Ivacy VPN Recenze

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


NordVPN + Saily

Recenze: Ivacy VPN, co raději vědět

Ivacy VPN je méně známá služba s dlouhou historií a dobrou cenou. Překvapivě dokáže chránit online soukromí a také umí odblokovat Netflix i další streamovací služby. To jsou věci, které umí i jiné VPN služby. Proč byste se tedy měli zajímat právě o Ivacy VPN? Například kvůli tomu, že patří mezi rychlejší služby s velkou serverovou infrastrukturou po celém světě. Přesto existují určité nevýhody, kvůli kterým byste měli zpozornět. Ty vám vysvětlím v této recenzi.

Když porovnávám Ivacy VPN s ostatními VPN, tak mi z toho vychází, že nejde vyloženě o službu s největšími marketingovými lákadly jako jsou například vysoké počty serverů, kterých má Ivacy VPN o něco více než NordVPN, ale o dost méně oproti Private Internet Access. Také asi nezáleží na tom, zda je možné používat službu na neomezeném počtu zařízení nebo jen na 10, což je případ této VPN. Ano, okamžitě vás upoutá slovíčko “neomezeně”, ale VPN aplikaci nakonec nenainstalujete do více než 6 zařízení v celé rodině.

Osobně údaj o počtu serverů vnímám jen jako nic neříkající ukazatel. Nakonec mě vždy zajímají fakta a při testování VPN služby si pokládám otázky: jak kvalitní je připojení, jak je VPN rychlá, dokáže VPN odblokovat streamovaný obsah, jaká je bezpečnostní politika, je to cenově výhodná služba? To jsou otázky, na které vám v této recenzi odpovím.

Přehled, co umí Ivacy VPN

Ivacy je singapurská VPN, která od svého uvedení v roce 2007 poměrně rychle rostla. Vítěz ocenění BestVPN za rok 2019 za „nejrychlejší VPN“ a nominování na cenu za „největší přínos pro uživatele„, jakož i „celkově nejlepší VPN„, se stala velmi populární službou. Nemusím asi psát, že ji používají miliony uživatelů napříč celým světem.

1 Ivacy Vpn Aplikace Windows
Aplikace pro Windows vypadá jednoduše.

Funkce Ivacy VPN

Zde je rychlý přehled toho, co by vás u VPN služby mohlo zajímat:

 • Přes  5700+ serverů na více než 100+ místech
 • 10 přihlášených zařízení současně
 • Pokročilé protokoly IPsec a IKEV
 • Zero-log policy (neuchovávání záznamů o aktivitách)
 • Multiport
 • Kill switch
 • Podpora P2P
 • Split tunneling
 • Odblokování streamů  (Netflix, iPlayer atd.)
 • Má lákavý “doživotní” cenový tarif s předplatným na 5 roků

Bezpečnost uživatelských (vašich) dat

VPN služba musí nekompromisně informovat nás uživatele, co se děje s našimi daty. Především mi jde o citlivá data jako jsou navštívené stránky a podobně. Ivacy VPN ctí zásadu zero-log policy – neuchovávání záznamů o aktivitách. 

Ivacy VPN tyto informace neuchovává, takže je nemůže nikomu prodat nebo poskytnout úřadům. Toto je jedna z největších obav uživatelů.

Jediné, co o nás Ivacy VPN ví, je e-mailová adresa. Pokud se o své soukromí opravdu hodně obáváte, tak si můžete vybrat jednu z bezpečných platebních metod, díky kterým zůstanete v absolutní anonymitě. 

2 Ivacy Vpn Bezpecne Platebni Metody
Platební metody.

Odblokování streamování s Ivacy VPN

Umí Ivacy VPN obejít blokování streamovacích služeb? Ano, umí odblokovat převážnou část z nich. Na webu Ivacy VPN jsou k nalezení loga streamovacích služeb, se kterými si specializované streamovací servery Ivacy VPN poradí. 

Přirozeně jsem to okamžitě vyzkoušel a zajímalo mě, jestli dokážu odblokovat BBC iPlayer.

3 Ivacy Vpn Blokovany Bbc Iplayer
Blokovaný BBC iPlayer.

Na obrázku vidíte přístup na iPlayer britské BBC bez použití Ivacy VPN, ale na obrázku dole jsem se ke službě připojil a mohl bych sledovat blokovaný seriál Mystery Road.

4 Ivacy Vpn Odblokovany Stream Bbc
Ivacy VPN umí odblokovat streamovaný obsah.

Je Ivacy VPN rychlá?

Ano je rychlá. V mém testu patří Ivacy VPN mezi rychlejší VPN služby. Přesto se čas od času může stát nějaký zádrhel a VPN pak není tak rychlá, jak byste čekali. Například jsem testoval rychlost připojení na server v New Yorku, kdy se mi při měření rychlosti zdálo, že je Ivacy VPN výrazně pomalejší oproti jiným službám. Zkusil jsem připojení vypnout/zapnout a rychlost byla srovnatelná s ostatními. 

