Recenze: Collabim SEO trénink

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


WordPress Hero

Recenze: kurz SEO od Collabimu

Pokud hledáte online kurz, který vás naučí porozumět SEO problematice do hloubky, tak SEO trénink od Collabim je možná to, co hledáte. Vyplatí se do kurzu investovat? Pojďte si přečíst recenzi, ať víte, jestli do toho jít.

Co je SEO trénink od Collabimu?

Je to online SEO kurz, který vás nenásilnou formou provede přes teoretické základy problematiky přímo k praxi. Tady se tedy sluší poznamenat, že kurz je vhodný pro začátečníky, ale na své si možná přijdou zkušení optimalizátoři, protože kurz obsahuje bonusové lekce, kde je možné nahlédnou pod pokličku některých projektů a například zjistit, jak se u nich k SEO přistupuje, jak se na něm pracuje a jak se jim vyplácí. 

1 Collabim Seo Kurz
Představení SEO tréninku.

SEO trénink pochází z dílny SEO nástroje Collabim (recenze Collabim). To není tak zajímavá informace. Daleko zajímavější je, že Collabim svůj SEO trénink nejprve otestoval na reálných lidech. Nešlo přitom o kamarády a rodinu, jak tomu bohužel v mnohých případech bývá, ale testovalo se na podnikatelích, kteří SEO úplně nerozuměli. Ohlasy byly dostatečně kladné, takže se Collabim rozhodl kurz vypustit pro veřejnost.

Jak kurz probíhá?

Nesmím zapomenout napsat, že jde videokurz. Na obrázku níž vidíte, jak probíhá výuka. 

3 Collabim Seo Kurz
Náhled probírané lekce

Oceňuji, že kurz není dělaný stylem, kdy vám někdo před tabulí vykládá teorii. V kurzu před sebou vidíte obrazovku s ukázkami nebo slajdy probírané látky. Takže nesledujete po celou dobu nějakého člověka, ale sledujete opravdu podstatné věci.

Shlédnete video a pustíte se do dalšího. K probírané látce se můžete kdykoliv vrátit. Lekce a kapitoly můžete volně přeskakovat, takže vás nikdo nenutí všechny ty pasáže projít.

Tím to však nekončí. Každý týden probíhají online konzultace prostřednictvím online platformy, kde máte možnost pokládat dotazy. K dispozici budete mít studijní materiály a privátní FB skupinu.

Co se v SEO kurzu naučíte?

Kurz je rozdělený do několika lekcí. Když přijdete na poměrně nepovedenou landing page kurzu, kde je popsaný celý příběh, jak a proč vznikl, kdo za tím stojí atd., tak se dostanete na konec stránky, kde je seznam lekcí. Nenechte se odradit tou landing page a raději skočte na ten seznam lekcí. Já se vám tady pokusím nastínit, oč v kurzu jde, protože to podle mě stojí za to.

1-7 lekce: Základy SEO

2 Collabim Seo Kurz
Obsah prvních 4 lekcí. 

Tyto lekce SEO kurzu jsou zejména pro začátečníky, kteří chtějí do SEO problematiky proniknout. Tady se vlastně dozví, co vše se v SEO řeší, naučí se odborné termíny a uvidí v praxi, jak SEO funguje.

8-15 lekce: Collabim do hloubky

Toto už jsou bonusové lekce, kde vám 7 SEO specialistů ukáže praktické využití nástroje Collabim. Někoho možná napadne, že toto by mělo být zadarmo, a ne jako bonus. Collabim na stránce kurzu vysvětluje, že se snaží, aby byl kurz nestranný, takže postupy, které vám zde ukazují, jsou použitelné na jakémkoliv SEO nástroji. Je pochopitelné, že v kurzu od Collabimu nebude Collabim používat konkurenci. Navíc je Collabim nejpoužívanější SEO nástroj v ČR a myslím si, že i cenově nejdostupnější. 

4 Collabim Seo Kurz
Ukázka lekcí o praktickém používání nástroje Collabim.

V těchto lekcích se naučíte například něco o analýze technického stavu webu, o analýze vyhledávání, jak kontinuálně měřit pozice, jak reportovat a další praktické informace.

Tady se mi líbí, že se zbytečně neokecává omáčka, ale jde se opravdu k věci. Celá tato bonusová pasáž má celkem 8 hodin, které jsou nadupané znalostmi. Bezvadné ale je, že nemusíte koukat na celých 8 hodin, ale můžete si pustit kapitolu, která vás zajímá. Ta nejdelší má kolem 20 minut, takže je to snadno zkonzumovatelný obsah, ve kterém se něco naučíte.

