Představení služby Redirect.host

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Redirect.host – představení služby

Dnes vám představíme novou bezplatnou službu Redirect.host. Tu ocení hlavně domaineři a affiláci, kteří aktivně pracují s doménovým trafikem, ale ocení ji také linkbuildeři a SEO specialisté využívající odkazový profil u expirovaných, smazaných nebo uvolněných domén. Praktického využití této služby se najde určitě více. Autorem je Jan „Gransy“ Horák, profesionální domainer a vlastník společnosti Subreg.cz. Ten využil pro vytvoření této služby své mnohaleté zkušenosti z oblasti domén a webhostingu.

Co je smyslem služby?

Služba Redirect.host je primárně určena pro hromadnou správu přesměrovaní u většího počtu domén, pro podrobné sledovaní, analýzu původu a kvality trafiku na těchto doménách. A to vše z jednoho rozhraní. Služba využívá Anycast, síť společnosti Subreg, takže je vhodná pro přesměrovávání trafiku z celého světa. Jednotlivé nody Anycast sítě zabezpečí, že uživatelé z celého světa budou na cílové stránky přesměrováni s minimální latencí.

Jak začít s používáním služby?

Prvním krokem je registrace do systému. Všechny aktuální funkce této služby jsou poskytovány zcela zdarma a bez omezení.

Redirect.host úvodní stránka
Úvodní stránka služby Redirect.host

Po přihlášení do systému se dostanete na hlavní dashboard se základními přehledy o množství, původu a kvalitě návštěvnosti na doménách, které máte v systému.

Redirect.host hlavní dashboard
Hlavní dashboard s přehledy celkové návštěvnosti.

Přidání domény do systému

Na to, abyste měli co přesměrovávat a dále analyzovat, je potřebné nejdřív přidat domény. K tomu slouží jednoduchý formulář, pomocí kterého můžete přidat jednu doménu nebo více domén a hromadně u nich nastavit také typ přesměrování. V nabídce máte klasické přesměrování se status kódy 30x, meta refresh nebo přesměrování pomocí JavaScriptu. V detailu domény máte poté možnost přidat podrobná pravidla pro přesměrování, ale o tom si povíme víc dále.

Po přidání domény do systému musíte u svého registrátora nasměrovat DNS záznamy domény na DNS servery služby redirect.host:

ns1.redirect.host
ns2.redirect.host

V případě .CZ domén můžete použít také NSSET: REDIRECT.

Pokud je doména nasměrovaná správně tak služba automaticky vygeneruje SSL certifikát Let’s Encrypt, takže pak fungují i přístupy přes HTTPS protokol.

Redirect.host hromadné přídání domén do systému
Formulář pro přidání domén do systému Redirect.host.

Konfigurace přesměrování

Zobrazení detailu domény vás přenese na obrazovku, kde uvidíte základní přehledy pro danou doménu. Například uvidíte původ trafiku domény, nejčastěji navštěvované URL adresy, kvalitu trafiku (zda jde primárně o návštěvy reálných lidí nebo převažují boti a podobně). Všechna data jde dále analyzovat a filtrovat podle potřeby.

Po kliknutí na tlačítko Redirect Settings se dostanete na obrazovku s konfigurací přesměrování.

Redirect.host detailní statistiky návštěvnosti domény
Detailní statistiky návštěvnosti domény.

Zde můžete nadefinovat detailní pravidla pro přesměrování trafiku domény. Například trafik z České republiky můžete přesměrovávat na svůj obsahový magazín a zbytek trafiku, který je z jiných zemí, přesměrujete na svůj zahraniční projekt nebo ho někomu prodáte. Možností nastavení je mnoho, takže záleží na vás a vašich potřebách, jak si vše nakonfigurujete.

Redirect.host konfigurace pravidel pro přesěrování u domény
Konfigurace pravidel přesměrování u domény.

Po kliknutí na tlačítko Set Redirect se vytvoří nové pravidlo v detailu nastavení přesměrování. V případě obrázku výše jde o jednoduché přesměrováni trafiku přes status kód 301, ale můžete si nadefinovat pravidel kolik chcete a jaká chcete.

Redirect.host aktivní pravidla pro přesměrování u domény
Výpis aktivních pravidel přesměrování u domény.

Analýza trafiku

V systému máte také sekci se statistikami, kde můžete podrobit trafik vašeho doménového portfolia detailní analýze. Buď v globálním měřítku nebo doménu po doméně.

Redirect.host přehled statistik
Podrobné statistiky s možností filtrace.

Doménový koš

Další užitečnou funkcí je doménový koš, kde vidíte přehled všech e-mailů zaslaných na e-mailové adresy, které patří nebo patřili k doménám z vašeho portfolia. V přehledu vidíte datum přijetí e-mailu, e-mailovou adresu odesílatele i příjemce a subjekt.

Redirect.host doménový koš
Doménový koš s přehledem všech zpráv zaslaných na e-mailové adresy vašich domén směrovaných na servery služby Redirect.host.

Závěr

Redirect.host je velmi užitečná služba, která zefektivní práci každému affilákovi, domainerovi nebo SEO specialistovi. Tato služba je navíc zdarma. Rozhraní má sice ještě své mouchy, ale hlavní funkcionality nijak neomezuje a autor neustále pracuje na vylepšování, takže se máme do budoucna určitě na co těšit.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..