Seznam)

Affiliate neboli partnerský marketing je skvělou příležitostí jednak pro ty, kdo by chtěli zvýšit své prodeje po internetu (např. e-shopy), na druhou stranu díky němu mohou vydělat ti, kdo provozují internetové stránky, které mají alespoň trochu zajímavou návštěvnost. Kterých affiliate sítí je možné využívat, ať už jste publisher, tedy majitel stránky, nebo inzerent, tedy majitel e-shopu?

TIP REDAKCE
Přečtěte si víc o využití affiliate marketingu na monetizaci online projektů a jeho specifikách.

Oboustranně prospěšná spolupráce

affiliate-site-spoluprace
Affiliate sítě slouží oběma stranám. Na jedné straně provozovateli e-shopu, který chce zvýšit prodeje, na straně druhé je partner provozující nějakou internetovou stránku, který ji chce monetizovat, tedy mít z ní nějaký zisk. Za to, že tyto dvě strany spojí, obdrží provozovatel affiliate sítě odměnu. Za to nabízí velmi snadné rozhraní pro využití sítě a přehled o uskutečněných nákupech (konverzích). Kde všude se můžete do affiliate zapojit? Podívejte se na výčet toho nejzajímavějšího.

Dognet.sk

Affiliate síť Dognet.sk

Co se affiliate programů týká, není třeba se omezovat pouze na Českou republiku, ale je možné využít také slovenských affiliate sítí. Dognet.sk patří mezi největší slovenské affiliate sítě. Coby publisher může být kdokoliv, kdo má nějaký webový projekt, nemusí jít o podnikatele s IČO, ale může to být i fyzická osoba. Pokud jste inzerent, musíte vyplnit registrační formulář, váš projekt bude posouzen a následně se dozvíte, zda vám bude nabídnuta spolupráce zdarma, nebo placená. V současné době je nabídka této affiliate sítě velmi široká, zahrnuje nejrůznější e-shopy z oblasti módy a krásy, zdraví, bydlení, nebo sportu.

Přejít na Dognet.sk


CJ.com / Vivnetworks.com

Affiliate síť CJ.com

Krása affiliate tedy partnerského marketignu spočívá v tom, že se skutečně není třeba omezovat jen na Českou republiku. Jak partner, tak inzerent může využít služeb cizích affiliate sítí a svůj trh si pořádně zvětšit. Je pochopitelně pouze třeba dodržet serióznost, jinak hrozí okamžité vyloučení. Jednou z největších affiliate sítí na světe je síť Commission Junction na doméně CJ.com. Tato síť nabízí příležitost oběma stranám, které tak mohou expandovat do daleka. Je pouze třeba vládnout anglickým jazykem, ve kterém je uvedené rozhraní stránek.

Přejít na CJ.com


eHub.cz

Affiliate síť eHub.cz

Z nabídky katalogu kampaní na eHub.cz si vybere jistě každý, Jedná se o pestrou nabídku počínaje finančními produkty, přes dárky, oblečení, slevové weby a další. Nabízí se kolem sta kampaní. Délka cookies je od několika dnů až po několik týdnů, provize je v řádu jednotek až po 15%. V současné době je v systému registrováno kolem 2000 aktivních publisherů, tedy partnerů. Inzerentům je slibováno vytvoření kampaně na míru, včetně oslovení toho správného publishera.

Přejít na eHub.cz


Wedos.as

Affiliate síť Wedos.as

Na stránkách Wedos.as najdete partnerský systém, díky kterému mohou partneři nabízet hostingové služby, nebo on-line pojištění. Partneři obdrží HTML kód, který vloží na stránky, dále provizní odkaz, díky kterému bude jasné, odkud kupující přišel. Provize za hostingové služby se pohybuje ve výši 5 až 50%, to za nabídku hostingu. Za cestovní pojištění se platí provize kolem 20%, za pojištění domácnosti 30 až 50 procent. Stránky uvádí, že platnost souborů cookies je 90 dnů, takže kupující má skoro tři měsíce na to, aby uskutečnil nákup a partnerovi byla za tento nákup vyplacena provize.