V tabulce se můžete podívat na srovnání rychlosti Ivacy VPN s NordVPN.

Rychlost USA (New York)Ivacy VPNNordVPN
Download (Mbps)29,1934,08
Upload (Mbps)16,7923,89
Ping (ms)10489

Ano, zdá se, že NordVPN je rychlejší, ale jde pouze o momentální hodnotu. Věřím tomu, že kdybych udělal měření v jiném čase, tak by byla rychlost srovnatelná nebo vyšší. 

Ostatně v další tabulce si můžete všimnout, že při připojení k serveru v německém Frankfurtu je Ivacy VPN rychlejší.

Rychlost EU (Frankfurt)Ivacy VPNNordVPN
Download (Mbps)37,3529,39
Upload (Mbps)44,5638,3
Ping (ms)2125

Ivacy VPN – test rychlosti připojení

Vypočítal jsem průměrnou rychlost, které jsem dosáhl s Ivacy VPN při všech rychlostních testech. Jde o výpočet průměrné rychlosti z připojení na servery v 7 geo lokalitách: USA, EU, Austrálie, Brazílie, Nový Zéland, Rusko, Spojené Arabské Emiráty.

LokalitaDownload [Mbps]Upload [Mbps]Ping [ms]
USA (New York)29,1916,79104
EU (Frankfurt)37,3544,5621
Austrálie (Sydney, Melbourne)4,125,14317
Nový Zéland (Auckland, Wellington)33,54,3316
Brazílie (Sao Paulo)15,547,54228
Spojené Arabské Emiráty (Dubaj)29,413,86129
Rusko (Moskva)33,7830,2854
celosvětově (průměr)26,117,5167,0

Důležité funkce Ivacy VPN

Kill Switch

Kill Switch je funkce, které vypne internetové připojení v okamžiku, kdy dojde k poruše VPN připojení. Jejím smyslem je zabránit kompromitování citlivých uživatelských dat. Ivacy VPN funkci Kill Switch má. 

5 Ivacy Vpn Kill Switch
Tlačítko pro zapnutí Kill Switch najdete v nastavení.

Internet Kill Switch je po nainstalování VPN aplikace vypnutý. Pokud chcete mít bezpečné VPN připojení skutečně chráněné, tak musíte tuto funkci povolit sami.

Na obrátku si všimněte, že je možné zapnout Kill Switch automaticky nebo pro vybraný protokol. 

Split tunneling

Tunelování neboli split tunneling je funkce, která umožňuje používat na jednom zařízení chráněné a nechráněné připojení. Stačí, když v aplikaci nastavíte aplikace, pro které se má, nebo nemá používat připojení k VPN.

6 Ivacy Vpn Split Tunneling
Nastavení split tunneling.

V praxi to funguje tak, že můžete mít jeden internetový prohlížeč připojený k VPN a druhý k nezabezpečenému internetovému připojení. 

Mohu vám říct, že jsem za tuto funkci nesmírně vděčný, protože mi to v mé profesi umožňuje například používat plnohodnotné výsledky vyhledávání na Google v cizí zemi. 

Úložiště zdarma

Bezplatné cloudové úložiště zdarma. To není něco, co by nabízela každá VPN služba. Ivacy VPN nabízí zákazníkům úložiště s diskovým prostorem o velikosti 2TB. Je tady ale jedna podmínka, musíte si předplatit službu na 5 let dopředu. 

7 Ivacy Vpn 2 Tb Cloud

Ceny cloudových úložišť jsou často o něco dražší. Například Google Disk se 2TB prostorem vyjde na 12 $. Za podobnou cenu pořídíte i OneDrive, ale tam je to zase výhodnější, protože jsou v ceně aplikace Office 365 na celý rok. 

Správce hesel Sticky

Sticky je bezpečný a uživatelsky přívětivý nástroj pro správu hesel, který vám pomáhá ukládat a organizovat vaše hesla a citlivé informace. S funkcemi jako silné šifrování a bezproblémová synchronizace mezi zařízeními usnadňuje správu vašich online přihlašovacích údajů a zvyšuje vaši digitální bezpečnost.

Cena předplatného Ivacy VPN

Předplatné Ivacy VPN je největší výhoda této služby v porovnání s ostatními. Předplatné je totiž bezkonkurenčně levné. Tedy za předpokladu využití limitované nabídky s předplatným na 5 let, kdy je v ceně i 2TB úložiště a správce hesel.

8 Ivacy Vpn Cenik

Doživotní předplatné

Lidé hledají Ivacy VPN v souvislosti s doživotním předplatným. V současné době je možné si VPN službu předplatit na 5 let dopředu za hodně lákavých cenových podmínek. Nejde sice o doživotní předpaltné, ale limitovaná nabídka dlouhodobého předplatného je cenově hodně zajímavá. A nemusíte se o platbu VPN služby dalších 5 let starat. 

Když vezmete v úvahu, že v ceně 60 $ je započítané 2TB cloudové úložiště, VPN a správce hesel, tak musíte sami uznat, že je to sakra výhodné. 

