Kancelarsky Balicek Ms Office

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Jak vybrat správný MS Office?

Jen málokdo z nás si umí představit práci na počítači bez kvalitního kancelářského balíku. Sázkou na jistotu, a zpravidla také nejčastější volbou, bývají produkty společnosti Microsoft. Dávno je však pryč doba, kdy jsme mohli MS Office pořídit pouze ve formě trvalé licence, a možná tak před vámi leží rozhodnutí, který produkt pro vás bude tou pravou volbou. Pojďme se proto podívat na jednotlivé typy licencí MS Office a zodpovědět si otázku, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. 

Trvalá licence vs. předplatné

Jak bylo naznačeno v úvodu, v prvé řadě je třeba se rozhodnout, zda vám vyhovují spíše trvalé licence, či jste kandidátem na předplatné, tedy Microsoft 365. Obě varianty s sebou nesou řadu výhod i nevýhod, které mohou být značně individuální, a nedá se s jistotou říct, která alternativa je lepší.

Klíčovým aspektem je především cena, na kterou blíže podíváme dále v článku. Přestože nejnovější trvalá licence MS Office vychází momentálně o poznání dráž než roční předplatné, je třeba si uvědomit, že z dlouhodobého hlediska je finančně výhodnější jednorázová platba za produkt. 

Na druhou stranu nesmíme zapomínat ani na skutečnost, že trvalé licence jsou v pravidelných intervalech nahrazovány novějšími verzemi, což v praxi znamená, že po čase nebudou pro danou verzi vydávané aktualizace a ztratí podporu. Pokud se rozhodnete přejít na novější verzi, budete znovu muset zaplatit plnou cenu. Naopak předplatné svým uživatelům nabídne to nejlepší, co je momentálně k dispozici, a jeho součástí je na rozdíl od trvalé licence také OneDrive úložiště a celá řada dalších výhod. 

Servis Repas Cz Logo

Servis-repas.cz

WHC10

Details


Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo

PremiumCDkeys.com

websiteradar

Details


Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.
Servis Repas Cz Logo Sleva 10%
Servis-repas.cz
Slevový kód
Sleva 10% na software licence na e-shopu servis-repas.cz. Kód lze uplatnit např. na nákup licencií Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server, Microsoft Office, Project, Visio, Visual Studio, Práce s PDF, CAD software a mnoho dalších.
Premiumcdkeys Logo Sleva 10%
PremiumCDkeys.com
Slevový kód
Sleva 10% na licence softwaru od známych značek jako Microsoft, Avast, Kaspersky a jiných.

Domácí vs. firemní použití

Druhým poměrně zásadním kritériem při rozhodování je volba mezi MS Office pro firemní, či pouze domácí použití. Mezi oběma variantami je třeba zvolit jak v případě pořizování trvalé licence, tak předplatného. Obecně platí, že sady pro domácnost nabídnou uživatelům pouze základní aplikace, jako je Word, Powerpoint či Excel, zatímco sady pro firmy obsahují dodatečné aplikace typu Outlook, Access, OneNote a Publisher. Kompromisem je pak trvalá licence MS Office 2021 pro domácnosti a podnikatele, která nabídne základní aplikace spolu s OneNote a Outlookem. 

Počet zařízení v rámci licence

Vzhledem k tomu, že trvalé licence i předplatné kancelářského balíku Microsoft je vázané na jedno zařízení (zároveň však přenosné, a je možno ho tak odinstalovat a nainstalovat na jiném zařízení), při výběru zvažte také počet zařízení, na které budete kancelářský balík chtít používat. Předplatné i trvalou licenci lze pořídit pro jednotlivce; pokud chcete danou licenci používat pro více zařízení, je nutné sáhnout po předplatném Microsoft 365 pro rodiny, kterou může využívat až 6 uživatelů

Je nutné pořízení „krabicové“ licence?

Možná jste zvyklí pořizovat fyzickou krabici s kancelářským balíkem na CD, prostřednictvím kterého nainstalujete Office do vašeho počítače. Dnes však veškerá instalace probíhá online, tedy po stažení programu z internetu, a není tak žádné instalační CD potřeba. V krabici tak na vás bude čekat pouze licenční klíč – z tohoto hlediska je praktičtější rovnou zakoupit elektronickou licenci, kdy vám licenční klíč dorazí na váš e-mail. Vyhnete se tak nutnosti čekat na doručení zásilky či výpravě do obchodu.

MS Office cena

A konečně k tomu nejdůležitějšímu – ceně. Pro většinu z nás je při výběru kancelářského balíku právě cenovka, kterou zaplatíme, ať už jednorázově, měsíčně či každoročně. Pokud se rozhodujete mezi pořízením trvalé licence MS Office 2021 a předplatným Microsoft 365, s rozhodováním vám může pomoci následující tabulky. V první z nich se podíváme na ceny za kancelářský balík pro domácnosti, které zahrnují pouze základní aplikace:

Microsoft 365 pro rodinyMicrosoft 365 pro jednotlivceOffice 2021 pro domácnosti a studenty
PředplatnéPředplatnéTrvalá licence
2490 Kč/rok1790 Kč/rok3 990 Kč
Až 6 uživatelů1 uživatel1 zařízení
Základní aplikaceZákladní aplikaceZákladní aplikace

Pokud pořizujete kancelářský balík pro firmu, vybírat můžete z těchto tří variant:

Microsoft 365 Business StandardOffice 2021 pro domácnosti a podnikateleOffice 2021 Professional
PředplatnéTrvalá licenceTrvalá licence
3990 Kč/rok6990 Kč15 990 Kč
1 uživatel1 zařízení1 zařízení
Základní aplikace + Outlook, OneNote, Access, PublisherZákladní aplikace + Outlook, OneNoteZákladní aplikace + Outlook, OneNote, Access, Publisher

Šikovným způsobem, jak na získání licence ušetřit, může být využití časově omezených nabídek a akcí. Přečtěte si více v našem článku Jak získat legální licenci Microsoft Office levně nebo zdarma.

Levné starší licence MS Office

Kromě předplatného Microsoft 365 a trvalých licencí Office 2021 uvedených výše si můžete pořídit také starší verze, které vás vyjdou o poznání levněji – MS Office 2016 a 2019, a to jak ve verzi pro domácnosti, tak podnikatele. Opět však platí, že nejsou aktualizovány o novinky a postupem času zcela podporu. Příkladem mohou být licence MS Office 2013, kterým podpora skončila 11. dubna 2023. 

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..