Přejít na Wedos.as


Alza.cz

Affiliate síť Alza.cz

Affiliate program nabízí i jeden z našich největších prodejců počítačů a elektra, Alza.cz. Díky affiliate můžete prodávat cokoliv ze sortimentu Alzy, což je jistě dostatečná šíře. Alza nabízí provize ve výši několika procent, dvě procenta za notebooky, po čtyři procenta za auto-moto, nebo pěti procent za sportovní potřeby. Alza slibuje, že touto cestou bude spolupracovat klidně i s nováčky v oboru. Díky snadnému rozhraní je možné se okamžitě dozvědět objem objednávek a také výši provize. Provozovatel stránek obdrží banner a do struktury stránek zahrne jednoduchý kód. Provize se vyplácejí, když dosáhnou alespoň 500 korun.

Přejít na Alza.cz


eSpoluprace.cz

Affiliate síť eSpoluprace.cz

Síť eSpoluprace.cz se zaměřuje hlavně na finanční produkty. Partnerem se může stát kdokoliv, kdo je majitelem webové stránky, ale klidně i účtu na sociální síti. Díky registraci získá přístup do rozhraní, ve kterém může plánovat a vyhodnocovat reklamní kampaně. Ve statistikách si lze zobrazit denní i hodinový přehled, přehled konverzí a doporučení. Partner si musí pouze vložit speciální sledovací odkaz do stránek a potom se už snažit možnost prodeje patřičně zpropagovat. Na inzerentovi zase je, aby připravil nejrůznější reklamní prvky – bannery v různých velikostech, či prodeje podpoří třeba ještě mailingem.

Přejít na eSpoluprace.cz


Affiliateclub.cz

Affiliate síť Affiliateclub.cz

Kampaně na stránkách affiliateclub.cz jsou přehledně rozdělené do oblastí auto-moto, móda, děti, potraviny a nápoje, nábytek, hubnutí, cestování, online služby, sport, hry a pojištění a finance. Nechybí ani nabídka slevového webu. Provize se pohybuje od několika procent až po 25 procent v případě výživových doplňků. Na stránkách věří, že v oblasti affiliate marketingu je důležitá osvěta, proto se snaží jak partnery, tak inzerenty pravidelně vzdělávat pomocí online kurzů. Po registraci je k dispozici základní kurz, dále jsou k dispozici nejrůznější materiály týkající se online marketingu.

Přejít na Affiliateclub.cz


Hyperia.sk

Affiliate síť Hyperia.sk

Web Hyperia.sk nabízí spolupráci těm, kdo mají něco společného se světem financí, hlavně půjček a úvěrů. Ti všichni zde mohou nabídnout svůj projekt. Dále musí uvést počet formulářů, které jejich stránky měsíčně zpracují. Hlásit se ale mohou i obchodníci z této oblasti.

Přejít na Hyperia.sk


eRetail.cz

Affiliate síť eRetail je součástí mediálního domu MAFRA, a.s., díky čemuž své závazky vždy splní a nikdo nepřijde o své provize. Eretail se zaměřuje především na propagaci eshopů. V nabídce najdete affiliate programy z různých kategorií, například nábytek, dům a zahrada, chovatelské potřeby, knihy a další. Celkem můžete vybírat z více než 30 programů, a u vybraných z nich jsou k dispozici XML feedy. Výše provizí se pohybuje mezi 2 % až 12 %. Síť využívá osvědčený systém Hasoffers od společnosti TUNE, který nabízí přehlednou administraci.

Přejít na eRetail.cz


Affial.com

Affiliate síť Affial.com

Affial.com je česko-slovenská síť, která nabízí více než 50 affiliate kampaní a stále roste. Vybírat si můžete z oblastí jako fitness, výživové doplňky, móda, hračky, šperky, autodíly, ekologické produkty a z mnoha dalších. Partnerem se mohou stát právnické i fyzické osoby z Česka nebo Slovenska. Tato síť možná patří mezi menší, ale právě díky tomu zde najdete osobní přístup a skutečný zájem o kvalitu a prosperitu všech stran. Faktury jsou partnerům propláceny do 3 pracovních dnů, provize se u většiny kampaní pohybuje nad 10 % a součástí sítě je i Affial Univerzita, jejímž cílem je vzdělávat nové i pokročilé partnery.

Přejít na Affial.com


Newsletter

Získej novinky jako první!

Přihlášení bylo úspěšné.

Něco se pokazilo. Zkuste se přihlásit znovu.

(0 hlasů)
Loading...

1 Comment

  1. Pingback: Affiliate Marketing: Způsob monetizace online projektů | Webhostingcentrum.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..