Zyro.com recenzia : page builder

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Se Zyro vytvoříte vlastní webové stránky rychle a levně

POZOR! Nástroj pro vytváření webů Zyro je nyní plně integrován do Hostingeru a veškeré aktivity Zyro byly ukončeny.

Pokud si pohráváte s otázkou, jak si vytvořit webové stránky, tak Zyro je odpovědí. S touto službou vytvoříte vlastní web nebo online obchod poměrně jednoduše a v podstatě za pár korun. A to bez znalosti programování. Chcete vědět více o Zyro Website Builder? Tak si pojďte přečíst tuto recenzi.

Co je Zyro?

Zyro je website builder (editor pro tvorbu webu), se kterým je možné vytvořit webové stránky nebo e-shop. Jak je možné, že nemusím umět programovat? Zyro funguje na principu WYSIWYG editorů (What You See Is What You Get). V těchto editorech se stránky tvoří s pomocí předpřipravených šablon vzhledu a elementů, které lze chápat jako jednotlivé kousky webové stránky. Elementy jsou tedy nadpisy, tlačítka, formuláře, obrázky a další věci, které dohromady tvoří webovou stránku. K vytvoření vlastního webu potřebujete pouze klávesnici a myš. Skutečně jen s těmi si vystačíte při tvorbě vlastního webu.

Zyro je website builder od hostingové společnosti Hostinger. Tato společnost rozšířila se Zyro editorem stránek potrfolio svých služeb. Je samozřejmé, že chce Zyro konkurovat takovým značkám jako je Wix nebo třeba Webnode. Vás určitě teď zajímá, jestli má Zyro šanci konkurovat jiným platformám? Určitě má. 

Website builder Zyro přistupuje k tvorbě webu jednodušším, ale zodpovědnějším přístupem, než to dělá například Wix. Tady teď narážím na možnost rozmisťování prvků po stránce, kdy vám Zyro nedovolí dělat úplně vše, co vás napadne, ale snaží se vás držet v určité mřížce rozmisťování prvků. Výsledkem je o něco čistší vygenerovaný zdrojový kód a s ním je pak nejspíš i rychlejší samotná webová stránka. 

Oproti konkurenci však Zyro nenabídne tolik doplňků a aplikací, které by šly snadno “jedním kliknutím” integrovat do webové stránky. Ale nemusíte se obávat, své stránky nebo online obchod na Zyro můžete díky vkládání kódů propojit nejspíš skoro se vším.

Pro koho je Zyro Website Builder?

Zyro je jednoznačně zacílený na všechny, kteří si chtějí snadno sami vytvořit vlastní webové stránky. Bez najímání drahých agentur nebo programátorů. Vytvořit jednoduchý web, blog, větší magazín nebo třeba e-shop s 2500 produkty není s tímto editorem stránek vůbec nic složitého. Podle mého názoru je Zyro minimalistický a jednoduchý nástroj, u kterého je 100% možné vytvořit vlastní firemní nebo osobní webové stránky, ale také je to možnost, jak s jedním nástrojem jednoduše tvořit weby pro klienty a spravovat je z jednoho rozhraní.

Hlavní funkce a vlastnosti editoru

Website builder Zyro v první řadě nabízí minimalistické rozhraní editoru. Asi právě kvůli tomu si myslím, že je to snadno použitelný editor pro tvorbu webových stránek, pro vytvoření blogu a také online obchodu. Jak už jsem psal, tak je to WYSIWYG editor, se kterým se stránky tvoří v reálném zobrazení. Jednotlivé elementy se přesouvají metodou drag&drop (chyť a pusť) pomocí myši. Dodnes nikdo nepřišel s jednodušším způsobem, jak vytvořit webové stránky.

Jak se pracuje s editorem?

Zyro editor je možné přepnout do více jak 20 jazyků. Nechybí angličtina, ruština, polština, španělština, italština, portugalština a další. Nicméně čeština a slovenština zatím chybí. 

