České a slovenské affiliate sítě (Seznam)

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

České a slovenské affiliate sítě (Seznam)

Affiliate neboli partnerský marketing je skvělou příležitostí jednak pro ty, kdo by chtěli zvýšit své prodeje po internetu (např. e-shopy), na druhou stranu díky němu mohou vydělat ti, kdo provozují internetové stránky, které mají alespoň trochu zajímavou návštěvnost. Kterých affiliate sítí je možné využívat, ať už jste publisher, tedy majitel stránky, nebo inzerent, tedy majitel e-shopu?

Oboustranně prospěšná spolupráce

affiliate sítě spolupráce

Affiliate sítě slouží oběma stranám. Na jedné straně provozovateli e-shopu, který chce zvýšit prodeje, na straně druhé je partner provozující nějakou internetovou stránku, který ji chce monetizovat, tedy mít z ní nějaký zisk. Za to, že tyto dvě strany spojí, obdrží provozovatel affiliate sítě odměnu. Za to nabízí velmi snadné rozhraní pro využití sítě a přehled o uskutečněných nákupech (konverzích). Kde všude se můžete do affiliate zapojit? Podívejte se na výčet toho nejzajímavějšího.

Přečtěte si víc o využití affiliate marketingu na monetizaci online projektů a jeho specifikách.

TIP REDAKCE

MyLead.global

Velmi významnou společností, která se zabývá affiliate programy je MyLead. Tato společnost na český trh vstoupila 1.6.2021, ale na poli affiliate marketingu působí již od roku 2014. MyLead má polské kořeny a dnes působí již ve 154 zemích světa a má 9 jazykových mutací. V současné době MyLead nabízí 3000+ affiliate programů s různým zaměřením a více jak 200 000 publisherů.

Inzerentem u MyLead se může stát prakticky každý, kdo vyplní registrační formulář, potvrdí svůj email a telefonní číslo. Velkou výhodou affiliate platformy MyLead je nespočet uživatelských příruček, diskusní fórum a bezplatná pomoc mentorů. Mezi populární partnerské programy patří třeba HBO Go, Netflix, RyanAir, H&M apod. Affiliate síť MyLead získala za dobu svého fungování mnoho ocenění za zmínku stojí např. Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020 nebo Affbank.com plebiscitu – Best SmartLink affiliate network in 2020.

Síť MyLead svým publisherům nabízí i řadu nástrojů, které jim usnadní práci a pomohou jim dosahovat lepších výsledků. Za zmínku stojí určitě Content Lockery, díky kterým můžete část obsahu nebo celého webu uzamknout a uživateli zpřístupnit až po splnění nějaké úlohy ze seznamu (např. po zadání emailu). Dalším zajímavým nástrojem je HideLink, který zajistí, že vaše affiliate odkazy nebudou nikým blokovány a zbytečně navštěvované botmi.


Dognet.cz

Co se affiliate programů týče, není třeba se omezovat pouze na Českou republiku, ale je možné využít také síť Dognet, která obsluhuje víc než 500 kampaní napříč střední Evropou. Dognet pochází ze Slovenska, ale má silný focus i na Česko a Maďarsko. Coby publisher může být kdokoliv, kdo má nějaký webový projekt, nemusí jít o podnikatele s IČO, ale může to být i fyzická osoba. Pokud jste inzerent, musíte vyplnit registrační formulář, váš projekt bude posouzen a následně se dozvíte, zda vám bude nabídnuta spolupráce zdarma, nebo placená. V současné době je nabídka této affiliate sítě velmi široká, zahrnuje nejrůznější e-shopy z oblasti módy a krásy, zdraví, bydlení, nebo sportu.