Samozřejmě může jít o nalákání co největšího počtu uživatelů, kteří si za 5 let zvyknout službu využívat. Pokud k tomu budou poctivě 5 let plnit úložiště rodinnými fotografiemi, tak se z těchto uživatelů stanou nejspíš pravidelní předplatitelé na dlouhé roky. To se Ivacy VPN rozhodně vyplácí. Otázka teď tedy je, kolik bude stát prodloužení služby po 5 letech stávající zákazníky?

Ivacy VPN akční nabídky

Ivacy.com logo

Ivacy.com

RADAR10

Details


Extra sleva 10% na licenci Ivacy VPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.
Ivacy.com logo Sleva 10%
Ivacy.com
Slevový kód
Extra sleva 10% na licenci Ivacy VPN. Lze kombinovat s dalšími slevami.

Aplikace Ivacy VPN

Ivacy VPN je dostupná asi pro každé zařízení, které vás napadne. Dobrou zprávou je, že už je k dispozici také aplikace pro Linux. Manuální konfigurace je pak možná asi úplně všude. Od Xboxu, přes Chromecast až po routery různých značek. 

Běžného uživatele zajímají především dostupné aplikace. Já jsem testoval aplikace pro Windows a Android.

Android 

Android aplikace má v obchodě Google Play hodnocení okolo 3,7 hvězdičky. Uživatelé si stěžují na nejrůznější problémy, mezi kterými převažují ty s připojením k VPN. Lidé ve svých recenzích zmiňují, že jim aplikace ukáže, že jsou připojeni k serveru v jiné zemi, ale internetový prohlížeč a test IP adresy nevykazují žádné změny. To znamená, že aplikace se sice připojila k síti VPN, ale v ostatních aplikacích k připojení do VPN nedošlo.

9 Ivacy Vpn Android Aplikace
Android aplikace.

Abych řekl pravdu, tak u mě k této chybě nedocházelo. Nicméně věřím uživatelům, že u nich k chybě dojít mohlo. Android je jako takový poměrně nekonzistentní systém, na kterém si každý výrobce telefonů dělá trochu jinou nadstavbu, kvůli které mohou vznikat různé problémy.

Windows

Na Windows jsem také neměl žádný problém. U Ivacy mě překvapilo, že Split tunneling fungoval okamžitě. U některých VPN bylo nutné restartovat aplikaci, aby funkce tunelování fungovala správě.

10 Ivacy Vpn Windows Aplikace

Ivacy VPN varování před virem

Musím si však postěžovat na stažení aplikace pro Windows. Když jsem soubor stáhl do počítače, tak ho Windows okamžitě smazal kvůli výskytu viru. Pátral jsem po příčině, ale nepodařilo se mi najít řešení. Nakonec jsem napsal na uživatelskou podporu Ivacy VPN. Podpora mi okamžite poslala odkaz na stažení starší verze aplikace. Tu jsem stáhnul a nainstaloval bez problému.

11 Ivacy Vpn Windows Virus Pri Stazeni

Aplikace neprošla antivirovou kontrolou.

Něco podobného se mi stalo i při testování Symlex VPN. Opravdu nevím čím to může být způsobené, ale dost to narušilo mojí důvěru ve službu. Doufám, že tento problém Ivacy VPN brzy opraví.

Kdybych měl zhodnotit Ivacy VPN podle aplikací, tak bych napsal, že nijak nevybočují z řady. Aplikace jsou stejně jednoduché a s podobnými funkcemi, které mají ostatní služby.

Klady a zápory

Klady (+)Zápory (-)
+ Možnost používat na 10 zařízeních současně- Při stahování aplikace hlásil Windows virus
+ Aplikace pro každé zařízení
+ Speciální servery pro odblokování streamování
+ Přes 100 serverových lokalit
+ Rychlá uživatelská podpora

Závěr

Ivacy VPN má své zasloužené místo mezi nejlepšími VPN aplikacemi, které jsem dosud testoval. A testoval jsem jich opravdu mnoho. Ačkoliv je tato služba dostupná pro spoustu operačních systémů, tak nejvíce funkcí má údajně aplikace pro Windows. To nemůžu věrohodně posoudit, protože nemám Mac. Pokud stihnete limitovanou nabídku předplatného a 2TB úložištěm na 5 let zdarma, tak není o čem uvažovat. Jděte si zaplatit Ivacy VPN.

Pojďte si přečíst naše pravidelně aktualizované srovnání nejlepších VPN.

5/5 - (3 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Jeden komentář

 1. Ivacy VPN používám, samotná služba je O.K. Co mi ale vadí je ta androidí aplikace, která v podstatě umí jen připojit a odpojit. Od VPN apky bych čekal, že při odchodu z domova mě automaticky připojí a pak pozná, že jsem zase zpět ve své domácí síti. Ano vím, split tuneling, nicméně nefunguje to spolehlivě. U mne některé vyloučené aplikace mají stejně problém s připojením jak domácím, tak v internetu. Proto bych preferoval automatické vyp.- zapínání, tak jako to umí konkurence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..