Když přejdete k editaci webové stránky, tak si můžete všimnout, že jak přejíždíte myší po stránce, tak se vám zvýrazňují její elementy. Když na element kliknete, tak uvidíte další možnosti, které s ním můžete dělat. Například jej přesunout, přepsat, přenastavit nebo smazat.

Ukázka editoru a úpravy elementu (hlavního nadpisu).
Ukázka editoru a úpravy elementu (hlavního nadpisu).

U Zyro mě docela zaujala pomocná vodící mřížka, která se zobrazuje při přesouvání elementu. Tato mřížka vám pomůže se stavbou webové stránky. Jednoduše vám ukazuje, kam je možné element vložit. Super je, že Zyro nedovolí uživatelům úplně vše. Takže například neumožní element vložit mimo vodící mřížku. Díky tomu se zachová jakási pomyslná čistota zdrojového kódu. Ta zapříčiní rychlejší načítání webu, ale také správné zobrazení na všech zařízeních od počítače až po mobilní telefon. 

Vodící mřížka při přesouvání elementů metodou drag&drop.
Vodící mřížka při přesouvání elementů metodou drag&drop.

Když to srovnám s Wix, tak ten jako přímá konkurence sice dopřeje uživatelům úplnou kreativní svobodu, ale ze své praxe vím, že je to špatně. Pokud totiž uživatel popustí uzdu své fantazii až příliš, tak jsou webové stránky ve výsledku nepoužitelné.

To ale neznamená, že by mi Zyro při tvorbě nedalo svobodu. Tak jsem to nemyslel. Naopak, Zyro je velice svobodné a elementy je v něm možné přesouvat, překrývat a rozmisťovat absolutně podle vlastních představ. 

Přidání nového obrázku do stránky. Na místo, kam přesně potřebuji.
Přidání nového obrázku do stránky. Na místo, kam přesně potřebuji.

Co bych vám o tom dlouze psal, když vám mohu práci s editorem ukázat na videu.

Video: ukázka práce s editorem Zyro.

Cenové balíčky

Zyro má v nabídce celkem 4 cenové varianty – Website, Business, Online Store, Advanced Store. Cenová tabulka je takový menší marketingový trik. Pokud se totiž prokliknete na objednání konkrétního tarifu, tak zjistíte, že zvýhodněné ceny platí při objednání na 4 roky. 

Zyro Pricing
Cenové balíčky website builderu Zyro.

Chápu to, protože webové stránky se většinou staví na delší čas, takže pak je upozornění na zvýhodněnou cenu asi úplně v pořádku, protože vás to navnadí si prostě předplatit delší časové období a ušetřit. Ale nemusíte se bát, že musíte platit na celé 4 roky. Vybrat si můžete i kratší období.

Zyro Subscription
Příklad možností předplatného pro tarif Website.

Cenový tarif Website je ideální volbou pro malé webové stránky a blogy. K vytvořeným stránkám snadno připojíte vlastní doménu. Je to nejlevnější tarif, takže má samozřejmě nějaká omezení. Nicméně to nejpodstatnější v něm nechybí. Můžete si vybrat z desítek šablon vzhledů, které použijete pro své stránky. K dispozici máte 1 GB místo na disku, což je pro malé weby více než dostatečný prostor.

Business je tarif, který se podobá základní variantě služby Website, ale s tím rozdílem, že v něm máte více možností nastavení, pluginů jako je live chat, propojení na Facebook Pixel, integraci platební brány Stripe a další věci. S tímto tarifem už není diskový prostor omezený. Můžete nahrávat neomezeně dat. K tarifu získáváte doménu zdarma a do stránek můžete pomocí widgetu vkládat vlastní HTML kódy. 

Cenové tarify Online Store a Advanced Store jsou určené pro online podnikatele, kteří si chtějí se Zyro splnit sen o vlastním e-shopu. Rozdíl mezi oběma tarify je podstatný. V první řadě jde o počet produktů, které lze v e-shopu vystavovat. U levnějšího tarifu je to 100 produktů a u toho dražšího 2500. Další rozdíl je pak v tom, že s Advanced Store můžete postavit multijazyčný obchod, který snadno propojíte s Facebook Shop, Instagram Store a Amazonem.