CJ.com / Vivnetworks.com

Krása affiliate tedy partnerského marketignu spočívá v tom, že se skutečně není třeba omezovat jen na Českou republiku. Jak partner, tak inzerent může využít služeb cizích affiliate sítí a svůj trh si pořádně zvětšit. Je pochopitelně pouze třeba dodržet serióznost, jinak hrozí okamžité vyloučení. Jednou z největších affiliate sítí na světe je síť Commission Junction na doméně CJ.com, v našich končinách je zastupuje společnost Vivnetworks. Tato síť nabízí příležitost oběma stranám, které tak mohou expandovat do celého světa. Je pouze třeba vládnout anglickým jazykem, ve kterém je uvedené rozhraní stránek.


eHUB.cz

Z nabídky katalogu kampaní na eHub.cz si vybere jistě každý, Jedná se o pestrou nabídku počínaje finančními produkty, přes dárky, oblečení, slevové weby a další. Nabízí se kolem sta kampaní. Délka cookies je od několika dnů až po několik týdnů, provize je v řádu jednotek až po nižší desítky procent. Inzerentům je slibováno vytvoření kampaně na míru, včetně oslovení toho správného publishera.


AffiliatePort.eu (původně AffiliateClub.cz)

Kampaně na stránkách affiliateport.eu jsou přehledně rozdělené do oblastí auto-moto, móda, děti, potraviny a nápoje, nábytek, hubnutí, cestování, online služby, sport, hry a pojištění a finance. Nechybí ani nabídka slevového webu. Provize se pohybuje od několika procent až po nižší desítky procent v případě výživových doplňků. Na stránkách věří, že v oblasti affiliate marketingu je důležitá osvěta, proto se snaží jak partnery, tak inzerenty pravidelně vzdělávat pomocí online kurzů. Po registraci je k dispozici základní kurz, dále jsou k dispozici nejrůznější materiály týkající se online marketingu. Počátkem roku 2020 proběhl rebranding společnosti a síť se přejmenovala z původního názvu AffiliateClub na AffiliatePort.


Wedos.as

Na stránkách Wedos.as najdete partnerský systém, díky kterému mohou partneři nabízet hostingové služby, nebo on-line pojištění. Partneři obdrží HTML kód, který vloží na stránky, dále provizní odkaz, díky kterému bude jasné, odkud kupující přišel. Provize za hostingové služby se pohybuje ve výši 5 až 50%, to za nabídku hostingu. Za cestovní pojištění se platí provize kolem 20%, za pojištění domácnosti 30 až 50 procent. Stránky uvádí, že platnost souborů cookies je 90 dnů, takže kupující má skoro tři měsíce na to, aby uskutečnil nákup a partnerovi byla za tento nákup vyplacena provize.


Alza.cz

Affiliate program nabízí i jeden z našich největších prodejců počítačů a elektra, Alza.cz. Díky affiliate můžete prodávat cokoliv ze sortimentu Alzy, což je jistě dostatečná šíře. Alza nabízí provize ve výši několika procent, dvě procenta za notebooky, po čtyři procenta za auto-moto, nebo pěti procent za sportovní potřeby. Alza slibuje, že touto cestou bude spolupracovat klidně i s nováčky v oboru. Díky snadnému rozhraní je možné se okamžitě dozvědět objem objednávek a také výši provize. Provozovatel stránek obdrží banner a do struktury stránek zahrne jednoduchý kód. Provize se vyplácejí, když dosáhnou alespoň 500 korun.


Affial.com

Affial.com je česko-slovenská síť, která nabízí kolem 200 affiliate kampaní a stále roste. Vybírat si můžete z oblastí jako fitness, výživové doplňky, móda, hračky, šperky, autodíly, ekologické produkty a z mnoha dalších. Partnerem se mohou stát právnické i fyzické osoby z Česka nebo Slovenska. Tato síť možná patří mezi menší, ale právě díky tomu zde najdete osobní přístup a skutečný zájem o kvalitu a prosperitu všech stran. Faktury jsou partnerům propláceny do 3 pracovních dnů, provize se u většiny kampaní pohybuje nad 10 % a součástí sítě je i Affial Univerzita, jejímž cílem je vzdělávat nové i pokročilé partnery.