Další bonusové lekce

5 Collabim Seo Kurz Bonusove Lekce
Ukázka bonusových lekcí. 

Čím dále v kurzu jste, tím více se jde do praxe. Toto už jsou části SEO kurzu, ve kterých se něčemu přiučí i zkušenější online marketéři. Ono je totiž dobré se občas podívat, jak věci dělá někdo jiný. A může to být třeba kolega SEO specialista.

Tyto kapitoly kurzu už jsou o něco delší oproti počáteční teorii, ale o to víc se v nich jde informačně do hloubky. A tyto části SEO tréninku jsou vlastně důvodem, proč jsem se vůbec rozhodl tomuto kurzu věnovat víc. 

Mojí pozornost upoutala například kapitola – Výpočet ROI v SEO. Videem jsem se nejprve proklikal, ale pak jsem se vrátil na začátek a zkouknul ho celé. Je zde hodně dobře vysvětleno, jak se ROI dá počítat, a hlavně je to ukázané na praktických příkladech. Navíc má řečník příjemný hlas, takže se to dobře poslouchalo.

Eshopaři a lidé, kteří by se chtěli pustit do e-shopařiny, ti ocení kapitolu – Kolik stojí SEO (pro e-shop). V jedné hodině je zde polopaticky vysvětleno to nejdůležitější: jak, kolik a do čeho se v SEO elektronického obchodu investuje. Samozřejmě nechybí praktická ukázka s tabulkou návratnosti a porovnání SEO vs. PPC.

Jak dělat SEO a UX kategorie e-shopů

6 Collabim Seo Kurz Bonusove Lekce
Kapitoly lekce.

Když už jsem nakousnul ty e-shopaře, tak určitě musím zmínit další bonusové lekce, které se věnují SEO a UX kategorií e-shopů. Vše je ukázané na reálných příkladech a vysvětlené polopaticky, takže se dozvíte, jak se to dělá a proč.

Jaká je kvalita kurzu?

Obrazová a zvuková kvalita je dobrá. U online kurzů má většina lidí (včetně mě) problém s přednášejícími. Tady nikdo nemá vadu řeči, nikdo nehuhňá, nikdo si nešlape na jazyk. Kurz se poslouchá pěkně a zvuková kvalita je tedy dost dobře poslouchatelná. Občas je ve zvuku mírná ozvěna, ale to není žádná tragédie. 

Cena kurzu

Cena kurzu mi přijde vzhledem k délce a hutnosti informací docela symbolická. Když jsem si procházel ceny jiných SEO kurzů, tak byly víceméně podobné. Tady je výhoda v tom, že nemusíte nikam docházet a kurz si projdete ve svém vlastním tempu. Navíc se ke kapitolám můžete kdykoliv vrátit, což u živých kurzů není možné. 

7 Collabim Seo Kurz Cena
Cena SEO tréninku od Collabimu.

Moc se mi tady nelíbí, že vlastně tak trochu kupujete zajíce v pytli, protože zde Collabim nešel s kůží na trh a neukázal alespoň jednu kapitolu zdarma. To není dobré, co? Kdyby byla jedna kapitola zdarma, tak by člověk okamžitě věděl, jestli je kurz jeho šálkem kávy. V případě nespokojenosti se o své peníze se bát nemusíte. Collabim garantuje 30denní záruku vrácení peněz.

Sleva na kurz 30 %

Naši čtenáři mohou SEO trénink od Collabimu získat s 30% slevou. Stačí navštívit stránku s bonusy pro čtenáře, kde najdete vždy aktuální slevové kupóny.

Hodnocení a závěr

Určitě vás zajímá, zda má smysl do kurzu jít? Pokud se SEO začínáte, tak jednoznačně ano. Je to poměrně dobře připravený kurz, kde je spousta cenných informací, které vás za krátkou dobu zasvětí do SEO problematiky. A to vlastně za pár hodin. Přitom informace, které v kurzu jsou, se mnozí z nás učili postupně několik let. Tady jsou v instantní podobě shrnuté do několika lekcí. No, tak je to se všemi znalostmi. Co si budeme povídat.

Možná tady v té recenzi převládají pozitiva, ale ten kurz není vůbec špatný. Až na tu landing page. Ta by si zasloužila trochu překopat a upravit. Špatně se mi četla, takže by mě odradila už na samém začátku. 

Ačkoliv bude tento kurz zajímat nejvíc podnikatele a e-shopaře, tak by o něm měli uvažovat i online marketéři a copywriteři, kterým SEO pomůže dělat smysluplnější texty. Tím si samozřejmě zvýší kvalifikaci a s ní třeba hodinovou sazbu. Kdo ví. Tak co, jdete do toho?

5/5 - (2 votes)

WooCommerce pluginy pro české a slovenské prostředí

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..