Zyro Store Pricing
Porovnání tarifů Online Store a Advanced Store.

Šablony

Teď už se pomalu dostávám k tomu, jak se na Zyro tvoří weby. Předpřipravené šablony vzhledu vám pomohou spustit vlastní web téměř během několika minut. Tedy teoreticky. Šablony jsou hotové weby. V těch je potřeba přepsat texty, vyměnit fotografie a třeba změnit typy písma, změnit barvy nebo si trochu pozměnit rozvržení stránky. Takový web je pak celkem rychle hotový. Díky tomu je možné své stránky spustit opravdu během několika minut. V případě, že máte připravené podklady. Hlavním smyslem šablon je to, že vám pomohou s rozvržením webu a výběru jeho vzhledu. Jeho podoba bude jako by web navrhnul a vytvořil profesionál.

Ukázka šablon.
Ukázka šablon.

Zyro má desítky šablon zařazených do tematických kategorií. Pokud chcete například tvořit web pro fotografa, tak přejdete do příslušné kategorie a vyberete si ze šablon pro fotografy. Ale klidně si můžete vybrat šablonu vzhledu pro restauraci, když se vám líbí její rozvržení, a tu předělat jednoduše s pomocí editoru na web pro fotografa. 

Pokud se vám žádný vzhled nelíbí, tak si můžete vytvořit vlastní šablonu úplně od začátku. Při výběru šablon si vyberete tu pojmenovanou jako Start from scratch. S tou začnete svůj web doslova na čisté stránce, na které nic není. Originalitě a vlastní fantazii Zyro nebrání.

Jak vytvořit web na Zyro?

Je to snadné a na výběr máte celkem 3 způsoby, jak si web vytvořit – začít se šablonou vzhledu, AI Website Generator neboli nechat si web vytvořit s pomocí umělé inteligence. Třetí možností je import existující webové stránky.

Metody vytvoření nové webové stránky.
Metody vytvoření nové webové stránky.

O šablonách a o tom, jak to s nimi funguje jsem psal o kus výš, takže vám popíšu zbývající dvě metody tvorby webových stránek na Zyro.

AI website Generator

Je to prosté. Umělá inteligence vám položí několik dotazů jako jestli budete prodávat online, jaký typ webu tvoříte, jak mají vypadat tlačítka, jaká barevná paleta se vám líbí, jaké písmo se vám líbí a tak podobně. Na základě zodpovězení těchto dotazů nakonec umělá inteligence vygeneruje webové stránky, které by měly vypadat podle vašich představ. 

AI Website Generator.
AI Website Generator.

Import an existing website

Funkce importu existujících webových stránek na Zyro mě dost zaujala. Tato funkce je zatím v beta testování, ale zajímalo mě, jak funguje. Do políčka v editoru zadáte URL webové stránky a počkáte, až proběhne import. Trvá to pár minut. No, výsledek není samozřejmě 100%, ale Zyro dokáže stáhnout obrázky, texty a ty na stránce rozvrhnout podle originální předlohy. Nakonec je ale úprava nutná. Bude však záležet na složitosti importovaného webu.

Import existujícího webu do Zyro.
Import existujícího webu do Zyro.

Návod: Tvorba webu na Zyro

Výše jsem vám ukázal, jakými způsoby se dají na Zyro tvořit webové stránky. V tomto tutoriálu se budu věnovat tvorbě stránek s využitím předpřipravené šablony. Za mě je to asi nejlepší a nejjednodušší možnost.

Celému procesu tvorby předchází výběr šablony. Jakou šablonu vybrat? Vyberte si tu, která se vám nejvíce líbí. Jistě, nejjednodušší je vybrat šablonu přímo z kategorie šablon, která je příbuzná tématu stránek. Než si šablonu vyberete, tak si ji můžete nechat zobrazit v náhledu.