Affilmax.cz

Ač zatím nepatří síť Affilmax.cz mezi nejrozšířenější, tváří se velmi přívětivě, a to jak k inzerentům, tak i k publisherům. Není se čemu divit, tuto českou firmu totiž vedou ostřílení markeťáci, kteří se affiliate prodeji věnují již více než 10 let. Celý Affilmax stojí na celosvětově úspěšném systému Post Affiliate Pro.

V současné době se jedná o docela málo rozšířenou síť, což je škoda, protože provize se pohybují i nad hranicí 10 %, což je třeba u nábytku slušný peníz.


eSpoluprace.cz

Síť eSpoluprace.cz se zaměřuje hlavně na finanční produkty. Partnerem se může stát kdokoliv, kdo je majitelem webové stránky, ale klidně i účtu na sociální síti. Díky registraci získá přístup do rozhraní, ve kterém může plánovat a vyhodnocovat reklamní kampaně. Ve statistikách si lze zobrazit denní i hodinový přehled, přehled konverzí a doporučení. Partner si musí pouze vložit speciální sledovací odkaz do stránek a potom se už snažit možnost prodeje patřičně zpropagovat. Na inzerentovi zase je, aby připravil nejrůznější reklamní prvky – bannery v různých velikostech, či prodeje podpoří třeba ještě mailingem.


Alternativa k sítím – vlastní affiliate program

Pro kompletnost ještě zmíníme možnost neřešit affiliate marketing pomocí sítí třetích stran ale vytvořením vlastního affiliate (partnerského) programu nebo malé affiliate sítě. Myslíte, že to je nad vaše síly? Se specializovaným software to není zdaleka tak těžké, jak by se mohlo zdát.

AffilBox.cz

AffilBox umožňuje inzerentům vytvořit a hlavně spravovat síť partnerů (publisherů), kteří se chtějí podílet na propagaci jejich produktů a služeb. Automatizuje především identifikaci zprostředkovatele a správné připisování provizí partnerům při prodeji nebo splnění jiného cíle inzerenta. Tuto úlohu je schopen řešit na obrovském množství existujících e-shopových platforem díky propracovanému systému napojení a pluginů.

Recenze AffilBox.cz


AffiliateKatalog.com

Skvělým projektem z oblasti affiliate marketingu je jistě affiliatekatalog.com. Ten podává ucelené informace o právě probíhajících affiliate programech, včetně jejich podmínek.  Pro jednoduchou orientaci si můžete samozřejmě vyfiltrovat jen oblasti, které vás zajímají.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

5 Komentářů

  1. Affiliate v oblasti financií som sa síce nikdy nevenoval, ale viem, že na Slovensku má najviac kampaní v tomto segmente affiliate sieť Hyperia.sk, v Česku sa finančným kampaniam venuje sieť eSpoluprace.cz, ale dá sa povedať, že v každej sieti sa nájdu aj nejaké kampane na finančné produkty napr. https://ehub.cz/katalog-kampani.

   1. Děkuji za zprávu, prostuduju ten ehub…
    Jsem začínají affilák, takže se v tom ještě tolik nevyznám. Nevím proč, ale pocitově mi přijde lepší jít napřímo k provozovateli affilu než přes nějaký srovnávač – jaký na tohle máte názor?

    Z oblasti financí jsem zatím našel Proficredit, Kredito a kamali, ale to finančnictví je asi hodně specifický obor..

 1. Alza affiliate zkušenosti:

  1. Nelze se dovolat na kohokoli, kdo by affiliate spravovat, tel. číslo neexistuje.
  2. Dobře si pročtěte obchodní podmínky, pokud se mezi objednávky zatoulá vaše objednávka, zamítnou vám všechny provize za porušení podmínek, jako se to stalo u nás.

 2. Ahojky, už cca rok úspěšně progresuje affil síť AffilBest, Dušana Součka. Jen pro info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..