Já budu třeba tvořit web pro nové fitness centrum, takže si k tomu účelu vyberu tematickou šablonu vzhledu. 

Výběr šablony.
Výběr šablony.

Hned jako první mě zajímá výměna obrázku na pozadí webu. Ten se mi tam moc nehodí. Kliknu na tlačítko Background a pak na obrázek s popiskem Replace image. V dalším kroku buď vyberu obrázek u sebe v počítači nebo obrázek z databanky obrázků. V té můžete snadno vyhledávat. Na videu můžete vidět, že obrázek, co jsem si vybral, je příliš světlý a kvůli tomu není vidět hlavní nadpis. Proto jsem využil funkce overlay opacity, která mi obrázek trochu ztmaví. 

Změna obrázku pozadí webu.

Po změně hlavního obrázku potřebuji upravit hlavní nadpis. Práce s textem je v editoru jednoduchá a je zde spousta možností nastavení. Najeďte kurzorem myši nad text, který chcete změnit a klikněte na edit text. Tím se vám otevřou možnosti pro práci s textem. Například můžete měnit jeho styl, velikost, tučnost, kurzívu a tak dále. Text prostě přepíšu pomocí klávesnice.

Práce s textem.
Práce s textem.

Jak změnit navigaci webu a jak pracovat s podstránkami? 

Je to zase snadné. Ukážu vám to na videu, kde také uvidíte, jak se přesouvají položky menu, jak se přejmenovávají podstránky.

Práce s navigací a podstránkami webu.

Možností nastavení je v editoru mnoho. V tomto článku a krátkém tutoriálu jsem vám chtěl hlavně předvést, že práce v takovém editoru není vůbec složitá.

SEO nastavení v Zyro

SEO nastavení webu se týká zejména samotného obsahu. To znamená, že je důležité správně pracovat s texty, nadpisy, s popisky obrázků. V Zyro můžete upravovat titulky a popisky stránek. Není problém ani upravení URL za lomítkem. Zyro Website Builder je SEO friendly editor.

Nastavení meta title a description (titulek a popisek).
Nastavení meta title a description (titulek a popisek).

Klady a zápory Zyro

Klady (+)Zápory (-)
+ jednoduché a intuitivní rozhraní editoru- oproti konkurenci je zde málo doplňků a propojení na jiné služby
+ dostatečně velký počet předpřipravených šablon vzhledu- e-shop lze založit až u tarifu Online Store
+ propojení s databází bezplatných obrázků- chybí čeština a slovenština
+ drag & drop editor s vodícími mřížkami
+ u vyšších tarifů možnost vkládat HTML do stránek

Sleva 10% pro začátek

Naši čtenáři si mohou page builder Zyro pořídit se slevou 10%. Stačí navštívit stránku s bonusy pro čtenáře, kde najdete vždy aktuální slevové kupóny.

Závěr a hodnocení

Sice jsem se tomu v textu příliš nevěnoval, ale teď na konec bych chtěl vysvětlit například chybějící doplňky a propojení na třetí strany. Když srovnám Zyro s konkurencí, tak u konkurence už existují propojení, do kterých například zadáte login, API klíč nebo něco jiného a okamžitě máte svůj web propojený s jinou službou. Zyro je minimalistický editor, takže takové věci zde chybí. Jenže tato chybějící propojení kompenzuje možnost vložit do jakéhokoliv místa ve stránce HTML kód. Díky tomu se zase nabízí možnost propojit svůj web na Zyro takřka s jakoukoliv službou. 

Líbí se mi minimalistický a rychlý editor, který se pro mě stal po velice krátké době intuitivním. Neztratíte se v něm a okamžitě víte, kam máte sáhnout. To je při práci na webu dost podstatné. V jiných editorech je sice mnoho funkcí, nastavení, doplňků, ale pak se v tom člověk skoro nevyzná. Tady musím dát jednoznačně plusové body, protože si dokáži představit, že doporučím Zyro i nezkušeným začátečníkům.

5/5 - (1 vote)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..